Jump to content
  • Kayıt Ol

Brigandine: The Legend of Forsena


sonvaynard

Önerilen İletiler

Brigandine%20-%20Legend%20of%20Forsena%20%5BU%5D-front.jpg

Konu Ve Ne Yapacağımız:

Armeki denilen krallığı konu alıyor. 214`de Forsenanın düzlüklerinde, Armekia Norugaldo ülkesini yıkarak sonunda barışı getirdi. uzun savaş sonunda sona erdi, Ama, 215`in 2. ayında, Armekia`nın kralı Hengist Amiral Zemekis tarafından öldürüldü. Armekia çötü ve Zemekis kendi krallığını ilan etti sonrada Estoregales`i kurdu.Dünyayı fethetmeyi arzusuna kapıldı ve komşu ülkelere saldırısı başladı. Savaşa katılarak Rune`un Şovalyelerinden biri olacaksın.

Ancak Atlus gibi RPG`yi yapmayı bilen fakat faha çok strateji öğesi koyarak bu oyunu karma yapan firimamız olan Atlusun bu oyun için kesinlikle çok çalıştığını düşünüyorum. Atlus bu oyunu 1998 yılında çıkartmıştır.

Oynanıbilen Ülkeler:

New Almekia: Prince Lance`in babasının tahttından inip, oğluna verir ve aslında ana konuyu bunlar ele alır. Görevi ise ülkesini tekrar ele geçirmektir, bunu yapması için ise Zemekis`in tüm savunmasını geçmesi gerektir. (Oyundaki Renkleri: Kırmızı`dır.)

Carleon: Bu grup tamamen büyü üzerine olan bir gruptur, çok küçüktür fakat güçlerini küçümsememek gerekir, aynı zamanda "New Almekia"ya ile bir dostluğu vardır. (Oyundaki Renkleri: Yeşil`dir)

Norgard: Kuzeyde kocaman bir ulusu olan Norgard geçmişte Almekia`ya kaybettiği için güçsüz düşmüştür. Fakat "Vaynard" buna karşı gelimeyecek bir adam değildir, çok stratejik (Akıllı) ve acayip güçlü bir adamdır. "Lord Vaynard" aslınnda "White Wolf" diye bilinir. Eline baltasını aldığı an her kezin korktuğu karakter olan "Lord Vaynard" tüm kıtayı ele geçirmek için yola koyulur. (Oyundaki Renkleri: Lacivert`dir.)

Iscalio: Hükümdarı zalim olarak bilinen "Dryst" çok düzensiz bir ülke kurmuştur. (Oyunda "The Mad Manaroch" diyede geçiyordu ismi.) "Dryst"ında istediği aslında Norgard`dan pek farklı değildi. Onlarda tüm kıtayı ele geçirmek istiyorlardı. (Oyundaki Renkleri: Turuncu`dur.)

Leonia: Hükümdarı "Queen Lyonesse" olan bu barışçıl ve dinine bağlı olan millet savaşta sadece kendilerini korumuşlardır. Aslında "Queen Lyonesse" bir köylü kızıdır. (Tam olarak neye göre bu ülkenin başına geçiyor unuttum, aklıma gelirse veya tekrar oynayıpta bakarsam yaazcağım.) (Oyundaki Renkleri: Açık mavi, yeşilimsidir.)

Esgares Empire: (Aslında bu ülke oynana bilinen bir ülke değil, lakin yanlış hatırlamıyorsam www.gamewinners.com `dan şifre ile açıp oynaya bilirsiniz, şifre yazarsını fakat aslında hile değildir. :D) Eskiden Armekia`nın krallığı olan bu ülkeyi "İmparator Zemekis" Yaşamak için Forsenayı ele geçirmek istiyordur. Tüm ülkeler buna karşıdır, ayrıca buda tüm ülkelere.

Oyunda Ki Amacımız Nedir?

Oyunda bu 6 millet ile oynaya biliriz, hepsi ile bitirince farklı bir son ortaya çıkar. Aslında olay şundan ibarettir: Kıtada savaşı durdurmak ve barışı tekrar Forsena`ya getirmektir.

