Jump to content
  • Kayıt Ol

Pandora Hearts

bLueeekun

Önerilen İletiler

Son zamanlar deli gibi seriye yetişmek için izliyorum ve sonunda 1 bölüm geridede olsam yetiştim diyebilirim. İlk 10 bölümde şu kimdir vb. tahminlerimin %90ı doğru çıkıyordu ama 11de dahil ondan sonraki tahmin yüzdem düştü resmen ters köşeye yattım :) En son 20i izledim ve dahada güzelleşecek seri. Bence;

Oz'un içinde nasıl Jack varsa Elliot'un içindede büyük ihtimalle Glen var ama kendini göstermemiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 40
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Edanon

8

• Shean

7

• özz

4

• Tensei

3

En Çok Yazanlar

Evet bende öyle düşünüyorum ama Elliot da gilbert ve vincent gibi abyss atılmış olabilir. Bunuda değerlendirmemiz lazım. Ayrıca olaylar tamamen jack ve oz da biticek bana kalırsa. Yine gazı vericekler 2 kişiyede onlarda baskerviller'in liderini öldürcek. Olayları tahmin etmek çok kolay oldu artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende şuan 20.bölümdeyim :smile:

Bana kalırsa Jack Alice'in babası çıkacak.Nereden geldi bilmiyorum ama Alice'in sürekli anılarında Jack'in arkasından koşuşturması (ki aradaki yaş farkına bakınca babası olabilirmiş gibime geliyor.) Oz'u beğenmesi (ki Jack'e oldukça benziyor.) bende bunu çağırıştırdı.Sizce olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Edanon ;

Ne yazıkki öyle birşey olmaz (olamaz). Alice'nin öldüğünü ve sonra zincir olduğunu biliyoruz. 100 yıl önce biri tarafından öldürüldüğünüde gördük. Jack'e hayranlık ve aşk duygularını beslediğini söyliyebilirim ama hafızasının gitmesi nedeniyle Jack'e olan duygularıda gitti. Bu yüzden oz'a karşı birşeyler hissediyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jack ve Alice'in 100 yıl önce yaşadığını ve aralarında bir bağ olduğunu düşününce bana mantıklı gelmişti :D yine de teşekkürler yorumun için :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Annesi kim olurdu ki o zaman bunu da düşünmek lazım :D Ayrıca;

Ben hala cheshire cat'i bekliyorum ya... Will of abyss ile şöyle ortaya çıksa alice,oz(aynı zamanda jack) ve gilbert'le kapışsa şöyle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son 21. bölümü seyrettim bugün.Gerçekten güzel bir bölümdü.

Break'in geçmişine dair anlatılanlar özellikle :D

Bu arada zaten anime tartışma bölümündeyiz spoiler içine almak zorundamıyız bu bilgileri? Spoilerın sadece tanıtımlarda kullanılması taraftarıyım.Eğer kişi zaten tartışma bölümüne yazacaksa o zaman zaten animenin son çıkan bölümüne yetişmiş olması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haklısın aslında öyle yapmamız daha güzel olucaktır. 21.Bölümü ben de dün izledim. Bölüm de break'in geçmişinin bu şekilde çıkacağını pek tahmin etmiyordum. Will of abyss ise abyss'e çok şey gelince, birden zayıf mı düşüyor? Bu durumda abyss in kendisi will of abyss olabilir mi? Will of abyss yokolunca, abyss'te yok oluyor diyebilirmiyiz ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Will Of The Abyss bencede Abyss'in bir parçası ve gücünü Abyss'deki chainlerden aldığını düşünürsek WOA'nın(Her seferinde Will Of The Abyss yazmak zor oluyor :D) bu kadar çok güç yüklenmesi şalterlerini attırma noktasına getirmiş olabilir.Yalnız kafama takılan bir şey var bu bizim B.Rabbit(Alice) ile Will Of The Abyss(Alice) arasındaki benzerlikler onların kardeş olmalarına falan bağlanırsa benim için sıradan bir seriye yaklaşacaktır Pandora Hearts.Umarım öyle olmaz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kardeş değil de 1 bedende 2 ayrı ruh olabilir. Öyle olursa gerçekten ilginç bir seri niteliğini kaybetmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

WOA & B-Rabbit = Ying/Yang

Böyle görünüyorlar gözümde. SheaN'ın da dediğine benzer bir şekilde, bir şahsın farklı iki kişiliği, iyi ve kötü olarak ayrılmış olabilir. Bu şahıs ölüyor. Ve abyss meydana geliyor ? Bu bana sadece bir bug'ı ifade eder. Abyss daha önceden var olmuş olmalı. Ardından Sabrie trajedisindeki insanlar abyss'e düşmüş ve zincir adlı kitleyi oluşturmuş olmalı ?

Niyetin ortaya çıkışının da daha çok Alice'in geçmişini kendinden söktürmesi sonucuyla ortaya çıkmış olduğuna inanmaktayım.

