Jump to content
  • Kayıt Ol

Running On Empty

yuuki_cross

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Running on Empty

TANITIM

My boy, my boy

Don't lie to me!

Tell me where did you sleep last night

İn the pines...

İn the pines...

Where the sun

Gone never shine

I would shiver the whole night through.

Avuçlarından dökülen kanı izlerken fısıldanan bir şarkı. Ve ardından dalınan bir uyku...

---Bugün her şeye son vereceğim---

Babasının ikiyüzlülüğünü öğrenen 18 yaşında bir lise öğrencisiyle babasının yaşamdan kaçışının sonuçlarını üstlenen 25 yaşında bir genç Han Soo Bum (25) ve Lee Hyuk Soo'nun (18) yaşamları bir gün bir çatı katında beklenmedik bir olayla kesişir.

İkisi de babaları tarafından çalınan hayatlarının esiridir. Ancak Lee Hyuk yüzünde daima bir gülümsemeyle yaşamını sonlandırmak için çabalarken Han Soo yüzünde daima üzgün bakışlarıyla ölümden kaçar ve hayalleri için temiz bir gelecek yaratmaya çalışır. Birlikte geçirdikleri zaman boyunca ortak olan tek şey yaşadıkları ihanet değil, birbirlerine sahip oldukları bağlılıktır.

Bu birliktelikle farkında olmadan her gün, her saat, her dakika birbirlerinin hayatlarını kurtarırlar. Ancak bu hayat nereye kadar ve nasıl gidecektir...

...Daha ne kadar benimle olacaksın?

Durmadan, hiçbir sorun olmadan, kimse bizi rahatsız etmeden, bu şekilde yol alarak...

Böyle, sonsuza dek...

Daha ne kadar bana nefesini vereceksin?

Daha ne kadar?...

KARAKTERLER

Lee Hyuk-Soo - Ana Karakter

Han Soo-Bum - Ana Karakter

Eunsae - Yardımcı Karakter

Sookyung Soo-Bum - Yardımcı Karakter

Minsoo Hyuk-Soo - Yardımcı Karakter

26899.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Running on Empty

Japonca: 허공의 질주

Diğer: Running Through the Sky

BİLGİ

Kategori: Manhwa

Cilt sayısı: 2

Bölüm sayısı: 12

Yayım: 2008

Dergi: Yok

Eser: Jea-Eun Kim (Hikâye & Çizim)

Türler: Shounen Ai

İSTATİSTİKLER

Sıra: 726

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 14:50 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 10805

KİŞİSEL YORUM:

Spoiler

Running On Empty tavsiye yoluyla okuduğum bi manhwa oldu. Açıkçası manhwalardan kötü çizimleri yüzünden uzak kalırdım. Ancak Running On Empty adıyla beni epey çekti, ilk chapterını okuyunca kesinlikle aradığım manga bu olmalı diye düşündüm, zira piyasada konu yönünden hiçbir orijinalliğe sahip olmayan binlerce boş, aptalca olaylara sahip eser var. Running On Empty'yi çizim açısından değerlendiricek olursak hiçbir sayfasında hiçbir karesi özensiz çizilmemiş ve oldukça hoş bir şekilde yansıtılmış. Manganın tamamı renkli. Bu açıdan da bir ilk benim için. Daha önce renkli manga okumamıştım.

Konu açısından değerlendiricek olursak buna söyliycek söz dahi bulamıyorum. Oldukça orijinal, etkileyici, yer yer yaptıkları psikolojik çözümlemeler ve bunu ifade etmek için kullandıkları şarkı sözleri/alıntılar enfes. Beni konusuyla bu kadar çok etkileyen Cut'tan sonraki ikinci manga. Running On Empty bana göre eşsiz bir manhwa. MAL'da favorilerim arasına daha 2. chapterdayken almıştım, sonlara yaklaşınca tamamen ona aşık oldum diyebilirm. Herkese tavsiye ederim. Belki Runnin On Empty'de kendi duygularınızdan, yaşamınızdan bi parça vardır... Tabi ki onun ödüllü bir manhwa olduğunu da belirtmeden geçmemeliyim.

