Jump to content
  • Kayıt Ol

Veritas

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Veritas

TANITIM

Gangryoung, liseye gitmekten olan bir öğrencidir ve sürekli dayak yemekten sıkılmıştır.

“Birden çok adamla kapışmak filmlerde olan bir şeydir…. Gerçek olansa iki yumruk tek yumruktan üstündür…”

diye düşündüğü ve gene dayak yediği bir anda o zamana kadar gördüğü en güçlü kişi tarafından kurtarılmıştır. Artık düşünebildiği tek şey onun kadar hayır daha güçlü yok, yok en güçlü olmaktır. Yoochun’dan, dövüşmeyi öğretmesini ister ama bu çok da kolay olmaz.

Hem eğlenmek hem de işin gırgırında olduğundan Yoochun ona, dövüşmeyi öğretmeye karar verdiğini söyler ancak ilk başlarda sadece eğlence ve gırgır gibi başlayan eğitim, Gangryoung ciddiyeti ile gerçek bir eğitime dönüşür. Gangryoung’ un eğitimi sandığında daha kısa sürmüştür. Her ikisi de belki bir gün tekrar karşılaşırız düşüncesi ile kendi yollarına dönmüşlerdir. Ancak tekrar karşılaşmayı beklerken Gangryoung, ustasının ölüm haberini alır. Bu haberin ardından kendini hiç bilmediği, dövüş sanatları üzerine eğitim veren ve ustaların varisleri ile dolu bir okulda bulur.

“Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.”

KARAKTERLER

Gangryong Ma - Ana Karakter

Vera Linus - Ana Karakter

Han Rud - Ana Karakter

Gu Honse - Ana Karakter

Shin Jeeha - Ana Karakter

Jinyup - Ana Karakter

Yoochun - Yardımcı Karakter

55069.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Veritas

Japonca: 베리타스

Diğer: Veristas, Truth

BİLGİ

Kategori: Manhwa

Cilt sayısı: 10

Bölüm sayısı: 81

Yayım: 2005 - 2010

Dergi: Booking

Eser: Joon-shik Yoon (Hikâye), Dong-Hoon Kim (Çizim), Star Berry (Hikâye)

Türler: Aksiyon, Komedi, Dram, Ecchi, Dövüş Sanatları, Okul, Shounen, Süper Güç, Doğaüstü

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1651

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 17:13 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 10249

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 14
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

6

• salcha

4

• CHOBiTS

2

• cmlcn06

1

severek okudugum bir manga daha dogrusu ilk okudugum manga bu manga sayesinde mangalara merak sardım simdi 7 manga takip ediyorum 1 manga bitirdim 1 tanede yarıda bıraktım gelecek bölümler azda olsa tahmin edilsede gayet begendigim bir manga herkese öneririm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

bence breakerstan daha ii yapılmış . tavsiye ederim .breakerstan daha cok karakter durumu var. cok keyifli ama ana karakter tiplemesi king of figtherstan shingo yabuki karakterine benziyo dikkat ettinizmi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:D andırıyor. hiç dikkat etmemiştim.

The breaker da çok fazla karakter olmayabilir ancak çok karakter olması iyi veya kötü olmasın da temel kriter değil bence. Veritası seviyorum. İyi bir manga. çeviren grupta hakkını veriyor. Ancak ikisinin arasın da kaldığım da tercihim "bana göre" daha fazla şeye sahip olduğundan (kastım şu ikisi de dövüş ağırlıklı olmasına karşın the breaker hem çizim + altrnatif türleri de etkili kullanmış örn: dram gibi)) the breaker olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Veritasın 50inci bölümlerinden sonra drama olayı artıyor. ama daha çok karakter daha çok komedi unsuru sunuyor. bide herbirisinin farklı amacları olunca haraketleri de ii oluyo mesela yardımcı karakter honsae tiplemesi ile ganryung un tartısmaları cok komik. ama breaker tamamıyla drama

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

doğru dediğin gibi artıyo ama veritasın temeli daha çok komedi, the breaker drama ağırlıklı seyreden mangalar. Veritas tek bir karakterden yola çıkıp bir çok karakteri de yardımcı unusur olarak kullanıyor.( bu avantaj mı? devantaj mı? gerekli mi? gereksiz mi? başlı başına ayrı bir konu) Veritasın dramı yok değil ancak dramı tam olarak kullanılmıyor. kullandığında da dramların da bile mizansel var. dramdan baya uzak tarzı bence. ancak the breaker da yardımcı karakterler değil ana karakterin üzerinden hikayeye devam etmek ön planda ve dram'a ağırlık verip, mizanseli arka planda bırakıyor. Bence iki mangayı kısyalama yapmak çokta doğru değil. her iki manganın ortak tek noktası dövüş ağılıklı olması hal böyleyken aslın da kısyalamak bir yerde çok da doğru değil değil mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

her halde canım biri komedi unsurlarını barındırıyo .Öbürü ise daha drama. ama veritasta drama unsurları (olacak o kadar daki gibi) komedile karıstırılmıs. breakersta ise tam tersi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güldürürken düşündürür diyorsun yani :)

Verista güldürürken düşündürebilir..

The breaker güldüreceğinde güldürür, düşündüreceğin de düşündürür diyelim..:)

neyse iki mangayı da sevdiğimden daha fazla kıyaslama yapmayacağım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...

Geçen hafta okumaya başladım ama 40 ta sıkıldım ve bıraktım beklediğim bir konuda zerre kadar gelişme olmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hangi konuda gelişme bekliyordun?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Romantizm yoktu.İleriye dönük aldığım spoilerlerdede zerre kadar yok deyince umudum tükendi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

veritasta The breakerdaki gibi romantizm ve dram bulamazsın daha mizansel ve dövüş ağırlık aksiyon severlere yönelik :) until death do us part'ı tavsiye edebilirim okumadıysan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Vay anasını ve ilk seri biteli bayağı oldu ama Part 2'den ses yok.Yazık oldu güzelim seriye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tesadüfen bulduğum bir mangaydı ama bir oturuşta 20 bölüm okumuştum.

Serinin animeye uyarlanıcak kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum ama devam etmiyor artık yarım kalmış iyi yapımlardan bir tanesi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?