Jump to content
  • Kayıt Ol

Houkago Hokenshitsu

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Houkago Hokenshitsu

TANITIM

Vücudu çift cinsiyete sahip olan Mashir İchijo, bu ikilem arasında ciddi anlamda bocalamaktadır. Belinden aşağı vücudu kız olsa da belinden yukarısı erkek vücududur. Bir kız olmayı reddetse de bu içinde bulunduğu durumu değiştirmez. Bir gün okul hemşiresi mezun olabilmesi için katılması gereken özel bir ders olduğunu söyler. Dersin tek öğrencisi de kendisi değildir. Katılan tüm öğrencilerin her birinin kendi içlerinde çözmeleri gereken sorunları vardır. Bu derse katılan öğrenciler uyku halinde iken aynı rüyanın, kâbusun içinde bir yandan kendileri bir yandan da diğerleri ile uğraşmak durumunda kalırlar. Gerçeklerle yüzleşmek olan bu ders, geçilmesi en zor derslerden biridir. Mizuhashi Sou ve Fujishima Kureha da kendisi gibi bu sınıfın öğrencilerindendir. Bu okul sonrası kâbusun da İchijo, Sou, Kureha hem birbirlerinin hayatlarında hem de kendi hayatlarında yol almaya başlarlar.

KARAKTERLER

Mashiro Ichijou - Ana Karakter

Sou Mizuhashi - Ana Karakter

Kureha Fujishima - Ana Karakter

Kazuyuki Shinbashi - Yardımcı Karakter

Kouichirou Kurosaki - Yardımcı Karakter

Mariko - Yardımcı Karakter

30555.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Houkago Hokenshitsu

İngilizce: After School Nightmare

Japonca: 放課後保健室

Diğer: Afterschool Nightmare

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 10

Bölüm sayısı: 39

Yayım: 22 Ara 2004 - 2008

Dergi: Princess

Eser: Setona Mizushiro (Hikâye & Çizim)

Türler: Gizem, Dram, Korku, Romantik, Okul, Shoujo, Doğaüstü, Piskoloji, Cinsiyet Değişimi

İSTATİSTİKLER

Sıra: 753

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 10:36 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 710

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

7

• sera myu

5

• yuuki_cross

3

• Luna

3

ben herkesin aksine bu mangayı pek sevmedim benim için çok bir şey ifade etmiyor ve pek çok yer daha iyi olabilirdi başta final. ya bu final tarzını sevmiyorum onca okuduğum bölüm sanki boşa gidiyor gibi hissediyorum ama finali haricinde olayın gender bender kısmına gelirsek aşağısı kadın yukarısı erkek biri yerine tersi daha iyi olurdu çünkü bunun düz göğüslü bir kadından farkı yok. dolayısıyla kızın kendini kabul etmemesi çok saçma hatta gerçekçilik babında işin içine adet dönemi falan da katılmış bu tabu yıkmak mı oluyor? bırak şimdi. ben hemen yıkayım bir tabu:

esmer oğlanımız erkeklik kompleksi olan kızla birlikte olduu sırada üstünü çıkarınca gerçek bir erkek üstüyle karşılaşsa (kılıyla tüyüyle kasıyla vs.) işte bu gerçekçilik ve tabu yıkma olur ve onun tepkisi ne olur? umursamaz mı işte bu çok değişik bir tepki olurdu, ya da gömleği geri kapatıp odasına mı döner? bu durumda bu kızın 2 seçeneği kalır 1-bu durumdan utanmak eğer utanıyorsa kendini zaten erkek gibi hissetmiyor demektir. 2-normal karşılamak bu noktada kızı gerçekten erkeğe çevirseler çok daha orjinal olurdu ve zaten kızda kabullenmiş demektir. ve hikaye bu tepkilere göre ilerler.

