Jump to content
 • Kayıt Ol

Rose Online


Serkan

Önerilen İletiler

Rose Online Evolution Geniş Çaplı Bilgi :

1-Jobs (Meslekler ) ve Özellikleri

2-Job Görevleri

3-Statlar ve Skiller

4-Item

5-Mob’lar (Monsters) ve Haritalar

1-Job (Meslek Seçimi)

Rose Online’da Genel olarak 5 Toplam olarak 13 tane Job vardır. Bunlar :

1-Visitor

2-Soldier

2.1 – Champion

2.2 – Knight

3-Muse

3.1 – Mage

3.2 – Cleric

4-Hawker

4.1 – Raider

4.2 – Scout

5-Dealer

5.1 – Bourgeois

5.2 – Artisan

Job Seçmek: Oyuna ilk başladğımzda Bulunduğumuz yer Adventurer’s Plain olacaktır. 1-15 level arası mobların (canavarların) bulunduğu bölgedir burası.Job seçebilmek için ilk önce lvl 10 olmalıyız.Rose Online Türkiye’de bu kolay ;) expler çapıldığı için 2-3 mob kesince kolayca lvl 10 üstü olabilirsiniz.

Level 10 olduk.Şimdi yapmamız gereken Junon’s Identification diye bir scroll almamız lazım.Aslında Fazla kafa karıştırmadan Quest almamız lazım diyim.Adventurer’s Plain’de ufak köy gibi bi yer vardır.Orası Adventurer’s Plain’in merkezidir.Bulmanız zor olmucaktır. Adv. Pl. (Adventurer’s Plain) merkezine geldiğinizde Mariard diye yaşlı bir adamla konuşmanız gerekmektedir.Görevi bu adamla konuşarak alıyoruz. Ve sonra Canyon City of Zant’a doğru yol alıyoruz.

Zanta geldiğimiz zaman merkezine gidiyoruz.Warren denen yaşlı bir adam var.Hemen Onunla konuşuyoruz ve 1st Job gibi bi seçenek olcak oradan jobumuzu seçiyoruz.

1- Visitor

Visitor Türkçe karşılığı Ziyaretçi Misafir anlamına gelir.Oyuna ilk başladığınız zaman visitor olarak başlarsınız.Visitor’un herhangi bir özelliği yoktur.

2-Soldier

Soldier Türkçe karşılığı asker olan bu meslek oyunun en güçlü karakterlerini oluşturur.Skilleri oldukça kuvvetlidir.PvP’de çok güçlüdür.eğer sizle eşit lvlli bir soldier size saldırdıysa kaçın. çünkü başka çareniz yoktur.Soldier 100’de 2 ye ayrılır.Ana Stat’ı Str’dir.Ek Olarak Dex ve Con’a verebilir.

2.1- Champion

Oyunda Genel olarak Atack Power’ı en fazla olan karakterdir diyebiliriz.Çok kapsamlı çok zengin skillidir.Two Hand Sword (Çift El Kılıç) Kullanır ve Genel olarak statları strdir.Eğer çok yavaş ise ki Champion çok yavaş olmaz Dex’e vermesi onu hızlandıracaktır.PvP’nin en güçlü karakterlerinden biridir.Ancak defansı çok fazla olmadığından çabukta ölebilirler.Ama Diğer job’lardan birazcık daha defansı yüksektir.Kasması zevklidir.

2.2- Knight

Oyunda Defansı En yüksek Karakter’dir.Tank’tır.PvP’de zor ölür. Bu Karaktere “Ölümsüz” denilebilir. Bu karakter One Hand Sword (Tek El Kılıç) ve Shield (Kalkan) kullanır. Atack Power’ı çok yüksek değildir.Kasması çok zevkli değildir bazen sıkıcı olabilir.Nedeni ise yavaş olduğu içindir.Oyunun En yavaş karakteri denilebilir.Yavaşlığa çözüm için Dex.Birde bu karakter’in Miss (Kaçırma) vuruşu fazladır.Bunun çözümü’de Con dur.Eğer Knight olacaksanız Statlarınızı çok iyi ayarlamanız gerekiyor.

3-Muse

Muse Türkçe Karşıtı Düşünceye Dalmak Aslında Büyücüyle Pek alakası varmı bilemiyorm Her neyse.Janlamındadır Oyunun Magical (Büyülü) karakteridir Muse.Magical Atack Power’ı ve Magical Defansı yüksek ancak Fiziksel Defansı oldukça düşüktür ve hatta oyunun en düşük defanslı karakterleri arasındadır.Genel olarak statı Int’tirBu Meslek 100 Levelde 2ye ayrılır.

