Jump to content
  • Kayıt Ol

Bitter Virgin

Squaw

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Bitter Virgin

TANITIM

Gelişen olaylarda ve de konularda önemini devamlı koruyacak olan Suwa Daisuke'nin ''Bu kasabada tek kızı pas geçeceğim...'' dediği cümlesiyle açılışı yapıyoruz. Kasabanın en çapkını ve de gözdesi olan Suwa Daisuke bir gün hayaletli olduğu hikayesini uydurduğu kilisenin önünden geçtiği sırada yanındaki kızların bu hikayeye inanıp kaçması sonucu tek başına içeri girer ve uzanıp bir süre kilisede kalır.

Biraz zaman geçtikten sonra dışarıdan gelen seslerden korktuğu için bir kabine saklanır ve o sesleri çıkaran kız içeriye gelerek kabindeki Daisuke'yi peder sanarak günah çıkartma işlemine başlamıştır bile. Aniden kiliseye gelen bu kişi önceleri Daisuke'nin yanlışlıkla bile olsa ufacık temaslarında bile aşırı çığlıklar atarak ondan kaçmaya yeltenen Aikawa Hinako'dur; Daisuke'nin bulunduğu kabinin diğer tarafında bulunan ve 'Daisuke'nin ''Bu kasabada tek kızı pas geçeceğim...'' dediği cümle Aikawa Hinako için sarf edilmiştir.

Aikawa'nın o gün kiliseye günah çıkartmaya gelmesinin nedeni; defalarca üvey babasının tecavüzüne uğramış ve ilk kürtajından sonra vücudununum zorlanacak olması nedeniyle doğurmak zorunda kaldığı çocuğunun 1.yaşını kutlamasıdır. Çünkü doğurmak zorunda kaldığı bebeğini doğar doğmaz evlatlık vermiştir. Ve tüm bu olup bitenleri karşısındaki kabinin öbür tarafında yer alan peder sandığı kişiye anlatmıştır. Tüm istediği evlatlık verdiği için hiç görmemiş olduğu çocuğunun yaş günü kutlayıp kutlamayacağını öğrenmektir.

Daisuke ise duydukları karşısında büyük bir şok geçirir ve artık Aikawa'ya farklı gözlerle bakmaya başlamıştır. Onun için artık Aikawa pas geçilecek bir kız olmaktan çıkacak tam tersine her an yanında olmak isteyeceği birisi olacak hatta tüm yaşadıklarını unutturmak isteyen kişi olacaktır. Ve tek istediği Aikawa'nın bu yaşadıklarını unutturmak olacaktır.

Bir gün Daisuke'nin kasabayı terk eden ablası da geri dönecek ve Daisuke'nin yaşadığı bu karmaşa da Daisuke'ye yardımcı olacak dahası da Aikawa'nın acılarına ortaklık ederek ona cesaret verecektir çünkü Daisuke'nin de ablasının sorunları olacak ve çevresinde onu anlayacak tek kişi Aikawa olacaktır.

KARAKTERLER

Hinako Aikawa - Ana Karakter

Daisuke Suwa - Ana Karakter

Izumi Suwa - Yardımcı Karakter

Yuzu Yamamoto - Yardımcı Karakter

Kazuki Ibuse - Yardımcı Karakter

Nana Suwa - Yardımcı Karakter

55379.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Bitter Virgin

Japonca: ビターバージン

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 4

Bölüm sayısı: 32

Yayım: 18 Şub 2005 - 7 Mar 2008

Dergi: Young Gangan

Eser: Kei Kusunoki (Hikâye & Çizim)

Türler: Dram, Romantik, Okul, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1023

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 15:15 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 1162

KİŞİSEL YORUM:

Spoiler

Bir mangaya ilk defa yorum yapacağım açıkçası çok fazla manga okuyucusu olmadığımı belritmek isterim nedeni ise sanırım animelerde canlılık olması-yani ses, müzik, karakterlerin hareketleri...gibi- beni animeye daha çok çekmiştir her zaman ama son zamanlarda sevdiğim ve de sonu bitmemiş ya da bitmiş olup da animesini büyük keyifle izlediğim mangaları takip etmeye başladığım için manga dünyasına da el attım diyebilirim her ne kadar ustalarımın karşısında olamayacak kadar olsam da manga dünyası da cazip gelmeye başladı diyebilirim ve de animesi olmadığı için animesini takip etmeden okuduğum ilk mangalardan birisi diyebilirim Bitter Virgin için...