ama mangada ne değişik bir bakış açısının olduğunu düşünüyorum (altı kız olan birine kız olduğunu kabul ettirmek mi daha değişik bir bakış açısıdır yoksa herkese onun erkek olduğunu kabul ettirmek mi) ne de bir orijinallik nitekim o kadar adamın sorunu var ama o sorunların (hatırladığım kadarının) hiçbiri çok da değişik -aa bak nasıl aklına gelmiş bu- falan dedittiren olaylar değil. bence manga bu boşluklarını kapatmak için karakterler arası basamaklı ilişkiler ve kan eklemiş işte bu kadar. ama mangayı ingilizce okudum ve ingilizcem çok süper sayılmaz belki kaçırdığım satır araları vardır ya da unuttuğum şeyler vardır ama mangadan hatırladıklarımı göz önüne alarak yapabileceğim değerlendirme bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Değişik bir bakış açısı aslında bahsettiğin gibi olsa daha bir enteresan olurdu :) bir yerde haklısın dediğin gibi "-aa bak nasıl aklına gelmiş bu-" dedirtecek sıradışı bir manga değil ancak hayatın direk içinde olan konuşulmayan bazı şeyleri gölgeleyerek anlatmış

ilk okuduğumda ilk sahne ve son bölümler arasında doğmamış bir bebeğin cinsel seçimini anlatıyor gibi geldi."anlatmadığının elbette farkındayım." sonra "hikayenin ana karakter için söylüyorum." ki bunu yaşayan tanıdıklarım var bir kimliği seçmek zorunda kalan ama aslında o kimlik olmayan insanların belkide dolaylı yoldan da olsa da yaşadıklarını anlatmaya çalışmış. herkesin bildiği bir gerçek var shounen ai gibi yada yaoi olarak direk anlatılmış olsa idi mangaka anlatmak istediğini sadece duymak isteyenlere anlatabilecek ve bence o kadarla da sınırlı kalıcaktı. Kendince vermek istediği mesajı bence güzel gölgelemiş. Diğer iki ana karaktere gelince o konuda aslında doğru söylüyorsun ekstrem bir abartılacak olay değil. ancak Kureha nın yaşadığı olayı şöyle değerlendirmiştim. kurehanın İchijo' yu seçme sebebine bakmak gerekiyor.onu bir erkek olarak görmemektedir. Bir diğer arkadaşın durmuna bakacak olursak kardeşinin manyaklığı yüzünden o da aynı.. manga daha çok toplum içinde ki olayları bireysel kişilik problenlerine değinmiş..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mesela şu son verdiğin örnekleri pek hatırlamıyorum isimde hatırlamam zaten XD kureha kim ichijo kim hatırlamıyorum ama benim demek istediğim eğer bir şey derin bir şekilde anlatılmak isteniyorsa ve gerçekçilik veya empati iddian varsa aklında hiçbir sınırlama olmamalı o anlatmak istediği insanların yaşadıklarını değiştirirsen ya da belli kalıplar içine sığdırmaya çalışır ve işine gelmeyenleri görmezden gelirsen o insanları anlatamazsın ki. böyle bir mangayı da ben başarılı sayamam çünkü bunu başarabilen mangalara haksızlık ve şunu da söyleyim bu kadın okuduğum en başarılı psikolojik mangalardan olan hatta belki enn başarılısı olan the The Cornered Mouse Dreams of Cheese ve The Carp on the Chopping Block Jumps Twice adlı 2 şaheseri yaratmış (bunlar birbirinin devamı zaten) ve bu ikisi de yaoidir ama homofobik olmayan herkese okumasını önereceğim mangalardır açık bir şekilde gerçek aşkı sorgular ve ne kadar sevebilirsin? sorusunu sorar yani birini sevmeyi anlatır onun cinsiyetini, sınıfını, konumu bedenini vs. deil ''o kişiyi'' sevmeyi ve bu iki konuyu da çok güzel işler bir taraftanda cinsel tercihindeki değişmenin psikolojinin üstündeki etkisine başarılı bir şekilde değinir eğer okumadıysan sana da öneririm. yani yaoi ve yuri çizen bir mangakanın kendine böyle bir kısıtlama getirmesi saçma olur güzel veya değişik bir konu seçilmiş ama yanlış daha doğrusu sıradan işlenmiş bu mangayla ilgili böyle düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Düşüncelerine katılıyorum. Bahsettiğin her iki mangayıda okumuştum. başarılı olduklarını hatta benden çok iyi puan alan ve arşivlediğim ender mangalardan olduklarını söyleyebilirim. ilk bende senin gibi;"ya sen napıyon. bunu neden böyle çiziyorsun. görüşün, duruşun belli" seninde dediğin gibi özelliklere sahip bir mangaka iken neden böyle betimlediğini bende sorgulamıştım. sonra acaba atladığım yada yanlış anladığım bir yer varmı diye bir daha okumuştum. bahsettiğin iki hikayesi ile elbette mukayese edemem onlar kesinlikle bu hikayeden daha başarılılar. Ancak gel gör ki herkes için geçerli olmayacak ama türünün adını bile duyup direk okumadan hikayeleri hikaye olarak bile değerlendirmeden asıp karalayabilecek malesef birileri çıkabiliyor. Sevmeme rağmen, ama yaoi olan bazı hikayeleri özellikle tanıtıma bilerek koymuyorum. neden koymadığımı düşündüğüm de kadının neden böyle bir manga yaptığını anladım.ne kadar güzel anlatırsan anlat önyargı denen şey malesef "tercih etmiyorum. okumam." demek yerine karalama zihniyetini hemen devreye sokuyor o zamanda insan ister istemez maskelere saklıyor.. örnek senle bu mangayı sen beğenmeyen ben beğenen biri olarak ve tüm farklılıklarımıza rağmen oturup eleştirip çekiştirebilirken, The Cornered Mouse Dreams of Cheese ya da The Carp on the Chopping Block Jumps Twic' ı tanıtıma koysaydım. tüm konuşmalar eleştirilerimiz ve manganın konusu arada kaynayıp olay alıp başını başka yerlere gidecekti..Bunları düşündüğümde kadının yaptığı şeyi anlayabiliyorum..Ama söylediğin bazı şeylerin doğruluğunu elbette değiştirmiyor..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dediklerine katılıyorum ama ben o mangaların tanıtılması taraftarıyım burda yönetim izin veriyor mu bilmiyorum ama kendini belli etmeyen ve bu konularda gelecek tepkilerden çekinip konuşmayan ama kasmadan yaoi okuyabilen kadın-erkek insanlar var ve çok güzel mangalar var eğer ysite bu türün tanıtılmasına izin veriyorsa gelecek kötü yorumların silinmesini de üstlenmeli ki tartışma olmasın bunun dışında okuyan olsa bile yorum yazmaz ama insanların bilgi edinmesi açısından yararlı olur onlarda içlerinden teşekkür edip eleştirirler xD

