Jump to content
  • Kayıt Ol

Fringe

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Aslında tıbbi yönü ile başlarda epey ilgimi çekmişti ve öyle devam etseydi çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Özellikle çoklu paralel evren olayına girerek dizi kendi kendini batırdı bence. Önceki mesajlarında da üzerinde durduğum, çok saçma hatalar olduğu gibi, dizinin içinde yer alan bilim yerini gitgide aksiyon ve maceraya bırakmaya başladı.

Bu da iyi aslında, kötü demiyorum. Lakin bu diziye başlarken aradığım şey bilim kurguydu. Şu aralar bilim kurguya olan açlığımı gideremiyorum. Yakında Farscape'e başlayacağım bu yüzden, ilk sezonun ilk 10 bölümünü izledikten sonra bırakmıştım, fakat bir şans daha vermeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • İleti 123
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

49

• gundamaster

34

• Susano'o

15

• özz

8

şimdi geriden gelen izleyici olarak dün akşam izlediğim bölümde birşeyleri kaçırdım galiba :D

kaçıncı bölümü izlediğim hakkında hiçbir fikrim yok (tvden takip ediyorum da), isimleri de pek hatırlamıyorum, neyse bir adam vardı

alman hapishanesinden kaçmıştı ışınlanarak. dün akşamki bölümde ortaya çıktı, hasta gibi görünüyordu vs. bizimkiler bir kitap keşfettiler falan. bölüm sonunda walter bishop kendi daktilosunda yazıldığını mı farketti o kitabın orasını tam anlamadım. eğer öyleyse o kitabı walter mı yazmış oluyor? o zaman o ışınlanan adamın walter' a hayranlığı açıklanabilir. bu durumda walter hafıza kaybı mı yaşıyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@özz

Düşündüklerinin hepsinden biraz var, hem hafıza kaybı var, hem adamın hayranlığı var, ama o kitabı yazan kişi ve Walter ile ilgili başka bazı detaylar da var ki, ikinci sezonda öğreneceksin. Şimdiden orasından bahsetmeyeyim, tadı kaçar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:s34:Valla müthiş bir dizi.. Severek takip ettiğim... zaten sırf dokor walter bichip için izlenir :) 3. sezonu merakla bekliyorum:)

Paralel evren hikayesi biraz değişik olmuş ama bakalım 3. sezonda öğreneceğiz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
gundamaster

S03B01'i izledim bugün. Güzel bir giriş yaptı 3. sezona

Olivia'Yı ikna erme çabaları ile başlayan bölüm, ilerleyen sürede Olivia'noın oradan kaçışı ve sonrasında alternatif dünyaya adapte olmasına hatta benliğinin başka biri olmasına inandırılması ile son buldu. Olivia gibi bir karakter nasıl bu kadar kolay kandırılabildi anlamış değilim. Hafıza implantasyonu ile Walternate tam olarak neyi planlıyor acaba. İlk evreni yok etme planında Olivia'yı istemesinin sebebi ne olabilir diye düşündürttü bu bölüm.

Peter ise saf saf Olive2'yi öpsün dursun. Hiç mi dudaklarının tadı farklı gelmedi arkadaş. İki evren arasındaki insanlar bu kadar mı benzer olur yahu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster; sana katılıyorum

olive inandırlmış gibi davranıyor bence.. sanmıyorum ki diğer olive olsun (olduğuna inansın). walter olivi kapıyı herhangi bir şeyden bağımsız olarak açabileceğinden istiyor. Ayrıca gerçek olivi tutarak peter' ı da yakalacak bence . cihaz için peter'e ihtiyacı var.. yalnız peter'e yazıklar olsun. olive o kadar çabuk seni öpecek bir kızmı nasıl bu yemi yutarsın gıcık...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

ya 3. bölümde ki ediye bayıldım... da peter ile orjin liv arasındaki olaya bir anlam veremedim acaba peter mi bizi uyutuyor! uyuz olivin gerçek oliv olmadığının farkında olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

ya 3. bölümde ki ediye bayıldım... da peter ile orjin liv arasındaki olaya bir anlam veremedim acaba peter mi bizi uyutuyor! uyuz olivin gerçek oliv olmadığının farkında olabilir mi?

Peter'ın hala bir şeyden haberi yok. Orada Olivia'yı öpüşü Olivia'nın kafasında gerçekleşen bir durum. Kendi hafızasındakilerin dışa yansıması diyelim. Farkettiysen akıl hastanesinde de Walter'ı gördü. Her ne kadar Olivanate'in hafızaları ona yüklenmiş olsa da kendininkiler yavaş yavaş yüzeye çıkmaya başlıyor. Protokol çiğnemesi de bu yüzdendi. Bu sayede de zaten Milo'nun hesapladığı ölümden kurtuldu.

Milo karakterine bayıldım adam da süper rol yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

o kısım tamada bana biraz fazla güncel ve gerçekçi bir konuşma gibi geldi son sahne ondan şüphe ettim ben biraz... milo kesinlikle manyak ötesiydi ama bence onun işi daha bitmedi.. o karakteri gene görecekmişiz gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Aklında yaşadıklarını birebir gerçekmiş gibi göstermeleri seyircinin aklını karıştırmak için zaten.

