Jump to content
 • Kayıt Ol

Sword Of The Stranger


bedifeci

Önerilen İletiler

Diğer adları:ストレンヂア -無皇刃譚-, Stranger - Mukou Hadan, Mukoh Hadan

Kategori:Film

Firma/Stüdyo:Bones

Resmi Sitesi:http://www.stranja.jp/

Hikayemiz Sengoku döneminde geçiyor. Nanashi(isimsiz) adında bir ronin(ustası olmayan samuray), Kotarou adında bir çocuk ve köpeği Tobimaru'yu terkedilmiş bir tapınakta kurtarır. Ailesi olmayan Kotarou, Çin'den gelen gizemli bir örgüt tarafından takip edilmektedir. Kotarou'yu takip edenler arasında Rarou adında sarı saçlı, mavi gözlü ve çok yetenekli bir savaşçı vardır. Çinli milislerin bir üyesi olan Rarou, Byakuran adında yaşlı bir adama hizmet etmektedir. Diğer milis arkadaşlarının aksine, hiçbir imparatora hizmet etmemekte ve sadece güçlü biriyle savaşmak istemektedir

bu210.jpg

Nanashi(isimsiz)

Kahranımız ayrı bir portre çiziyor zamanında yaptığı hatadan dolayı pişmanlık duyuyor.Bu hatasına düşmemek az da olsa düzeltmek için mücadele içine giriyor….Derebeyine itaatinin iç sızını çekiyor.

Derebeyinin zorlamasıyla masum çoçukları öldürmesi, ,daha kılıcını çekmemesini iple kınını bağlaması ilginç görüntülerdi.….

son dövüş anında Kotarou verdiği mücevher sayesinde ölmüyor…

bu10.jpg

Kotarou karakteri de ilginçti.Geçmişi hakkında fazla bir şey öğrenemiyoruz sadece öldürlmesi gerektiğini ve onun kanınla insanı dayanıklı yapacak ölümsüz yapacak bir ilacın yapılabileceğini düşünüyor..Tabii burada belli bir zaman aralığında 10 yıl 100 aralığında belli bir günde bu işin yapılacağını söyleyeyim

bu110.jpg

Rarou yapancı kahramanımız tabi kötü taraftan Japon değil ama kılıç en iyi kullanan karakterlerimizden biri….Hedefi en iyilerle mücadele etmek ama bulamadığı için sıkılıyor taki Nanashi yani adsız ile karşılaşana kadar…Aslında nanashi kadar güçlü hatta görüşüm daha mı iyi eşit diyelim

YORUM

Son dönemlerde seyrettiğim en iyi samuray animesi ,yakın dövüş teknikleri,kılıç kullanma teknikleri baya iyiydi.Kesinlikle kılıç ustalarına danışarak bu animeyi çekmişler.Atmosferde güzeldi yeşili yani doğayı,yağışlı ve kar yağışlı havayı animenin içine iyi sokmuşlar.. .

Neyse fazla uzatmayayım uzun zaman sonra sıkılmayarak izlediğim türden bir anime tabi türünü sevmiyorsanız bir şey beklemeyin yok dövüşlü özellikle kılıç kullanılan animelerden hoşlanıyorsanız kaçırmayın derim.

stranger04.jpg

21394134.png

70255684.png

nlstrangerpromo.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 2
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bedifeci

  1

 • Tenjin

  1

 • Fingolfin

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Bence mükemmel bir film kesinlikle izlenmesi lazım, tanıtım gayet güzel olmuş teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 6 yıl sonra...

Puanım 9/10

Anime animasyonu olsun, çizimleri olsun, ses ve müzikler olsun, atmosferi olsun çok başarılıydı. Hikayesi de ortalamanın biraz üzerinde kalitedeydi. Genel olarak çok güzel animeydi.

Sadece biraz fazla strangerlık vardı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?