Jump to content
  • Kayıt Ol

Yardım Bölümü

Susano'o

Önerilen İletiler

Yardım Bölümü adı altında, çeşitli konularda yardım alabileceğiniz bir alt forum açılmıştır. Burada site içindeki diğer yardım başlıklarının kapsamadığı konuları yazarak yardım isteyebilirsiniz. Yardım istediğiniz konuyla ilgili bir başlık zaten önceden açılmışsa, üyelerimiz sizleri ilgili başlığa yönlendirecek; açtığınız konu başlığı ise silinecektir.

Burada açmamanızı istediğimiz başlık türleri aşağıda olduğu gibidir.

1. Anime Altyazı İstekleri

2. Anime/Manga İndirme İstekleri

3. Çeviri İstekleri

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 27
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• PaarthurnaX

6

• Kusogaki

4

• Susano'o

2

• martikanadi

2

En Çok Yazanlar

Yollanan Resimler

Bu yardım başlıkları sadece anime ve manga ile mi olacak. Yoksa "Bilgisayarımda virüs var nasıl silebilirim?" gibi konularda da yardım isteyebileceğimiz başlıklarda olacak mı? Yani bunların da taleplerini yapabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar ben normalde gom player ile izliyorum videoları ancak son indirdiğim videolar nedense bozuk çıktı işin tuhaf tarafı MPC de izlediğimde videoda sorun yok... E diyeceksiniz orada izle o zaman MPCde de altyazılar görünmüyor internette yazılan her şeye baktım sorun yok gibi altyazıların ismi aynı ama yine de MPCde altyazı yok ne yapabilirim?....

Şimdiden teşekkürler....:qtehlikeli:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Codeclerini ve mediaplayer clasic ı yenıden yükle.Hala olmadıysa kmplayer bide normal windowws player la dene

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkür ederim şimdilik VLC indirdim onunla idare ettim... Ama silip yeniden yüklerim umarım düzelir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar ben normalde gom player ile izliyorum videoları ancak son indirdiğim videolar nedense bozuk çıktı işin tuhaf tarafı MPC de izlediğimde videoda sorun yok... E diyeceksiniz orada izle o zaman MPCde de altyazılar görünmüyor internette yazılan her şeye baktım sorun yok gibi altyazıların ismi aynı ama yine de MPCde altyazı yok ne yapabilirim?....

Şimdiden teşekkürler....:qtehlikeli:

MPC' de eğer video softsubsa harici altyazıları menüden açman gerekiyor. en azından ben hep böyle uğraşıyorum. belki de benim yapmam gereken bir ayar vardır qsoru

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Elimde bi çok anime ve bunlara ait alt yazılar var. Ama bi çoğu ayrı bi şekilde acaba bunları videoyla birleştirmek için hangi programı kuıllanmam gerekiyor. Birde Bazı alt yazılarda zaman sorunu var mesela gecikme süresi depişkenler var ya da aradaki reklamdan dolayı kaymalar oluyo bunu kalıcı olarak düzeltmek istiyorum. Animeyi izlemeden önce sürekli düzeltme yapmak zor oluyo. Yardım ederseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Davut5858

Zamanlamalar için subtitle workshop programını kullanabilirsin. Zamanlamayı hesapladıktan sonra altyazıyı kaydedersin.

Düzeltilmiş altyazıyı da mkvmergegui programıyla çok kısa bir sürede video ile birleştirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler bişey daha sorucam bu alt yazı birleştirmeden kuulanılan program sadece MKV uzantılıları mı birleştiriyor yoksa hepsini mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İçine avi'de atsan, mp4'de atsan mkv olarak çıkartıyor diye hatırlıyorum, ben uzantısını elle değiştiriyordum ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm anladım Teşekkürler bi sorun olursa sana ulaşırım tekrar Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beyler MPC nin sesi bildiğiniz gibi az çıkıyor bunun nedeni nedir acaba ? Yükseltmenin bi yolu var mı ? Ses Değiştircisinden yükseltiyorum bu sefer de bazı yerlerde ses çok tiz çıkıyor. Yardım edebilir misiniz acaba???

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beyler MPC nin sesi bildiğiniz gibi az çıkıyor bunun nedeni nedir acaba ? Yükseltmenin bi yolu var mı ? Ses Değiştircisinden yükseltiyorum bu sefer de bazı yerlerde ses çok tiz çıkıyor. Yardım edebilir misiniz acaba???

