Jump to content
  • Kayıt Ol

Eksik Gördüğünüz Yerler

Zaman Efendisi

Önerilen İletiler

aslında dediğin gibi kod içerisinde vermek özellikle rapid üyeliği olanlar için iyi olur ama rapidde free indirenler için zorluk olacak kopyala yapıştır yapmaları gerekecek

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 318
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Serkan

25

• Susano'o

22

• Zaman Efendisi

20

• bedifeci

19

Rapid premium sahibiyseniz Flashget'te Tools->Default Download Properties'e gidin, Login to Server kutucuğunu işaretleyin ve kullanıcı adı&şifresini girin, OK diyip kapatın. Bundan sonra Flashget'e eklediğiniz rapidshare linklerinden rahat bir şekilde dosya inecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben onu demiyorum mesela siteye koyduğun penguen linklerini toplu olarak seçip flashget'e attığımda hata verip indirmiyor ama tek tek tıkladığımda sorunsuz olarak indiriyor (söylediğin ayarları ben zaten yaptım ) bir dene

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

vbulletin belli karakter sayisini gecince linkleri kisaltir ornk: www.siteadi.com/abc...html ama code taglari icinde yazilirsa bir sorun olmaz ve link full olarak gozukur.. bu durum engellenemiyordu yanlis hatirlamiyorsam vbulletinin temel ozelliklerinden biri olmasi lazimdi..

ayrica burada vbseo kullanilmis bu sistemde bazi site linklerini otomatik olarak degistiriyor.. ornk:www.rapid shar.com ( bosluklu yazdim otomatik cevirmesin diye :) ) rapidshare vs.. gibi birsey yapiyordu sanirim..

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sorun o değil rapishare linkinin başına sitenin adını koyuyor böyle oluncada toplu olarak flashget'e attığımızda indirmiyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Resim yüklediğimiz sayfanın altında şöyle yazılmış.

Resimler otomatik olarak boyutlandırılasaktır. Eğer mümkün ise. Yinede siz sonuçları elle yapabilirsiniz.

Bunu şöyle değiştirelim.

Resimler otomatik olarak boyutlandırılacaktır. Eğer mümkün ise. Yine de siz sonuçları elle yapabilirsiniz.

Ayrıca, ikinci ve üçüncü cümleleri daha anlaşılır yazsak daha iyi olur. Ne kastedildiğini anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2qnxkb9.png

Burada da gördüğünüz gibi forum/bölüm adlandırılmasında ciddi bir sorun var. Bu kısımlar baştan adlandırılsa iyi olur diye düşünüyorum.

Birbirimizin doğum gününü kutlayabileceğimiz, anime dışı konularda özgürce konuşabileceğimiz, her şeyden bağımsız bir "Konu Dışı" bölümü de eklenirse fena olmazdı hani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence smileyler dışında -bi de tema daha iyi olsaydı sanki daha iyi olurdu...- kötü bir yan yok. Bunlar da çok önemli şeyler değil zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle site gayet güzel olmuş. Eski sitenin teması soğutuyordu beni siteden. Şimdiki gayet güzel. Sosyal Gruplar kısmında yazım hatalarına rastladım. "Gurplarınız" yerine "Gruplarınız ve "Rasgele Grup" yerine "Rastgele Grup" olarak değiştirilebilirse hoş olur. Ayrıca Kontrol Paneli'nde seçenekleri düzenleme kısmında "Özel Mesaj" grubununda bazı kısımlar hala İngilizce. Bu göz zevkini bozuyor. Türkçe'ye çevirirseniz daha düzenli bir görünüm olur.

Rasgele zaten doğru olan. Rastgele yanlış.

Fanfic bölümü gördüğüm kadarıyla yok. Eminim aramızda fanfic yazan arkadaşlar vardır. Onlara da Fanfic veya uygun bir türkçe isim verilerek bölüm altında çalışmalarını bizimle paylaşma imkanı verilebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rasgele zaten doğru olan. Rastgele yanlış.