edit:bu arada ben bu ikisini sakura gariyle aynı anda okudum eğer sakura gariyi okuduysan beni anlarsın eminim düşün 1 hafta kendime gelemedim XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Senle aynı şekilde düşünüyorum. manga ap ayrı bir olaydır ve türüne bakılmaması gerekir. Sakura gari'yi henüz okumadım listeme aldıklarımdan biri ama yorumun için öncelik verip bakacağım merka ettim doğrusu. (Gelende bu türde özellikle çok sevdiğim mangakalar var.) Sitenin elbette ki kuralları var. ancak Yaoi yada shounen ai tanıtmayın demediler. genel olarak bazı mangalar için fikir almıştım (çok fazla seinen okuduğumdan) haklı olarak belli sınırlarda tutun demişlerdi bana ben sorduğumda ancak sonra koymayı düşündüğüm bir çok seriyi de koymaktan vazgeçtim bunun site yönetimi ile alakası yok. Bu mangayı bile koyarken iki kez düşündüm. Çünkü aslında bu, türünde Gender Bender yazsada değil ve dümdüz okuyup ne anlattığı ile ilgilenmeyen ve sırf eleştirmiş olmak için eleştirecek insanlar olabilir."mangaya yazık olacak demiştim"diğer mangaları koymaktan da bu yüzden vazgeçtim. sen 19 yaşında ben 30 yaşında tartışabiliyor ve farklılıklarımızdan arınabiliyorsak bunu herkes yapabilmeli ancak bence henüz erken bir şeylerin oturması gerekiyor.

