Jump to content
  • Kayıt Ol

Amagami SS

ademania

Önerilen İletiler

Ademania sana katılıyorum yorumlarında ve capslarında.Benim için üçüncü bölüm yıkıcı oldu devamında bu oğlan düzelmez gibi geriye 5 kız var.Nasıl olacak bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 54
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ademania

12

• Akuma_Blade

10

• hione

6

• Aequitas

5

Belki diğer kızlara karşı davranışları falan biraz daha oturaklı olur yeni arc'larda, umarım her kız Morishima gibi her şeye izin verip abuk sabuk durumların oluşmasını sağlamaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ademania nin anime hakkindaki yorumunu okumak hosuma gidiyor. Aklimdan gecenleri birbir dile getirmissin.kutluyorum seni, bir dahaki bölümden sonraki yorumunu merakle beklemedeyim :qzirvede:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında daha bile uzun yazılabilir ama, resimlerle birlikte hazırlaması epey uzun sürüyor.Ben de bir dahaki bölümü merakla bekliyorum bakalım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

neden bu kadar abartı bulunduğunu anlamış diilim , neticede seri bizim tabirimizle bir kız tavlama oyunu ve esas oğlanımızda bunu başarabilmek için elinden geleni yapacaktır pek tabikide , ortada fanservice lik bi durumun aksine eğer yaşanan olayları tümüyle anlatmış olsanız yorumları okuyanlar için eminimki daha mantıklı gelecektir , öncelikle morishimanın dudaklar olmaz lafından sonraki cümlelerinide burada belirtseydiniz neden öle bi yeri seçtiğini anlamamız çok zor olmazdı herhalde , yada neden elleri arkada bağlıymış gibi morishimaya kendi elleriyle yemek yedirmesini, hepsinin tek bir amacı var tabiki oda ilk baştan da sölediğim gibi ana temamız olan 'kızı tavlamak' ...

25259l.jpg

5 heroine konusunada gelirsek eğer , myanimelistte 6 olduğu söleniyor ama , belki dediğiniz gibi sadece 5'i işlenecektir yada 6. en bombası olup ova lara saklanmışta olabilir , artık bize bekleyip izlemekten başka yapıcak bişi kalmıyor , ama benim şahsi fikrim her bir kızla 4 bölümün çok az olacağıdır ve keşke bu her bir kız için 6 bölüm , serinin bitiminden sonraki ovalarda 30 ar dakikalık olacaklarını varsayarsak dier 2 kız içinde ovalardan 3 er bölüm olsa daha bi iyi olur gibime gelior ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

neden bu kadar abartı bulunduğunu anlamış diilim , neticede seri bizim tabirimizle bir kız tavlama oyunu ve esas oğlanımızda bunu başarabilmek için elinden geleni yapacaktır pek tabikide , ortada fanservice lik bi durumun aksine eğer yaşanan olayları tümüyle anlatmış olsanız yorumları okuyanlar için eminimki daha mantıklı gelecektir , öncelikle morishimanın dudaklar olmaz lafından sonraki cümlelerinide burada belirtseydiniz neden öle bi yeri seçtiğini anlamamız çok zor olmazdı herhalde , yada neden elleri arkada bağlıymış gibi morishimaya kendi elleriyle yemek yedirmesini, hepsinin tek bir amacı var tabiki oda ilk baştan da sölediğim gibi ana temamız olan 'kızı tavlamak' ...

Çünkü kız tavlamak için, diz arkası öpmeler veya elleri arkada bağlı yemek yedirmeler çok saçma duruyor.Hele ki ilk 2 bölümde gösterilenlerle bu bölümde olanlar hiç uyuşmuyor.Kız tavlıyor diye, böyle antin kuntin oyunlara girişmesini mantıklı mı bulmalı?:)

Aslında bu tepki, ilk iki bölümde yükselen beklentinin bir sonucu oldu.Ama anime ben bu çizgide ilerliyorum artık derse de, etrafta sayısız örneği bulunan, içinde mantık barındırmayan ve sırf izleyiciyi içine çekmeye çalışan animelerden biri olur.Bekleyip göreceğiz sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğlenceli bir bölüm incelemesi olmuş Adem. : )

Bölüm: 03

3. bölüm ile sanırım serinin neler getirebileceği belli olmuş oldu ve ben bunu beğenmedim. Güzel iki bölümden sonra bunu beklemiyordum. Bakıldığında yapılanlar çok uç olmasa da fevkalade saçmaydı. Özellikle ilk iki bölümde beğenerek izlediğim Morishima'yı myaw myaw gibi hareketler yaparken ve kaşıkla yemeğini yedirilirken izlemek vs sinir bozucu oldu.

