Jump to content
  • Kayıt Ol

Eksik Gördüğünüz Yerler

Zaman Efendisi

Önerilen İletiler

online anime bölümü olmalı bence misal ben kotalı bir animeci&mangacı olaraktan sizin çevirilerinizi izlemek isterim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 318
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Serkan

25

• Susano'o

22

• Zaman Efendisi

20

• bedifeci

19

Online izlesen de aynı derecede download sayılmıyor mu yani yine indirmiş gibi olmuyor musun ?...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

online oldugu zaman genelde kalite ve dosya boyutu düsürüldügünden, biraz daha az indirmis gibi oluyorsun xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buna karar verilirse. Megavideo denene bilir. Videoyu, sadece linkini paylaştığınız kişilerin görmesine olanak sağlayan bir özelliği var. Böylece silinme olasılığıda biraz daha aza iner.

Tabi dendiği gibi yüklediğiniz videonun boyutuna göre kotadan gene götürüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

online oldugu zaman genelde kalite ve dosya boyutu düsürüldügünden, biraz daha az indirmis gibi oluyorsun xD

Anladım teşekkür ederim :)....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım bu soruya ancak yönetim cevap verebilir... yani site onlara ait olduğu için bu online anime için de sitenin kota arttırması gerekiyor sanırım (belki kota yanlış kelimedir ama bulamadım doğru kelimeyi ^^) işte kota yükseltmek için de para gerekir parayı sağlayan da yönetim onların cebinden çıkacağı için bir tek onlar bir cevap yazabilir diye düşünüyorum eğer düşüncem size yanlış geliyorsa :) unutmayın bu benim kendi görüşüm ^^

Forumda bi ara site yavaşlamasın diye resimler siliniyordu o mantıkdan bunu çıkardım aslında

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çoğu online anime sitesi zaten videoyu, video izlettirme servisi yapan, ikincil bir siteye yüklettiriyor. Yani onlara kalan tek şey, videoyu oraya yükleyip, linki kendi sitelerinde yayınlatmak. Sonra isteyen mesaj yazsın falan filan. Foruma eklediğim videolar, izlenecek şekilde gözüküyor ama hizmeti bu ikinci servis sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar ne yapacağıma karar veremedim o nedenle buraya yazdım yanlış olduysa şimdiden kusuruma bakmayın... Benim şöyle bir problemim var Crypload denen programı kullanıyorum bu nedenle linkleri öncelikle kopyalamalı sonra programın içine atmalıyım ancak bütün linkler kutu içinde verilse bile http://rapidshare.com/files/36130066...u_01.part1.rar şeklinde çıkıyor e tabi noktalı olduğu içinde adres yanlış oluyor... Bunun bir hali yolu yordamı yok mudur ?....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bağlantının üzerine gelip, sağ tıklayıp, bağlantının adresini kopyalayı seçebilirsin. Ondan sonra da yazman gereken programdaki ilgili satıra yapıştırırsan sorun kalmaz. Yada istersen tüm bağlantıları tek tek seçip, bir metin dosyasında toplayıp, programın içine topluca da atabilirsin. Tabii program böyle bir şeyi kabul ediyorsa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cryptload Kullanma, o çok ezik

JDownloader var onu kullan.

Bak şimdi anlatıyorum dikkatli oku. İnternet explorer kullanıyorsan linklerin bulunduğu sayfada

Sayfa -> Kaynağı göster

diyorsun. Sana html kaynağı gösterir. Orada o linklerin de yazılı olduğu kod sayfası çıkar. Karmaşık gelebilir sana ctrl+f ile arama yaparak bulabilirsin. Sen linklerin yer aldığı bölümü seç, crtl + c yap [kopyala] zaten Jdownloader ya da cryptload buluyor linkleri. Bu şekilde dene eğer yakalayamazsa artık tek tek ayarliyacaksın.

Firefox için kaynağı ctrl + u yada Görünüm -> Kaynak şeklinde görebilirsin.

