Jump to content
  • Kayıt Ol

Sagopa Kajmer

Kyrie

Önerilen İletiler

öncelikle bu mükemmel dörtlük sagopaya değilde osmanlının kısa zmnda çok işler yapmış olan ve ayrıca çok iyi bir şair olan yavuz sultan selime aittir bunu belirteyim , sagopa kajmer konusunada gelicek olursak eğer son 3-4 albümünün özellikle hoşuma gittiğini sölemeden edemicem , neden diyicek olursanız eğer daha önceki şarkılarıda iyi onlara lafım yok ama kişisel görüşümdür; agresif ve laf atmalı sözlerden ziyade yeni şarkılarındaki sözler çok daha anlamlı ve kulağa hoş gelmektedir ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 28
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• muhtesemmatrix

5

• Tenbatsu

5

• Beyazm

3

• Kyrie

3

Pek bir fazla rap kültürüm olduğunu söyleyemem (Yeraltı Operasyonu albümü çağı türün zirvesiydi diye düşünürüm ama sonrasında o kadar isim enfelasyonu oldu ki artık adam gibi takip etmiyorum bile) ama 2001'de CNN Türk'de ilk kez TV'de röportaj yapılan Sagopa Kajmer'le ismi lazım olmayan bir TV ekranında Cüppeli Ahmet Hoca'yı savunup ilkokullu ağzıyla budizme filan saldıran insanın çok ayrı kişiler olduğunu düşünüyorum. Eski parçaları güzel olabilir ama son birkaç yıldır ki hali sadece abiduk gubidik nicklerle (sansar salvo, rasiel vs) "liseli" rap'i yapan tiplerin türemesine yol açıyor sadece.

YouTube - sagopa-vasiyet

"Vasiyet" benim için en az Ceza'nın "Med Cezir"'i denli anlamlı bir şarkıdır mesela. Gerçekten severim. Ama ne Sagopa Kajmer ne de Ceza şu an itibariyle -kanımca- ne savunulacak ne de eleştirilecek bir çizgide bile değil. Yaptıkları alakasız düetl seçimleri ve girdikleri anlamsız çıkışlar onları tek kişilik bir kulvarın dışında düşünememe sebep olmakta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Müziğinin kalitesinde çok fena düşüş var en azından bana göre.

son 2 albümdür yaptığı parçaları toplasan bir pesimistin gözyaşları bir vasiyet etmez.Özellikle ateşten gömlekte yaptığı çalıntıyla gözümden harbi harbi düştü.Müzik aynı , şarkının başında orjinalinden alıntı var.Cübbeli ahmet hoca olayını saymıyorum bile.

Son olarakta bu adamın rapçi olarak lanse edilmesi saçma geliyor.ARtık yaptığı parçalar rap'ten çok herşeye benziyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sagopa kajmer tektük dinlemişliğim vardır,çevremde çok farklı müzik türünü dinleyen arkadaşlarım vardır, ama şunu diyebilirim,bu adamın öyle bir parçası varki, herkesi ortak bir noktaya çekmiştir o parça da ''Baytar'' bunu kendi gözlemlerime dayanarak söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?