Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach

elovitnas

Önerilen İletiler

[bimgx=560]http://www.infobarrel.com/media/image/1376.jpg[/bimgx]

[fieldset=KÜNYE]

Tür: Tv Serisi

Bölüm Sayısı: 259+ (Hala Devam Ediyor)

Firma/Stüdyo: Studio Pierrot, Dentsu, Tv Tokyo

Yünetmen: Noruyuki ABe

Senaryo: Masahiro OKUBO, Michiko YOKOTE, Natsuko TAKAHASHI, Rika NAKASE

Animasyon: Etsuko KIMURA, Masayuki KATOU, Miho INOUE, Shinya MIKI, Akio KAWAMURA, Masaya ONISHI

Müzik: Ryo OYAMA

Dizayn: Masashi KUDO

Orjinal Eser: Kubotite

[/fieldset]

[fieldset=KoONU]

Kurosaki İchigo 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Babası ve 2 küçük kız kardeşiyle birlikte bir klinik işletmektedirler. Ama İchigo'nun garip bir özelliği vardır. Ölülerin ruhlarını görüp onlarla konuşabilmektedir.

Birgün bir Shinigami (Ölüm Tanrısı) olan Kuchiki Rukia İchigo'yla karşılaşır. İchigo ruhlar gibi Shinigamileri'de görebilmektedir ve Rukia buna oldukça şaşırır. Tam o esnada bir Hollow (kötülüğe kalbi yenikl düşmüş ruhlara verilen isim) İchigo'nun evine sardırır ve kız kardeşlerini yakalar. Görevi Hollowları öldürmek olan Rukia hollowla savaşır ama yaralanır. Kardeşlerini kurtakmak isteyen İchigo Rukia'dan yardım ister ve Rukia kardeşlerini kurtarabilmesi için İchigo'ya Shinigami güçlerini verir. Artık İchigo'nun hayatı tamamen değişmiştir.

[/fieldset]

[fieldset=KİŞİSEL GÖRÜŞ]

Aylı adlı manga serisinin anime uyarlaması. Dünya genelinde milyonlarca fanı olan efsane olmuş bir anime serisi. Konu olarak başta sıradan gelsede sonradan senaryo iyice dallanıp budaklanmakta bir sonraki bölümü iple çekmektesiniz. Çizimleri, müzikleri, karakterleri, mizah anlaışı tek kelimeyle mükemmel. Daha birşey anlatmaya gerek yok gidin ve izleyin milyonlarca insan yanılıyor olamaz :)

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 11
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Samandiriel

3

• loykad

2

• Fingolfin

2

• elovitnas

1

En Çok Yazanlar

Yollanan Resimler

Arada atlamalar yaparak ancak 50. bölüme kadar gelebildim beni pek sarmayan bir anime çok fazla uzattıkları bölümler de beni sıkmış olabilir :) çizimleri de pek iyi değil hatta ilerledikce daha da kötüleşti çizimler. Sevdiğim tek şey ilk bölümlerdeki açılış parçası :D

Tanıtım için teşekkürler^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 yıl sonra...

Arkadaşlar,bleach'le ilgili çok konu başlığı var,buradan sorayım:

Rukia'nın bankai kullanmaya başladığı kısımlar hangi bölümden başlıyordu acep? Uzun bi süre bleach izlemeye ara verdikten sonra,az önce filler bölümleri atlayıp seriyi bitirdim(sayılır) ama o kısımları izlemedim,feci merak etmekteyim,biriniz bilir de söylerse çok memnun olurum,onegaishimasu :qaglayacak:

4437128-rukia_bankai_by_drlinux-d78873y.jpg

4437128-rukia_bankai_by_drlinux-d78873y.jpg.cb274fc99db48dbca08f7a455aa0881f.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesinde Rukia'nın bankaisi yok. Mangada durumlar nasıl bilmiyorum ama

Manga chapter 570 de bankaisi görünüyor diye aklımda kalmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu sanki öyle bi görüntü aklımda kalmıştı ama yanlış anımsadım herhalde,tüh ya,teşekkür ettim Shin'ichi-san.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Döndürmeyin beni geriye bu serinin sahibine çok kızgınım benim hatırladığım Rukia bankai açmıştı ama mangasından bir yerde hatırlıyor olabilirim.Sanki yukarı doğru silindir şeklinde buz hapsi gibiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar,bleach'le ilgili çok konu başlığı var,buradan sorayım:

Rukia'nın bankai kullanmaya başladığı kısımlar hangi bölümden başlıyordu acep? Uzun bi süre bleach izlemeye ara verdikten sonra,az önce filler bölümleri atlayıp seriyi bitirdim(sayılır) ama o kısımları izlemedim,feci merak etmekteyim,biriniz bilir de söylerse çok memnun olurum,onegaishimasu :qaglayacak:

Animede yok kendisi, manganın The White Haze chapter'ında başlıyor bankai olayı. O da 569'un son 2 sayfası. 570'te de bu attığınız resmin orijinali var 10. sayfada: http://mangafox.me/manga/bleach/v63/c570/9.html

Acaba kastettiğiniz şu muydu ki, Sode no Shirayuki hani, Shikai olan:

[bIMGX=500]http://vignette1.wikia.nocookie.net/bleach/images/8/8b/Sode_no_Shirayuki_Shikai.jpg/revision/latest?cb=20101017083556&path-prefix=en[/bIMGX]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muhtemelen zanpaktou arctaki(filler) zanpaktounun şekil almış haliyle karıştırılıp, yanlış hatırlanıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muhtemelen zanpaktou arctaki(filler) zanpaktounun şekil almış haliyle karıştırılıp' date=' yanlış hatırlanıyor.[/quote']

Aynen öyle, Sode no Shirayuki'nin çünkü kendi başına atakları falan vardı. Filler ama o arc.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shin'ichi,Zanpaktou arc'ı izlemiştim,zanpaktou'suyla karıştırmadım bizim kızı ama kolay karıştırmaya da müsait tabi.Undermine,ilk yüklediğin foto benim hatırladığım,herhalde animede değil de yine böyle bi forumda vs.gördüysem kendi kendime mangayı animeye uyarlamışımdır :P Halbuki gerçekler acıymış,kızdım ben de ama ne fayda.Bu arada,sizce filmleri nasıl serinin? + Devam niteliğinde mi,yoksa filler stayla mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Filmler farklı konuları işliyor, ana konuya bir katkısı yok. Cehennem ile ilgili biir filmi vardı, o güzeldi diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?