Kesinlikle oyunun sonu spoiler verildiği için büyük bir güvenlik alınmıştır. :D Oyunu oyanmıyacaksanız bakın sadece.Lakin bunu yapabilen tek ülke "New Almekia"dır.

Savaş Sistemi Nasıldır?

Savaş sistemi aslında çok iyi; Tüm karakterler en fazla 30 levela gelmektedir, yaratıklar ve bazı Hero lar level atladıkça değişik versiyonlarına geçerler. (Bir nevi transform, tam olarak böyle nitelene bileceğini sanmıyorum sonra değiştiririm.) Level atlamak için ise savaş alanında adamları öldürmeniz gerekir, ve stratejik bir biçimde yapmaınız gerekir.(Direk dalmak gibi bir düşünceniz olursa "HARD" bir düşmana kesinlikle yenileneceksinizdir.)

Herkezin bir kaç tane mekanı vardır, oralara dalakrak feth edersiniz ve eğer ana leaderlerini gebertirseniz, hükmen orayı feth edersiniz. (Orayı derken: sadece 1 mekanlarını) Lakin kaleyi ele geçirdiğinizde direkt olarak onların alevi sönecektir ve ülkeden bir kaç kişi size gelecektir.

İsterseniz açabileceğiniz 3D bir savaş sistemi olan bu oyun bize o eski yıllarda bile böyle mükemmel bir sistem sunar.

Oyunda neler yapabiliriz?

- Oyunda kaleleri ana hero hariç tüm normal heroları göreve yollaya bilirsiniz, buda sizlere muhtemelen eşya kazandırır. (Silah, armor, geliştirme iksiri)

- Tüm karakterler 30 levela gelebilir, bunlardan bazıları seviye atladıkça değişirler, daha güçlü olurlar bazılarına ise "Geliştirme iksiri" kullanır belli bir leveldan sonra ve oda artık değişik bir form alır.

- Bazı ülkeler belirli ülkelerle dost olabilir, sonrada ihanet edebilirler.

- Adamları silahlarla donata bilir ve daha güçlü bir hal verebilirsiniz.

- Tamamen bir ülkeyi feth ettikten sonra o ülkedeki bazı karakterler belirli ülkeler tarafından yok edilince sizin ülkeye katılırlar.

- Her karakterin değişik özellikleri vardır, ve kim ile öldürürseniz düşmandaki insanları o kişinin exp oranı yükselir, ama savaş bittiğinde her kez 200 exp alır (Tam olarak 200 müydü bilmiyorum.)

- Kalelerinizden destek kuvvet çağıra bilirsiniz, tabi bu paray mal olur, bir kaleden diğer kaleye hero aktarımı yapabilirsiniz.

- Her karakter, hafta bir belli bir miktarda paranızı yerler, fakat çok kaleniz olursa bu çok fazla koymaz, çünkü her kalede size belli bir miktarda gelir getirir.

- Herkezin bir elementi vardır ve karşı bir element normal olarak o adama daha fazla vurmanızı sağlar, oyunda en gerekli şede budur, muhtemelen eski, yeni tüm strateji oyunlarında olan ve olması gereken bir özelliktir.

Kendi Görüşüm Ve Hangi Ülkeler İle Oynadığım Ve Diğer Şeyler:

Oyun Atlusun yaptığı efsanevi oyunlardan biri ve en sevdiğim Strateji oyunudur. Oynanış bakımından olsun hikaye bakımından olsun güzel bir oyun. PS1 olması tabi ki sizleri korkutuyordur, malum grafikler, her zamanda dediğim gibi her şey grafik değildir ve yeni oyunlar böyle kötü olmaya devam ederse yine her şey grafik olmaycaktır! Oyunu muhtemelen 100 saat kadar oynamışımdır fakat bu en fazla 100 sattir, yani 3-5 ülkeyle bitirirsiniz ve oyunu bir daha açmak istemezsiniz.