Ayrıca mangakası şu anda yeni bir projeyle karşımızda 'Teen Siprit'. 2 chapter yayınlanmış ve bana göre Running On Empty gibi dolu dolu bir konuya sahip değil, hatta hayal kırıklığı yaşadım. Bir rock yıldızının yükseliş öyküsünü anlatan sıradan bir hikaye. En azından şimdilik. Çizimlerine söyliycek bişey yok nefis bir kalem becerisi var. Soul to Seoul, Overwhelming them, Xtra Syndrome ise diğer eserleri.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 16
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

7

• yuuki_cross

6

• Luna

2

• Dulsinea

1

yukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii benden hızlısın be:)) ama iyiki öyle olmuş tanıtımına bayıldım. seni gerçekten canı gönülden tebrik ederim. ellerine sağlık. okuduğum oldukça hoş shounen ai lerden biridir. aslında yorumunla bana söyleyecek çok fazla bir şey bırakmamışsın. teen siprit'i de ben okumaya başladım.(3.chapterda yayınlandı bu arada) ondan pek bir şey beklemiyorum. özellikle böyle bir hikayenin üstüne. mangakamızın birde Eastcoast'ı vardı. okumuş olanlar onu burdan hatırlayabilirler Xtra Syndrome'ada birileri el atsa bu mangaka ile ilgili geniş bir yorum yapardım ama onu okuyamadım henüz. Mangaya dönersem. çizimler yalın ve sade ancak ince bir detaycılık var. Renkli olması ayrıyetten hoş ve sıcak bir havaya sokmuş. shounen ai diye yadırgamayın. Hikaye öyle güzel işlenmiş ve anlatılmış ki, shounen ai olması bile "aman.! bu shounen ai" cümlesini size kurdurtmaz. benimde severek okuduklarımdan biri kesinlikle bende herkese tavsiye edebilirim. Tantım için tekrardan teşekkürler ve ellerine sağlık :s34:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkür ederim worless. Aslıda yazdığım ilk tanıtımdı. Genelde düzgün ifade edemeyeceğimi düşündüğüm için inceleme yazmaktan çekinirim ama Runnig On Empty'nin tanıtımını yarı ağlamaklı bi şekilde dün gece 5 te yazdım :D Turuncu saçlı gencimizin

bileklerini keserken mırıldandığı şarkıyı okurken

söylediği sözlerden alıntı yapıp tanıtmazsam olmaz diye düşündüm. Fazlasıyla kapıldığım bi seri oldu. Kesinlikle sana katılıyorum shounen ai olduğu için çekinip okumaktan kaçınılacak cinsten bi manga asla değil. Zaten diğer mangalardan farklı olarak karakterler birbirlerine sana aşığım gibi kelimelerle sınırlanan duyguları kullanmak yerine onları hareketleri ve bakışlarıyla o kadar güzel bir şekilde birbirlerine anlatıyor ve yansıtıyorlar ki. O yalnızlık, umutsuzluk, birbirlerine muhtaç olma hissini nasıl da yansıtmışlar off off :aglama3: Hatta 11.chapterda siyah saçlı gencin

vurulduğu ve ölümle burun buruna olduğu anda turunculu gencin onun için bedeniyle yaptığı şeyleri okurken bazılarına iğrenç bişey gibi gelse de kesinlikle boğazım düğümlendi, gözlerim dolarak okudum. Nasıl bir sevgidir bu yahu 81.gif Hatta kulağına 'ölme' diyerek fısıldayışı, tüm gece sarılarak uyumaları...Ertesi günün sabahında evde tek başına uyanıp da pencere kenarında kar altında oturup söylediği o sözler inanılmaz etkilemşti. Mangada en çok etkilendiğim sahneler o gece ve ertesi sabahtı. Tabi bir de bileklerini kestiği sahne ve ardından siyah saçlı gencin dayanamayıp döndüğünde başında hüngür hüngür ağlaması cz02.gif

