Jump to content
  • Kayıt Ol

Prince of Persia: The Sands of Time (2010)

nazende

Önerilen İletiler

Haylaz bir prens (JAKE GYLLENHAAL) istemeden de olsa gizemli bir prensesle (GEMMA ARTERTON) güç birliği yapar. Birlikte, zamanı tersine çevirebilen Zamanın Kumları'nı açığa çıkarabilecek ve sahibinin dünyaya hükmetmesini sağlayabilecek olan eski bir hançeri korumak üzere karanlık güçlere karşı bir yarış içine girerler. (http://www.sinemalar.com/film/5370/Pers-Prensi-Zamanin-Kumlari/)

28 Mayıs 2010 da gösterime girecek olan film de şimdiden dikkatimi çeken şey; filmin oyundaki serinin ilkinin adıyla "The Sands of Time" çıkması. Bu da bizlere filmin seriye devam edeceğinin ipucunu veriyor.

The Sands of Time (2003)

Warrior Within (2004)

The Two Thrones (2005)

Yönetmenin "Mike NEWELL" daha önceki filmlerine bir göz atarsak "Love in the Time of Cholera (2007), Harry Potter and the Goblet of Fire (2005), Mona Lisa Smile (2003)" en bilinenleri.

Yapımcılarına gelince oldukça zengin bir kadro karşımıza çıkıyor.

Patrick Mccormick daha önceki yapıtları; "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007),Charlie and the Chocolate Factory (2005), Peter Pan (2003), Donnie Brasco (1997)...

John August ise; "The Nines (2007), Charlie and the Chocolate Factory (2005), Big Fish (2003), Charlie's Angels: Full Throttle (2003), Charlie's Angels (2000)" filmlerinden hatırlarız.

Ve güzel bir film olacağına inanmamızı sağlayan asıl kahramanımız ise Jerry Bruckheimer; "Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (2011), National Treasure: Book of Secrets (2007), Pirates of the Caribbean: At World's End (2007), Deja Vu (2006), Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006), National Treasure (2004), King Arthur (2004), Bad Boys II (2003), Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003), Black Hawk Down (2001), Pearl Harbor (2001), Top Gun (1986)" en bilinen bi kaç filmidir. Yapımcı Prince of Persia hayranlarına, The Sands of Time için çok güzel bir film olacağı sözünü vermiştir.

Oyunculardan ilk 3 e bakalım

prens rolünde Jake Gyllenhaal oynamış. Oyuncuyu oskarlı Brokeback Mountain (2005) filminden gay kowboylardan biri olarak hatırlarız. Ayrıca başlıca tanıdığımız filmleri Proof (2005), The Day After Tomorrow (2004), Donnie Darko (2001), Jarhead (2005), Moonlight Mile (2002). Gönül isterdiki Troy (2004) filminde zeki prens rolünü oynayan Eric Bana yada haylaz kardeşi Orlando Bloom u seçselerdi.

Yardımcı oyuncu olarak Gemma Arterton ise daha önce 007 nin sonuncusu olan Quantum of Solace (2008) filminde ufak bir rol ile karşımıza çıkmıştı. Çok fazla bir kariyeri olduğu söylenemez. Oynadığı filmler "The Boat That Rocked (2009), Clash of the Titans (2010),Quantum of Solace (2008)"

Nizam (vezir) rolünde Ben Kingsley oynamış. Sinemanın duayenlerinden olan Ben Kingsley'i hepimiz az yada çok tanırız. Sinema yaşamında 90a yakın film vardır ve her birisi ayrı ayrı başarı öyküsüdür. Vezir rolüne de çok yakışmış diyebilirim. Bundan daha iyi bir seçim olamazdı. Filmlerinden bir kaçını hatırlarsak; "Shutter Island (2010), Fifty Dead Men Walking (2008), The Love Guru (2008), War, Inc. (2008), Elegy (2008), Transsiberian (2008), The Last Legion (2007), You Kill Me (2007), Lucky Number Slevin (2006), BloodRayne (2005), Oliver Twist (2005), Thunderbirds (2004)"

Yüksek ihtimalle 3D versiyon ile izleyeceğimiz film için 28 mayısı beklemek zorundayız

NAZENDE

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 16
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Beyazm

3

• Kyrie

3

• nazende

3

• Cynthia

2

Filmin resmi sitesinde ve ayrıca you tube da fragmanları yayınlandı. Arzu edenler oradan izleyebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tanıtım için teşekkürler merakle beklediğim filmlerden birisi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mükemmel tanıtım olmuş. (Elinee, koluna sağlık.) :qiyiii: Oyununu severek izlediğim bir seriydi. (Oynadığım diyemeyeceğim; bu tür oyunları profesyonel biri oynarken izlemeyi tercih ediyorum:))

Trailerini izledim güzeldi, filmi merakla bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 bölümünü de oynadığım bir oyundu, oyunda bölümler arası kurgular süperdi, genelde böyle filmleri batırırlar, sonuç; maalesef filminden pek umutlu değilim, oyunun gölgesinde kalmış kısır bir yapım olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunlarının hepsini oynamışımdır. Filminide merakla bekliyordum fakat sands of time denmiş.

