Jump to content
  • Kayıt Ol

Eksik Gördüğünüz Yerler

Zaman Efendisi

Önerilen İletiler

Arkadaşlar şuanki forumda

- eksik gördüğünüz

- gereksiz gördüğünüz

- İmla hataları yapılmış

- forum bölümü yanlış yerde dediğiniz

- şu olsa daha iyi dediğiniz

- hatalı ve çalışmayan bir şey var dediğiniz

Yerler varsa lütfen açıkça yazalım. Tüm eksiklikleri giderelim. Bizler gördüğümüz yerleri düzeltdik, belkide halen bizim görmediğimiz yerler var. Lütfen yazın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 318
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Serkan

25

• Susano'o

22

• Zaman Efendisi

20

• bedifeci

19

Bugün farkettiğim birşey anime tanıtım bölümünde seçenekler - anime türü kısmında:

- dogaüstü güç ile süpergüç var bu ikisi arasında bir fark var mı ne kadar düşünsemde anlam olarak bulamadım ben:d

- reklam diye bir tür olması mantıksız olmuş gibi onun yerine parodi konulmalı o tarzda baya bir anime var çünkü

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

''Herkes'' kelimesinin ''herkez'' olarak kullanılması ve bu nedenle oluşan yazım yanlışının düzeltilmesi çok iyi olurdu.Kontrol panellerimizdeki -profil gizliliği- bölümünde, seçeneklerin tümünde bu hata var.Forum içerisinde kullanılan Türkçe'de de bunu görüyorum bazen.Amacım kırıcı olmak değildir arkadaşlar ancak kelimenin doğru yazılışının ''herkes'' olduğunu belirtmek isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

başlığın maksadı bu zaten metatron, gördüğün imla hatalarının tamamını burada söyleyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Doğru söylüyor ,mehmet, başlığın amacı siteyi en iyi duruma getirmek, bundan gocunmak aksine seviniriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bazı konu başlıklarında eksiklikler görüyorum. Örneğin "Anime Dışı" kısmında Pc ve platform oyunları adında bir başlık olabilir.

Bu kısıma yeni çıkan oyunlar, oyunlar hakkında konular tanıtımlar vs. eklenebilir. (Bir anime forumu için çok matah değil belki ama madem

"Anime Dışı" adı altında bir kısım var böyle bir bölüm de eklenebilir.

Anime oyunları adı altında "Anime/Manga" sohbet kısmına bir bölüm eklenebilir. Bu tarz oyunlar her daim ilgi görmüştür üyeler tarafından. Açıkçası en zevk aldığım konu başlıklarındandır.

Foruma yeni gelen mesajlar forumda çevrimdışı iken dahi gözüküyor. Eğer foruma girmeden de yeni mesajları görebiliyor isek, o zaman foruma giriş yapmamız için bir neden kalmamış oluyor yeni mesajları görmek için.

Sadece giriş yaptıktan sonra görülebilmesi daha mantıklı geliyor bana.

Herhangi bir konuya mesaj atarken en az 10 karakter olması gibi bir zrounluluk var. Fakat benim yazacağım şey 10 karakter tutmayabilir. Örneğin ben one outs diyorum sadece "Hangi animeleri indiriyorsunuz" başlığında. Mesajı gönder dediğimdeyse forum uyarı veriyor 10 karakterden fazla yaz şeklinde. Bu kural aslında sadece smiley veya bir kelime ile başlığı doldurmama adına güzel bir kural ama bence gözden geçirilmeli.

Bazı başlıklarda üyelerin forum kullanımı kısıtlanmış durumda. Eğer üye forumda kısıtlanırsa, o forumda kendini rahat edeceğini pek sanmıyorum. En azından bir imzasını "img" kodları kullanarak ayarlayabilmeli veya bazı yerlerde başlık açabilmeli.

