Jump to content
  • Kayıt Ol

Real

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Real

TANITIM

Vicdan; Felsefeye göre, iç huzuru veya iç sıkıntısı vererek kişiyi uyaran vicdan bir kavram değil, kişinin bir yeteneğidir. Neo-spiritüalist görüşe göre ise, ruhun ancak belirli bir gelişim aşamasında (hayvanlık ara aşamasından sonraki insanlık aşamasında) açığa çıkan, ruhun gelişimi oranında derece, derece gelişen bir yeteneğidir.

En çok ta içimizde ki, dışarı çıkaramadığımız sestir değil mi?

Suçluluk duygusu da bir çeşit vicdan muhasebesinden ibarettir. Olanlar olur ve sonuçları korku ve sevgi gibi birçok duygu ile birlikte değerlendirdiğiniz de, kendi vicdanınız da kendinizi rahatlatır ya da suçlarsınız.

Nomiya Tomoni; bir trafik kazası sonucu Natsumi’ nin sakat kalmasından kendini sorumlu tutmaktadır ve okulunu bırakmıştır. Togawa kiyoharu; eski bir sporcudur ve artık tekerlekli sandalye ile basket bol oynamaktadır. Bu iki kişinin hayatları bir iyileştirme merkezinin spor salonunda kesişir.

Onlar için basketbol oynamak öyle bir aşktı ki; ne kadar kaçsalar da, saklansalar da hiçbir anla mı yoktu. Vücutlarında ki tüm adrenali canlandırmak için sadece topun yere vuruluşunda ki ses ya da topa bir dokunuş, o tutkuyu tekrar alevlendirmeye yeterliydi

Uyumsuz, agresif kişiliğe sahip ve takım arkadaşları ile sürekli kavga eden Togawa ve hassas bir kişiliğe sahip, kendi içinde kaybolmuş olan Nomiya en büyük engel’e, yani kendilerine rağmen, kendi vicdanları içinde kaybolmuş olan bu tutkuyu iyice alevlendirmeye başlamışlardır.

KARAKTERLER

Tomomi Nomiya - Ana Karakter

Kiyoharu Togawa - Ana Karakter

Hisanobu Takahashi - Ana Karakter

Natsumi Yamashita - Yardımcı Karakter

Kazuo Shiratori - Yardımcı Karakter

Nagano Mitsuru - Yardımcı Karakter

Yamauchi Hitoshi - Yardımcı Karakter

115969.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Real

İngilizce: Real

Japonca: リアル

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 1999 - ?

Dergi: Young Jump

Eser: Takehiko Inoue (Hikâye & Çizim)

Türler: Dram, Spor, Piskoloji, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 41

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 14:39 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 657

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

3

• sera myu

1

• smygon

1

• Zizoux

1

çok güzel bi tanıtım olmuş merak uyandırdı bende en kısa zamanda okuyacağım:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

okuduğunda fikrini paylaşırsan çok sevinirim keza bu mangayı cidden önemsiyorum ve fikirleri paylaşılmak istenirse duymak isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

26. Chaptera kadar okudum fakat pek beğenmedim.Dramı çok güzel vermiş.Orasını çok sevdim fakat ben maç, heyecan falan bekliyorken çok sakin bir seri çıktı.Bilmiyorum devamında ne oluyor ama slam dunk gibi bir şey bekliyorsanız ben tavsiye etmem.

İnceleme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

worless çok güzel tanıtımlar yapmışsın manga okurken artık amtden araştıracağım sayende :D bu mangayı da çok merak ediyordum ama slam dunkı okumadım demişsin gerçekten büyük eksik olur eğer animesini de izlemediysen. benim şimdiye kadar en çok güldüğüm animedir slam dunk ve mangadaki vucüt anatomisi kusursuzdur ağzım açık kalmıştı ilk açtığımda mangayı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok izlemedim ben ya :( biliyorum suçluyum :dft001: ama bu aralar biraz bazı şeylere uzağım özel sebeplerden ama kesinlikle ve kesinlikle sen ve zhenya özellikle önerdiğinden muhakkak izleyeceğim. okuduğum sevdiğim ve sevmediğim her mangayı tanıtmak gibi bir niyetim var tanıtımı beğenmene sevindim. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?