Jump to content
 • Kayıt Ol

Windows 8'de son bilgiler


bedifeci

Önerilen İletiler

[JUSTIF][/JUSTIF]

Microsoft'un 22 Ekim 2009'da piyasaya sürdüğü Windows 7 adlı işletim sistemi, raflardaki yerini aldığından beri en başarılı Windows sürümlerinden biri olarak anılıyor ve satış rakamları konusunda da oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Firma, Windows 7'nin bu başarısına rağmen, Windows XP ile Windows Vista arasındaki seneleri bir daha bekletmeyecek.

nqnvt4291277746725.jpg

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Microsoft, Windows 8 ile ilgili çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Windows 8'in resmi olarak piyasaya ne zaman sürüleceği henüz belli değilken, yeni özellikler ortaya çıkmaya başlıyor. Microsoft yetkililerinden Francisco Martin, Windows 8 ile ilgili olarak USB 3.0 teknolojisi standartlarını kullanacaklarını belirtiyor. Yani USB 3.0, Windows 8'de varsayılan olarak kullanılacak olan teknoloji olacak.

Yeni Standartlar

USB 3.0'ın yanında firma, Bluetooth 3.0'ı da Windows 8'in standart özelliklerine dahil edecek. Martin'e göre Microsoft, Windows 8 konusunda oldukça titiz davranıyor ve son teknolojileri standart olarak kullanmayı hedefliyor. Windows 8'deki odak noktaları ise performans ve işletim sistemi ile kullanıcı arasında yakınlık kurmak. Martin, Windows 8 PC'nin çok hızlı açılacağını, olası sorunlarda anında çözüm üretileceğini ve gerekirse uygulanacağını, ayrıca multimedya konusunda kullanıcıların bir merkez olarak kullanabileceğini söylüyor.

usb31277747022.jpg

Firma ayrıca Windows 8 kurulu bilgisayarlarda, sensör kullanımını da destekleyecek. Yine Martin'e göre Windows 8 ekibi, sensör kullanımını destekleyecek yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji, firmanın yeni nesil oyun konsolu Kinect ile entegre olacak ve benzer teknolojiler kullanılacak. Ofis dökümanlarını ve diğer dosyaları sensörler yardımıyla açıp düzenleyebileceğiz. Şimdiden heyecan verici bir teknoloji olarak gözüküyor.

Windows 8 ve Güvenlik

Windows 8, güvenlik konusunda da üstün özelliklerle donatılmaya çalışılıyor. Martin bu konuda da bir hayli iddialı. Bitlocket teknolojilerini kullanacak olan firma, yeni şifreleme teknolojileriyle birlikte işletim sisteminin güvenliğini üst seviyelere çıkarmayı amaçlıyor. Zaten Microsoft, bu senenin başlarında, iş ilanları arasında "Bitlocker Deneyimi olan yazılımcı" gibi bir satıra yer vermişti.

sol_web1263389799.png

Windows 8'in ne zaman piyasaya sürüleceği henüz resmi olarak açıklanmadı. Buna rağmen dedikodular, 2012 civarında yeni nesil işletim sisteminin piyasaya sürüleceğini söylüyor. Bu durumda, hem Windows 7'nin satış rakamları 2012'ye kadar çok daha yukarılarda olacağı, hem de yeni teknolojiler için yer verilecek olan standartların, kullanıcılar tarafından daha da benimseneceği düşünülüyor.

ShiftDelete.Net

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 3
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bedifeci

  1

 • Susano'o

  1

 • Cynthia

  1

 • özz

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Terrabyte seviyesinde harddiskler kullanıyoruz. Bir anime film bluray 8-9GB tutabiliyor. Açıkçası USB 3.0 gibi bir şey lazımdı zaten. Standart haline gelmesi de güzel olur. Bakalım Windows 8 anlattıkları kadar güzel olacak mı? Tanıtım için teşekkürler bedi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

işletim sistemlerinin sürekli değişmesinden şikayetçiyim. ayrıca insanlara yeni bir bilgisayar alırlarken seçme şansı da bırakmıyorlar. yanlış anlaşılmasın, işletim sistemleri tabi ki kendini yenilemeli ama, kendimden örnek vereyim, 2 yıl önce aldığım laptop vista'yla birlikte geldi. sonra bir sürprizle karşılaştım; kullandığım programların belli sürümlerini yükleyebiliyordum sadece. örneğin autocad 2008, max 2009, cs3 vs. daha düşük sürümlerini kuramıyoruz. şimdi vista' dan bıktığım için windows 7 yükledim bunda da aynı şey, bu kullandığım programların bir seviye üstünü yüklemem gerekiyor. yeni işletim sistemine ayrı para veriyoruz, kullandığımız programları istemesek de değiştirmek zorunda kalıyoruz, bir de onlara para veriyoruz. isyanlardayım yani, ayrıca orjinal xp 'im elimde kaldı :uzqgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet ben de dert yanıyorum, bilgisayar ya da laptop alsam illa Vista seçmem gerekiyordu eskiden. Neyse yeni bilgisayar alınca Windows 8 alırım büyük ihtimalle ileride.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?