Jump to content
  • Kayıt Ol

Ratatouille

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Konu..:Ramy’ nin hayâli büyük bir Fransız ahçısı olmaktır. Ancak o bir faredir. Remy' nin kaderi kendisini Paris' in kanalizasyonların da yemek pişirme üstadı Auguste Gusteau sayesinde ünlenmiş bir restoranın altında bulmasıyla değişir. Yemek yapmak tek hayalidir ve beceriksiz bir ahçıya yardım etmeye başlamasıyla tüm hayatı birden bire değişmeye başlar. Ancak şartlar onun hayalini kurduğu gibi gelişmez. Hayaline kavuşmak ve eski hayatı arasında seçim yapmak zorunda kalır.

Not..: Pixarın el attığı bütün yapımlar öyle yada böyle gerçekten başarılı. Uzun zaman önce izlemiştim çok komikti diyemem çünkü amacı sadece güldürmek değildi. Hani böyle bir beklenti içinde izlemeyin. Yer yer mizahi olmakla birlikte mesaj amaçlı bir yapımdır. Hoş bir tarzı vardır. Samimi ve sıcak. İmkanınız varsa Blue ray ya da HD izleyin derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
  • İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Shinkaron

4

• Kisiliksiz

3

• Anifly

3

• Aurora Borealis

2

Yorum yapılmamış olmasına şaşırdım. Animasyon filmleri genelde sevmiyorum ama bunu çok eğlenerek izlemiştim. Belki de yemeklerle ilgili olduğundan kim bilir. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animasyonları bende sevmem genelde ama bunu sıkılmadan izlemiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Anlamca en yakın cümle hangisidir?" şeklinde bir soru görmüş gibi oldum postunu okuyunca. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gördüğüm en saçma ama yine de kendini izleten ilginç bir animasyondur. Piksar ne yapsa tutuyor gerçi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sanırsam piksarın tuhaf mizah anlayışından olabilir.. ama animasyonun mesajı "ulaşamak istediğimiz hedeflere gerçekten ulaşmak istiyorsak ulaşabiliriz" mesajını, ahçı olmak isteyen bir fare ile vermesi, "size ne kadar uygun değil gibi dursada o sizin hedefiniz olmuşsa ulaşabilirsiniz" demiş. sonuçta çocukların en çok tercih ettiği tür olan animasyonla onları eğlendirip aynı zamanda onların kişliklerine bir şey katabilmek amacı gütmüş bu yönden ben geçekten başarılı buldum. eh tabi biz yetişkinler mutfakta ahçı bir fare görmek istemeyiz orası ayrı tabi:gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saçma yönlerini duymak isterdim ben de açıkçası. Bir farenin yemek yapması fikri mi? Çocuğun saçını çekerek onu yönlendirebilmesi mi? Fareyle insanın anlaşabiliyor olması mı? That's the world of animation baby demek isterim ben de. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

PIXAR; oyuncakları canlandırır; evlere balonlar takıp uçurur; uzak mesafeleri yüzemeyen palyaço balıklarına, babalığın getirdiği sorumluluğu yükleyerek oğlunun peşinden okyansuları aşmasını sağlatır; kanlı-canlı oyuncular ile çekilen süper kahraman filmlerinin yapımcılarını kıskandıracak süper-khraman filmi çeker...

Ve Ratatouille için son sözü söyleyelim: PIXAR; "Fare" ve "Mutfak" gibi cümle içinde dahi bir arada bulunması sakıncalı gözüken iki genel adı önce senaryosuna sonrada görsel maceranın tam kalbine sokarak bizi iğrendirmek yerine eğlendirmeyi başarmış, aşmış şirket.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir animasyon filminden beklenen herhalde rutin hayattan bir kesit vermesi değildir. Çünkü normal filmlerde ilgi çekebiliyor olan bazı rutinlikler animasyon haline dönüşünce tahmin edildiği gibi "sıkıcı" olacaktır. Hayal gücünü harekete geçirmediği, "absürd" detaylarıyla merakımızı kamçılamadığı müddetçe bu filmlerin hiçbir özelliği kalmaz bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fare olmasaydı mükemmel doğa üstü aşçı kim olacaktı?

Hamamböceği mi?

Sanatsal açıdan bakalım; çizimler güzel (farenin tüyleri gerçek resimdeki gibi olmuş) ayrıca mimikler de çok iyi. Bence animasyona kaliteyi veren şey genelde konuya uyan çizimler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir animasyon filminden beklenen herhalde rutin hayattan bir kesit vermesi değildir. Çünkü normal filmlerde ilgi çekebiliyor olan bazı rutinlikler animasyon haline dönüşünce tahmin edildiği gibi "sıkıcı" olacaktır. Hayal gücünü harekete geçirmediği, "absürd" detaylarıyla merakımızı kamçılamadığı müddetçe bu filmlerin hiçbir özelliği kalmaz bence.

Animasyonun en güçlü ve aynı zamanda baştan kaybetmeye mahkum olacak yanı, gerçek dünyayı her ne kadar taklit etmeye çalışırsa çalışsın; çizim tarzı ve renk kullanımı ile izleyicide daha farklı bir dünya izliyor havası uyandırmasında. Konu günlük hayat bile olsa kullanılan renkler ve çizgiler, sıradan hayatta olamayacak varlıkları ve doğaüstü olguları, hikaye içerisinde dolaylı olarak kabul edebilmemizde bize yardımcı oluyor. Tabi izlediğimiz animasyonun oluşturduğu evrenin kendi iç dinamikleri içerisinde mantıksızlık içermemesi de çok önemli. Yoksa yapılan iş, izleyen için anlamsız görüntülerin peşi sıra birbirini takip etmesinden öteye gitmez.

Fare olmasaydı mükemmel doğa üstü aşçı kim olacaktı?

Hamamböceği mi?

PIXAR'dan bahsediyorsak yapar mı yapardı vallahi. WALL-E'deki evcil hamamböceğini gördükten sonra olabilirmiş gibime geliyor. Tabii seyircilerin büyük kısmı buna ne tepki verirdi, orası meçhul.:gul gul:

Hamam böceği kremalı kek yerken bile pek sevimli:

twinkies.wall-e.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim için Pixar bir dünya harikası...Ne yapsalar şahaser ortaya çıkıyo yahu :002-32: Remy, Jerry'den sonra gelmiş geçmiş en harika fare :okq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bravo bana hamamböceği filan gece gece an adını :/ mesajı attığım gün kısa süreli de olsa bir tırsaklık yaşadım :qhipnoz: ıyk :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bravo bana hamamböceği filan gece gece an adını :/ mesajı attığım gün kısa süreli de olsa bir tırsaklık yaşadım :qhipnoz: ıyk :/

Korkmaya gerek yok. Aç kalmadıkları sürece kirpiklerimiz ve kaşlarımızı kemirmeye kalkmazlar! Ama ya canları farklı bir şey atıştırmak isterse? Ya o zaman?:gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Korkmaya gerek yok. Aç kalmadıkları sürece kirpiklerimiz ve kaşlarımızı kemirmeye kalkmazlar! Ama ya canları farklı bir şey atıştırmak isterse? Ya o zaman?:gul gul:

Heee saol yaa gece bu mesajı görmediğim için çok şanlıyım hani :004-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?