Aslında tam tersi.

http://tdkterim.gov.tr/seslisozluk/?kelime=ras&kategori=yazim_listeli&ayn=bas

Anime tanıtımlarında "Oyuncular" kısmı var. Animedeki karakterleri yazıyoruz diyelim. Mesajı kaydedince de oyuncu yerine "seslendirenler" diye görünüyor. "Seslendirenler" yerine "Karakterler" yazabilir miyiz? Veya sadece seslendirenler olsun. Zira insanlar bilmedikleri bir animedeki karakterlerin isimlerini okuyup ne yapsın?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet evet kesinlikle! Seiyuuların isimlerinin yazılması daha mantıklı, onlar önemli çünkü. Bazen sırf sevdiği bir seiyuu orada seslendirme yapıyor diye sözü edilen animeyi izleyenler oluyor. Bu izlenebilirliği arttırır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seiyuu kelimesini niye kullanıyoruz, benim anlamadığım noktalardan birisi de bu. "Ses sanatçısı" diye çok güzel bir Türkçe karşılığı var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

TDK'nu kim takıyor ki biz takalım? Gazete ve dergilerde tdk'nun değil de başka birinin çıkardığı kitaba göre ayarlıyorlar. Adamın ismini şuan hatırlamıyorum. Hatta meb bile sınavları hazırlarken TDK'undan değil de o adamın kitabından yararlanıyor. Daha iki gün önce olduğum dersane sınavında ve geçen gün okuduğum gazetede "rastgele" değil de "rasgele" yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ankara üniversitesinin bir yalnış kullanımı yüzünden olan bu tatsız olaya bakın... Rasgele değildir, rastgeledir. Rasgele'nin asıl anlamı ise bereketle alakalıdır. Rastgele ise tesadüfen anlamını içerir.

P.S. İkiside aynı anlama gelebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlık isimleri değiştirilemiyor. Veya değiştiriliyor da ben çözemedim. Diğer sitelerde nasıl değiştiriyorsam burda da aynısını denedim olmadı. Sadece ilk mesajın üzerinde yazan konu kısmının ismi değişti o kadar. Konu ismi yine aynı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Onu şöyle yapıyorsun Zax çözdüm ben o işi;''Düzenle'' kısmını tıkladığında yeniden bir kez daha ''Düzenle'' kısmını tıklıyorsun başlıkta düzenleme yapabiliyorsun ikinci tıklamandan sonra,deneme-yanılma yöntemiyle çözmüştüm umarım anlatabilmişimdir anlatmak istediğimi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok ya olmadı. Resimlerle gösterebilir misin? Çok şey mi istiyorum ne xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anlatırım sorun değil tabi anlatabilirsem XD öncelikle ''Düzenle'' butonuna birinci kez bastığında şu şekilde çıkıyor düzenleme alanın değil mi?

25a1xz4.jpg

Sonra sayfayı aşağıya doğru indiriyorsun ve de ''Ok''la gösterdiğim (Ok çizmeye çalıştım ama pek beceremedim :D) kısmı tıklıyorsun yukarıya doğru çıktığında karşına başlığı düzenleyebileceğin alan da çıkıyor ikinci kez ''Düzenle'' tıklamaya bastığın zaman umarım kafa karıştırmadım :( Aslında olay çok basit düzenlemek için açtığın sayfayı değiştirmeden 2 kez ''Düzenle'' kısmına basman gerekiyor...

4q0e3q.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

duzenleye iki kez tiklamaniza gerek yok.. duzenle ye tikladiktan sonran hizli duzenleme kismi aciliyor.. sag alt tarafta kaydet-gelismis moda gec-vazgec burda gelismis moda gec e tiklayinca konu basligini da duzenleyebilicegin yeni bir sayfaya yonlendiriyor yada Squaw in dedigi gibi ikinci kez duzenleye basabilirsin ama bazen hata olusabiliyor iki kez tiklandiginda.. istedigin degisikligi yapabilirsin o zaman..

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öneri;

'Grafik/Tasarım' bölümüne ne dersiniz? Orada misal grafik çalışmalarımızı sergileyebilir veya photoshop vb. programlar tanıtabiliriz. İmza dersleri, renklendirme dersleri, photoshoptaki araçların kullanımı gibi gerekli şeyler üzerine dersler de yayınlanabilir. Üstelik o renklendirmeydi, o kara-kalem çalışmasıydı gibi şeylerin arasına da bir çizgi koymuş oluruz diye düşünüyorum.

Dikkate alırsanız sevinirim. Eğer öyle bir yer vardı da, ben bulamadıysam hoş görün.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?