3.1- Mage

Oyunda Skilleri en fazla Atack’ı olan karakteridir.Magical Atack Power’ı En yüksek karakterdir.Kasması Zor’dur ama zevklidir.Buff’sız çabuk ölebilir.Defansı çok çok düşüktür ama Sağlam vurur.Pvp’de çabuk ölür ancak saldırdığı zaman elinden kurtulamazsınız.Sizi kitler 2 snyede öldürür.Çok iyi Alan Skilleri vardır.Fire ile Ice olarak Skilleri Ayrılır.Fire Fakirdir ama sağlam olabilir.Ice sağlamdır ve zengindir.Genel olarak Stat’ı int’tir.Yalnız Mage’ler Staff kullandıkları için Str’yede verirler.Str belli puana kadar verilir.Gerisi int’e verilir.Str verdiği için biraz da olsa defansı artar.

3.2- Cleric

Oyunda en ihtiyaç duyulan karakterdir.Clericler Rose Online Evolution’le birlikte çok zenginleşmiştir.Birkaç vuruş skili dışında diğeleri buffdır.Int’i ne kadar fazla olursa buff’ı okadar yüksek olur.Bu yüzden Full Int önerilir.Buff’lı olduğu için Pvp’de ölmeden kurtulabilir.Magic Wand Kullanır.Kasması zor ve sıkıcıdır ancak sonucunda yüksek lvllere ulastıınız zaman rahatlarsınız.Party ile kasması en doğrusudur.Tek başına kasması imkansız derecede zordur.Çok Kolay Party bulabilir.

4-Hawker

Ana Stat’ı dex olduğu için Oyunun en hızlı karakteridir.Atack’ı ne çok yüksek ne çok azdır.Def’i de çok az olmasada yine azdır.Avantajı hızlı olmaktır.Ek Stat’ı Sen dir.Hawker lvl 100’de 2 ye ayrılır.

4.1- Raider

Bıçakçıdır.Çift El bıçak yada Katar kullanır.Atack Hızlı En fazla olan Karakter’dir.Çok hızlı öldürebilir.Kasması zevklidir ve kolaydır.Hoş skilleri vardır.Oyunun .PvP’de saldırması durumunda neye uğradığınızıJhavalı karakteridir şaşırabilirsiniz.Birdenbire ortaya çıkar ve size vurur.Hızla öldürür.Görünmezlik bir diğer avantajıdır.Stat’ları Dex ve Sen’dir.Sen Critical’i arttırmak içindir.Karakterin Hızlı vuruşuyla vuruşlarındaki Critical’i artar.Tek başına kasabilir.Party’le birlikte kasması zevklidir ama Party bulması o kadar kolay olmayacaktır.

4.2- Scout

Okçudur.Oyundaki En sinir bozucu ve en az hit yiyen yani en az kendisine vurulan karakterdir.Çok Hızlı güçlü ve sinir bozucudur :).Kasması Çok zevklidir.Oyundan En Keyif alabileceğiniz karakterlerdendir.Pvp’de Uzaktan vuruşuyla Sinir Bozucudur.Çünkü Skilleri çok kuvvetlidir ve bayıltabilir.Ve en önemlisi Yavaşlatma skili olduğundan karşı tarafın sinirini bozar.Eğer bir scout saldırırsa yanınızda Prufy Scroll bulundurun.Ana Stat’ı Dextir ama Sen’ede verebilir.Tek başına rahat kasabilir.Scoutun Atack’ı normalden iyidir.Skilleri sağlamdır.En avantajlı karakter denebilir.Hız olarak avantajlıdır ve Scoutta hem görünmezlik hemde görünmezleri gören skilli vardır.Defansı normaldir.Pvp’de yakalanmadıkları sürece ölmezler.