not: eleştiriden kastımıda basit bir örnekle şöyle açıklayayım escape'i ya da cut' u (örnekler denk değil ancak şimdi aklıma bunlar geldi) okuduysan yaoi olmasına ve aslıdan türünü ve bazı sahnelerin iğneleyiciliklerini kenara bırakırsak konusuna baktığında gerçeklik payları var. Bitter virgin gibi.. ama bittir virgin'i herkes tarafsızca eleştiriken örnek bu iki mangada öyle olmaz.. sanırım demek istediğimi daha net anlatabildim. Bunu sakın eleştirilerden korkup geri adım atmak gibi algılama böyle bir endişem yok...ben dolaylı şeylerden anlamam düz bakarım. o yüzden taraf olmak zorunda isem, tarafım tarafsızlık...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet anladım ben sitenin tutumunu biliyorum zaten onaylamamalarına rağmen saygı duyuyorlar ama manga tanıtımları falan sitenin adı altında olan şeyler o yüzden belki istemezler diye düşündüm şu şartlar altında doğal zaten. gender bender çokta önemli değil çünkü bu türün adı altında ouran da var, hana kimi de var maria holic de var alışık herkes yani hani bu mangadaki gibi olmasa da o konuda tartışmanın farklı yönlere kayacağını sanmıyorum. yaoi konusundada benim çevremdekilerde genelde benim gibiler okuduğumuz bir mangayı türü fark etmez adam gibi eleştirebiliyoruz burası şöyle olmuş şurası şöyle olmuş diye zaten ben anime manga yada türü fark etmez eleştirirken hiç acımam incik cincik ederim çok kişinin başını ağrıtmışımdır o yüzden herhalde XD ama eleştirmedende iyi olsun kötü olsun keyif alınmıyor ya XD neyse işte herkes herkesi kendi gibi zanneder hesabı konu açılsa bile güzelce tartışılır ya da hiç yorum yazılmaz diye düşündüm ama sen de haklısın XD cut ı okumazmıyım touko en sevdiğim mangakalardandır en sevdiğim mangasıda cut tır birde bondz un içindeki bondz oneshotunun finali okuduğum en güzel finallerdendir ikisinin de yeri ayrı bak yamada yugiyi de öneririm çok zekice bir kurgusu ve süper karakter tiplemeleriyle espri anlayışı olan bir mangakadır başta çizimleri kötü gelebilir ama zamanla içerik o açığı kapatıyor XD neyse çok konunun dışına çıktım susuyum artık :D

edit: bunu söylemesem içimde kalırdı XD sakura garinin manga kası fushigi yuugi ve ayashi no ceresinkiyle aynıymış, bu iki manganında animesini izledim ve buna dayanarak mangalarınında çok aptalca ve saçma olduğunu düşünüyorum, ve o saçma sapan mangaları yapan kadından böyle etkileyici bir trajedi nasıl çıktı hayret ettim, ya türün içine yaoi girince mi coşuyor bu kadınlar nedir XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yamada yugi ye bakıcam hiç takip etmemişim. çizimleri önemli değil hikayeler sıkı olsun yeter.çizim de Kyuugou ve yoneda Kou'yu çok severim. çok iyiler özellikle bazı hikayelede kullandıkları çizimler müthiş..

Konu dışına çıkmış sayılmayız :P sonuçta manganın dışın da mangakasın da tartışabiliyoruz.(hazır fırsat bulmuşken:D) (malesef benim çevremde yaoi yi geçtim mangayı bile tartışabileceğim biri yok :))(burdan edindiğim akadaşlar hariç)

Animeler konusunda ben sınıfta kalabilirim.:) fazla seçiciyim onları izlemedim ama şimdi baktım. izlememde:) ama o mangakaya bakıcam muhakkak

not:arada okuduklarından tavsiye edebileceklerin varsa bana mesaj atarsan sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aynen aynen kyuugoyu bende severim çizim tarzı falan çok güzel ama çok fazla yok mangası, yoneda kou da iyi kendi tarzını oluşturdu kadın ama ben herkes kadar sevemiyorum mesela bi mangası vardı ya iş hayatında geçen ben bir türlü o mangada neyin o kadar özel olduğunu anlamadım XD onun yerine şu polisle öğrencinin olduğu mangayı tercih ederim ama hepsinden çok kadının katekyo doujinshilerini seviyorum XD