Aynen ya neden böyle? Kmplayer ile videoyu açtığımda gürlerken MPC ile açtığımda çok cılız kalıyor. Bunu eşitlemenin bir yolu yok mudur acep?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla bilmiyorum bi kaç forum sitesine daha baktım ama net bi cevap bulamadım. Herkes 'Ses Değiştiricisi'nden artırın diyor ama o zmn da ses tizleşiyor. Özellikle de buffer varsa daha bi berbat oluyor o zmn. Bu acaba codec'lerden mi kaynaklanıyor ? Ben MPCHC codec kullanıyorum. Daha önce de K-Lite Codec Pack kullanmıştım ondan da durum aynı. Bu işten anlayan yok mu:qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaa beyler ben normalde BakaBT2den download yapan bi adamım ama son günlerde listemdeki hiçbir torrent aktif olmuyor. Ne upload oluyo ne de download. Son 2 gündür bu böyle. Geçen gün µTorrent yeni güncelleme var dedi güncellemeyi yaptım BakaBT'den bi süre download yaptı sonra durdu yardım edin lütfenn

Adsız.png

583558dbc48c2_Adsz.png.7d5e35040d4816296f6bfbef58d92126.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

ya benim pc'mde hiçbir video programı yok anime izlemek için hangi programları indirmem gerektiğini bilmiyorum.Lütfen Yardımcı Olun!:aglama2:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...

Merhaba ben foruma yeni üye oldum ve nasıl izleyeceğimi çözemedim bir iki tane link vardı ordan bişeyler indirmeye çalıştım ama olmadı , yardım edebilir misiniz arakawa under the bridge x bridge izlemek istiyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya benim pc'mde hiçbir video programı yok anime izlemek için hangi programları indirmem gerektiğini bilmiyorum.Lütfen Yardımcı Olun!:aglama2:

Benim tavsiye media player clasic ile izle. (kodecleri yüklemeyi unutma)

Merhaba ben foruma yeni üye oldum ve nasıl izleyeceğimi çözemedim bir iki tane link vardı ordan bişeyler indirmeye çalıştım ama olmadı , yardım edebilir misiniz arakawa under the bridge x bridge izlemek istiyorum

Öncelikle hoş geldin. Sorununa gelecek olursan. o seri zaten sitemizce çevirlmiyor. Sizin çevirileriniz kısmında çevirliyor. Biraz önce kontrol ettim fakat linklerin çoğu kırık( yani yüklediği site tarafından telif hakkı yüzünden silinmiş) fakat bu seriyi izlemen için engel değil. Serinin altyazıların ayrı olarak köşede paylaşmışlar uyumlu videoyu bulup indirirsen sorunsuz bir şekilde izleyebilirsin. Videoyu bulma konusunda sıkıntı çekersen o konuda da yardımcı olabilirim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaa beyler ben normalde BakaBT2den download yapan bi adamım ama son günlerde listemdeki hiçbir torrent aktif olmuyor. Ne upload oluyo ne de download. Son 2 gündür bu böyle. Geçen gün µTorrent yeni güncelleme var dedi güncellemeyi yaptım BakaBT'den bi süre download yaptı sonra durdu yardım edin lütfenn

Selam kardeşim soruna kısaca verilecek yanıt düşük ratio nedeniyle üyeliğin ban yeniş. Bunun sebebi ise torrent linklerini indiği gibi silip hiç seed yapmaman. Yapabileceğin şeylere gelirsek.

1) yeni bir üyelik açarsın. Aynı ıp ile alırsan yeni üyelik direk banlanır o yğzden internet kafeye gidip açman lazım.

2) sildiğin torrent linklerini tekrar ekleyip dosyaları da torrentin dosyaları indirdiği kısma atarsan yeterince upload yaptığında ratio oaranın yükselir ve ban kalkar.

3)Sitemizde torrent'le ilgili nasıl sahte upload yapılacağına dair bilgiler var eğer uplaod hızın 100kb üzerinde değilse bunu dene derim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üye olmadan da indirebilirsin, ben öyle yapıyorum hep. Upload, ratio falan hiç uğraşmıyorum. :D Google'a animenin adını yazıp sonuna Bakabt ekleyince direk geliyor zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üye olmadan da indirebilirsin, ben öyle yapıyorum hep. Upload, ratio falan hiç uğraşmıyorum. :D Google'a animenin adını yazıp sonuna Bakabt ekleyince direk geliyor zaten.

Birebir aynı taktiği uyguluyorum. Bazen hesaba giriyorum, bulmak istediklerimi torrente ekleyip hesaptan çıkıyorum. Sonra ratio falan uğraşmıyorum. En iyisi böyle. Upload hızımız düzgün olsa da etsek. Uploada bile kotam var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 ay sonra...

Yardım gerekli olmasa da merak edenler olabilir diye yazayım:

http://countdown.mandragon.info/

Bu siteden hangi bölüme kaç saat ve kaç dk kaldığını öğrenebiliyorsunuz. Ardından eğer Japonca'nız RAW izlemeye müsaitse Keyhole TV programıyla o Anime'yi Japonya ile aynı anda izleyebiliyorsunuz. Kaç dk kaldı, nete düştü mü düşecek mi diye endişelenmek istemeyen sabırsız çevirmenler için de birebir :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Misafir
Konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?