Jump to content
  • Kayıt Ol

Lost + Brain

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Lost Brain

TANITIM

Hirama oldukça zeki, başarılı ama her şeyden sıkılan ve hiçbir şeyden keyif almayan bir öğrencidir. Ona göre bütün bunlar sadece bir yalanlar bütünüdür. Bir gün merdivenlerde okulun kabadayı tiplerinden birilerinin, alt sınıflardan bir çocuğu tartaklayıp haraç istemelerine tanık olur. Görmemezlikten de gelmez ama müdahalede etmez. Geçip gider. Ancak tipler kendilerini yok saymasına da takarlar. Hirama geri dönerken aynı çocuklar ve birkaç öğretmen tarafından yolu kesilir. Bir iftiraya kurban gitmektedir. Eve döndüğünde yuka dan bir telefon alır. Yuka ona amcasından ve hipnotizmadan bahseder. Amcası bir gösteri yapar. Hirama’nin aklına kendisine karşı yapılana karşılık bir plan gelir. Ancak planına birini daha dâhil eder.

KARAKTERLER

Ren Hiyama - Ana Karakter

Itsuki Kuonji - Ana Karakter

Mizuki Sonoyama - Ana Karakter

Haruhide Shitara - Ana Karakter

Oosawa - Yardımcı Karakter

Yuka Takagi - Yardımcı Karakter

11468.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Lost+Brain

Japonca: LOST+BRAIN

Diğer: Lost Plus Brain

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 3

Bölüm sayısı: 27

Yayım: 16 May 2008 - 11 Ağu 2008

Dergi: Shounen Sunday

Eser: Akira Ootani (Çizim), Tsuzuku Yabuno (Hikâye)

Türler: Dram, Shounen, Piskoloji

İSTATİSTİKLER

Sıra: 11039

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 13:15 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 5802

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

2

• zhenya

1

• suspusningi

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Death Note'daki ana karakterle kıyaslama yapmaktasın sanırsam.Onun adı Light Yagami(Raito olarak geçmekteydi başlarda sonradan Light a çeviriverdiler) olucaktı :).Birde tanıtımlarda konunun içine yorum katmamak ve kişisel görüşümüzü konu ile ayrı tutmamız daha doğru olucaktır...Mangaya gelince İlk bölümleri okurken Death Note'la olan benzerliğinden dolayı vazgeçip sonraki bir tarihe ertelemiştim ama bir ara devam ediceğim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uyarı için sağol.düzelttim.:) o kadar çok manga okuyorum ki isimler birbirine geçmiş durumda. manga adlarını bile çoğunu kapak resmini görünce hatırlayabiliyorum özür. yorumları tanıtımdan ayırma konusu dikkate alacağım. katılmışları ilk fırsatta ayırırım.

(raitoyu çok kullanmadılar o yüzden kimse fark etmemiştir:))

başı benziyor çizimlerde benziyor. 2. ciltte de benzerlikler var. belki durumların oluşumu farklı ama anımsatıyor. bana neden bilmem bu herif daha bir böyle kötü karakterli geldi. yagami en azından sonradan tozutmuştu. bu tamamen sıyrık. neyse...

uyarılar için tekrar teşekkür..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir kaç bölüm baktım, Çizim olarak ve konu olarak benzeyebilir ama kesinlikle bir ön yargı teşkil etmemeli. Eğer bu tanıtımı görmeseydim bir süre daha karşıma çıkmazdı bu manga sanırım. insanların death note'la ilişkilendirmesi yüzünden nadir yapılan bu gibi türler arada kaynayıp gidecek. Türkçe'ye de çevrilebilir ben beğendim şahsen. Ve teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?