Jump to content
  • Kayıt Ol

Noblesse

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Noblesse

TANITIM

820 yıldır uyumakta olan bir canavar, Güney Kore’ nin modern çağında uyanmıştır. Bulunduğu zamana adapte olabilmek için kendini, etraf da dolaşanlara uyarlar. Etrafta dolanırken bir okulun kapısında bulur kendi. Herkes onun uzaktan gelmiş yeni transfer öğrenci düşünür. Han Shin-woo, okula geç kalmıştır bu yüzden öğretmen tarafından cezalandırılmıştır. Han’a Öğretmeni yeni gelen öğrenciyi müdüriyete götürmesini söyler. Müdür, yeni bir transfer öğrenci bilgisi almamıştır, ancak yeni öğrencinin kim olduğunu gördüğünde çok şaşırır. Yeni gelen öğrencinin adı Cadis Etrama Di RaizelCadis Etrama Di Raizel dır.

KARAKTERLER

Cadis Etrama di Raizel - Ana Karakter

Frankenstein - Ana Karakter

M-21 - Yardımcı Karakter

Seira J. Loyard - Yardımcı Karakter

Tao - Yardımcı Karakter

Han Shinwoo - Yardımcı Karakter

Rajak Kertia - Yardımcı Karakter

50987.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Noblesse

Japonca: 노블레스

BİLGİ

Kategori: Manhwa

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 30 Ara 2007 - ?

Dergi: Naver Webtoon

Eser: Jae-Ho Son (Hikâye), Gwang-Su Lee (Çizim)

Türler: Aksiyon, Macera, Komedi, Okul, Doğaüstü

İSTATİSTİKLER

Sıra: 105

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 13:44 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 29983

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
  • İleti 16
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

4

• LeeSeenT

3

• CHOBiTS

2

• mya

1

mangatürk çevirmeye başlamış bi kısmını ve de okurken bune yaaa renk renk diye bi yadırganıyo hele ilk 4 crapterda sırf yanısma sesleri kullanmışlar:)bakalım gerisi nasıl gelecek...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben bunu merak ettim heveslendim ve indirdim sonra sayfayı bi açtım bi sayfada 50 tane küçük sayfa xD resimleri göremedim bile geri sildim xD ama heralde büyük sayfalarını bulmuşlar çevirdiklerine göre bir bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türkçe çevirisini ben yapıyorum. Çevrilen bölümleri mangaframe.com'da bulabilirsiniz.

Serinin ilk 10 bölümü bu ne ya dedirtiyor, ancak sonrasında epey bir açılıyor. Herkese tavsiye ediyorum.

Not: Mangaturk sitesi, çevirileri kendi yapmıyor, diğer grupların çevirilerini yayınlıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...

Steve ellerine sağlık çeviri için umarım ara vermezsin.Çok güzel bir seriyi bize kazandırdın :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben hastasıyım ve güncelinde takipdeyim şu an.. konusunun ve gidişatının harika olduğunun garantisini verebilirim vampir hikesi sevenlere :)

emeğe kuvvet devamını bekliyorum ^.^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fakat, yeni gelen öğrencinin adı

Cadis Etrama Di Raizel, kardeşim yapmayalım bu hatayı.. yüreğim cız etti infoyu tamamen okuyunca :qsokkksok::sok aglama:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamın o kadar ismi var ki.. yazmaya kalkasam sabah yol olur :D özeltle gerçek kimliğini yazmak yeterli diye düşündüm söylediğin isim onun diğer isimlerinden biri..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamın o kadar ismi var ki.. yazmaya kalkasam sabah yol olur :D özeltle gerçek kimliğini yazmak yeterli diye düşündüm söylediğin isim onun diğer isimlerinden biri..

Kardeş o manhwa'nın sıkı takipçisiyim ve spoiler içinde hatayı düzelteceğim..

Frankenstein, Cadis Etrama Di Raizel'in hizmetkarı ve 820 yıllık uyku sürecinde kayıp olduğunu sanan bir mutant..

Gördüğümüz sarışın okul müdürü Lee kılığındaki elemandır Frankenstein.. ikisi tamamen ayrı ve farklı karakterlerdir..

bir çok isim söz konusu olsaydı bilirdim ve böyle bir uyarı yapmazdım, fakat yeni başlayanlara daha baştan yanlış yönlendirme var :)

İlk başta yeni çağ dilini bilmediği için antik romanca ve latince konuşuyor, ismi sorulduğundada " Cadis Etrama Di Raizel " diyor ve " beni nasıl isterseniz öyle çağırın diyor " yanlış anlaşılmanın temeli bu olsa gerek ^.^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türkçeye çevrilen bir kısmını okudum.Değişik bir tarzı var özellikle sayfa bakımından.

