Jump to content
  • Kayıt Ol

Koukou debut

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Koukou debut

TANITIM

Haruna Nagashima liseye kadar ilgilendiği iki şey vardır. Softball ve manga. Ancak lisede bunu değiştirmek istemektedir. Bir erkek arkadaş edinip romantik bir lise hayatı olsun istiyordur. Ancak Haruna için bu pekte kolay değildir. Uzun süre softballa ilgilendiği için erkeksi bir vücuda sahip olup ilişkiden anladığı tek şeyde mangalarda okuduklarından ibaretken birde hiçte çekici olamamaktadır. Bu yüzdende kimse onunla bir kız gibi ilgilenmemektedir. Yoh Komiyama ise biraz soğuk olmakla birlikte oldukça popüler biridir. Haruna ile Yoh’un yolları Haruma'nın, Yoh dan onun kendisine erkek arkadaş bulabilmesi için koçluk yapmasını istemesiyle kesişir. Ancak Yoh' un bunu kabul etmesi için tek bir şartı vardır. Haruna' nın kendisine aşık olmaması...

KARAKTERLER

You Komiyama - Ana Karakter

Haruna Nagashima - Ana Karakter

Yui Asaoka - Yardımcı Karakter

Fumiya Tamura - Yardımcı Karakter

Akito Jouhou - Yardımcı Karakter

Asami Komiyama - Yardımcı Karakter

Mami Takahashi - Yardımcı Karakter

112439.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Koukou Debut

İngilizce: High School Debut

Japonca: 高校デビュー

Diğer: Osananajimi wa Gakunenchou, Enren Debut, Koukou Debut Enrenhen, Koko Debut

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 15

Bölüm sayısı: 62

Yayım: 13 Ağu 2003 - 13 May 2013

Dergi: Bessatsu Margaret

Eser: Kazune Kawahara (Hikâye & Çizim)

Türler: Komedi, Dram, Romantik, Okul, Shoujo, Gündelik Hayat

İSTATİSTİKLER

Sıra: 307

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 10:27 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 591

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
  • İleti 20
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

6

• CHOBiTS

4

• Luna

4

• salcha

4

Bu mangayı okumak istiyorum ama hiçbir yerde bulamadım.Yardım ederseniz sevinirm.:023:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ana sayfaya Çevirisini yapan gurubun linki eklenmiştir.. iyi okumalar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu mangayı dün gördüm ve okumaya başladım.Bayada sardı doğrusu. Türkçe çevirilmiş kısım bitti ing devam etcem artık.Klasik shoujo türünden farklı işlenişi ile dikkatimi çekti.Kız fazla saf yalnız5g4

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu mangayı dün gördüm ve okumaya başladım.Bayada sardı doğrusu. Türkçe çevirilmiş kısım bitti ing devam etcem artık.Klasik shoujo türünden farklı işlenişi ile dikkatimi çekti.Kız fazla saf yalnız5g4

Animeyi nasıl okuyorsun Chobits haha xD

Animesi çıkması gereken shoujolardandı, nedense hep gidip en salak serileri animeleştiriyorlar.

Kız fazla saf ve erkeksi olmasına rağmen o saflığı çok tatlı gösteriyor. Aslında farklı bi konusu yok ama işlenişi kendisini farklı kılmış. Ben de okuyordum tr çeviri durunca beklemaye almıştım. Favori mangalarımdan zaten. İng devam edeyim ben de :3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hep anime izlediğim için olsa gerek ne yazdığımı bile okumamışım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çevirisine aluminia devam etmeye başladı ama haftalık güncellenmiyor.(durdurmadılar) Bir de yanlış hatırlmaıyorsam yan hikayeside vardı bu serinin one shout şeklindemiydi neydi tam hatırlamıyorum bir kaç sene sonrasını anlatan.. hikaye bittikten sonra onada göz atın hoştu..

not: Chobits legend of basarayı sana tafsiye ederim okumadıysan mangası gayet güzeldir.. ve 7 Seeds

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel bir mangaydı zevkle okudum bir iki chapterda biraz sıkıldım ama genele bakarsak hakkını yememek gerekir.Önerdiğiniz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Kızın uzak yakın alakası bile yok ama erkek jön fena durmamış yoheyi andırıyor. Gelsin hele bi izleyelim bakalım teşekkürler chobits

Not: Luna Her zamanki gibi harikasın incelemelerini ve tesbitlerini okumaya bayılıyorum..:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

bu mangayı paylaşana teşşekür ederim(çok hoşuma gitti :D )

luna arkadasımızın gözlemleri çok ii dediği gibi filmdeki yoh karakterini oynayan adam mangadaki cizimi andırıyor ama harunayı oynayan bayab itici geldi bana bilemiyecem

orasını

great teacher onizukanın dizisini yapmıslardı onizuka nın animedeki çizimi ile dizideki oynayan adam arasında dağlar kadar fark var. (bu da lunanın dediğine farklı bir örnek)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı bitirdikten sonra görmüştüm bu live action'a ait bazı resimler, Yoh'u ve kız kardeşini beğendim ama ben de sizin gibi esas kızın yanlış bir tercih olduğunu düşünmekteyim. Niye sevdiğim serilerin live action filmlerinde heroine'leri hep yanlış kadın oyuncu seçimine kurban ediyorlar ki?

Daha dün Fujoshi Kanojo'nun filmine bakındım, erkek başrol seçimi mükemmelken (Daito Shunsuke!:parla:) başrol kız yine "ne alaka?" dedirtti. Daha Skip Beat'in Kyoko faciasını da unutmadım (hakikaten ona n'oldu çıktı mı?).

Neyse bakalım Haruhi ve Nino yüzümü kara çıkarmadı en azından.:qzirvede:

@Worless

:cicek1:

yok yok daha çıkmadı o ama çıksın %100 izleyeceğim beğenmesemde... skip beat olsun her şekilde gideri var yaa bayılıyorum

bayan aktristlerle ilgili genel bir sıkıntı bu yapçak bir şey yok :minimie45573on: ama erkek jönler cuk diye ya mangaya uyumlu oluyor yada animeye.. gerçi skip beat hariç diyorum halen oyunculuğu ile ne yapacak merak ettiğimden büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum:) :cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya manga-ka lar çok iyi erkek çiziyor yada japon erkekleri öle :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:) hayal dünyaları kuvvetli sadece bayan mangakalar istediklerini erkekler ise olmak istediklerini çiziyorlar galiba..
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

programlama vede dota oynamaktan vakit bulursam bir japon bayanla tanışma deneyim olmasını isterdim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Bu mangayı sevemeyen tek kişi benim sanırım. Dayanamadım, yarısında dropladım.

Yoh iyiydi hoştu da, Haruna katıksız salaktı cidden. Özgüven yoksunu, erkekler için kendinden bile vazgeçebilecek bir tip. Beni sinir etmekten başka bir şey yapmadı 30 chapter boyunca.

Ayrıca Yoh'un kardeşine de ayrı sinir oldum. Her şeye eğlence açısından bakan çıkarcının teki... -.-"

Sanırım shoujolar bana göre değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?