Jump to content
  • Kayıt Ol

Eksik Gördüğünüz Yerler

Zaman Efendisi

Önerilen İletiler

25misafir.jpg

bu resimde gördüğümüz gibi, 25 tane misafir kullanıcı nasıl olabiliyor? ben bu işi çözemedim. ayrıca fark etmişsinizdir, bu sabah kim olduğunu bilmediğim iki tane yeni üye gördüm. bir tanesi de ingilizce dil ile bizden oyun moyun tavsiyesi istemiş. :bilmiyorum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 318
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Serkan

25

• Susano'o

22

• Zaman Efendisi

20

• bedifeci

19

Sanırım forumda aktif edilen arama motoru optimasyonu işe yaramış :) Sonucunda forumu bulup üye oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu kriterlerde yer alan "gösterim" kelimesi bazen beni şaşırtıyor. "TV'de kaç kere gösterildi" anlıyorum ben. Onu "okunma" olarak değiştirebilir miyiz?

Bir de sitemizin linkini eklediğimde, link otomatik olarak "Anime ve Manga" haline dönüşüyor. Ben dönüşsün istemiyorum. Link olarak kalsın. Linkleri tanıtım kısmına koyuyorum. Bu siteden aşırıp başka sitelerde kopyala/yapıştır yöntemiyle konuyu taşıyacak uyanıklar olacaktır. Dikkatsizliklerine gelirse bizim linki de beraber alırlar ki kendi sitesindeki üyeler (ç)alıntı olduğunu anlasın.

EKLEME:

Bir konuya cevap yazdıktan sonra forum ana sayfasına çıkıyorum. Benim cevap yazdığım başlıkta yeni mesaj varmış gibi gözüküyor, yanındaki simgeden öyle anlıyorum. Girip baktığımda ise benden sonra kimsenin mesaj yazmadığını farkediyorum.

Yani kendi cevabımı yazdıktan sonra sayfayı tekrar açıp mesajımı görmem gerekiyor yoksa başlık yeni mesaj varmış gibi gösteriyor. Bunu halledebilir miyiz acaba?

EKLEME:

Link eklediğimizde siyah renkli kalıyor. Link olup olmadığı belli olmuyor. Eskisi gibi farklı renge bürünecek, altı çizili olacak şekilde ayarlayabilir miyiz?

EKLEME:

• Administrators • Super Moderators • Moderators • Çevirmen • Encoder • Registered Users

Forumun en alt kısmında yazıyor bunlar. "Çevirmen" hariç hepsi İngilizce. Hepsini Türkçe yapalım ki uyumlu olsun ;)

EKLEME:

Gülen suratların içinde çok fazla "utangaç" tip var. Bunların sayısını azaltıp yerine soğan kafaları alsak olmaz mı?

Yani bir erkeğin rahatlıkla kullanacağı, olumlu ifadeli çok surat yok orada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu forumda da güzel bannerlar görebilecek miyiz?

Şu anki çok sade duruyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Duyurular bölümünde görevini tamamlamış başlıklar vakti gelince silinsin... Bu başlık hariç.

Anime tanıtım bölümünde yayınlanacak yazılar, önce yöneticinin onayından geçsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çeviri Yardım diye bir bölüm var. Burada herkes çeviremediği yeri ayrı başlık açarak mı soracak yoksa eskisi gibi tek başlık mı olacak, ki şu andaki durum bu? Bu haliyle kalacaksa ayrı bölüm olmasına gerek var mı?
Tek başlık olması iyidir. Sık kullanılan bir yer olduğu için, ayrı bölüm olması ulaşılmasını kolaylaştırıyor bence.
Benim buna yapıcı bir önerim var. Bir kaç adımdan oluşuyor:

1. Fansub yardım bölümünü daraltıyoruz. Şöyle ki, 'Fansub Dersleri' ile 'Encode/Karaoke/Efekt' bölümlerini birleştiriyoruz. Sonuçta bunlar birbirinden bağımsız değil. Çeviri yardımı altında tek başlık olacak ise, ise diyorum, bunu yeni oluşan fansub yapımı/dersleri/yardımı/desteği (artık ne derseniz) altına taşıyoruz ve sticky yapıyoruz ki, giren herkes görsün. Tüm diğer tutorial ve how-to başlıklarınıda buraya taşıyıp, yine sticky yapıyoruz.