Glen Baskerville denen kutsal pokemonun (haha!) Elliot Nightray'in içinde olduğuna da şüphe kalmıyor son öğrendiklerimiz ile. Bir flashback'te meşhur melodimizi yapan şahsımız Glen Baskerville iken, Şimdiki zaman diliminde bu parçayı yazan kişinin Elliot olması ve Sabrie trajedisini rüyalarında görüyor olması bize ikinci bir Oz-Jack vakası yaşatıyor. Glen

Baskerville'i kesinlikle beklemekteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bencede iki ayrı ruh olabilirler zaten abyss ye atılan insanlar zincir oluyo alice ölünce bir şey olmuş olmalı acaba alicedemi abyssye atıldı kafam karıştı şimdi neyse,alice in cheshire cat için xerxes in gözünü aldığında şok oldum zavallı acayip korkmuş bence Elliot içinde glen var artık eminim rüyalar melodi falan ya içinde yada onun mirasçısı neyse bira saçma oldu ama:imdat:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim aklıma takılan soru ise Break'ın geçmişinde ona Kevin Regnard deniliyordu ve bir şovalyeydi.Bu birkaç bölüm önce Oz'un hayran olduğu kitaptaki en sevdiği karaktere benzemiyor mu? Onun da adı yanlış hatırlamıyorsam Regnarddı ve o da bir şovalyeydi.Eğer yanlış hatırlamıyorsam işler baya sarpa sarıcak :D

Elliot konusuna gelince :D Zaten Nightray ailesinin pek iyi bir geçmişi olduğu söylenemez.Bu yüzden Elliot'un içinde'de Glen varsa şaşırmam.

Bu arada dikkatimi çeken birşey var o da Jack'in Glen,Gilbert,Alice ve Will Of The Abyss ile bir ilişkisi olması.Aynı kişilerle Oz'un da bir ilişkisi var.Yani mangaka bize aslında çaktırmadan geçmişte olan olayların bugün benzerlerini gösteriyor olabilir.İlerde de bize geçmişi gösterince "Aaaa Bu Oz'un da başına gelmişti!" tarzı bir tepki vereceğimizi düşünüyor olabilir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir Pandora Hearts bölümünden sonra yine buradayım :haha: Shean senin dediğine yakın birşey çıktı sanırım Alice'in kişiliği :haha: Abyss'de doğmuş ikizler.Ancak ruhları arasında gelgitler olabiliyor.Benim Aklıma takılan soru şu; Eğer Alice (B.Rabbit) Abyss'de doğmuşsa ve Jack 'in zamanında Normal dünyada bulunuyorsa Alice'in başka bir anlaşmacısının daha olmuş olması gerekiyor.Bu da benim tahminimce Glen Baskervile.Glen Alice ile Anlaşma yaparak Birşeyleri değiştirmek istiyor. (Bana kalırsa herkese karşı soğuk davranması da bu yüzden.Malum saat mevzusu canını oldukça sıkmış olmalı Glen'in) Hatta biraz daha konuyu abartarak Jack'in Glen ile olan savaşında kanlar içinde kaldığını öğrendik.Bu durumda aslında Glen'i yenen Jack değilde Glen'in Saati olabilir.Yani zamanı dolduğu için Abyss'e atılmıştır tabi onunla birlikte bizim Alice de gider.

Biraz garip bir teori açıklarıda var elbet :D Sizin görüşleriniz neler bu konu hakkında ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Glen kesinlikle şu an yaşıyor, onu biliyoruz. Yani abyss'de robinson hayatı yaşadığına inanmam asla. Israrla Elliot'un içinde olduğunu söylüyorum, başka bir şey de demiyorum. Ve şu, Alice Glenin zinciridir teorin de olabilitesi yüksek bir şey. 24. bölüm çıktı, ama henüz izlemedim. Altyazısını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

23. bölümü yeni izleyen biri olarak ben de yorum yapayım hemen.

son 3 bölüme kadar Abyss' i Alice' in güçleriyle oluşturulmuş bir boyut olarak düşünmüştüm (Alice' in sahip olduğu eşyalar ve oyuncaklarla vs). Beyaz ve Siyah Alice Abyss' te doğan ikizlermiş. Abyss' e düşen insanların Zincir olduklarını açıkladılar, ama Oz da dahil olmak üzere birçok insan Abyss' e gidip geri geldiklerine ve Zincir olmadıklarına göre Zincir olabilmek için belli bir süre Abyss' te kalmış olmaları gerektiğini düşünüyorum ben. ayrıca (Siyah) Alice öldürülmeden önce insandı, yanılmıyorsam Jack öyle demişti ama Abyss' te doğdu bu durumda doğduktan kısa süre sonra birisi tarafından insan dünyasına getirildi (belki Glen' in ailesi tarafından) Baskerviller tarafından hapsedildi (belki de Baskerville ailesinden biridir Alice) yani 100 yıl önceki Alice' in Zincir olduğunu düşünmüyorum, Abyss' le olan bağı yüzünden çok önemliydi ama Vincent' ın ondan neden nefret ettiği muamma hala ve Gil' in o trajedideki yeri.

anime 25 bölümde bitecekmiş galiba ama herşey açıklığa kavuşmayacak acaba 2. bir sezon mu düşünüyorlar, bir tane daha yarım anime izlemiş olmak istemiyorum özellikle çok sevdiğim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime 25 bölümde final mi yapacak yoksa sezon finali mi yapacak hala belli değil.