Bunlar benim nacizane forumda eksik gördüğüm veya gözden geçirilmesini düşündüğüm kısımlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende Gundamaster'a tamamıyla katılıyorum; sadece ''Anime Oyunları'' olarak kullanabileceğimiz bir bölüm olsa daha hoş olabilir diye düşünüyorum hatta site için konuştuğumuzda Sparti'ye de önermiştim sadece ''Anime Oyunları -Anime tahmin,son hafr anime ismi,hangi anime,bana istediğim tarz anime resmi bulabilir misin....gibi- ''nın olacağı bir başlık olsa daha güzel olur ve de hoş vakit geçirilebilir diye düşünüyorum ben de...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

anime tahmin etmece gibi anime oyunları hoş olabilir aslında. ama bir takım başlıklar var ki, bence bu foruma kesinlikle taşınmamalı. örneğin:

"...uyuzum"

"farkettim ki"

"içinizden geçeni yazın"

"alttaki üyeyi tahmin et"

"üstteki üyeyi nasıl bilirsin"

"anime izlerken neler yiyoruz"

ve bunlar gibi birkaç tane daha sayılabilir. böyle başlıklar "forum troll'ü" diye tabir edilen üyelerin en sevdikleri ve en çok vakit geçirdikleri başlıklar. eğlenceli gibi görünse de aslında sitenin amacına hizmet eden başlıklar değil. zaman zaman tartışmaya yol açtıklarını da görüyoruz. bir üye bilmem kime sinir olmuş, gitmiş "...uyuzum" başlığına şikayet eder gibi yazmış. çocuk muyuz yani? konuşarak sorunlarımızı halledemeyip oraya buraya "bugün mehmet 3 kere derste konuştu" diye yazıp birilerinin görmesini bekliyoruz... bu gibi başlıklar kesinlikle olmamalı bence.

şöyle bir düşündüğüm zaman, evet, içinizden geçeni yazın başlığı çok da zararlı bir başlık gibi durmuyor aslında. ama oraya girip muhabbet eden üyeleri inceleyelim. bakalım siteye geyik yapmak dışında ne gibi bir katkıları bulunmuş. burada bulunma amacımız, animeyi mangayı tartışmak, ortaya güzel fikirler çıkarmak, birbirimize güzel animeler tavsiye etmek vesaire vesaire... bu amaca hizmet etmeyen üye de varsın sıkılsın yani sitede. 2500 tane üyeye ihtiyacımız yok zaten. 100 kişi bile yeterli.

bir diğer husus. anime tartışma kısmında yalnızca genel konular ve anketler bulunmalı. yani, belli bir animeye özel bir başlık olmamalı. aynı animeye ait tüm başlıklar tek bir sosyal grup altında toplanmalı. örnek: benim kurduğum oniki krallık ve rurouni kenshin grupları. böylece 2'inci sayfada "bleach tartışma başlığı" 5'inci sayfada "bleachten hangi karaktersin?" 7'inci sayfada "bleachte en sevdiğin bayan kim?" vesaire kargaşaya mahal vermemiş oluruz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birkaç şey yazacaktım ama susano benim diyeceklerimi aynen yazmış derli toplu şekilde aynen katılıyorum yazısına.

Her ne kadar çok az okuyucusu olsa da visual novel-light novel başlıgı olabilir herhangi bir tartışma olacağını sanmıyorum ama belki birkaç kişinin ilgisini çeker yardıma ihtiyacı olur o zaman yardım edebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

anime tahmin etmece gibi anime oyunları hoş olabilir aslında. ama bir takım başlıklar var ki' date=' bence bu foruma kesinlikle taşınmamalı. [/quote']

Adam asmaca türü bir oyun kodlanabilir ve foruma intergration yapilabilir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Susano'o

Düşüncelerine tamamen katılıyorum zaten Gundamaster'la bizim kastımız senin de anladığın gibi sadece Anime Temalı oyunlar yoksa senin de bahsettiğin o başlıklar abartıldığı için giderek forum kirliliğinden öteye geçemiyor o nedenle sadece Anime Temalı oyunlar oynayabileceğimiz oyunlar olursa güzel olur...