Milo'yu Fringe divisionuna almalılar. Çok iş yapar o adam :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana da kaldığım bölümün ne olduğunu söyleyin de internetten devam edeyim bari :D

En son izlediğim bölümde yeraltında yaşayan bir çocuk bulmuşlardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Tabi özz hay hay :)

Sezon 1, 15. bölümde vardı o çocuk. Yani 16'dan devam et sen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kesinlikle almalılar ama zaten bence o herifin işi bitmedi daha :) (matrix vari bir şey olup çıkmasında) bell' in walter'a massive daynamic' i mirası bırakmasının sebebi ne olabilir? neden nina değilde walter.. birde bizim izleyiciler nerde acaba? bir de ben peterdan iyice kıllandım bu herif insan değilde başka bir şey çıkmasın?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

2. sezona başladım. Çok heyecan verici bir bölümdü. x-Files' a göz kırpmışlar bu arada :D

Ama sonu tam da tahmin ettiğim gibi oldu. Yazık oldu Charlie' ye. Diziye yeni katılan kadının yeri ne olacak merak ettim. Olayları İncil' den bir yerlere bağlayacak ama...?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:) heyecanı kaçar söylemiyim:)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
gundamaster

Son bölümlerde harika şeyler oldu.

S03B08:

Sonunda Oliviamıza kavuştuk. Yerim onu ben acaip sevindim geri döndüğüne.:qask:Diğer taraftaki Broyles'un ölümüne ise çpk üzüldüm. Bölümün gidişatından anlaşılıyordu öleceği ama dağ gibi adama konduramadım yine de :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

yaa diğer alternatif borlys' in ölümüne bende üzüldüm :000200690jk0xd:üstelik liv arkandayım kızım sonuna kadar nasıl ayırt edemez nasıl aşkmış değil mi? sne onun için uğraş gel o diğeri ile ohh iş pişirsin hakmı bu beee:kirmizi: son bölümde ki bazı şeyleri biraz abartılı bulsam da ya niye ara verdi bu dizi bee izleyiciler tamda geri gelmişken :000200690jk0xd:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

3. sezona başladım, ilk bölümü izledim sinirim bozuldu biraz ara vermeye karar verdim. :D

Ama dayanamayıp göz attım bölümlere, bu farklı evrendeki esaret biraz fazla sürecek, hiç sevmediğim bir olay.

Bir de bu paralel evren ve her şeyden birden fazla olması teorisinde mantık hatası var. Yani en basitinden, ben bizim dünyamızda atıyorum 60 yaşına kadar yaşadım, çocuklarım oldu falan. Diğer evrendeki ben çocukken öldüm, bu durumda oradaki benin çocukları olmuyor, o zaman benim çocuklarımın birer benzeri olmamış oluyor. Benim kocamın diğer evrendeki benzeri ben orada olmadığımdan başka biriyle evleniyor ve onun çocuklarının bir benzeri de benim dünyamda olmuyor...??

Bu arada bölümler için çok sağol worless. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

esaret çok sürmüyor özz merak etme :) ama dramatik bir şekilde sonlanıyor (ben baya bir saydırmıştım:)) zaten ara vermiş durumdalar sanırsam senaristlerde dediğin mantık hatalarına takılmış olabilirler..:) ve bir şey değil canım ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. bölümü de izledim. Devam edecek herhalde değil mi?

Olivia' dan daha iyi bir performans beklerdim. :D

Yani diğer evrene geçmek için illa ki bir tankın içine mi girmesi gerekiyordu. Onu kurtarayım derken Broyles da öldü. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

şimdilik edecek gibi duruyor keza burda kesip apar topar br final yapamazlar ..

oliv'in henüz tam olarak kendine güveni yok. tanka ihtiyaç duymasının sebebi hem ilacın etkisinde oluşu hemde güven eksikliği idi..boryles'in ölümü çok ironik olmuştu:031-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

arkadaşlar dizinin yayınlanan son bölümünde neler oldu? Ben en son gerçek dünyada bir çatlak bulmuşlardı ve onu kehribar ile kapatacaklardı son anda bunu durdurdular. Yanılmıyorsam 3.sezon 16 veya 17.bölümdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

En son bölümde:(S03B18)

Walternative Folivia'nın doğum işlemini hızlandırarak bebeğinin dünyaya gemesine sebep oldu. Olaylar alternatif evrende geçti son bölümde. Diğer evrenle ilgili herhangi bir şey yoktu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne olmuş öyle ya daha bir önceki bölümde hamile olduğu belli bile olmuyordu :( bu bebek yüzünden gerçek olivia ve peter ilişkisi bozulacak zaten yeni düzelmişti :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Zaten hamilelik sürecini hızlandırıkları için böyle oldu. Bunun da bir sebebi vardı. O da; Folivia'nın ailesinin genetik bir hastalığa sahip olmaları ailedeki hamile bayanlar hamilelikleri sürecinde bir hastalığa yakalanıyorlar ve ya bebek ya da anne ile bebek ölebiliyor. Folivia'nın kardeşi böyle ölmüş zaten. Walternative'de bunu öğrendiği için bu süreci hızlandırarak bu hastalığın oluşumunu engelledi ve büyükbaba oldu.

Folivia'yı hiç sevmesemde bu bölümde biraz acıdım kendine. Harap oldu kadıncağız.

Walternative'ın bunu yapmasındaki amacı Peter'ı kendi yanına çekmek istemek olabilir ve dolayısıyla Olivia ile ilişkileri tekrardan bozulabilir dediğin gibi. zaten iyice Yeşilçam senaryolarına döndü.Bu diziye böyle zorlama bir aşk hikayesini neden yedirdiler hiç aklım almıyor.

Haftaya yeni bölüm geliyor izlemeyi unutma :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?