Jump to content
  • Kayıt Ol

AniDB 2009 seçimleri

ozman

Önerilen İletiler

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Hitokiri

2

• ozman

2

• gundamaster

1

• kenasuka

1

Benim tercihlerimle örtüşüyor.Bu serilerin belli kısmının AMT tarafından çevrilmiş yada çevriliyor olması ayrıca sevindirici.Bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Tüm zamanların en iyisinde Bakemonogatari'yi görmek istmezdim her ne kadar bir çok kişi bu animeyi sevse de ben bir türlü ısınamadım.

Diğer seçimler çok yerinde olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bakemonogatari,intihar edip duran hoca,birde şu yeni araka bridge:P

o kadar çok her şey hakkında endişe edip,düşünce üretiyorlarki sonunda ehhhh

ben rahatlıyormuyum,yazarın ,çizerin stresinimi izliyorum diyorsunuz...:qsustum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

On numara seçimler olmuş, tamamen benim görüşlerimi yansıtan.Bakemonogatari'yi birincilikte gördüğüme çok sevindim, ayrıca Eve no Jikan, Kara no Kyoukai ve Toradora gibi serilerin de seçilmiş olması güzel olmuş.Eh bir de Senjougahara'nın tabii ki :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orada bir animeye karşıyım o da Toradora.Bildiğin epic fail !!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seçilenlerden bir çoğunun izlenecekler listemdekilerle aynı olduğunu görünce doğru seçimler yaptığımı farkettim.:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Toradora hariç diğer tüm seçimlere katılıyorum. Özellikle best karakter development tam bir "epic fail" bana göre...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En iyi kapanışı Higashi no Eden hakediyordu zaten, gayet kaliteliydi. En iyi spor animesi ise tabii ki Ippo'ya gitmiş, zaten tek alternatifi Cross Game'di...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cross Game bu sene bittiği için 2009 dallarında yarışmadı, ama tahminim bu sene için bir çok ödülü toplayacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seçilenlerin birçoğunu izlemiştim, bir kısmını da izleyeceğim diye listeme aldım. Seçilenlerin çoğuna katılıyorum en iyi erkek karakter ödülü hariç, seriyi severdim ama Ryuuji genel anime karakterlerine göre sıradan bile kalıyor. Hadi Taiga alsa anlarım da...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En iyi hikâyenin Eden çıkacağını biliyordum zaten :D Aslında bana kalsa en iyi anime seçilmesini de isterdim ya neyse :P Zaten açılış kapanış konusunda kesindi birinci geleceği :pinonkyo: Kötülerden Medusa iyi bir karar olmuş açıkçası da Tytania ne alaka anlayamadım, ben o animeyi kimsenin izlemediğini tahmin ederdim XD En iyi erkeğe gelecek olursak Takizawa dışında ben Takamura yı da görmek isterdim şahsen, bu yeni Ippo sezonunda, özellikle son bölümlerinde benim gözümde resmen yüceldi, bulutların üstüne çıktı...denildiği gibi "bir idoldü" resmen *-* Komedi açısından Skip Beat doğru bir karar olmuş ayrıca, izlemeyen herkese tavsiye ederim :cicekq: Tam dersi dramada ise Clannad kesinlikle bir numaraydı 2009da...hani Toradora biraz müziklerden kurtarabilirdi belki; fakat Clannadın vurgusu iyiydi bu konuda.

Bakemonogatariyle ilgili birşey diyemiyorum; çünkü izlemedim. Sanırım şu özel bölümlerin de çıkmasını bekleyip hepsini bir seferde izleyeceğim.

Eve no Jikan ve Kara no Kyoukai ise diğer bakmak istediğim seriler arasında. Erine gelecek olursak, sanırım fantazi azlığından dolayıydı onu seçmişler XD

Soundtrackte ise merak etmekteyim Casshern Sinsinkini, nâmını çok duymuştum.