Ve de diğer bir konu; senin de bahsettiğin gibi gruplar adı altında tartışılabilir ve de ''Genel Anime Tartışma'' tarzı bir başlıkla da bu konu giderilebilir en azından bir arkadaş izlediği animede anlamadığı noktayı bu başlıkta tartışabilir yoksa başlık açarak sorununu giderme yoluna gidebilir bunu neden önerdiğimi soracak olursanız şöyle düşündüğümüz zaman forumda her anime'nin tanıtımı ya da Sosyal Grubu bulunmamaktadır bu nedenle tek başlık adının altında bu sorunu da giderebiliriz diye düşünüyorum bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz ama böyle tek bir başlık da toparlayıcı olabilir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar bu sitede geyiğe izin verilmeyecektir, ve dolayısıyla buna neden olabilecek başlıklara da, bu konuda yeni mod alımı süreci ve mod rehberi hazırlanması üzerinde hala çalışılmaktadır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

geyige izin verilmeyecek dediginiz icin bir oneri sunabilirim :))

her ne kadar geyige izin verilmeyecek denilse de geyik yapacak yada yapmaya yonelik basliklar mutlaka acilacaktir bunu onlemek icinde vbulletini kuran arkadasta biliyordur belli bir sure gectikten sonra basliklarin otomatik silinmesini saglayan eklenti yada eklentiler var onlardan ekleyebilirsiniz..

birde susano'o nun onerdigi grup olayi bence kullanisli olmaz neden derseniz sosyal grup bolumundeki yazisma bolumu pek kullanisli degil.. normal forumdaki mesajlasma rahatligini elde edemeyiz ve slklnti cekebiliriz.. vbulletin le zamaninda cok icli disli oldum tecrubelerimden yola cikarak nacizane fikrimi belirtmek istedim..

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merhaba;

Konunun amacı forumun son kontrolü ve düzenlemelerin yapılması amaçlı. vBulletin konusunda sayın adminlerimize yardımcı olmaya çalıştığımdan görüşlerim ve sizlerin görüşlerinize göre yardımcı olmaya çalışıyorum.

Fakat benimde göremediğim hata ve eksiklikler var. Bu forum en iyi kadrodan oluşmuş. Amaç ise bu iyi kadro ile en güzelini elde etmek. Sanırım ziyaret eden üyeler bu tür hataları bulmamalı. :bilmiyorum: Aslında bana göre mükemmel oldu şuanki forum. Dahada gelişeceğine inanıyorum.

Benim gördüğüm eksiklikler sadece Butonlar.. Türkçe oldumu sorun kalmaz. Sevgilerimle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaman Efendisinin dediği gibi, başlığın amacı son kontrolleri yapmaktı. Fakat madem konu açıldı, bilgilendirme maksadıyla son kez bahse konu başlıklarla ilgili fikirlerimi açma gereği hissettim.

Fikirlerin için teşekkürler Serkan. Fikirlerine karşı değilim, ama aklıma yatmayan bazı kısımlar var. Durumu biraz daha açmak ve kendimi daha iyi ifade edebilmek istiyorum.

Öncelikle forumun amacı, bilgiye ulaşmak isteyen insanların en rahat ve hızlı şekilde aradığı bilgiye ulaşmasıdır. Geyik yapacak insanlardan ziyade bilgiye ulaşmak isteyen insanlara rahatlık sağlamak lazım. Bunun için de kategoriler ve başlıklar düzenli ve öz olmalı dedik ve düzenledik zaten. Sosyal gruplar üzerinden konuşulmasının rahat olmadığını ben de biliyorum. Teklifimin amacı da zaten "şu animede hangi karaktersin?" benzeri başlıkları "Anime Tartışma" kategorisi altında kalabalık oluşturmamasını sağlamak. Orada açılan bu tip başlıklara da moderatörler gördükçe müdahale ederler.

Vbulletin özelliklerini pek bilmem ama, kafasına göre başlık silme işlemi de olmamalı diye düşünüyorum. Moderatörler işini yaptığı müddetçe forumumuz bir çöplüğe dönüşmeyecektir.

