Jump to content
  • Kayıt Ol

The Fourth Kind (2009)

nazende

Önerilen İletiler

Alaskanın Nome bölgesinde 1960'lı yıllardan bu yana insanlar hiç bir iz bırakmadan kaybolmaktadır. Daha önce FBI ajanları bu bölgede araştırma yapmışsa da, insanların nasıl kaybolduğu gizemi çözülememiştir.

Psikayatrist Dr. Abigail Tyler, hastalarının birinde oldukça ilginç bir travma durumuna rastlar. Bu travmanın izini süren Abigail onun uzaylılar tarafından kaçırıldığına dair ikna edici ipuçlarına rastlar.

Film, ' Gerçek olaylardan esinlenerek ' yapıldığı iddiasını taşımaktadır.

Dr. Abigail Tyler'ın yaşamından bir kesiti anlatan filmin bazı gerilim sahnelerinde Dr. Tyler'ın hastalarına hipnoz yaparken çektiği gerçek video kayıtları da vardır. Bu sahneler filmi çok daha gerçekçi kılmış ve korku unsurunu ön plana çıkarmıştır. Son dönemde izlediğim en korkunç filmlerden biri diyebilirim. Filmi tek başınıza izlememenizi tavsiye ederim...!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• A.U

2

• Kyrie

2

• martikanadi

1

• nazende

1

İlk sahnelere şöyle bir göz attım, doktorun görüntüsünden bile korktum inan :)... Yanıma arkadaş bulduğum anda izleyeceğim... Teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guest Cheza

İlginç bir filme benziyor. Tanıtım için teşekkürler nazende.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun zamandır "şöyle güzel bir gerilim olsa da izlesek" diyordum, tam aradığım tarzda bir tanıtım, eline sağlık nazende. İlk fırsatta izleyeceğim. Yorumlarımı o zaman eklerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haha,konuyu okuduktan sonra bir kahkaha atmak istedim.İzleyecek bana göre bir şeyler arıyordum.Hipnoz ve psikoloji demek,ilk işim bu filmi alıp seyretmek olacak.Tanıtım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok beklenti içerisine girmemeli aslında. :) Korku yönünden efektleri güzel vermişler yalnız gerçeğe yakın bulmadım filmi. Gerçi gerçeklik beklenmez her filmden ama gerçekten alıntı deniliyor. Her neyse ilginç bir tarz, izlenebilirliğini kaybetmiyor yine de.

Metatron, filmi sana tavsiye etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok beklenti içine girmeyin bence . Oyunculuklar kötüydü. Kabul ediyorum. Geceyarısı 3.33 konusu insanı ciddi manada gerse de tek temennim o beyaz baykuş kadar taşların kafalarına düşmeleri. Filmin sonunda pek bir lezzet alamadım ben hele ki

Filmin tek beğendiğim ve gerçek olduğunu zannettiğim video kısımlarının filmin parçası olarak tasarlandığını ve çekildiği öğrendiğimde içimdeki gerilim kırıntıları bizi kandırdılarhaline dönüştü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
Çok beklenti içerisine girmemeli aslında. :) Korku yönünden efektleri güzel vermişler yalnız gerçeğe yakın bulmadım filmi. Gerçi gerçeklik beklenmez her filmden ama gerçekten alıntı deniliyor. Her neyse ilginç bir tarz, izlenebilirliğini kaybetmiyor yine de.

Metatron, filmi sana tavsiye etmiyorum.

Bu yorumu filmi izledikten sonra görmek :D

Evet,dün filmi izledim ve hipnoz sahneleri dışında bir çekiciliği yoktu.Hipnoz sahnelerinin cazibesi de benim de ileride onu öğrenecek olmamdan ileri geliyor zaten.Uzay varlıklarının olabileceğini düşünsem de gelip de hayatlarımıza müdahale ettiklerine inanmıyorum.Aslında filmdeki şerif gibi kendini korkudan koruma güdüsünden dolayı da reddediyor olabilirim.

Diğer yandan filmde can alıcı noktalar da yok değil.Dr.Taylor'un eşinin ölümünün gözleri önünde olması ve hastalarından birinin,ailesini ve kendini katletmesi filme korku ögesini katan asıl unsurlardı bana kalırsa.

Sonuç olarak,yorgun zihninizi bir şeylerle meşgul etmek istiyorsanız izleyin ama çok da bir şey ummayın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?