Jump to content
  • Kayıt Ol

"B gata H kei" Yapımcıları Tehdit Mektupları Alıyor

fudy

Önerilen İletiler

22219g.jpg

[fieldset=Haber]B Gata H Kei isimli anime serisinin yapımcıları şirketin resmi sitesinden yaptıkları duyuruyla stüdyo çalışanları ve senaryo yazarlarının sık sık tehdit mektupları aldıklarını açıkladı. Mektuplarda animenin içeriği ve işleniş tarzını değiştirmezlerse yapımcılar açısından çok ciddi ithamlarda bulunulacağı belirtilmiş. Yapımcı komite ise bu tehditlere boyun eğmeyeceğinin üstüne basarak olayı polise ihbar etmiş.

B Gata H Kei Resmi Web Sitesi

Haberin kaynağı - MyAnimelist[/fieldset]

İlk kez böyle bir haber duydum. Sizler üyelerimiz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 20
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• NitroCharger

2

• ishak

1

• ozman

1

• fudy

1

İlginç bi haber olmuş. Böyle bi sebepten dolayı nasıl birisi bir şirketi tehdit etme

ihtiyacı duyarki qsoru

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:neqoluyor:

Konusunu değiştirebilmek için senarist dövmeyi göze alabileceğim o kadar seri oldu ki benim...

Şaka bir yana... Konu başlığına bakınca birisinin nihayet anti lolicon damarı kabardı da harekete geçti diye düşündüm değilmiş. Bildiğin fanboy tepkisi, her zaman oluyor. Örneğin 1990'larda Hideaki Anno TV serisi ve End of Evangelion'un finalinden sonra çeşitli şekillerde ölüm tehditleri almıştı. Aşağıda birkaç örneği görülebilir:

http://en.wikipedia.org/wiki/Neon_Genesis_Evangelion

Yakın tarihteki bir başka örnek de Seiji Mizushima'nın Gundam 00 S2'yi yaparken kendisiyle yapılan bir röportajda "şu an canımı en sıkan sorun fan'lardan gelen saldırgan mesajlar" demesiydi. Neredeyse her Anime'de bu tür tepkiler oluyormuş bence yapımcılar reklamın iyisi kötüsü olmaz yoluna gitmiş, ayrıyeten özel bir açıklama yapmanın bence başka bir tabiri yok. Seriyi izlemedim ama bu mesajdan sonra pek de matah bir seri olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayın 17 sinde bitirmemişlermiydi bu seriyi.

Bu saaten sonra ne tehditi yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de basligi gorunce Akuma_Blade ile ayni seyi dusundum. Tehditin amaci alternatif bir son istemek olabilir. Animeyi izlemedim, aklima baska bir sey gelmiyor. Hayranliktan cikmis bu is, holiganliga donmus.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12-13 bölümlük anime için tantanaya bak.:lol:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okuduğum kadarıyla baş karakter Yamada'nın slut olarak gösterilmesi.

Konusuna bakın :)

Yamada, first name withheld, is a 15 year old girl who has just entered Takizawa High School. Easily considered exceptionally beautiful, she has only one problem with her own body, she thinks her vagina looks weird and is very self-conscious about it.

Upon entering high school, her dream was to have casual sex with 100 men but therein lies the problem, she believes an experienced partner will tease her about the way her vagina looks or simply the fact that she's a virgin. She stumbles upon the solution in the form of Kosuda Takashi, a fellow virgin, whom she believes will help ease the transition to more experienced partners.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu ana kadar incelediğim ve baktığım animeler içinde bu animenin kaldığı kadar ön yargıya kalan bir anime izlemedim... Herkes mi bu animeye bu kadar düşman olur, çoğu forumda gezerken bu animeyi kötüleyenler baya olmuştu, tabi onlara verilen güzel cevaplarıda okudum. Konusu biraz alışılmışın dışında ama konuyu belli bir yerde düzene oturtuyorlar. Amerikan tarzı gençlik dizi ve filmlerini izleyenler için bence normal bir anime serisi! Ön yargılarımızı yenelim:qgel:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeyi izlemedim ama 12-13 bölümlük bir seri için yaptıklarına bak. İnsan Bleache falan yapar. qkasd

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merak ettim şimdi ne olduğunu boş bir zamanımda izleyeyim bare qnoluyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Reklam kokan hareketler, yakında BD lerini satışa çıkaracaklardır kesin...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunun tv sürümü çok sansürlü. Bu nedenle ben Dvd versiyonunu bekliyorum. :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sapık kızın maceraları sasürlü olmasına rağmen tehtid alıyor. İlginç! Belki neden sansürlü diye tehtid alıyorlardır4r45. Hitokiri'nin dediği gibi yakında BD'leri geliyor tabi onlar sansürsüz olacak :ne noldu:...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sansürsüz versiyon izleyelim daha iyi anlayalım mesele neymiş...:P

çok basit...toplumun ahlak abideleri adama tehdit çekmişlerdir.1r56

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

biraz fazla abartı bence

tamam anime gercekdende çok erotik şeyler var ama

abartılacak kadarda değil:qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şahsen "B Gata H Kei"nin Japonya haricinde her hangi bir ülkede yayınlanabileceğini zannetmiyorum. Aynı şeyi "Kodomo no Jikan" ve "Kiss x Sis" içinde düşünüyorum. Bence "B Gata H Kei" ye bu kadar tepki vermelerinin ana sebebi "Bizimde kızimız var, bacımız var ya bu Animelere özenip yoldan çıkarlarsa!" şeklinde bir tepki. Zira "B Gata H Kei" serisi birazcık diğer fikirlerin yanında "genç yaşlarda bekareti kaybetmenin normal olduğu" fikrini komedi ve romantizm ile insanın gözüne sokan bir seri.

Bir Anime için kimsenin zarar görmesini veya huzursuz edilmesini hoş göremem. Ancak herkes aynı kafada değil, bu sebeple sonraki serilerde biraz otokontrol reaktörlerini işlevsel hale getirmelerini tavsiye ederim:quyari:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime karakterleri ile evlenen bir ülkeden böyle tehtidlerin gelmesi tuhaf geldi. Kıza göz koydularda kıskanıyorlar mı ne...

Ben animenin japonyada yayın saatini merak ettim. Belli bir saatin üstündemi acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?