Jump to content
  • Kayıt Ol

Higurashi no Naku Koro ni Serileri

Skullchukka

Önerilen İletiler

KÜNYE:

Anime'nin Adı: Higurashi no Naku Koro ni (ひぐらしのなく頃に), Kai, Rei

Diğer Adları: When They Cry, When Cicadas Cry

Tür: Doğaüstü Güçler, Bilim Kurgu, Dedektiflik, Gerilim, Korku, Komedi, Psikolojik, Tuhaf

Bölüm Sayısı: 26+24+5

Firma/Stüdyo: Studio DEEN

Yönetmen: Chiaki Kon

Özgün Eser: Ryukishi07

Konu:

____________________________________________________________________________________

Karanlık bir oda, ya da biraz hafif loş. Rahatsız edici sessizlik, sert bir cismin bir şeye çarpmasıyla kesiliyor. Ard arda, durmaksızın... Bir lamba kırılıyor, odayı buğulu ay ışığı dolduruyor.

Duvardaki gölgege bir adam silüeti beliriyor, elinde ise bir sopa. Durmaksızın, ard arda bir şeye vuruyor... Duvarlar kirleniyor. Kanla.

Adamın vurmakta olduğu şey yerde yatan bir insan. Canlı mı, cansız mı, artık önemi kalmadı; bütün vücuduna yediği darbeler onu tanınmayacak hale sokmuş durumda.

Adam artık yoruldu, kan bütün odayı kapladı, kırmızı bir halı - hayır, kırmızı, taşan bir nehir gibi. Durdu artık ard arda darbeler, yerini tekrardan rahatsız eden sessizliğe bıraktı. Yalnızca hafif bir soluk alışı duyulabiliyordu, üzeri kanla kaplı olan adamın.

op.jpg

Higurashi ötüşlerini seri boyunca kulaklarınızda çınlatacak olan bu anime, kesinlikle "elime patlamış mısırımı alayım, içeceğim de yanımda, eğlenmeme bakayım" diyebileceğiniz bir seri değil. İçerdiği şiddet hem fizyolojik, hem psikolojik. Higurashi, sezon boyunca aklınızla ve midenizle oynayacak. Ancak elbette anime bundan ibaret değil. Yer yer gülmekten karnınıza ağrılar girecek, ağlamaktan en yakın burun silebileceğiniz yere koşacaksınız.

İçindeki pek çok duyguyu (paranoya, eğlence, sadizm, arkadaşlık, dram, dedektiflik) başarılı ve dengeli bir biçimde korumayı başaran Higurashi no Naku Koro ni, kesinlikle bir şaheser.

biçimde korumayı başaran Higurashi no Naku Koro ni, kesinlikle bir şaheser.

Higurashi.bmp

Hikayemiz 1983 Yılı Haziran'ında Hinamizawa'da, Maebara Keiichi'nin evinde başlıyor. Hinamizawa küçük bir kasaba, dolayısıyla tek bir sınıfı olan bir okulu var. Şehirden Hinamizawa'ya yeni taşınan Keiichi, kırsal yaşama ayak uydurmakta zorluk çekiyor, ancak arkadaşlık konusunda aynısı söylenemez. Okula transfer olalı çok kısa bir süre olmuş olsa da, okuldaki 4 kızla çok iyi bir ilişki kurmuş bile. Sınıf başkanı erkeksi Sonozaki Mion, utangaç Ryuugu Rena, tuzak uzmanı Hojo Satoko ve şekerlik abidesi Furude Rika.

Eğlenceli bir piknikten sonra garip kız Rena, Keiichi'yi ona yardım etmesi için çağırır, bir hazine aradığını söyler. Bu Keiichi'nin de ilgisini çekmiştir, ta ki hazinenin bir çöplük olduğunu görene dek! Ancak elbette garip kızımız Rena için bu devasa kasaba çöplüğü eve götürebileceği tonla şeker şeyle doludur. Keiichi ise Rena işini bitirene kadar dışarda beklemeye karar verir.

Rena'yı beklerken birden Keiichi bir flaş sesiyle irkilir. Arkasında bir kuş fotoğrafçısı duruyordur. Fotoğrafçı ona kız arkadaşının çöplükte ne yaptığını sorar. Keiichi de şakayla karışık "belki de parçaladığı cesedi kontrol ediyordur" der. Aldığı cevap "Çok korkunç bir cinayetti. Kollardan birisinin hala bulunamadığını duydum" olur.

No naku Koro ni serileriyle detaylı bilgi almak için

~ Furude Project

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 14
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Skullchukka

2

• bedifeci

1

• Susano'o

1

• meyday

1

When They Cry serileri - Sıralama

Higurashi no Naku Koro ni (1. Sezon) [When They Cry 1] - Soru Bölümleri

Higurashi no Naku Koro ni Kai (2. Sezon) [When They Cry 2] - Cevap Bölümleri

Higurashi no Naku Koro ni Rei (3. Sezon - OVA bölümleri) [When They Cry 2.5] - Ekstra Bölümler & Umineko'ya geçiş

Umineko no Naku Koro ni (1. Sezon) [When They Cry 3] - Soru Bölümleri

Umineko no Naku Koro ni Chiru (2. sezon) [When They Cry 4] - Hikâyenin devamı & Cevap Bölümleri

Lütfen bir sezonu bitirmeden diğerini izlemeyiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok sevdigim bir seridir.Tanıtım güzel olmuş nice güzel tanıtımlara.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harika bir tanıtım.