Spoiler olurmu bilmiyorum ama yinede koyayim(Fragmanda görmüştüm :022:)

Filmde Dark Prince varmış sanırım. Sands of Time oyununda dark prince yoktu biraz karıştırmışlar galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 bölümünü de oynadığım bir oyundu, oyunda bölümler arası kurgular süperdi, genelde böyle filmleri batırırlar, sonuç; maalesef filminden pek umutlu değilim, oyunun gölgesinde kalmış kısır bir yapım olacağını düşünüyorum.

Evet Beyazm, genelde yapılan ikinci eserler, bu, bir kitabın filmi, filmin oyunu ya da oyunun filmi olabilir vs. her ne olursa orijinalden kalite olarak uzakta kalıyor, ama buna izlemeden karar veremeyiz. Malum istisnalar kaideyi bozmazmış gerçi ama, :D yine de bekleyip görelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet Beyazm, genelde yapılan ikinci eserler, bu, bir kitabın filmi, filmin oyunu ya da oyunun filmi olabilir vs. her ne olursa orijinalden kalite olarak uzakta kalıyor, ama buna izlemeden karar veremeyiz. Malum istisnalar kaideyi bozmazmış gerçi ama, :D yine de bekleyip görelim.

Benim şahsi düşüncem, Jerry Bruckheimer'ın yapımcılar arasında olması filmin iyi olmasına dair umut verici. Umarız güzel olur

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oha @_@ Ben öylesine bir Prince of Persia filmi yapacak sanıyordum; fakat oyunlardan gidecekler resmen! :qhipnoz: Bir an önce gelsin şu gösterim tarihi, yoksa ben film gelene kadar oyunu bikaç kez daha bitiricem :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunlarının hepsini oynamışımdır. Filminide merakla bekliyordum fakat sands of time denmiş.

Spoiler olurmu bilmiyorum ama yinede koyayim(Fragmanda görmüştüm :022:)

Filmde Dark Prince varmış sanırım. Sands of Time oyununda dark prince yoktu biraz karıştırmışlar galiba.

Aynen ya. Sands of Time da dark prince yoktu. Keşke filmin adına sands of time eklemeyip sadece prince of persia olarak bıraksalarmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Harika bir yapım olmuş yahu, hayranlık ve zevkle izledim şimdi. Her şey yerli yerinde, görseller muhteşem, özellikle müzikleriçok mükemmel, orijinal. Prensimizi de güzel seçmişler. Oyunculuklar da başarılıydı, izlemeyen varsa kesinlikle izlemeli. Filmin içeriğinden bahsetmeye gerek yok, oyunun temasından şaşmamış ama yine de çok orijinal.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen ya. Sands of Time da dark prince yoktu. Keşke filmin adına sands of time eklemeyip sadece prince of persia olarak bıraksalarmış.

Filmde nasıl Dark Prince vardı ya? Yoktu ki nereden çıkarıyorsunuz?

3. oyunda var o. Heyecanla bekliyorum diğer filmleri Dark Prince yüzünden.:kanlp:

Bu arada film çok güzeldi çok akıcıydı ama oyunun sonu çoooooooooooooooooook daha iyiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir yapım beklenti içine girmezseniz doyurucu da denebilir, çıkan son oyun hariç tüm oyunları oynamıştım bu kısmen ilk oyunu kapsıyor, ancak oyuna göre çok daha detaysız ama zaten oyun baya uzundu, müzikler, görseller esprileriyle yine de izleyeni memnun edebilecek bir yapım, oyundaki diğer bölümler gelir mi bilmiyorum tabi, tarzı sevenlere tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir yapım beklenti içine girmezseniz doyurucu da denebilir, çıkan son oyun hariç tüm oyunları oynamıştım bu kısmen ilk oyunu kapsıyor, ancak oyuna göre çok daha detaysız ama zaten oyun baya uzundu, müzikler, görseller esprileriyle yine de izleyeni memnun edebilecek bir yapım, oyundaki diğer bölümler gelir mi bilmiyorum tabi, tarzı sevenlere tavsiye edebilirim.

Hayır, ilk oyunun hikayesi filme ve diğer oyunlara nazaran daha kısır. Ama oyunun hikayesi, filmdekinden çok çok daha farklı ve oyunun sonu çok çok çok daha etkileyici.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu olarak behsedersek haklısın sanırım filmde daha bir bütünlük sağlamaya çalışmışlar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

oyunlarını oynamadım (artık beceremiyorum hoplamalı zıplamalı oyunları) ama filmi fena değildi... prince olarak Jake Gyllenhaal (ismini yazamıyorum kopyalamadan:D) yerine başka biri olsaymış daha iyi olabilirmiş, bizim jake iyidir hoştur (donnie darko ve jarhead filmleri) ama buz gibi bir suratı vardır :) film, oyundan uyarlanan rezalet filmler kervanına katılmadığı için de çok mutluyum. umarım devam filmi de çekerler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Benim anlamadığım böyle bir Film nasıl olurda bu sitede 4,4 ortalama alır hepsinden.

:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?