Enfes yahu övmeye kelimelerim yetmiyor! Valla şu an bu mangayı okuyan biriyle omuz omuza yaslanıp ağlamak istiyorum 03.gif Sadece içindeki dram yüzünden değil bu aşkın o kadar güzel olması beni bu hale getirdi xD

Malda bağlantıda sadece 3 projesi yer alıyor, Xtra Syndrome'u bilmiyordum. Ya bence Teen Sprit'ten iyi bir hikaye çıkmaz bu saatten sonra. Bilmiyorum mangaka Running On Empty gibi enfes ve oldukça iyi yoğurulmuş bir konuya sahip çalışmadan sonra çizgisini tamamen değiştirmiş gibi geldi. Tamam baş roldeki çocuk elindeki şekeriyle olan pozuna baktıkça gözlerimi parlatıyor ama işte bundan ibaret sadece bakıyorsunuz xD

Bakalım ikinci incelememi CUT'a yapıcam. Bi de Dengeki Daisy vardı ama onu benden önce kapmışsın xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben pek ağlayan biri değilimdir ama ağlamak isteyen birine omzum her zaman hazırdır..:) yalnız bu mangayı Blade of immortal'ın OST' sinde bir şarkı var. Rengoku üf onu dinlerken, şimdi okusaydım bitmiştim ben:) :aglama1:Teen spritten bence de hani çok bir şey beklememek gerekiyor. Ancak aslında böyle bir hikayeden sonra çok çok iyi bir hikayede çıkabilirdi şu an ki gidişat ve tarz dan açıkçası artık bir şey beklemiyorum okumuş olmak için okurum okursam. ama onu tradeji olarak tasarlasaydı bence iyi bir hikaye çıkarabilirdi. (ki türüne bakmamıştım ilk chapterda sonra tradeji olsun dedim komedi çıktı :ssok:

Overwhelming them, Eastcoast, Xtra Syndrome, Teen Spirit, Running on Empty toplam 5 tane ancak ikisine ulaşmak mümkün east fena değildirde okumak biraz eziyetliydi:D

Kim' in shounen ai yapması beni biraz şaşırtmıştı. genelde shoujo yapmış. Ancak bu mangakadan böyle bir manga cidden beni etkilemişti. Bence bu kadın shoujo vs yapmasın direk shounen aiye devam etsin..

yalnız o bileğini kestiği sahne gerçekten ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dün okuyup bitirdiğim bir manga çizimleri gerçekten güzel ve sonunuda beğendim fırsatınız olursa okumanızı tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet katılıyorum Teen Spirit'in çizimleri o rock temasına göre şahane çizilmiş. Özellikle başroldeki bishienin çizimleri muazzam. Yine de konu biraz daha derin veya etkileyici bir hal almazsa okuyacağımı sanmıyorum.

Running on empty'ye gelince dediğin gibi bi şarkı dinlerken okudum. Genelde yaptığım bişeydir zaten her mangaya özel bir şarkı belirler okurken o şarkıyı sadece o manga için dinlerim. ROE'de neden seçtim bilmiyorum ama Texhnolyze'nin kapanış parçasını dinlemek istedim. Ne yalan söyliyim sonunu ben de senin dediğin şekilde bekliyordum. Hatta şaşırdım bi an 11.chapterda

tam ayrılık yaşandı 1 chapter sonra yani son bölümde birleştirler. Sonu biraz daha uzasın isterdim. Hatta epey üzücü bi son bekliyordum çünkü o turuncu saçlı çocuk ötekinden ayrılınca yaşayamayacak gibi duruyordu. Bİlmiyorum belki öteki dyaanamaz hapisten kaçar bunun yanına gelir bunlar kaçmaya devam ederler, bir çok farklı olay yaşarlar...Birlikte ölmeye karar verirler falan diye bekliyordum xD Ama şu anki sonu da hoştu, el ele tutuşup tren raylarında yürürken kurdukları hayalleri çok sevimliydi :023: Çok sevimliler yahu doyamıyorum ikisine. Yalnız semeXuke konusunda henüz bi çıkarım yapamadım xD Ama siyahlı semeliğe biraz daha uyuyor gibi geldi :D