Ancak şu da bir gerçek ki, yıllarını internet ve forum sitelerine vermiş insanların, programcılık bilgisi ile kendisini ispat etmiş insanların kurduğu yabancı forum sitelerinde bile görüldüğü üzere, moderatörlerin çalışmadığı, temizlik yapmadığı ve geyiğe izin verilen forumlar çöp forum haline dönüşmüştür. Buna en basit örnek, Aegisub'ın kendi forumudur. Her türlü kodu, efekti, karaokeyi tartışabildiğimiz bir forum iken, bir sürü insanın dolup taşması ve açılan kural dışı başlıklara dur denilmemesi yüzünden, aradığım bilgiye ulaşmakta orada bile güçlük çekiyorum.

Her neyse, amacımız forumumuzu düzenli ve temiz tutmak. Bu konuda yöneticilerimiz de gerekli önlemleri almaktalar ve bu konuda detaylı çalışmalar yapmaktalar. Sizlerden gelen ve gelecek olan sıkıntılar ve çözüm önerilerini de göz önünde bulundurmaktalar.

Forumun işletilmesi yönünden sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum zaten. Niyetim daha düzenli bir ortam oluşmasında katkıda bulunabilmektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tek eksik gördüğüm yer bir mesaj attıktan sonra ikinci mesajı atmak için 30 saniye beklemesidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

o aslında iyi bir şey özkan. benim bilgisayar takıldı bir kere, arka arkaya 30 tane aynı mesajdan gönderecektim yoksa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ana sayfada en altta yazan yazı:

'Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 21:09.' diyo

+3 yaz saati uygulamasından mı geliyor bilmiyorum ama saat bir türlü tam tutmadı.

Ana sayfada 'Program Deposu' adında geniş bir ana bölüm varken 'Anime/Manga Sohbet' altında iki bölüm var: Anime Tartışma, Manga Tartışma... bitti

Biraz kavruk kalmış gibi hissettim.

Ayrıca bunun altında Anime Tartışma adında bir ana bölüm daha var; resimler, müzikler vs içeren. Bunlara gerek var mı? Resimler için 'Albüm' var; OSTlerde animelerin kendi başlıklarına sıkıştırılırsa biraz yer açılır. :dusuneyim:

Anime Müzikleri tanımında: 'Sevdiğiniz Anime Serilerinin Parçalarını bu bölümde paylaşabilirsiniz.' yazıyor. Burada fazla büyük harf kullanılmış.

Anime Tartışmaları bölümü tanımında da her kelime büyük harfle başlamış. Dilbilgisi olarak yanlış ama ara başlıklarda kullanılabilir lakin diğer hiç bir tanım satırında kullanılmamış.

Tanışma Faslı ve Yabancı Fansub Takımları bölüm tanımlarında da benzer durum var.

Çeviri Yardım diye bir bölüm var. Burada herkes çeviremediği yeri ayrı başlık açarak mı soracak yoksa eskisi gibi tek başlık mı olacak, ki şu andaki durum bu? Bu haliyle kalacaksa ayrı bölüm olmasına gerek var mı?

Sinema ana bölümü altında Belgeseller, Diziler, Uzakdoğu [bitişik yazılır, tanıtımda ayrı yazılmış] Filmleri var ancak Türk, Hollywood, Bollywood, Fransız ve bilimum film endüstrisi atlanmış gibi. Diğerlerinden hangi alanda konuşabileceğiz?

Belgeseller bölümü tanımında 'Hertür' kelimesi ayrı yazılması lazım.

Avatarlar ve imzaları kapatmış olmama rağmen ekrana en fazla 2 (iki) mesaj sığıyor. Mesaj body'den bağımsız olarak sol taraftaki bilgiler çok yer kaplıyor, bunları daha sıkıştırmak, resize vs. mümkün müdür? Daha çok yazı, daha az ıvız-zıvır okumak amacıyla.

Ayarlar&Seçenekler -> Seçenekleri Düzenle -> Çeşitli Seçenekler -> User Customizations kutusu İngilizce kalmış.

Nacizane düşüncelerim ve gözüme çarpanlar bunlar.

