Jump to content
  • Kayıt Ol

The Descent Part 2

Kyrie

Önerilen İletiler

2005 yılında beğeni toplayan The Descent (Cehenneme Bir Adım) adlı korku filminin ikincisi olan bu filmin konusu, ilk filmin bittiği yerden başlıyor.

Sarah arkadaşlarını yitirdiği labirentlerle dolu o korkunç mağaradan çıkmayı başardığında korkudan delirmek üzeredir. Başına neler geldiğini ilgili yerlere duyurmuştur. Bu durumla ilgilenen bilim adamları mağarayı incelemeye karar verirler. Ama işin kötüsü Sarah yolu biliyordur ve o mağaraya geri dönmek zorundadır.

Gerilmeyi sevenlere kesinlikle tavsiye edilecek bir film. (Part 1'i izlemediyseniz önce onu izleyiniz.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

3

• Kyrie

3

• A.U

2

• nazende

1

Bir grup genç...diye başlayan korku filmlerinden öteye gidememiş.

Birinci bölümün üzerine pek bişey katamamışlar.

izlenilebilirlik dışında bir başarısı yok

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mezarlığa dönen o mağaradan canlı çıkabilmiş birini yeniden oraya götürmek mi ? İlk filmde Juno'ya sinir olmuştum.2.de de Sarah'ı oraya geri götüren araştırmacılara sinir olacağım kesin.O yaratıklar hepsini canlı canlı yer umarım.Tanıtım için teşekkür ederim Kyrie,ilk fırsatta izleyeceğim. :goz kirpma:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Bir grup genç...diye başlayan korku filmlerinden öteye gidememiş.

Birinci bölümün üzerine pek bişey katamamışlar.

izlenilebilirlik dışında bir başarısı yok

Açıkçası bu düşünceye pek katılmıyorum. Bir grup genç diye başlayan filmlerden çok daha başarılı bir yapım. bir grup genç filmlerine kötü bir örnek istiyorsanız ve karşılaştırma yapmak istiyorsanız forget me not'ıu izleyin bir de derim.

İkinci filmde ilk film gibi gerilimi yüksek boyutta. İkinci filme sadece mağarada neler var diye başlıyorsunuz ama bu sefer de yaratıklar daha detaylı olarak sunulmuş size. Kimler ölecek diye izleniyor belki ama sırasını yine kestiremiyorsunuz. Hangi karakterin sona kalacağını kestirmek biraz zor. Bu bakımdan ikinci film iyi işlenmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir seriye dönüşecek gibi. Part 3'ü de yaparlar diye düşünüyorum. İzleyicinin aklında soru işareti bıraktılar çünkü.

(Sarah ve beraberindeki polis ekibini mağaraya indiren adam karşıda birine göz kırpıyor, açık kapı gibi geldi bana. Sonunda da polis kadın telefonunu çıkarıp arama yaptıktan sonra tekrar mağara ağzına bırakılıyor, vs vs...)

Bu arada, bir grup gençlerle ilgili bir film izlemiştim 2 yıl önce "Korku Kapanı"ydı sanırsam filmin adı, berbat bir filmdi, Descent yanında oscarlık kalır. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Açıkçası ben de 3. bölümün geleceğini düşünüyorum. The Descent korku sinemasına çok sessiz girdi ve bu tarz filmlere örnek oldu. İkincisi de çok sessiz geldi ve o da benim gönlümde büyük bir yer etti. Artık 3. de ne anlatırlar bilemem ama bu seriyi sevdiğim için elbette izlerim. Olaylar boyut değiştirip yaratıklara sebep olan birileri varsa ve bunları anlatırsa çok değişik şeyler de çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olaylar boyut değiştirip yaratıklara sebep olan birileri varsa ve bunları anlatırsa çok değişik şeyler de çıkabilir.

Evet, ben de böyle düşündüm.

O adamdan birinci bölümde de şüphe kapmıştım. Sarah'ı hastaneye götürme sebebi başka bir grubu daha o tarafa çekmekti sanki. (Bu arada spoiler için sağol.):)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Evet, ben de böyle düşündüm.

O adamdan birinci bölümde de şüphe kapmıştım. Sarah'ı hastaneye götürme sebebi başka bir grubu daha o tarafa çekmekti sanki. (Bu arada spoiler için sağol.):)

Zaten böyle yaşlı tiplerden korkacaksın ne varsa onlarda var :D

Bu adamın onları beslediği çok açık. O nedenle de Sarah'ı kullanarak dediğin gibi başkalarını oraya çekti. Fakat bu işte kesinlikle yalnız değil. Ancak bunun arkasındaki amaç ne olabilir önemli olan bu.

Ayrıca önemli değil işimiz düzen :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...
Zaten böyle yaşlı tiplerden korkacaksın ne varsa onlarda var :D

Bu adamın onları beslediği çok açık. O nedenle de Sarah'ı kullanarak dediğin gibi başkalarını oraya çekti. Fakat bu işte kesinlikle yalnız değil. Ancak bunun arkasındaki amaç ne olabilir önemli olan bu.

Ayrıca önemli değil işimiz düzen :D

Az önce izledim filmi.Bana kalırsa o canavarların hepsi yaşlı adamın çocukları,bu nedenle besliyor.:P

Yorumuma gelince,bu filmlerin sonlarının kaderi hep aynı herhalde;sinir bozucu.

Polis bayan diptekilerden kurtulmuş ve yüzeydeki kızına o kadar yaklaşmışken neden psikopatın biri gelip de onu öldürür?

Gerilim dozu gayet iyi,bir iki yerde iyi ürperdim.Eğer gelecekte macera olsun diye bir mağaraya inecek olursam yanımda kaleşnikofla gideceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

birinci filmi oldukça başarılıydı, korku filmlerinden tırım tırım tırsan ben bile izlemiştim o kadar diyeyim yani:) ancak ikinci film klasik bir "gelen gideni aratır" vakası yaratıyor. gene de izlenebilir diyorum, vasatın altı değil en azından:) 3. film çekerlerse ve içinde gene adam gibi bir ana karakter olmazsa izlemem ama:D (adam gibi ana karakter: çöl fırtınası gazisi bir deniz piyadesi; afganistandan tatil için dönmüş delta force komandosu vb. :P)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?