Ama ana karakterin ( Rai ) üzerinden yapılan espriler çok fena oluyor.Özellikle o kapıyı açmayı öğrendiğinde yanındaki sarışının bravo diye alkışlaması falan bayağı bi' gülmüştüm.

Ama 5-10 bölüm birden okuyunca tat alınıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hata düzeltilmiştir...

not: Eh ben okumaya başladığımda ingilizce tırmalıyordum tekrar kontrol ettim. Uyarı için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Kubo Tite'den, daha boş sayfa çizen artistler de varmış. Kocaman sayfalar iki üç karakter çizimleri ile geçilmiş bütün manhwa boyunca ve elle tutulur hiçbir arka plan göremedim baktığım chapterlarda. Sadece bishounen karelerle doldurulmuş bir manhwa. Siz bir isim üzerine bu kadar takılıp bahsederken ben de iyi bir şey çıkacak sanmıştım halbuki...:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aa tite ile kıyaslaman ayıp oldu.. onun tahtı kesinlikle sarsılamaz boşluk konusunda.. cık cık cık sayfaları boş gibi görünsede tite gibi en azından konu kıtlığı yaşamamış bir mangakadır.. hikayesi süreklilik gösteriyor. konudan konuya mutasyondan mutasyona ve boş baloncuklara sahip değil...

bu tarz manhwalarda arka planlar pek yok bu farklı bir tarz buna benzer 7-8 hikaye gördüm hiç birinde arka plan yok sadece hikaye anlatıyor. özellikle arka plan yoğunluğundan kaçınılıyor hatta bence.. anlatılmak istenen vurgulanıp bırakılıyor.. eh o karışık arka planlara ve manganın yoruculuğuna alışık insanlara garip gelmesi normal bence..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Ben de buna geçen gün başladım, içimdeki Let Dai, Savage garden ve flower of evilden sonra yanan Manhwa aşkına dayanamayıp okuyayım dedim. Çok ilginç geldi şaşırdım bi çok açıdan. Yani çizimler çok temiz hem fullcolor hem de iniyosun inmiyosun manga bitmiyor lol tr si varmış iyi ki haberim oldu bundan rttrtrt

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Seviyorum şahsen ama sayfa boyutu çok yoruyor. İn çık, in çık bi' hal oluyorsun okurken.

Yalnız şu Shinwoo'dan sonunda ne olacak merak ediyorum. Ana karakterlerden biri ve bi' insana göre de epey güçlü ama yine de diğerlerinin yanında sönük kalıyor.

Rai ve Shinwoo sahnelerine bayılıyorum ama. Bir de çocukların Frankestein'ın evine çat kapı yemeğe gitmesine. :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Çok eskiden baslamistim hem görsellik hemde vampir konulu olduğu için ilk bölümde bırakmıştım. Geçen hafta buradaki yorumları okuyunca bir şans vermeye karar verdim ve iyikide yapmisim çok akıcı ve güzel kurgulanmış bir yapım.Bleach falan halt etmiş yanında dersem yalan olmaz. Vampir densede bildiğimiz hikayelerin aksine varlıkları ınsanlığın yararina hizmet ediyor. Bu açıdan tüm izlediğiniz benzer türleri bir kenara bırakıp bu hikayede yanlış tanimlamadan ibaret olup vampir diye bir şey yok desek yeri. Yapıma gelecek olursak hiç beklenmedik durumlarda insanı guldurebiliyor özelliklede Rai. Rai basrol olsada hikaye Frankestain ve diğer katılan üyelerin önderliğinde yürüyor.

Garibime giden ise Kore deki binalarin duvarlarının çok kalın oluşu.Başka bir durum ise hala sehirin bosaltilmamasi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok eskiden baslamistim hem görsellik hemde vampir konulu olduğu için ilk bölümde bırakmıştım. Geçen hafta buradaki yorumları okuyunca bir şans vermeye karar verdim ve iyikide yapmisim çok akıcı ve güzel kurgulanmış bir yapım.Bleach falan halt etmiş yanında dersem yalan olmaz. Vampir densede bildiğimiz hikayelerin aksine varlıkları ınsanlığın yararina hizmet ediyor. Bu açıdan tüm izlediğiniz benzer türleri bir kenara bırakıp bu hikayede yanlış tanimlamadan ibaret olup vampir diye bir şey yok desek yeri. Yapıma gelecek olursak hiç beklenmedik durumlarda insanı guldurebiliyor özelliklede Rai. Rai basrol olsada hikaye Frankestain ve diğer katılan üyelerin önderliğinde yürüyor.

Garibime giden ise Kore deki binalarin duvarlarının çok kalın oluşu.Başka bir durum ise hala sehirin bosaltilmamasi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?