Jump to content
  • Kayıt Ol

Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Squaw

Önerilen İletiler

KÜNYE:

Anime'nin Adı: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Diğer Adları: Perfect Girl Evolution,The Wallflower

Kategori: TV Serisi

Bölüm Sayısı: 25

Firma/Stüdyo: Nippon Animation, TV Tokyo

Yönetmen: Shinichi WATANABE

Animasyon: Yasuko SAKUMA

Müzik: Hiromi MIZUTANI, Yasuharu TAKANASHI

Dizayn: Yasuko SAKUMA, Tetsuro AOKI

Orjinal Eser: Tomoko HAYAKAWA

NOT:Mangasının ismi ''The Wallflower'' dur.

KONU:

Aynı okulda okuyan dört yakışıklı-Ranmaru,Takenaga,Kyohei ve Toyama-gencimiz aynı zamanda yaşamlarını da aynı evde sürdürmektedir.Gittikleri lisede yakışıklılıklarıyla efsane haline gelmiş olan bu gençler ev sahibi ile bir anlaşma yaparlar.Ev sahibinin istediğini yaparlarsa muhteşem diye nitelendirilebilecek kocaman evde bedava oturabi- leceklerdir eğer gerçekleştiremezlerse yüklü miktarda-ücret normal kiranın üç katın çıkacaktır- para ödeyeceklerdir.

Ev sahibi olan Oba-chan oldukça neşeli,kendiyle barışık,bakımlı,kendine güvenen ve sık sık seyahat eden bir bayandır.Kiracısı olan dört yakışıklıyla yapmış olduğu anlaşmanın konusu ise onlarla aynı evde yaşamaya başlayacak olan çok sevdiği yeğeni Sunako'yu bir lady/hanımefendi'ye dönüştürmeleridir.Sunako'yu görene kadar bunun çok basit kanısında olduğunu düşünen kiracı gençler Sunako eve adımını attığı an'dan itibaren bunun hiçte sandıkları gibi kolay olmadığını farkedeceklerdir.Zamanla bunun üstesinden gelecekleri inancıyla bir an önce dönüştürme işlemine başlamak için heveslenirler.

Sunako geçmişte çok hoşlandığı kişiye hislerini açtığı zaman;''Çirkin kızlardan nefret ederim....'' cümlesiyle reddedildiğinde büyük bir depresyona girer ve bu depresyon hali hala sürmektedir.Hayatını hep karanlıklar içinde geçirmeye başlamış hayatında dost olarak sadece üç kişiye yer vermiş-Hiroshi,Josephine ve diğer 3.arkadaşı adını unuttum şu an- tüm dertlerini ve zamanlarını onlarla geçirmiştir.Elbette bu üç dost garip varlıklardır nefes bile alamayan gerçek hayatta var olamayacak maketlerden ibaret olan bu varlıklar Sunako için çok şey anlam ifade etmektedir ve hatta onun için en değerli varlıklardır hayatında.Odası devamlı karanlıklar içinde olan Sunako'nun en büyük zevki korku filmi izlemek,kan temalı şeylerle haşır neşir olmak yani akla gelebilecek tüm korku temalarıyla ilgili her şeyle vakit geçirmektir.

Oba-chan'ın kiracısı olan gençler ise tüm yaşamlarını kendilerine güven içerisinde geçirmiş devamlı kendilerine aşık kızlardan yaşamlarını kaçarak geçirmişlerdir Runmaru hariç tam anlamıyla aşk adamı tavırlarında olan çevresindeki tüm kızlara mavi boncuk dağıtan bir karakterdir.Elbet onun da bu hareketlerine kendinin de ''Dur!'' diyeceği zaman gelecektir bunu sağlayacak olan elbette hoş bir ''Bayan'' olacaktır.Onun dışındaki diğer 3 yakışıklı ise zaman zaman onlara olan ilgiden bunaldıkları için hep kaçış yoluna gitmiştir.Ama bu sefer kaçamayacakları bu anlaşma ile yaşamlarında bazı şeyleri fark

edecekler hayatlarındaki fark edemedikleri şeyleri de hissedecekler ve giderek yaşamda yerlerini alacaklardır.