2. Bu durumda alan altında iki bölüm kalmış oluyor. Bunların yanına bir adet 'Fansub ve Çeviri Programları' bölümü açıyoruz. 'Anime Severlerin Program Deposu' alanındaki bölümleri burada tek bölüm altında birleştiriyoruz. Sonuçta bunlarda altyazı sökme-takma, görüntünün tozunu alma, altını süpürme, resmin çerçevesini kalın çizme programları. Yani video, altyazı ve resim işleme programları... ha birde codecler, ve yardım bölümü altında olmaları daha kullanışlı olacaktır.

Ek olarak,

3. 'Anime Tartışmaları' alanını 'Anime/Manga Sohbet' altına taşıyoruz. Ben halen 'Anime Resimleri' bölümüne sitede 'Albüm' diye aynı işlevi görecek bir uygulama varken ihtiyaç olmadığını düşünüyorum ama varsın o da kalsın. Maksat alan zengin dursun.

4. 'Anime Dışı' ve 'Sinema' alanlarını birleştiriyoruz, adına da mesela 'Sinema/Müzik/Edebiyat' diyoruz; veya kısaca 'Konu Dışı' bile olur. Şimdi Metatron'u üzemeyelim, felsefeyi dışlamayalım; ki şahsen çok önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Altında da Sinema, Müzik, Edebiyat (Kitap da olur), Felsefe, istenirse Performans Sanatları, Görsel Sanatlar vs. gibi bölümler açıyoruz. Hadi sonuncular sadece başlık olarak kalsın, çok dağılmayalım.

Peki bu durumda ne elde etmiş oluyoruz:

1. İki koca alandan kurtulduk, forum anasayfası daha derli toplu hale geldi, anime/manga alanı genişledi daha göze çarpar hale geldi, insanları bu alana yönlendirdi, vs.

2. Anime dışı alanlar daraltıldı, bölümler sınırlandı, cazibesi azaldı; ki kullanıcılar anime/manga konularına yönlensinler

3. Kimse kusura bakmasın ama forum şu haliyle warez sitelerine benziyor. Koca bir program deposu alanı, bi yığın link vs. Bunların toparlanıp, anasayfadan kalkması yeni gelen kullanıcıya forumda daha ilk bakışa anime/mangaya yoğunlaşıldığı mesajını verecektir diye düşünüyorum.

EK: Anime/Manga konuşulsun, konu dışına çıkılmasın denen bir yerde, hali hazırda Anime Müzikleri adlı bir bölüm varken ayrıca bir Müzik bölümünede ne kadar gerek duyulur, tartışılır.

Diğer konular:

Bu mesajı yazdığım yerin altında Trackback adında bir alan var. İngilizce. Ayrı bir eklenti mi bilemiyorum ama forum geneline uymak açısında bu ve imageshack eklentileri Türkçeleştirilebilir.

Spoiler butonu yok! Yoksa var da, ben mi bulamıyorum? Link var, img var, quote, code, html ve php var ama elimle spoiler yazmak zorunda mıyım? Neyi atlıyorum?

Anime tanıtılarına mesaj yazarken puanlama seçenekleri geliyor. Bunlar default 1, mesajı gönderince 1 puan vermiş oluyor muyum? Oluyorsam bilmeden yapılabilir, bunun önüne nasıl geçeceğiz? Olmuyorsa, orada ne işi var?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle sitenin görünüşünü oldukça beğendiğimi söylemem gerek. Sabah üye olsam da ( tam dershaneye çıkarken açıldığını gördüm de xD ) ancak şuan göz atabildim siteye. Bazı arkadaşlar söylemek istediklerimi söylemişler kalanları dile getireyim ben de.

İlk olarak sitede bir fan art başlığı göremedim ben. Tek gördüğüm Çizim Çalışmaları bölümü. Eski sitede de söylediğim gibi fan art çizimden ibaret değildir. O nedenle o bölümün isminin Fan Art veya türkçe olarak nasıl uygun görüyorsanız o şekilde değiştirilmesi gerek. Artık Hayran Sanatı mı dersiniz ne dersiniz size kalmış xD ama kesinlikle değişmeli o başlığın ismi, daha genel bir isim almalı.

Bunun yanında Anime & Manga tartışma alanları yetersiz kalmış. Daha da geliştirilebilir. Şimdi politikacılar gibi mod olursam şöyle yaparım böyle yaparım demicem xD Sadece yetersiz olduğunu ve eğer bana bırakılırsa üst düzey kalitede bir tartışma ortamı oluşturulacağını söylemek istiyorum ( kendine pay çıkarmanın en büyüğü var burda xD ). Tabi mod alımları yatmadıysa xD

Birde evet geyik başlıklarından hepimiz şikayetçiyiz ama bazı anime ve manga ile ilgili başlıkların kalması gerektiğini düşünüyorum. Örnek olarak, Anime&Manga tahmin başlıkları verilebilir. Bunun yanında Bu gün hangi animeyi veya mangayı izlediniz/okudunuz, anime & manga tavsiyeleri vb yararlı başlıkların kalması gerektiğini düşünüyorum.