5-Dealer

Satıcı Tüccar anlamına gelen Dealer Karakter’i Para Bakımında en zengin olabilecek karakterlerdir.Item Craft Eder ve Onları Satar.Genel Statı Con’dur.Silah veya Bozuka kullanır.Atack’ı normalden biraz daha iyidir.Defansı en düşük karakterlerden biridir.Dealer 100’levelde 2 ye ayrılır

5.1- Bourgeois

Dealer’in atack karakteridir.Atack Power’ı sağlamdır.Defansı düşüktür.Genelde bozuka kullanırlır. Drop rate'i arttıran skilli vardır yaratıklardan sürekli item düşürürler satar. npclerden alışveriş yaparken daha ucuza item alma ve daha pahalıya satma gibi skilleri de mevcuttur ayrıca yanlarına pet diyebileceğimiz asker çıkartırlar ve rahat kasarlar.Statları Con ve Str’dir.Ek olarak Sen’e de verebilir.Pvp’de kolay ölür bu yüzden Pvp karakteri değildir.Kasması zevklidir.Atack karakteri olduğu için Craft edemez.

5.2- Artisan

Dealer’in Vending Karakteridir.Vending yani satış anlamına gelir.Atack’ı çok değildir ve defansı azdır.Zaten Amacı Item Craft’tır yani Item Üretmek.Item üretip sattığı zaman çok zengin olabilir.Yan Karakter olarak kullanılır genelde.Pvp’ karakteri deildr.Statları Con Str dir.Ek Olarak Sen ve Cha ya verebilir.Cha verirse Item üretimindeki şansı artar…

2-Job Görevleri

Job Görevleri :

•Soldier Görevi : Warren’dan Soldier Mesleğini seçtiniz.Size Leonard ile konuşmanız gerektiğini söyliyecektir.Leonard’da orta yuvarlak’taki merdivenin başında sizi bekliyor olacaktır :) . Onunlada konuşunca size görev verecektir. Menüden Quest kısmına bakarsanız veya oyun içinde alt + q ya basarsanız görevler penceresi açılacak görevi orda bulacaksınız.Görev İngilizce olduğu için anlamaya bilirsiniz.Görevde 10 tane Arı tırnağı çıkarmanızı isteyecek.Bu yüzden sizin Honey Bee kesmeniz gerek.Merkezin dışında istemedğiniz kadar Honey Bee Bulabilirsiniz :) Honey Bee’yi tamamladıktan sonra tekrar Leonard ile konuşmanız gerekiyor.Leonard size tekrar görev verecek.3 Tane Pumpkin seed bulmanız gerekiyor.Bunun için de Valley of Luxem Tower’a gitmelisiniz.Orada Pumpkin bulup Pumpkin kesmelisizniz.Bu arada ufak bi not: Görevin bittiğini quest penceresinden anlarsınız.Görevi bitirdiğinizde tekrar Leonardla konusuyorsunuz.Sonra Warren ile konusuyorsunuz ve Soldier olmuş oluyorsunuz.

•Muse Görevi : Warren’dan görevi aldınız.Sizi Tryteh’e yönlendirecek.Merkezdeki NPC’lerden biri.Tryteh ile konuşup görevi alın.Görev’de 20 tane Flane Seed toplamanızı istiyecek.Flanae ****i Flanae’leri öldürerek toplayacaksınız.Bu mobları Breezy Hills’te yada Adv. Pl’de bulabilirsiniz.20 tane topladıktan sonra Tryteh’ile tekrar knusuorsunuz ve size bir görev daha veriyor.Sizden 5 Tane Pumpkin Seed isteyecek.Valley of Luxem Tower’a gidip Big Pumkin Kesiyoruz.Yalnız dikkat etmemiz gereken bi husus var muse’da sadece Big Pumkinden Pumpkin seed çıkar başka tür pumpkin kesmeyin! 5 tane Pumpkin seed cıkardıktan sonra Tryteh ile konusuyoruz.Son olarak Warren ile konusuosunuz ve Muse oluyorsunuz..

•Hawker Görevi : Warren’la konusuyoruz ve sizi Sharoon’a yönlendiriyor.Sharoon Valley Of Luxem Tower’daki nehrin arasında kalan yerde sizi bekliyor olacak.Sharoon’la konusun.Sizden 20 tane Crystal dew isteyecek. Bunun içinde Adv Pl’de Spotted Chropy öldürmenizi isteyecek.20 tane Crystal dew topladınız.Gidip Sharoon ile tekrar konusun ve son olarak Warren’ile konusuyoruz ve Hawker oluyoruz.

