Jump to content
 • Kayıt Ol

Fairy Tail


bedifeci

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Fairy Tail

TANITIM

Genel olarak çeşitli eyaletlerde bulunan büyücü loncaları arasında geçen maceraları konu alır. Fairy Tail de bu loncaların en güçlülerinden biridir.

Genç bir büyücü kız olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail Loncası’na katılabilmektir. Bir gün yolculuğu sırasında uğradığı bir şehirde, Igneel diye birini arayan Natsu adında bir başka büyücü ile karşılaşır. Lucy, ona yemek ısmarlar ve bu hayalini anlatır. Bundan kısa süre sonra, Lucy, köle olarak satılmak üzere, Fairy Tail’in Salamander adlı bir üyesi olduğunu söyleyerek kendisini kandıran bir adam tarafından yakalanır. Götürülmek üzereyken, Fairy Tail’in bir üyesi ve asıl Salamander denen kişi olan Natsu tarafından kurtarılır. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmak istiyorsa kendisiyle gelmesini söyler. Lucy, loncaya katıldıktan sonra ikisi bir takım olur. Böylece, onların maceraları ve Fairy Tail için yaptıkları görevler başlar.

Büyücü Dünyasında en zirvede on kişiden oluşan ve Yönetim ile görevli Büyücü Konseyi yer alır. Konsey, büyücü dünyasının düzenini sağlar, ayrıca suç işleyen büyücüleri de yargılarlar. Onların hemen ardından lonca efendileri gelir. Lonca efendilerinin görevi, loncalarındaki büyücüleri bir arada tutmak ve Konsey kararlarını onlara iletmektir.

Fairy Tail’de tam bir karakter cümbüşü vardır. Hikaye ilerledikçe hem ana hem yan karakterlerin hikayeleri, geçmişleri ortaya çıkar ki, bunlar muhteşem maceralar eşliğinde anlatılır.

 

 

 

 

İnceleme:misuteri-chan

Anime Türkiye Dergisi

 

 

KARAKTERLER

Natsu Dragneel - Ana Karakter

Erza Scarlet - Ana Karakter

Gray Fullbuster - Ana Karakter

Lucy Heartfilia - Ana Karakter

Happy - Ana Karakter

Wendy Marvell - Ana Karakter

Charles - Ana Karakter

153222.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Fairy Tail

İngilizce: Fairy Tail

Japonca: FAIRY TAIL

Diğer: Fairy Tale

 

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 23 Ağu 2006 - ?

Dergi: Shounen Magazine (Haftalık)

Eser: Hiro Mashima (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Macera, Komedi, Ecchi, Fantastik, Büyü, Shounen, Süper Güç

 

İSTATİSTİKLER

Puan: 8.17

Sıra: 555

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 19:41 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 598

ANA KARAKTERLER

Spoiler

Lucy Heartphilia: 17 yaşında, genç bir büyücüdür. Çekiciliğine ve dış görünüşe oldukça güvenir. Fairy Tail’e katıldıktan sonra Natsu ile takım olur. Sürekli olarak Natsu ve diğerlerinin aptallıklarına dikkat çeker. Bazen Natsu ya da diğer üyeler yüzünden zor anlar yaşar. Lucy bir Stellar Spirit büyücüsüdür (Kelime anlamı: yıldızlara ait ruh. Genelde Takımyıldızları ve Zodyak Burçları ile alakalıdırlar). Anahtarları kullanarak başka bir dünyadan Stellar Spirit denen yaratıkları çağırabilir.

 

Natsu Dragonil: Trende, arabada, gemide, at arabasında hatta hareket eden insanların arasında bile yol tutması yaşayan biri. Arkadaşlarına ve Fairy Tail’e çok değer verir. Natsu, Igneel adlı bir ejderha tarafından yetiştirilmiştir. Bu yüzden de ateş büyüleri kullanır ve vücudunu bir ejderhanın vücut yapısına dönüştürebilir. Ateş onu etkilemez. Hatta ateş yemeyi çok sever. Lakabı Salamander’dir.

 

Happy: Natsu’nun partneri olan, konuşabilen, kanatlı ve büyülü bir kedidir.

 

Gray Fullbuster: 18 yaşındadır. Çoğu kez kıyafetlerini giymeyi unutup iç çamaşırı ile dolaşır. Natsu ile sürekli tartışıp kavga ederler. Buz büyüleri kullanır, buzu istediği şekle sokabilir.

 

Erza Scarlet: 19 yaşında, çok güçlü, Fairy Tail’deki herkesin korktuğu S-Sınıfı bir büyücüdür. Ciddi, ağırbaşlı ve tehditkârdır. Natsu ve Gray, sürekli tartışır ama Erza’nın yanında süt dökmüş kediye dönerler.

Erza’nın büyüsü şövalye tipidir. Çeşitli tipte zırhlar ve silahlar, kılıçlar kullanır. Lakabı Titania’dır.

 

KİŞİSEL YORUM:

Spoiler

Fairy Tail için genelde One Piece’e benziyor gibi tanımlar kullanılsa da bence öyle değil. Hiro Mashima’nın çizim tarzı böyle, Rave Master okuyanlar bilir. Ama kesinlikle okuduğunuza pişman olmazsınız. Gerek komedi, gerek karakter çeşitliliği, gerekse de arkadaşlık duygusunu çok güzel yansıtıyor. Zaten manga üçüncü ciltte coşmaya başlıyor. Shounen-sever olun olmayın, mutlaka okuyun. Hele Naruto ve One Piece seviyorsanız, bunu da seveceğinizden hiç kuşkum yok.

 

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 2
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bedifeci

  1

 • ademania

  1

 • kanade

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Aksiyon'un hiç düşmediği, çok özgün ve ilginç karakterlerin bulunduğu bir manga.Çizimleri de kaliteli ve ayrıntılı.Sıkılmadan çok rahatlıkla okunabilir.Herkese tavsiyemdir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 2 ay sonra...

Favorilerimdendir ^^ Manga okumayı sevdiren mangaların başında geliyor benim için. Konusu harika, çizimleri güzel, karakterler çok güzel tasarlanmış. Tavsiye edilir (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?