Şimdilik bu kadar. Sitede biraz daha dolaştıktan, altını üstüne getirdikten sonra birşeyler görürsem tekrardan söylerim : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Forumda Neler Oluyor" kısmındaki yerde şöyle bir ifade var: "spiders". Acaba bu ne demek? Teknik bir terim mi? Eğer imkanı varsa Türkçe bir kelimeyle değiştirebilir miyiz? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Forumda Neler Oluyor" kısmındaki yerde şöyle bir ifade var: "spiders". Acaba bu ne demek? Teknik bir terim mi? Eğer imkanı varsa Türkçe bir kelimeyle değiştirebilir miyiz? Teşekkür ederim.

teknik bir terim denilebilir.. arama motorlarindan gelen botlarin genel ismidir turkce karsilii "arama motorlari" olabilir (bence).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler butonu yok! Yoksa var da, ben mi bulamıyorum? Link var, img var, quote, code, html ve php var ama elimle spoiler yazmak zorunda mıyım? Neyi atlıyorum?
Spoiler düğmesi var abi. İçinde S harfi olan, köşeli bir konuşma balonu şeklinde.

Hızlı mesaj yazma editöründe en sağda gözüküyor.

Gelişmiş editörde de yerini bulabilirsin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle sitenin görünüşünü oldukça beğendiğimi söylemem gerek. Sabah üye olsam da ( tam dershaneye çıkarken açıldığını gördüm de xD ) ancak şuan göz atabildim siteye. Bazı arkadaşlar söylemek istediklerimi söylemişler kalanları dile getireyim ben de.

İlk olarak sitede bir fan art başlığı göremedim ben. Tek gördüğüm Çizim Çalışmaları bölümü. Eski sitede de söylediğim gibi fan art çizimden ibaret değildir. O nedenle o bölümün isminin Fan Art veya türkçe olarak nasıl uygun görüyorsanız o şekilde değiştirilmesi gerek. Artık Hayran Sanatı mı dersiniz ne dersiniz size kalmış xD ama kesinlikle değişmeli o başlığın ismi, daha genel bir isim almalı.

Bunun yanında Anime & Manga tartışma alanları yetersiz kalmış. Daha da geliştirilebilir. Şimdi politikacılar gibi mod olursam şöyle yaparım böyle yaparım demicem xD Sadece yetersiz olduğunu ve eğer bana bırakılırsa üst düzey kalitede bir tartışma ortamı oluşturulacağını söylemek istiyorum ( kendine pay çıkarmanın en büyüğü var burda xD ). Tabi mod alımları yatmadıysa xD

Birde evet geyik başlıklarından hepimiz şikayetçiyiz ama bazı anime ve manga ile ilgili başlıkların kalması gerektiğini düşünüyorum. Örnek olarak, Anime&Manga tahmin başlıkları verilebilir. Bunun yanında Bu gün hangi animeyi veya mangayı izlediniz/okudunuz, anime & manga tavsiyeleri vb yararlı başlıkların kalması gerektiğini düşünüyorum.

Şimdilik bu kadar. Sitede biraz daha dolaştıktan, altını üstüne getirdikten sonra birşeyler görürsem tekrardan söylerim : )

Bende sana katılıyorum.Grafiklerde eksiklik var.Tema çok sade ve ciddi.Gerçi sitede çok ciddi olmuş açıkçası.Ne bileyim eski sitedeki gibi samimiyet yok.Anime.Gen gibi bir site olmuş açıkçası.Bir sohbet başlığı yani sadece tek bir başlık açılsa bile insanların biraz daha samimi olacağına inanıyorum.Evet FanArt yazılmalı bencede.Çünkü FanArt sadece çizim değildir.Cosplay veya photoshopta yaptıklarımızda olabilir.

Tema birazcık daha renklense fena olmazdı.Neyse benden bu kadar.Gerisi kötü değil

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ende sana katılıyorum.Grafiklerde eksiklik var.Tema çok sade ve ciddi.Gerçi sitede çok ciddi olmuş açıkçası.Ne bileyim eski sitedeki gibi samimiyet yok.Anime.Gen gibi bir site olmuş açıkçası.
İlk baktığımda ben de böyle söylüyordum ama gözüm alıştı artık. Eski site, buradan sonra baktığım zaman çok basit geliyor bana.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana kalırsa sitenin teması daha doğrusu bu ciddi havası oldukça iyi olmuş. Birçok Türk anime&manga sitesindeki böyle şekerimsi, çocukumsu şeyler ( artık anladınız siz ) oldukça itici geliyor bana.