•Dealer Görevi : Warren’dan görevi aldınız ve sizi Crow’a yönlendirecek.Crow Merkezdeki saatin oralarda.Crow’la konusun.sizden 5 Sheep Skin ve 5 Small Metals isteyecek. 5 Sheep Skin’i Zan’ın dışında Zantın Kuzey doğusundaki Evin ordaki NPC’ile konusup alıyorsunuz. 5 Small Metal’i de Adv Pl’ye gidip Gemici :) Seyon ile konusuyorsunuz ve ondan alıyorsunuz.Tekrak Zant’a geliyoruz ve Crow ile konusuyoruz.Sizden 15 tane Needle Stings isteycek.Needle honey bee lerdenden Needle Stingsleri buluyoruz. Needle Honey Bee’ler Valley of Luxem Tower’da.15 tane stings topladıktan sonra Crow ile konusuyoruz ve son olarak Warren la konusuorz ve Dealer oluyoruz…

3-Statlar ve Skiller

•Statlar

STR: Strength (Kuvvet)

- Hp'yi arttırır

- Damage Arttırır

- Defans arttırır

- Ağırlık Kapasitesini arttırır

DEX: Dexterity (Yetenek)

- Yürüyüş hızını ve atack hızını arttırır.

- Katar,Bow,Dual Weapon'lara atack verir

- Dodge (Kaçış yani miss vurmayı önler) Verir.

INT: Intelligence (Zeka)

- MP verir

- Magical atack ve Magical Defansı arttırır.

CON: Concentration (Konsantrasyon)

- Hit (Vuruş) verir

- Item Craft (Item Üretimi) için Success (Başarı) olasılığı verir

- HP ve MP doluş hızını arttırır

- Silahlara Atack verir

CHA: Charm (Cazibe - Muska)

- Görevlerin Yapılışına olumlu yönde etki eder

- Görev bitişinden sonraki verilen ödülü olumlu yönde etkiler

- Mob öldürürken Mob'un Agresifliğini azaltır.

SEN: Sensibility (Hassasiyet)

- Item Kalitesini arttırır.

- Critical Atack'ı arttırır

- Skill Damage (Skill Vuruşu) arttırır.

•Skiller

Skiller çok önemlidir.Oyunda Skiller Parayla Alınır.Skillerinizi resetlerseniz zarara girersiniz.Bu yüzden skilleri dikkatli ayarlamanız gerekiyor.Belirli Skill tree (Skill Ağaçları) bulunuyor.Oradan Skillerinize bakabilirsiniz.

Skill Tree

4-Item

Bir çok çeşit item bulunur.Silah itemleri Etc itemleri Consumable (Tüketilen : yiyecek içecek gibi) itemleri gibi bir çok item bulunur.Item’de dikkat edeceğimiz en öncemli şey Qualitydir.Quality Kalite anlamına gelir.Kalite ne kadar yüksekse item de o kadar kalitelidir.Bu özellikle silah ve etc itemlerinde geçerlidir.Eğer bir Crafter yani Artisan iyi statlı bir silah üretmek istiyorsa kaliteli etclere ihtiyacı vardır.Itemler’in listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Item Listesi

5-Mob’lar (Monster’lar) ve Haritalar

•Mob’lar (Monster’lar)

Mob’lar yani Canavarlar Kasmak için kestiğimiz yaratıklardır.Mob Listesine aşağıdan Ulaşabilirsiniz…

Mob Listesi

•Haritalar

Rose Online’da 7 tane Dünya vardır.7 Dünya’dan şuan 3 tanesi yapılmış ve açılmış durumdadır.1. Dünya ilk doğduğumuz yer Junon Planet. 2. Dünya Luna 3. Dünya Eldeon. Bu Dünyalardaki Haritaları Aşağıdaki Linkten görebilirsiniz.

Haritalar

Alintidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 4
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • Serkan

  2

 • hione

  1

 • Anifly

  1

 • nasu

  1

En Çok Yazanlar

Görüntüler harika :023: diğer online oyunum olmasa anında başlardım :aglama3:

Tanıtımın çok iyi serkan :) teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rose Online güzel de gravityden çıkma efsane oyun Ragnarok Online tanıtımı da isteriz:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hmm ragnarok oynamadim.. bu bolumde oynadigim ve begendigim oyunlari tanitmaya calisiyorum (ordan burdan alintilar, ©alintilar yaparak).. eger oynarsam ragnarok i da tanitirim tabi ki neden olmasin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 2 hafta sonra...

bu oyunu hala oynayan birileri varmı aramızda bişiler sormak istiyorumda ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?