Arka planda gerçek resimler kullanmaları bana başta tuhaf geldi. Artık mangakanın tembelliği mi yoksa orjinal bir çizgi yaratmak isteyişinden mi bilinmez. Yakışmış ama ilk kez karşılaştığımdan biraz tuhaf karşılamıştım.

Yalnız şu şarkının sözlerine he ne kadar bayılsam da dinlemesi beni öldürdü. Nirvana bi çok kişi için farklı bi yeri olsa da sevmiyorum. Ki bence Running on empty o şarkı dinelenerek okunursa yazık olur :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bunda arka planların tembellikten olduğunu düşünmemiştim. bence biraz farklı bir şeyler denemeye çalışmış. bir kaç yerde bende rastlamıştım ama onların ki kadar benim gözüme batmadı. luna bir yerde haklı arka plan çizimler zayıf. ancak biraz da bilerek bence galiba yapmamış. algıyı, odaklamak istediği yere odaklamak istediğinden diye düşünmüştüm.(yukii ten spritide koy artık tanıtıma bence:) sende gelirse güzel olacak..) Texhnolyze kapanış müziği..! bak ben onu hiç düşünmemiştim. Animesi benim başımı baya bir bulandırdığından olsa gerek..nirvanaya bir şey diyemem. çok dinlemezdim. ancak finalle ilgili luna' ya katılıyorum. hoştu ancak mutlu sonları sevsem de bunun finali imkansızlık olabilirdi. Sevdiğim bir denemeden bir alıntım vardır. okurken finale doğru o gelmişti aklıma.. " Şehrin şehre uzak ve yine aynı şehrin bir başka şehre yakın olan yerinde ama senin yanında" der yazar. ben bunu bekliyordum. biraz da gidişattan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

olsa idi bence de turuncu saçlı uke, siyah saçlı da seme idi.:) 5 chapter daha uzaması daha doğrusu arada hayatlarından kesitler olan en az 5 chapter daha iyi olurdu final için. bence ikili bir intihar çok yaratıcı olmazdı ya da ikisinin de ölümü biraz beklenir kalırdı. -ki hepimiz okurken finalin de ölüm var diye düşünüp öyle bir son beklemişizdir.(gidişattan en az birinin ölümünü ben bekledim) yaşayıp bir araya gelememeleri daha etkili olurdu. tabi buna trajik bir sebepte sokabilirse. bu yüzdenmidir bilmem mesela shoujo olsa da Seduction More Beautiful Than Love' ın finali beni gerçekten etkilemişti.tabi düşündüm de bu "imkansızlık" için de en azından aranın dışında da finale doğru bir 5 chapter kadar daha bölüm eklenirdi.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Worless Teen Sprit'in tanıtımını ben de senden bekliyorum hadi bakalım topu sana attım xD İçimden gelmiyor onunla ilgili bişeyler yazmak ki zaten 2 chp. okudum onu da sallayarak xD

Yalnız üçümüz birleştik resmen terör estiriyoruz manganın sonuyla ilgili xD Ya neden ikisi ölsün dedim çünkü biri ölür biri kalırsa benim feleğim şaşar kendime gelemem üzüntüden :D olacaksa birlikte ölümü tatsınlar. Şu arka planın zayıf kalması beni rahatsız etmedi açıkçası. Renkli bi manga sonuçta ve yeterli olmuştu. Olaylar shounen ai boyutunda sınırlı kaldığı için o ayrıma fazla erişemediydim xD Sahiden saf bi aşktı ama

kurtarma ayağına çocuk 2 kere bizim semeyi götürdü neyse xD Ama yine de okuyucunun elini boş bırakmıyorlar o ölümle kalım arasındaki sahnede hem masumluğu en cici şekilde sağlıyolar hem de bi yandan ben shounen aiyim dedirtiyor, fangirllere 'dokun dokun' modunda anlar yaşatıyorlar xD

Ama gelin bakın fanservice midir ? Asla! Manganın bu yönüne bayıldım işte.