off iş yaoiye gelince o kadar çok tavsiye edebileceğim var ki ama sevdiğim bütün mangalar derin anlatıma sahip desem yalan olur kimisi çok sevimli kimisi komik kimisi ilginç kimisi trajik falan hiçbiri boş değil bence ama her konudan okumayı seviyorum XD ama yamada yugiyi kesinlikle öneririm 1-2 sıkıcı vardır belki onlara gelsen de bırakma yani şeyi çok güzel kadın bir hikaye kurguluyor ve sonucu belirsiz bir olay yapıyor diyelim sen onu çözdün sanıyorsun ama o senin neyi düşüneceğini anlıyor ve resmen onun tuzağına düşüyorsun sonra sana nanik yapıyor hiç beklemediğin bir şeyle XD tabii ki bir death note değil ama ufak tefek olaylar için söylüyorum bir de onun ilişkileri işleyişindeki derinlik de hoşuma gidiyor. bunun dışında boys next door okumadıysan kesinlikle öneririm let dai güzeldir sevimlilik açısından honto yajuu yada yamato nasenin chibileride çok sevimlidir minase masarayı sevebilirsin başta bana korkutucu gelmişti ama zamanla güzel gelmeye başladı çizimleri aaaa bak şey var under grand hotel, herkesin sevebileceği bir manga değil ama çok değişik olduğu kesin sonra love mode güzeldir yuki shimizunun, yuhh takanaga hinakoyu unuttum little butter fly, bukiyou na silent bu ikisi tatlılık abidesidir kesinlikle öneririm ve umarım birgün editeme şansım olur bu iki mangayı :qyuz kizarma: ve tabiiki tatlılık deyince kunieda saikanın the reason his earlobes redden kesinlikle okumalısın adının bu kadar saçma olduğuna bakma XD manga tarihinin en tatlı ukelerinden biridir kesin bu uke :023: kimi önermezsin dersen minami harukayı önermem onun mangaları kadar boş ve tekdüze mangalara sahip bi mangaka var mı bilmiyorum :sinirfli:

aklıma gelenler bunlar ama bizim maldaki shounen ai türkiye kulübüne üye olsana gerçi o kadar fangirl azıtabilio bazen :011: ama okuduun mangaları istediin gibi yazarsın fikir alırsın öneri alırsın öneri getirebilirsin ve member cardlarımızda süperdir :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bahsettiğin manga çok iyimiş ya dumur oldum "ne oluyo lan, ne oluyo lan" diye diye finalde dediğin gibi oh tamam dedim ama sonra kalan sayfa sayısına bakıp senin söylediklerini hatırlayınca ahanda bir şey çıkacak dedim çıktı. bari sonu öyle bitmeseydi be...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Neden mi? Çünkü benim sevdiğim herşeyden, az da olsa barındırıyordu. Sürreal bir hikaye, psikolojik öğeler, hafif shounen ai ve ensest dokundurmalar, baymayan dram ve trajedi, "weirdo" dedikleri, iç çirkinliklerini sonuna kadar görebildiğimiz "superman" olmayan karakterler, ilişkiler...delilik, kötülük, karanlık taraftaki aşk, biraz da sapkınlık!