@Susano'o : Dostum çok idealist yaklaşıyorsun, kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de bir kaç şeyden bahsetmek istiyorum. Mesaj atılırken üyelerin Türkçe'ye en üst seviyede özen göstermesini istiyorum. Çünkü burası bilgilendirme yoğunluklu bir site olacağı için dikkat edilmesi gerekmektedir. İkinci bir konu gülücükler (smileys) Bana çok az ve itici geldi. Yenilerini yükleyebilir miyiz acaba? - Aslında bu pek sorun sayılmaz fakat görsellik de bizim için ön planda olan bir olay olmalı- Teşekkür ederim :3

Edit: Bir de "forum kuralları" adlı yerde site adı animemangantr die geçiyor. Anime Manga TR yapsak daha iyi olur bence ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim düşüncem bazı yerlerdeki mesajlara belli bir standart getirilmesidir. Her ne kadar böyle yapılması için yöneticilerin dilinde tüy bitse de bazen ipin ucu kaçabiliyor.

Mesela projeler bölümünde başlık açarken,fansub bölümlerinde başlık açarken temel bazı şeylerin eksik olmaması taraftarıyım.

Ayrıca sohbet bölümünde bazen olay " Aklından Bir Sayı Tut" şeklinde başlık açmaya kadar gidebiliyor. Her ne kadar herkesin anime dışında da zevkleri olsa da çerçevenin çok genişletilmemesi taraftarıyım. Bazı üyeler sohbet kısımlarını msn yerine kullanıyor. Yöneticileri ve modlar bu yüzden bitap düşüyorlar. Bu yüzden anime ve manga sitesi olduğumuz unutulmadan başlıkların daha titiz açılması gerektiğini düşünüyorum.

Bir de sitedeki çalışmalarda daha etkin rol almak isteyen yeni arkadaşları bilgilendirici, yeri gelip görev almak istediğinde başvurabileceği bir başlık olabilirdi. Tabii gene bir düzen çerçevesinde. "abi ben görev almak istiyorum . ne iş olsa yaparım şeklinde" değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Deneme çevirileri" bölümünde alfabetik düzeni gördüm. Harflere tıklayarak gidebiliyoruz. Fakat her harfin altında başlık yoktur herhalde. Dolu olanlar renkli olursa boş olanlardan ayırt edebiliriz. Böyle birşey yapılabilir mi?

Çeviri Yardım diye bir bölüm var. Burada herkes çeviremediği yeri ayrı başlık açarak mı soracak yoksa eskisi gibi tek başlık mı olacak, ki şu andaki durum bu? Bu haliyle kalacaksa ayrı bölüm olmasına gerek var mı?

Tek başlık olması iyidir. Sık kullanılan bir yer olduğu için, ayrı bölüm olması ulaşılmasını kolaylaştırıyor bence.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga derecelendirmesinde bir de Çizim (Artwork) olsun. Animede nasıl "animasyon" varsa mangada da "çizim" olmalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime tanıtım ve incelemeleri bölümünde tanıtımı yapılan animeyi favorilerine ekleyen üyelerin görünme imkanları var mı ya da görünüyor da ben mi bilmiyorum acaba gerçi bu durum aynen manga tanıtım ve incelemelerinde de geçerli yani tanıtımı yapılan mangayı hangi üyeler favorilerine eklemiş görebilmemiz mümkün mü acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga derecelendirmesinde bir de Çizim (Artwork) olsun. Animede nasıl "animasyon" varsa mangada da "çizim" olmalı.

Halledildi.

Anime tanıtım ve incelemeleri bölümünde tanıtımı yapılan animeyi favorilerine ekleyen üyelerin görünme imkanları var mı ya da görünüyor da ben mi bilmiyorum acaba gerçi bu durum aynen manga tanıtım ve incelemelerinde de geçerli yani tanıtımı yapılan mangayı hangi üyeler favorilerine eklemiş görebilmemiz mümkün mü acaba?

kısa sürede halletmeye çalışacagız.

Tek eksik gördüğüm yer bir mesaj attıktan sonra ikinci mesajı atmak için 30 saniye beklemesidir.

30 saniye iyi ,spam ihtimaline karşı.Ama sorun diğer üyelere yansırsa süreyi azaltırız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?