Beğenmenin çok ötesinde hayran olduğum yapımların başında gelir. Herşeyi ile sıradanlık ve basitlikten çok uzak. İçinde barındırdığı gerilim, psikoloji, gizem vb tüm özelliklerin tam olarak hakkını veren başyapıt.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece ilk sezonu seyretmistim. Begendigim etkileyici bir yapim. Tanitim icin tesekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güzel bir tanıtım olmuş..izlemeyenlerin hemen izlemek isteyeceği şekilde.. henüz 1 sezonu izledim ve diğerlerini izleme fırsat bulamadım.. ama diğer anime serilerinden tamamen farklı bir anime.. diğer anime serilerinden beklediğiniz hiçbirşey yok diyebilirim.. seri gerek psikoloik olarak gerekse fiziksel olarak sınırları zorlayan bir animedir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Benim kanımı donduran nadir animelerden biridir Higurashi. Tatlı tatlı çocukların aniden psikopatlaşarak verdikleri tepkiler ve mimikler olağan üstü yansıtılmış seride.

İlk seride kafam allak bullak olup ikinci seride bazı sorulara yanıtlar almıştım.

Seyirciyi sıkmayan keyifli animelerden biri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ezbere bildiğim harika bir tanıtım, harika bir seri. Hafızamı(zı) sildirip yeniden izlemek gibi planlarım(ız)ın olması, serinin güzelliğini kanıtlıyor. Her karakterin kendine özgü replikleri (kana, desu vb), arkaplanda sürekli yer alan Higurashi sesi, komediyle psikopatlaşmış sahnelerin birbiriyle uyumu vb. gibi konular da serinin harikalığını kanıtlamaya yetiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu seriyi günde üç-dört bölüm izleyerek bitirdim. Korkağın teki olmama rağmen içindeki korkunç öğeler biri ikiyi geçmez. Belki çok korkunç olmaması türü korku olan bir anime için kötü özellik olarak görülebilir (benim için görünmese de), yine de çok kaliteli bir yapım. Sürekli yeni bölümlerle ya da başka sezonlarla uzatılması da kalitesini arttırıyor. Her bölümü heyecanla takip ettim ve izlediğime sevinerek bitirdim. Vermek istediği mesajları çok duygusal bir şekilde vermişler, genelde bir şey izlerken duygusal sahnelerde pek ağlamazdım, sadece gözlerim dolardı, şimdilerde en küçük sahnede bile gözlerim doluyor. Buna da ilk defa bu seriyle başladım galiba. Şarkılar başarısıyla "bizi Kawai Kenji yaptı!" diye bağırıyorlar. İlk sezonun çiizmleri güzel olmasa da ikinci sezondaki görüntü kalitesi de gayet güzel.

Umineko da bize aynı tadı verir inşallah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok sevdiğim. Komedi ve psikopatı süper yürüten bir animedir. Egemen süper bir tanıtım olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benimde en sevdiğim serilerden biridir.İlk sezonun yaşattığı gerilimi ve tutkuyu güzel bir ikinci sezonla tamamladıktan sonra üçüncü sezona sarkan soruları Rei de harcadıklarını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Arkadaşlar Higurashi Rei nin video linklerini nereden bulabilirim? 5 bölümün tamamını

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

serinin ilk sezonunu henüz bitirdim ve ikincisini indirmeye başladım bile,

henüz izlememiş olsam da ilk sezonda oluşan bazı soru işaretleri bölümlerin bazılarında çözmek mümkün.

iyi - kötü herşeye karşı arkadaşların nasıl olması gerektiğini anlatabilen kaliteli bi yapım.

ps: ilk bölümü izlemeye başladığımda ne kadar çocukça diye düşünmüştüm, bu düşünceleri bana yedirdi, çok sevindim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En değer verdiğim animelerdendir Higurashi serileri.İlk sezonu nefes almadan izlemiştim.2.sezon ilkinin yanında biraz daha sönük gibi geldiyse de bana,yine de hakkını vermek gerek,güzel bir "çözüm" sezonuydu.Rei'ye gelince bence berbattı.Neden iki güzel sezondan sonra öyle saçma ovalar çıkardıklarına anlam verememiştim hala da yadırgıyorum.

Seride kurgu çok iyi.Genelde gerilim hissediyorsunuz,karakterlerin birlikte gülümsediği sahneleri özlüyorsunuz yeri gelince.

Sürekli sorularla karşılaşıyorsunuz ilk sezonda zaten.Bu da izleyiciyi animenin içine çekip seyri daha çekici kılıyor.Bir bölüm,bir bölüm daha derken animeyi bitirmiş oluyorsunuz.

Tüm anime severlere öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?