KİŞİSEL YORUM:

Öncelikle çizimleri biraz göz yoruyor diyebilirim fakat izlemeye başladığınız an'dan itibaren ve de zaman geçtikeç eğlendiren dahası oldukça güldüren sahneleri izledikçe bu iticiliği göz ardı edebiliyorsunuz.Yakışıklı diye tabir ettiğimiz dört gencimizi biraz daha erkeksi çizmelerini umut ederdim çünkü o tarzda bir çizim olsaydı daha başarılı animeler arasında yerini alabilirdi diye düşünüyorum.Diğer bir eksiklik de -benim için en büyük noksan tarafı bu zaten- finalinde yaşadığım tatminsizliktir bilmiyorum izleyenler bu konuda ne düşünüyor ama en azından;

Sunako ile ilgili gelişmeleri daha fazla hissetmek daha doğrusu Sunako'nun değişimi konusunda tatamıyla sevindirici şeyler izlemek isterdim tam anlamıyla değişim yaşamış halini sadace finalde birkaç saniyelik değilde birkaç bölümde uzun uzun izlemek isterdim

Diğer bir eksiklik hissettiğim konu da -daha doğrusu fazlalık hissettiğim - Sunako'nun devamlı chibi halinde dolaşması 25 bölüm boyunca neredeyse 3-4 kez normal modunda görebiliyoruz Sunako karakterini ve bu da,''Artık yeter...'' diyebileceğimiz sıklıkta karşımıza çıkıyor Sunako.Ayrıca olduk olmadık her an burn kanaması durumu da ayrı bir fazlalık animede,bu iki öğeye o kadar çok sık yer verilmiş ki insana ister istemez bıkkınlık veriyor.

Benim favori karakterim Noichi isimli kızımız oldu,o kadar içten o kadar samimi o kadar güzel ki izlerken insan Noichi bir şey anlattığı zaman ister istemez tüm dikkatini ona verebiliyor.Kişileri dış görünüşüyle değerlendirmeyen insan canlısı bir kişilikte Noichi.Onun olduğu sahneleri büyük bir zevkle izlediğimi belirtmem gerek.Hele ki aşık olduğu kişiye olan davranışlarını izlerken çok keyif aldım.

Bazı eksikliklerine rağmen oldukça güzel vakit geçirebildiğim bir yapımdı.Komedi öğeleri bazen abartıldığı halde-animelerde her komedi türünde sıkça karşımıza çıkan bir durum bu- izlerken hiçbir şekilde rahatsızlık vermedi aksine çok keyif aldım artı gerçekten de komedi unsurlarını beğendim diyebilirim bence komedi severler için oldukça güzel bir konuya sahip.Komedi severler için o eksiklikler de göz ardı edilebilir diye düşünüyorum.

KARAKTERLER:

SUNAKO NAKAHARA

e190cw.jpg

İçinde karanlığa ait ufacık bir şey bile bulunsa karşısındaki cansız bir varlık bile olsa ona büyük bir hayranlık besleyecek kadar karanlık bir karakter özelliklerine sahiptir.Yıllar önce hoşlandığı çoçuğa açıldı zaman,''Çirkin kızlardan nefret ederim...'' tarzında aldığı cevap karşısında büyük bir travma geçirmiş yıllarca kendini karanlıklara kapatmıştır ve hiçbir şekilde kendine bakım yapmamış her zaman aynalardan uzak yaşamıştır.

RANMARU MORII

25qesro.jpg

Grubun en çapkını olmakla birlikte kadın ruhundan en çok anlayan grup elemanıdır.Her zaman uysal olan Ranmaru yeri geldiğinde çok romantik olabilen bir yapıdadır...

Ailesi onu hiç tanımadığı zengin bir aleye sahip olan Tamao ile evlendirmeyi istiyordur ama Ranmaru hiç görmediği Tamao'nun kendinden vaz geçmesi için elinden geleni yapacaktır.

TAKANO KYOHEI

28uqwxs.jpg

Grubun en yaygaracısı en oburudur.Devamlı yemek düşünen duygusallığı asla sevmeyen bir kişiliğe sahiptir.Sunako'ya zaman zaman sevecen davransa da hep bir kargaşa içerisinde yaklaşır.

Kızlar arasında gruptaki en gözde kişidir ama duygulara önem verdiği için hiçbir kızı önemsemez.Çünkü özünde duygusal birisi olsa da dışarıya bunu asla yansıtamayan birisidir.

TOYAMA YUKINOJO

htz2n8.jpg

Grubun maskotu konumundadır.Resimde de görüldüğü gibi çoçuksu bir yüze sahip olan ama aynı zamanda çoçuksu bir ruhu da olan grubun en masum kişisidir.

Sunako ile en iyi anlaşan kişidir,devamlı olarak Sunako'nun duyguları hakkında düşünür ve hep Sunako için endişe duymaktadır.

