Jump to content
  • Kayıt Ol

The Shining

Kyrie

Önerilen İletiler

Jack Torrance, Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder. Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yanlız kalacaklardır. Medyum yetenekleri olan Torrance'ların küçük oğlu Danny, otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar. Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar. Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

"Stephen King'in başarılı romanlarından uyarlanan, başarılı bir yapıt." Jack Nicholson'ın oyunculuğuyla kalite kattığı hoş ve yeterince geren bir film.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 4
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Kyrie

2

• gundamaster

1

• smygon

1

• nazende

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

bir stanley klasiği olmsınıa rağmen king beğenmemeişti filmi..

here is jonny!!!!!!qhey...:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiçbir film romanla kıyas edilmemeli tabii ki, hak vermek lazım, hele de söz konusu King'se. "Hayvan Mezarlığı" romanı da o kadar güzelken filmi beş para etmez derecedeydi.

Bu arada filmin içindeki bazı cümleleri ben de tekrarlarım arada bir. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Shining'den bahsedilince direk aklıma "Here is Johny" geliyor ve bir sürede tekrarlayıp duruyorum. Fena film değildi açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
Shining'den bahsedilince direk aklıma "Here is Johny" geliyor ve bir sürede tekrarlayıp duruyorum. Fena film değildi açıkçası.

"red rum" repliğini de es geçmemek lazım değil mi. Jack Nicholson'ın "guguk kuşu" veshining filmlerindeki performansı göz kamaştırıcı derece...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?