Saolasın Luna yorumun yine nutkumun tutulmasına sebep oldu gul%20gul.gif Yazdıklarını okurken böyle bi heycanla okudum kendisini okusam nasıl olurdum bilemiyorum gul%20gul.gif Ve kesinlikle kesinlikle ve kesinlikle okuyacağım her manga bu saydığın şekilde olmalı. Ne kadar kirli, sapkın, psikolojik şoklar, şaşırtıcılık, çapraşık ilişkiler, duygusal bunalım, kaos falan olursa o kadar süper oluyor. Böyle okurken iliklerime işlesin gece uyuyamayım, okudfuklarımla benim de psikolojim birbirine girsin, saplantılarından ve sapkınlıklarından etkileneyim istiyorum xD Ama ne yazık ki o şekilde eserler yok denecek kadar az. Aynen benim de öyle diyebileceğim en yakın zamanda okuduğum manga flowers of evildir. Okurken resmen ürpermiştim. O ikizlerin yan yanayken hem uyandırdıkları güzellik ama bu güzelliğin altında yatan zehirli duygular esmen 0.o böyle kalmam neden olmuştu. Çizimleri zaten harikaydı bişey diyemiyorum. Neyse sonuç olarak bu mangaya gelicek olursak ingilizcem çok iyi olmadığı için 5-10 chp. lık serileri falan okuyordum sanki uzun ve derin bir seriye başlarsam anlamama gibi bi korkum vardı nedense. Kesinlikle ilginç geliyor. Hatta açıp da manga okuyasım gelirse ilk okuyacağım manga bu olacak. Ve şu an geldi napcam xD Sınıfta kalıcam şu animelrr mangalar yüzünden neyse xD Yalnız seranın yorumu beni tedirgin etti. Genelde sevmediği şeyleri ben de sevemiyorum. E bi yandna da sen flowers of eville bi ilişki içine sokup ve de böyle analizlerde bulununca ikileme girdim :D Ama ne olrusa olsun başlarım heralde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pekala indiriyorum bitince gelip bi yorum da ben yaparım :cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte mangadaki rüya sekansları da bana o hissi veriyordu, o tekinsizlikteydi.

Kullanılan metaforlar, herkesin "rüya dünyasında" bilinçaltındaki korkularını, utançlarını kimlik olarak giymek zorunda kalmaları falan hikayeyi eşsiz yapıyor bence.

Güzel anlatmış bü cümlen mangayı luna.. her zaman ki gibi yerinde ve vurucu.. bir kaç arkadaşın ve özellikle senin yorumlarını ve incelemelerini, değerlendirmelerini okumayı gerçekten seviyorum. okumuş olmak için değil hakkatten okuduğunun hkkını veriyorsun eleştirilerin ve yorumlarında bunun ıspatı..

Mangaya dönersem;

Rüyalar insanların kontrolünde olmayan ve bilinç altına itilmiş gerçekleri değilmidir, yani tüm çıplaklığımız.. kendimizin bile bazen korktuğu yüzleşemek istemediği geçeklerin saklandığı hapisaneleri de olabiliyor, tıpkı bu mangadaki gibi .. alt belleklerinde sakladıkları korkularını, yüzelşemek istemedikleri gerçekeleri ve görmezden geldikleri gerçeklikleri, kimseyle paylaşamadıkları ama kendilerini zindan ettileri yalanları.. özetle kendi gerçekleri ile yüzeleşmelerini bende çok sevmiştim.

yukiiiii sen nasıl okumazsın yawss:) bencede okumalısın. eleştirilebilecek yanlarıda vardı yok değildi okuduktan sonra fikirlerini ve yorumlarını paylaşırsan sevinirim..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Vee yuuki an itibariyle başlamış 400 küsür sayfa devirmiş, okurken elektrikler gitmiş çemkirmiştir xD

Epeydir aklımdaydı ama başlamak bu güne kısmetmiş. Kapağa ilk baktığımda ortadaki ne tuhafmış diye duşunmustum kı haklıymısım. Aslında s.ai diye düşünüp cayır cayır alev aldıydım :gul gul:

Gender bender seriler çok hoşuma gitmeye başladı çok okumadım o türde ama aslında bu manganın bu kadar farklı ve derin olmasını beklemiyordum. Klasik karma bi çocuk işte ona aşık oaln bi oğlan bı kız ve okul hayatında çalkalanışları, sırf romantizm örgüsü.... alır başını gider demiştim ki tersi oldu psikolojik yönü daha ağır basıyopr ki uzun psikolojik çözümlemelere bayılırım.

Ya bu kız/oğlan çok hoşuma gitti üst erkek alt kız fln :gul gul: Gerçi saçma olan bişey daha var

sonuçta günümüzde bile göğüssüz kızlar var. E biz kalkıp erkek mi diyoruz. Hani üstü kız altı erkek yapsa o daha mantıklı olurdu ama çok iğrenç gelirdi gibime geliyor. Belki de mangaka bu yuzden bu yola basvurmustur. Ama merak ettiğim ve aklıma ne bu huleyn diyecek kdr takılan bişey var. Bunlar nasıl birbirileriyle ortak rüyada buluşuyor yahu?!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?