Bilmiyorum dikkatinizi çektimi hiç şu turunculu çocuğun parmakları dudaklarına hafifçe dokunurkenki duruşuna bayıldım ki zaten manganın genelinde öyle. O duruşu çok hoş geliyor nedense bana :D Öylece düşünmesi, dalışı falan.

Ve son olarak Luna, evet hiç sevmedim xD Hatta nefret ettim çünkü müzik çok çok arka planda kalmış ve bayık bayık söylüyo öeh xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hehe bizden teen sprit çıkmaz:D

beğensekte manganın üzerinden sadece mangayı eleştirebilmek marifet ister..

şimdi o kurtarma ayağını ben öyle değerlendirmemiştim. ama sen söyleyince sonradan aklıma tottally den bir sahne geldi. okumuşsundur ve hatırlarsın hasta muhabbetini :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet öyleyse topu Luna'ya atıyoruz xD

Ya aslında biraz da işin şakasına dedim onu :D ama ilk seferki biraz o boyutta bişeydi :D

Hani adam seni kaçırmış, rehin almış. Asar mı keser mi tecavüz mü eder bişey belli değil. Sen 3 sn de gördüğün adam yerde kıvranırken elinden kaçmayı mı düşünürsün kurtarmayı mı. Gerçi bizimki zaten ölmeyi düşündüğünden kaybedicek bişeyi yoktu. Bilmiyorum ilkine biraz öyle diyebiliriz :D Ama sonuncusuna aslaaaa *.*

hatrlamadımm yaaaaaa :D biraz daha detay versene veya hatrlıosan chapterını falan. nasıl unuttm ya cok da severm totaly yı 0_o

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

heheh doğru valla ikincisinde ki durum biraz da içgüdüsel...D: ama gerçekten hani çok abartılacak bir manga olmasa bile bir çok şekilde evrilip çevrilebilecek ince ayrıntıları var.

benim de aklımda boğazına bıçağı dayadığı sahne var. benim en çok etkilendiğim bölüm orası o bir kırılma noktasıdır. bana bşka şeyler hatırlattığındamıdır bilmem. uzun bir süre sadece bakmıştım.

yuki chan tottaly;

bu türde en sevdiğim onlar benim. manyaklar.D: ewon hastayken mookyul hani onu evine getirmişti. 3 gün hasta yatmıştı. ewon'un yüksek ateşi vardı ilk sevgili oldukları chapter ewon bir an hastayken sen birşey yapmadın dimi falan demişti hangi chap ti unuttum ama bakınca söylerim. ölmüştüm ya gülmekten mookyul'un cevabına D: çikolata muhabbeti de vardı o bölüm de hatta

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

teen spirit'e ilk bölümden kötü not verdim okurken de inanılmaz sıkıldım ama running on empty sanat eseri benim gözümde neden burda bu kadar düşük puan verilmiş anlamadım her şeyi geçtim çizimleri bile harikadır ama neyse ezgim süper tanıtım yapmışsın hatta bugün running on empty nin resimlerini ararken karşıma bu sayfa çıktı xD niye arıyordum çünkü artık resmen aluminiada gelecek projelere aldık tanıtımını yapıp foruma koydum bugün o yüzden de çok mutluyum :biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

seviyorum sizi arkadaşlar yaaaaa şimdiden ellerinize sağlık ve kocaman teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ahhaa saol :D

Sonunda xD Artık tr si ne zmn gelcek diye bana soranlara da büyük bir sevinç kaynağı olmuştur :D Hadi bakalım yavrucum ellerine sağlık şimdiden ganbatte Aluminia qnoluyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?