Jump to content
  • Kayıt Ol

Pratik teknoloji-bilgisayar sorunları ve tavsiyeler

muhtesemmatrix

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar.Hergün bilgisayarımızla uğraşırken kafamıza takılan yada çözemediğimiz sorunlarla karşılaşıyoruz.Burada paylaşarak belki çözüme ulaştırabiliriz diye düşündüm.

İlk sorunumu söyleyeyim.Harici harddisk'imi pc üzerinde unutunca.Yani bağlıyken reset atınca haricim bozuluyor ve format atmak zorunda kalıyorum.Bunun bir ayar veya çözümü var mı?Hariciden veri kurtaracam diye günlerimi verince bir bilenle konuşmak iyi olur diye düşündüm.

Eğer başlık uygun yere açılmamışsa özür diliyor ve taşınmasını arz ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• muhtesemmatrix

4

• ishak

2

• bLueeekun

1

• swordsman

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Veri kurtarma programları var. Onları denedin mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Veriyi kurtardım sorunum hariciyi pc üzerinde bırakbilmek.Her reset atışımda üzerinden çıkarmakla uğraşmak istemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Veriyi kurtardım sorunum hariciyi pc üzerinde bırakbilmek.Her reset atışımda üzerinden çıkarmakla uğraşmak istemiyorum :D

Ben bu güne kadar bir kactane farklı harici kullandım ama bunun gibi bir sorunla karsılasmadım, bence bunlar senin anakartinin maharetleri, benim eski desktopumda harici takılı iken açılış ekranını geçemiyordu, orda takılıyordu, tahminimce hardiski çözümleme falan çalışıyordu onu bir sabit disk gibi görüyordu.

haricini başka bilgisayarlarda dene, eğer aynı sorunu yaşıyorsa, sorun anakartının özelliklerindendir. O zamanda çözülemez:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yani harici iyi anakart kötü diyorsun.Mantıklı geldi :otgorite:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

harici disklerde boyle sorunlar olabiliyor sebebi anakartin usb girisleri (eski anakartlar).. usb 2 destekli giris varsa oraya takip dene buyuk ihtimalle hata/sorun olmaz.. yeni nesil anakartlarda (1-2 senelik kartlar) harici diskler (2-3 marka denedim hepsi icin gecerli degil tabi ki) 7/24 takili acik ve reset yesede sorun olmuyor.. tavsiyeme ve hep kullandigim yoneteme gelince harici diskinle isin bittigi zaman donanimi guvenle kaldir dan kapatman.. boylece istenmeyen olaylarla ugrasmak zorunda kalmazsin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

eğer windows açılmadan önce herhangi bir sorun çıkıyorsa bios güncellemesi iyi olur ancak nasıl yapıldığını bilmiyorsan yapmanı pek tavsiye etmem. Benim bilgisayarda da harici diski illa bios ekranını geçtikten sonra bağlamam gerekiyorsa yoksa bu neymiş böyle deyip takılıp kalıyor o ekranda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

donanım uyumu var dostum bazı markarala uyumlu çalışan markalar çok ucuz olabiliyor

etikete kanma dostum

pc listeni yaza bilirmisin? ben arkadaşlarima bir soruyum

uyum sorunu varmı diye

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

eve gidince evereste bakıp yazabilirim ama okuduğum dökümanlar da anakart vb uyum sorunu olduğunu söylüyor.Bu hariciyi elden çıkarmak lazım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?