TAKENAGA ODA

2dt1vmt.jpg

Grubun en mantıklı kişisidir.Az ama öz cümleleriyle hep akıl verici konumdadır.İlişkilerinde duygulara önem verenlerden birisi de Takenaga'dır.

Zaman zaman Takenaga'da Sunako için endişelenir hatta berbaer yaşamlarında gün geçtikçe Sunako'yu aileden biri gibi görür ve hiçbir zaman kendilerinden ayrı tutmaz.Noichi ile birbirlerinden hoşlanmaktadırlar her şey de mantıklı ve girişken davranan Takenaga söz konusu Noichi olunca baya tutuk bir kişiliğe bürünür.

NOI KASAHARA

2hrefz4.jpg

Okulun en popüler kız öğrencisidir,birçok erkek hayrana sahiptir.

Havalı görünüşünün aksine çok samimi çok sevecen bir kişiliği vardır.Hayatındaki değer verdiği tek erkek Takenaga'dır ve bu duyguları elbette karşılıksız değildir.

Sunako'yu çok seven her zaman onunla ilgilenen bir dosttur ve her zaman Sunako'ya her konuda destek olmuştur.Oldukça etkileyici bir güzelliği olan Noicchi asla kibirli ve şımarık birisi değildir tam tersine insanları kırmaktan çekinen ve insanlara görünüşleriyle değil de kişilikleri için değer veren birisidir.

HIROSHI

e63ajo.jpg

Sunako'nun değer verdiği 3 dostundan en önemlisidir.Bu yönüyle beni acayip güldürmüştür seri boyunca.

Aslında sadece maket olan bir karakterdir.Ama yine de Sunako için duyguları duygulara sahip birisidir.Her bölüm açılışında bizi karşılayan bir karakterdir Hirohi-kun.Sunako'nun hayatında önemli bir yere sahiptir bu nedenle Sunako Hiroshi'yi her şeyin üstünde tutmaktadır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

4

• zhenya

2

• Savage

1

• SteamHive

1

Bence çok komik bir seri :3 Gülmediğim, eğlenmediğim bir bölümü bile yok! Hiroshi'nin sesi tavrı ve bitiş şarkısındaki dansı çok komik. Gülmek için birebir. İzlemenizi tavsiye ederim. :ozgurluk:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiroshi Desu diye açılıyodu xD hele Nakaharo'nun burun kanama sahnesine hep kopuyodum xD çok komikti xDkesinlikle izlenmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sunako özellikle chibi olarak çizilmiş ki mangasındada full chibidir kendileri. Ne diyebilirimki normalde chibi leri sevmem(daha doğrusu karizmatik karakterlerin chibi versiyonlarına fena halde uyuz olurum)ama Sunako gerçekten chibi tarzına yakışan bi karakter gerek ruh hali gerek davranışlarıyla...Tanıtım güzel olmuş bu arada :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zhenya yaa ama nedense benim hiç sevmediğim bir özelliğiydi bu Sunako'nun devamlı chibi modu ve de her an burnunun kanaması ve de finali tahmin edersin ki ;

Büyük umutlarla bekledim Sunako değeşecek diye ama 3-4 dakikalık bir gösterimle bizi avuttular :(

O nednele sonuna uyuzum bu serinin

Ama onun dışından gerçekten de beni güldürdüğü sahne çok olmuştur özellikle Kyohuei ve de Noichi'nin Takenaga ile aşk sahnelerini izlerken çok eğlenmiştim.Hemen aklıma bir sahne geldi onu ekleyeyim güldüğümüz sahneler konusuna :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serinin final bölümü yoktu ki zaten :) mangasında da hala sunako chibi olarak çizilmeye devam etmekte ara sıra görünüyor o büyümüş hali 95. chapterde ama hala bi ilerleme yok...gerçi kyohei - sunako yakınlaşması sözkonusu oldu kimi bölümlerde ama ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anlaşıldı,okuduğumuz mangalar bitince buna da mı el atacağız şimdi :)

Bu gidişle ben de sıkı bir manga okuyucusu olacağım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
altyazısı yok mudur?

Çevirisi mevcut değil şu anda,sanırım sadece lk bölüm çevirlmiş gerisi gelmemiş diye hatırlıyorum,devam eden var mı şu an gerçi bilgim yok bu konuda ama kısa bir süre önce divxplanet sitesini son kontrol ettiğimde hala devamı yoktu maalesef.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

bur dan 1-5 trli olarak izleye bilirsiniz :sinsin:

güzel olan SUNAKO sadece bu farketmesi :qhipnoz:

bol komedi solu anime izlemek isteyenlere :qzirvede:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?