Jump to content
  • Kayıt Ol

Sislerin Vampiri

spartiate

Önerilen İletiler

raven11ky.jpg

[JUSTIF]

Ne dilediğine dikkat et -Ravenloft’un karanlık güçleri seni duyabilir. Bir zamanlar, Jander henüz hayattayken, uzun zaman önce ölmüş birinin cesedini bulmuştu. Derisi sağlam ve gergin görünüyordu, ancak elf kılıcıyla dürttüğünde parçalanmış ve içinden kurtlar fışkırmıştı. Strahd öyküsünü bitirdiğinde, Jander’in aklına gelen imge işte buydu. Tıpkı ceset gibi, bu öykü de hoş görünmüyor, ancak bir bütün oluşturuyordu. Jander, daha derinlere dalarsa öykünün karanlık gerçeğinin, cesetten fışkıran kurtlar gibi ortaya döküleceğini biliyordu. Acıyla sonuçlanan ümitsiz bir aşk öyküsü… Kayalıkların tepesine inşa edilmiş korkunç bir şato… Açılmaması gereken kilitli bir oda… Bir rahip, bir hırsız ve bir kurtkadın… ve iki vampirin dehşet verici iradelerinin ölümcül çarpışması… Sislerin Vampiri tam bir fantezi-korku klasiği ve Ravenloft romanlarının birincisi.

(arka kapak)

yaklaşık 8 sene önce okuduğum bir kitaptı. şu dönemde domates suyu içen vampirleri anlatan, bram stoker'ın kemiklerini sızlatacak vampir kitaplarının cirit attığı dönemde uygun bir alternatif olabilir... kitap klasik bir vampir-korku hikayesi değil, yoğun şekilde fantastik öğeler de taşıyor... zaten kitabın ana karakterlerinden Jander vampir bir elf... kitabı bulabilirseniz alıp okumanızı tavsiye ediyorum... ravenloft serisinin muhtemelen en iyi kitabı olduğunu söyleyebilirim...

Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.ankira.com/pages/sislerin.htm

son olarak, kitaptan okuduğum bir kısım:

Öyle biri düşünün ki ölümle karşılaştığında gülümseyebilsin ve koca koca şehirlerin halklarını mahveden hastalıkların ortasında gelişip güçlenebilsin. Ah, böyle biri şeytanın değil de Tanrının hizmetinde olsaydı dünyamız için ne güçlü bir iyilik kaynağı olurdu.

Bram Stoker, Dracula

[/JUSTIF]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• spartiate

1

• Antares

1

• Malkav

1

• arcueid

1

Brrrravo sparticiğim diyorum. Hakikaten de teen-charmer vampir arkadaşların cirit attığı bu dönemde zorla okutulması gereken bir kitap. Hatta seri diyelim. Ana karakterimiz Jander tipik bir vicdan azaplı "For the greater good" vampirciği olarak beni çok cezbetmese de asıl hazinemiz Strahd'ta yatıyor. Kötücül, kibirli, kibar, güçlü, karizmatik vampir tiplemesini çok güzel yansıtıyor. Eğer yeterince severseniz de diğer kitaplarında Strahd'ın hikayesinin içinde kayboluyorsunuz zaten. Şahsi tavsiyem bu kitabı okumadan önce Ben Strahd, Bir Vampirin Anıları'nın okunmasıdır. Daha çok zevk alınabilir sonrasında Sislerin Vampiri okunursa.

"Kan. Bir çeşmeden akar gibi. Yaşam. Eğer almaya cüret edersem. Kendi yaşamım sona ermekte olduğu için asıl almamaya cüret edemezdim.

İçtim. Doyasıya. Ve yaşadım... Bir kez daha.

Ben, Strahd. Toprakla birim."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ravenloft, fantastik edebiyattan hoşlananların atlayacağı muhtemel bir seri.

evet, yeni nesil vampir anlayışının arasında ilaç gibi geliyor böyleleri.

bu serinin serinin ilk üç kitabı, barovia lordu - vampir strahd von zarovich'le ilgili. üçü de okunmalı kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben, Strahd, Bir Vampir'in Anıları...

Sadece fantastik edebiyat sevenlerce değil, herkesce okunması gereken, bana kalırsa türü içerisinde bir başyapıt...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu kitabı geçen yıl ben de okudum fakat tam olarak tatmin olduğumu hatırlamıyorum. Okumak hoştu öyle olmasına da, vampir-elf olayı beni cezbettiği kadar soğuttu da. Şu Jander'ın sevdiği kızla ilgili bölümler beni çok boğdu ve sıktı. Şimdi "Ben, Strahd, Bir Vampirin Anıları"nı da aldım devam edeceğim belki başkahramanın Strahd olması işleri değiştirir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

ravenloft serisi yanılmıyorsam 2.kitaptan sonra türkçeye çevrilmedi..bence çoğu türkçeye çevrilmiş fantastik edebiyat ürünlerinden kat kat daha iyi bir seri..bu kitaba gelince..Anna diyorum daha da bişey demeye gerek yok zaten..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?