Konusuna değinecek olursam,gerçekten de okuduğu zaman insanın içini burkacak bir hikayeyle baş başa bırakıyor,içimi acıtmıştı Aikawa'nın hikayesini okumaya başlayıp da bitirdiğim zaman.Yaşananları düşününce insan ister istemez kendini derin ve acımasız şeylerin olduğu bir dünyanın karmaşasına götürüp kendisini orada yaşananları düşünmeden edemiyor.Yine de her şeye rağmen Aikawa'nın yaşama umutla sarıldığını görmek manganın en güzel ve de insanı en mutlu eden tarafı olsa gerek diye düşünüyorum.

Cilt sayısının kısalığı en üzücü kısmı çünkü okuduğum zaman sona yaklaştıkça hemencecik hazır edilmiş bir son hissi yaşamadım dersen kendi yorumuma ihanet etmiş olacağım ama bu his sanmıyorum ki sadece Bitter Virgin için geçerli olan bir şey.Bu his kısa cilt sayısına sahip tüm mangalar için geçerli ama konusu bu kadar güzel olunca bu olumsuzluk okuyanı gerçekten de rahatsız ediyor diyebilirim...

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Beyazm

2

• Diclonius

2

• Squaw

1

• Hei_(BK201)

1

Bir çırpıda okuduğum zaten çok da uzun olmayan bir mangadır, aslında son bölüm çok aceleye getirilmiş hissi duydum, ve madem bu kadar kısa olacaktı, tüm bölümlerde konuya odaklanmalıydı bence. çizimleri iyi ve okunabilirliği yüksek bir eserdir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benimde bir oturuşta bitirdiğim mangadır kendileri. Eğer son bölümler aceleye getirilmemiş olsaydı daha güzel olacaktı. Şunu söylemem gerekir mangada öyle bir hata var ki yenilir yutulur cinsten değil. Ufak hatırlatma Aikawa'nın geçmişte yaşadığı hikaye. Eğer bu hatayı görmezden gelirseniz. Harika bir dram sizi bekliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genelde tercihimi animeden yana kullansam da bana manga okutmayı başarmış bir yapiımdır.Çizimleri rahat okunuyor. Karışık değil ve gözü yormuyor.Duyguyu gerçekten çok iyi hissettiriyor. Bazı yerlerinde çok üzülüp , şunu bir elime geçirsem diyebiliyorsunuz. Tek kötü yanı özensiz sonu. Yakında animesiyle de karşılaşıcağımızı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerek konusu bakımından, gerekse çizimleri bakımından okunabilirliği yüksek bir mangaydı. Bu tarz gerçek yaşamdan kesitler sunan dramatik aşk mangalarını beğeniyorum. Bende sonunun aceleye getirildiğini düşünenlerdenim. Özellikle son ciltte önemli yerler hızlı geçilmiş gibiydi. Diğer karakterlerin yaşamına değinilebilir ya da var olan konu biraz daha kapsamlı anlatılabilirdi. 4 cildin bana yetmediğini düşünüyorum. Yine de bu tarz manga sevenlerin kesinlikle beğenisini kazanacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okuduğum en iyi animelerden biri. Zaten büyük bi çıkış yakaladı ilk çıktığında ama sonradan devam eden bir seri olmadığı için şimdi altsıralarda yer alıyor. Ecchi, dram sevenler için birebir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Severek okuduğum bir mangaydı, sonu dışında tüm beklentilerimi karşılamıştı ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hayatımda okuduğum sayılı mangalardan biridir. Nedeni sanırım ecchi ve romantizm sevmemden dolayıdır. Rastgele okuyacak b'şiler ararken buldum Bitter Virgin' i ve bi çırpıda okudum bitirdim. Kısa ve öz bir anime ama anlatılmak istenen anlatılmış. Yani LadySnowBlood gibi belirli b'şi var gerçekleşiyor ve bitiyor. Çizimler ve dialoglar çok hoşuma gitti, tam anlamıyla bir romantizm mangası. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum, okurken zevk alacaksınız, kopmak istemiceksiniz^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bazı şeyleri görmezden geldiğimde güzel bir manga diyebilirim. ancak anime olarak görmek istemiyorum.nedenini tam olarak kavrayamasam da okuduğum bir iki mangada ki rahatsızlık hissini bu mangada da hissettim. çok güzel karşıtıyor insanın içini bu boş olmadığını gösteriyor ama genede bir şey batıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

bir saate bitirdim .Benim gibi duygularını sindirmis birini bile ağlama kıyısına bırakabilmis nadie bir manga

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Genelde bu mangayla ilgili karşılaştığım yorumlar çok çok güzeldi, okurken gözyaşlarıma hakim olamadım,duyguları çok güzel yansıtmış... vb tarzda oldu.Bende mi var bir problem bilmiyorum ama ne okurken çok duygulandım ne de beni ağlatmanın eşiğine getirdi.Normal, çizimleri kötü olmayan bir manga.Hani ilklerime veya enlerime girer mi girmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?