Eğer excel biliyorsan sana bir yol daha anlatayım:

Veriyi kopyalayıp excele özelden işlemi tersine çevirerek yapıştıracaksın, böylece satırlar sütun olacak, sonra metni sütunlara "boşluk" u referans alarak ayır, öyle kopyala. Garanti yakalar cryptload.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

JDownloader yükledim ama kullanamıyorum sanırım ayarlarını yapamadım... Google Choreme kullanıyporum ama indirirken explorer kullanırım sorun değil..

Yardımın için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bi chatbox çok güzel olurdu.

Bence bi eksik.

Saygılar qkralll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bi kaç fansub grubunda gördüğüm kadarıyla çok gereksiz seviyesiz kalmış.Bu forumda konursa ne olur bilmiyorum ama türk anime kullanıcıları tartışmaya atışmaya polemiğe hazır insanlar.Hoş olcağını sanmıyorum :kirmizi:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence bizim eski sitedeki gibi bi platform çok hoş olabilir.

Senin dediğin chat türünü biliyorum. O bence de güzel değil.

Benim dediğim animemangantr deki chatbox. (kimseyi rahatsız etmeyen) :qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Yeri burası olmayabilir, onu için kusura bakmayın.Benim çevrilecek projelerle ilgili şöyle bir önerim var.Bölüm sayısı fazla olan seriler AMT'nin tüm çevirmenlerinin katıldığı projeler altında çevrilse o zaman tadından yenmez.Adını vermiyeyim ama Katekyo Hitman Reborn!'u çeviren anime sitesi gibi.Mesela LOGH ya da hunterxhunter ortak bir proje olarak hazırlansa, hem çevirmenler değişik proje olduğu için hemde 2-3 bölüm çevireceği için sıkılmamış olur hem de çok güzel seriler türkçeye kazandırılmış olur.Ortak çeviri projesinin olmaması bir eksiklik bence.:quyari:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ortak çeviri projeleri ara sıra yapılan bir şey, sürekli yaptığımız bir şey değil. Takip edenler hatırlar, Kara no Kyokai böyle çevrilmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ortak çeviri projeleri ara sıra yapılan bir şey' date=' sürekli yaptığımız bir şey değil. Takip edenler hatırlar, Kara no Kyokai böyle çevrilmişti.[/quote']

En son ortak çeviri projesi bir sene önce yapılmış.Yeni ve uzun (katılım çok olacağı için uzun bir seri olmalı bence) vakti gelmedi mi:pinonkyo::cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ana sayfada yeni duyurular ile diğer yazıların( biten çalışmalar...) fontu, boyutu falan herşeyi aynı.Böyle olunca yeni duyurular kısmındaki duyurular pek dikkat çekmiyor.Yeni duyurular yazısı tam ortada, dikkat çekici olacak şekilde( yanıp sönebilir, fontu değiştirilip boyutu arttırılabilir ....) değiştirilebilir.Yeni duyurular daha fazla vurgulanmalı.w323

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yeni duyurular kismi her sayfada gozuktugu icin normal fontlarda ( eger flash ve boyutu normalden buyuk olursa gozu yorabilir dusuncesiyle oyle biraktik).. ortalanayabilir fena fikir degil aslinda yonetici arkadaslarin fikirlerini alip duzenlenebilir..

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türkçe'ye bu denli özen gösterilen sitemizde bazı yerlerde hatalar olabiliyor.Bunlardan bir tanesi de gözüme çarptı: Tanışma faslı bölümünde alttaki ek açıklamada '' Kaliteli Anime Severlerin Olduğu Sitemizde Bizle Tanışmak istemez misiniz?''demişsiniz fakat bizle değil bizimle olması daha doğru olur diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

sitenin zaman göstergesinde bir sorun olduğu dikkatinizi çekti mi, yoksa bu sorun sadece bende mi? :007a:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tamam teşekkürler 7 dakikalık bir fark var ama olsun o kadar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?