Birkaç şey dışında oyladıklarımdan farklı birşey gelmedi şahsen :D Ama sevindim ya Higashi no Edenin hakettiği yeri almasından *-*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Sonunda "Kara no Kyoukai"nin hakettiği ödüllerden bazılarını kazandığı bir seçim görebildim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

en iyi romantikte toradora hak etmiyor bence.diğer seriler oldukça yerinde olmuş.En çok ödülü kara no kyoukai ve Eve no jinkan almıştı sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Best Animation kategorisinde kesinlikle Kara no Kyoukai hakettiği yere ulaşmış fikrindeyim,daha doğrusu seçilmiş olduğu tüm kategorileri sonuna kadar hakettiğine inanıyorum.Soundtrack konusundaysa Kara no Kyoukai'nin iyi olduğu kadar Phantom serisinin müzikleri de çok başarılıydı,üstelik adına yakışır bir soundtrack olarak oldukça güzeldi.

En iyi opening de ise ben Eden'i yakıştıramadım,belki işlenişinden dolayı bilemiyorum, hiçbir şekilde ısınamadığım bir seriydi,ilk 3 bölüm sonrası bekleneni karşılayamayan bir yapım bana göre.

En iyi drama da ise kesinlikle ve kesinlikle After Story'i geçecek bir seri düşünemiyordum zaten ve sonuna kadar da hakettiği yeri bulduğunu düşünüyorum, belki biraz düşününce mantıksız şeyler yaşanıyor denilebilir bu muhteşem seri için ama hangi animede illa mantıksal şeyler karşımıza çıkıyor ki...Bu nedenle de After Story'den ötesinin almasına karşıyım 'En iyi drama'yı.

Romantik ve erkek kategorisinde ise Toradora'daki karakterin seçilmesi çok saçma olmuş çünkü daha nice romantik seriler var karşımıza daha orjinal konularıyla çıkan.Üstelik bana göre Toradora,Lovely Complex izinden giden bir yapımdı.Hatta erkek kategorisinde Akira tek başına olsa daha sağlıklı bir seçim olurmuş bence.

İzlediğim kadarıyla Eve no Jikan da hakettiği ödülleri almış kanısındayım,tek Slice of Life konusunda ondan yana da şüphelerim var hatta şüpheden öte,bence bu türe ondan daha iyi örnek olabilecek nice seriler mevcut anime dünyasında.

Kara no Kyoukai dışında,seçildiği kategoriyi sonuna kadar hakettiğini düşündüğüm Hajime no Ippo serisi mevcut birde,bugüne kadar bayan izleyici kitlesi olsun erkek izleyici kitlesi olsun, bu muhteşem seriyi izleyip de şöyle kötüydü ya da böyle sıkıcıydı diyen hiçbir izleyiciyle karşılaşmadım aksine tüm izleyicilerinden seriye dair hep iyi şeyler hatta büyük övgüler duydum,kendimi de dahil etmek istiyorum tabii ki bu öven kategoriye,belki tüm izlerleri Takamura gibi bir karakter etkilemiş olabilir ama nedense ben serideki hiçbir karakteri es geçmek istemiyorum,bu nedenle de her yönüyle kendini sevdiren bu serinin yerini hiç tereddütsüz hakettiğini savunabilirim,Takamura seviyoruz seni!!! qkralll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higashi ve Toradora yı izlemedim fakat Hajime No Ippo ve FullMetal Alchemist beni hiç şaşırtmadı.Şaşırtmadı derken yani bende olsam onları seçerdim.Clannad ın da bi türlü 2.sezonuna başlayamadım ilk sezondan bildiğim kadarıyla oda en iyi tercih olmuş.Kara No Kyokai ninde 2 filmini izledim ama gayet beğenmiştim.Bakemonogatari de izleme listemde.Ne diyelim seneye de spor kategorisinde Cross Game ve Giant Killing(ki en iyi manga ödülünü aldı)i çekişirken görmek isterim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?