Sanrım Alice öldürüldükten sonra Sabrie ile birlikte Abyss'e sürüklendi ve Abyss'te tekrar hayat buldu ve Zincire dönüştü. Biliyorsunuz Abyss'te zaman akışı bozuktur ve cansızlara can verebilir. Bundan sonra yazacaklarımı spoiler içine aldım. Büyük spoilerlar var.

Alice ilgili şeye gelince...

İkiz Alice'lerin annesinin adı Lacie. Ve Lacie Glen'nin çok sevdiği birisi. Tahmin edebileceğiniz gibi saatin yanında bulunduğu mezarda Lacie'nin mezarı. Bildiğim kadarıyla ikizleri doğururken ölmüş.

Vincent ile ilgili şey ise...

Vincent ve Gil zamanında (100 yıl önce) öksüzlermiş ve Vincent'ın gözü yüzünden (inanışa göre kızıl gözlüler felaketleri üstlerine çekerlermiş) kimse onlara yardım etmemiş. Onları yanına alan kişi Jack Bezarius'tan başkası değilmiş. Jack, Alice'i, Vincent ve Gil'e tanıştırmış. Sonra Alice Vincent'ın gözüyle ilgili bir şeyler söylemiş devamında Gil bunu dövmüş, Jack'den azar işitmişler ve Vincent her zaman kendisine göz kulak olan ağabeyini rahatsız ettiği için Alice'den nefret etmeye başlamış. Makasla bebek parçalama alışkanlığı oradan kalmış. Ve Alice makasla öldürülmüş. Ama Vincent mı yaptı Gil mi yaptı belli değil. Mangada bir sayfada Gil makasla Alice'i tehdit ediyordu çünkü.

Mangadan...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

spoileri okudum :spit: umarım devam eder bu seri. gerçekten güzel bir konuya sahip ve akıcı, müzikleri de güzel bunlar sevmem için yeterli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Mangası devam ettiğine göre anime ya yarım kalacak ya da havada kalan bir sonla bitecek gibime geliyor.

Sonuçta alıştık bu tür serilere. Pandora Hearts'ta bunlardan biri olabilir.:dusuneyim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesi claymore tarzında biticek. Mangası ;

Glen-chan'ın 18 parçaya bölünüp, ruhunun mühürlendiği işlenicek. 41.Chapterda beden arıyorlar glen-chan'a. Echo'nun ise içinde başka bir baskervill çıkması beni şoke etti ama echo x oz olcağı için sorun yok. =D

Animesi ;

Fillerin bitimine doğru yavaş yavaş ilerliyoruz ve şuan için gaz olarak ilerlese de animeyi mahvettiler diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son yayınlanan 23 ve 24 bölümler fillerdi son bölümünde büyük ihtimalle filler oluçak eğer serinin sonunda hikaye bozmadan bitirlerse ikinci sezon yolu gözükür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu kadar güzel bir serinin en azından 2. sezonunun olması gerekir.Yabancı forumlara bakıyorumda özellikle Pandora Hearts için açılmış bir çok fransız sitesi mevcut.Bu yüzden seriyi yarım bırakmazlar heralde.Sonuçta bir sürü bu serinin fanı olan kişi olduğu anlamına geliyor bu kadar Pandora Hearts temalı sitenin olması.Umarım düşündüğüm gibi olurda en azından bir ikinci sezon izleyebiliriz.Zaten işlenmesi gereken bir çok konu var yarıda bırakıp beni mangaya başlamaya zorlamazlar inşallah...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İkinci sezon olması lazım bencede ilk seri başlı başına boş geliyorduki sonlara doğru birden farklı bir konuya atladılar.Eğer bunlar fiiler ise seri boş kalcak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pandora Hearts'ı bitirmişler arkadaşlar. Boşuna harcadılar güzelim seriyi bence. Demin altyazısız halini izledim. Her şey açıkta kalmış gibi geldi.

Oz Bezarius Malikanesine döndü ve sonra Bezarius ailesinin zincirini gördü. Ardından kendisini Abyss'e atanın babası olduğunu anladı. Sonra anlayamadığım bir çok duygusal sahne geçti. Sonra sanırım Sabrie'nin harabelerine gittiler. Orada babası Oz'u yine abyss'e atmaya çalıştı. Oz ve Alice B-rabbit'in gücünü kullanarak Zinciri yok ettiler. Ardından Oz babasıyla konuştu ve çekti gitti. Böylece Pandora Hearts bitti.

Ya kardeşim daha bir çok konu vardı işlenecek. Aynı claymore gibi kaldı seri. Keşke en azından d-gray man gibi bitirselerdi.

Bak ne güzel 07 ghost'a güzel bir kaç filler ekleyip hikayeyi daha uzun şekilde anlattılar ve ikinci sezonuna devam edecekler.

Pandora Hearts'da böyle yapsaydınız ya en azından. Artık yaparlarsa manga bittikten sonra ova'larını izleriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümünü izledim. İlginç bi hikayesi var ama pek sarmadı :S yine de izlicem. =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?