Ben oyunu 3-4 tane ülke ile bitirdim, lakin 3-4 kerede "Norgard" ile bitirmişimdir. Fark ettiyseniz "VAYNARD" olayı oradan geliyor. "SON" un nereden geldiğini ben dahi bilmesemde "Lord Vaynard" isim li karakterden çaldığım bir nicktir ve 2005 yılından beri daima böyle tanırlar beni. :)

Oyunda ki 3D olayını bir türlü görememiştim eskide, PS1`de oynuyordum ve oyun 3D ye geçince bozuluyordu, bu yüzden gıcık kapmıştım. :D Son zamanlarda (son 1 - 2 yıl içinde.) PC`de denedim ve mükemmel bir sistem aslında, yani karakterleri 3D de dövüşürken izlemek güzel fakat sıkıcı olabiliyor bir zamandan sonra malum çok zaman alıyor. Ayrıca oyunda ilk baştaki Anime videousunu çok beğenmiştim.

Biz 4 kardeşiz eskiden en büyük abim dahi bu oyunu oynardık. Hep düşünmüşüzdür, "Atlus aptal da mı bu oyunu 3-5 kişilik yapmıyorda zevkimize zevk katmıyor?" 3 yıl sonra. (1 yıl önce) "Brigandine - Grand Edition" diye bir oyun buldum, ve direkt olarak indirdim, 2 CD`den oluşuyor fakat Japoncaydı halada İngilzicesi çıkmadı ve 2000 yılında Atlus tarafından yapılmış bir oyun. Lakin sağolsun bazı arkadaşlar menüleri İngilizce yapıp bizi kurtarmışlar. O oyunu malesef bitiremedim fakat oyunda 6 kişiye kadar oynaya bilme mevcuttu, bir kaç kere oynadık, 3-4 gün boyunca savaştık. Gerçekten mükemmel zevkli bir oyun yaratmış diye bilirim Atlus, ve her zaman sevdiğim o Atlusu daha çok sevmişimdir. Eskiden RPG`nin PS lerde tek geçilir kralıydı bana göre, Square Enix`in bile ona gücü yeteceğini sanmazdım, fakat artık öyle değil Atlus, Square Enix 1 numarada PS lerde. (Özellikle Square Enix`in alt firiması olan Tri-Ace en sevdiğim oyunları yapmayı başarmıştır.) Brigandine - Grand Edition`ın tek kötü yanı ise 3D`nin kalkmasıdır, 3D Kakmıştır fakat onun yerine oyuna daha hızlı bir biçimde vurma efektleri koymuşlar. Atlusu buradan kutluyorum, sağolsunlar bize böyle bir taktik oyunu verdikleri için.

Not: Bugünlük bu kadar. :D Aklıma bir şeyler geldikçe bunada devam ederim, fakat bu oynda herhangibi bir özgürlük olmadığından kısıtlı ve yazıla bilecek şeylerde kısıtlıdır.

Not 2: Bilirim ki kimse bu oyunu sevmez, normaldir, hem eski, hem PS1 oyunu fakat denemeden geçmeyin derim. Konuyu anlamak dışında başka bir İngilizceye gerek yok, yani her kez oynaya bilir.

Brigandine - Legend Of Forsena`yı indirmek için: (RS)

http://rapidshare.com/files/31187925/Brig.part1.rar 
http://rapidshare.com/files/31189010/Brig.part2.rar 
http://rapidshare.com/files/31190049/Brig.part3.rar 
http://rapidshare.com/files/31190397/Brig.part4.rar

Brigandine - Grand Edition`ı indirmek için:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=tr&q=Download+Brigandine:+Grand+Edition&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

(Çok fazla link var, hangi birini koyim bilmiyorum, Rapid Share pek arıyamadım, zamanım olduğunda arar, bulursam koyarım.)

Not 3: Linkler an itibari ile kontrol edilmiş, çalışıyordur ve upload eden arkadaşa teşekkür ederim, kesinlikle kendi uploadım değildir.

Not 4: Yazılan her şey (Hikaye ye kendime ait değil, ama tam olarak Türkçeleştirme bana aittir.) tamamen bana "Ertan Dinçerden"e aittir. Ayrıca bu siteden başka hiç bir siteye verilmemiş ve verilmiyecektir. Verildiği taktirde, tamamiyle [ç]alıntıdır. Ayrıca resimdeki karakter "Lord Vaynard"dır. :D Umarım beğenirsiniz. İyi günler, iyi oyunlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • sonvaynard

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?