Yalnız söylemeyi unutmuşum site banner'ı çok ufak yahu. Umarım boyuna büyük birşey koyulduğunda sorun çıkartmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne bileyim eski sitedeki gibi samimiyet yok.Anime.Gen gibi bir site olmuş açıkçası.Bir sohbet başlığı yani sadece tek bir başlık açılsa bile insanların biraz daha samimi olacağına inanıyorum.

Sitedeki samimiyet yerli yerinde.Sonuçta aynı üyelerle devam ediliyor değişen bir şey yok.Sohbet başlıklarının kaldırılması önemliydi.Üyeler bazen oradaki konulardan başlarını kaldırıp da anime veya manga ile ilgili hiç konuşmuyorlardı.Buradaki forum yine de sohbetin tamamen kesilmemesi açısından herkesin profiline ziyaretçi mesajı isminde bir yer koymuş.Orada istenilen geyik rahatlıkla yapılabilir.Böylece forum da bu tip konularla gereksiz yere dolmamış olur.Bu açıdan tamamen gerekli ve yerinde bir düzenleme olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende böyle sevimli chibiler onigiriler konulsun demiyorum ki

Yani sadece çooook ciddi olmuş.Mesela yeni ve eski ikonları pek anlaşılmıyor.ve dosya animeyle ne alakası var neyse o çokta önemli değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bak o konuda haklı olabilirsin. Orda dosyalar yerine cıvıtmadan güzel, anime çağrıştıran iconlar koyulabilir : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kimse kusura bakmasın ama forum şu haliyle warez sitelerine benziyor. Koca bir program deposu alanı, bi yığın link vs. Bunların toparlanıp, anasayfadan kalkması yeni gelen kullanıcıya forumda daha ilk bakışa anime/mangaya yoğunlaşıldığı mesajını verecektir diye düşünüyorum.

Warez dedigimiz içinde crack dosyalarının bulundugu alanlardır. Bizim kısım ise genelde ücretsiz programlardan oluşuyor.Ve bu programlar anime sever için gerekli oldugunu düşünüyorum.Dikkat edecek olursak o bir sitede faydalı oldu. Ve lisansız çalışmaları programları siteyi eklemedik.Yani bu kavram ağır olmuş.

İlerde temayı degiştirme ihtimalimiz var. Ve bu başlıgın amacını unutmayalım.Gelişim için farklı önerilere ihtiyacımız var.Zamanla site yol alıp , sizlerle gelişecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben de bir satır daha var ve orda görünüyor spoiler butonu tanoren; şu şekilde...

gmod.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime tanıtımlarına açtığımız animeler favorilere eklendiğinde veya oy verildiğinde açan kişiye haber verilse bir uyarı ile hoş olmaz mı?

Ayrıca, bay ve bayan iconlarına baktım da... Değiştirilse iyi olur sanki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Tanoren" abide ki sorunun aynısı bendede mevcuttur. Lakin sorunu [spoiler"] 1058*041

yaparak çözdüm gibi. :D Umarım yakında oranın olmaması başımı ağrıtmaz. (Opera kullanıyorum, lakin internet explorerda da denedim, aynı sorun yine var.) İyi çalışmalar.

Bu arada önceden bir "Oyun" bölümü vardı, tekrar açabilirseniz güzel olabilir, Anime oyunları biliyoruz ki PS1`den PS3 lere, Game cube lerden Xbox lara uzanıyor. Teşekkürler. (İlk sayfalarda bir abi daha belirtmişti sanırım.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende köprü ve urller konusunda bir sorun yaşadım ama pratik bir çözümü var mı bilmiyorum. Daha önceli sitede link verirken köprü bağlantısı sayesinde linke istediğimiz isimi verip öyle gösteriyorduk burada ne yazık ki elle yazmak zorunda kaldım. Direk linki şık bulmadığım için gnelde böyle yapıyorum ama uzun vadede can sıkıcı olacaktır bu eksiklik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yazi motoru sekisikadar iyideyil genel tema ve reklerde ortalama altında ama arayapilar ve kontrol panalı oldukca iyi ve kulanimi kolay nede olsa bir beta

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?