Bence 4.bölüm güzel olur, bu seride tek izlemek istediğim karakter zaten Morishima, ama 3.bölümden kalan bu kötü tadı geçirmeye yeter mi bilemiyorum. Diğer karakterden belki bir "Nanasaki Ai" izlemek isteyebilirim.

Tabi serinin neler getirebileceğini gördükten sonra beğendiği karakterleri saçma şekillerde görmek herkes için iyi olmayacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hımm anlatmak istediğimi tek bir cümle ile uzatmadan anlatayım dedim ama sanırım bu konuda başarılı olamadım neyse bide uzun uzun yazarak deniyeyim bari ;

şimdi morsihima dediğimiz hatun bu zmna kadar sayısız çıkma teklifi almış fakat hiç birini kabul etmemiş biri ve 2. bölümde dikkat edilmesi gereken bir dialogta bu zmna kadar hiç kimsenin bir ikinci defa bu teklifi etmediğini sölemişti dimi buraya kadar bi sorun yok sanırım yeterince açık ve net , abartı bulduğunuz yada hoşlanmadığınız sahneye gelicek olursak eğer daha en baştan morishima önümüze bazı şartlar koymaya başlıyor ve bunlardan ilki eğer 10 saniye içinde başka kimsenin görmeyeceği bi yer bulmassa vazgeçeceğini sölüyor ve sonuç olarak su deposuna gidiyorlar , koyduğu ikinci şart ise dudaklardan olmayacağıdır , gel gelelim üçüncü ve neden öle absürd bi yeri seçmesi gerektiğinin nedeni olan tahmin edebileceğim bir yer olursa vazgeçebilirim dior , biraz daha açmak gerekirse bunu ; yane mesela bizimki yanaklardan yada onun yaptığı gibi kaşlarından öpmek istediğini sölese tahmin edilebilir bir nokta olduğu için reddedilebilirdi yada dier bir açıdan düşünürsek daha ecchi bi noktayı tercih etmiş olsa bunlarda tahmin edilebilir noktalar olacağı için, bizimki kızında köpeklere olan aşırı sempatisini düşünerek öle bi noktayı seçiyor , haa dersenizki sahnenin sonlarında meydana gelen biraz yukarı doğru yükselme isteği abartıydı , ona söleyecek bir sözüm yok ama elinizi vicdanınıza koyun ( dipnot : cmylmz vicdan die gösterdiği yer olmasın ) o noktada daha fazlasını istemeyecek bir erkek , erkek diildir bence, yemek konusunada gelirsek eğer, morishima öğle yemeği vakti , şu an var olan menülerden çok sıkıldığını ve ilginç bişiler istediğini sölüyor buna mütakipte bizimki olayı sıradan bir ramen alarak buna bir hikaye ekleyerek ilginçleştiriyor, bana göre olaylar bundan ibarettir ...

biraz uzun oldu sanırım ama eminimki yinede demek istediğimi anlatamamışımdır , sadece yazılanları okuduktan sonra bende bişiler yazayım istedim , heleki uzun süredir buralarda yoktum özlemişim sanırım foruma bişiler yazmayı ondan olsa gerek :D haa bu arada yazdıklarımın hepsi kişisel görüşümdür , sonra gelipte bana ben olsam orda öle bişi yapmazdım nasıl yane ben erkek diilmiyim die mesaj atmayın :D...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaz elbette ki tartışması zevkli oluyor zaten.Aralarındaki geçen konuşmalara bakınca neden/sonuç ilişkisi çok net, ama yine de mantıksız :D Şöyle ki, Morishima öyle bir yer bul ki tahmin edemeyeyim diye söyleyince, o da diz arkası olsun diyor bunun üzerine.İyi güzel ama böyle bir konuşmanın geçmesi ihtimali, ve de üstüne kızın kabul etmesi falan, gerçekçilik açısından tamamen sıfır :D

Diz arkasından başlayan erkek, devamını da getirmeye kalkar tabi, sonra da köpecik gibi davranıyor falan.Nerede o acımasız ama tatlı Morishima, nerede o umut vaadeden genç, hepsi gitmiş.Yerine gerçekçilikten tamamen uzak olaylar zinciri gelmiş.İlk iki bölümdeki gibi daha gerçekçi ve "normal" bir ilişkide devam edebilirlerdi ama anime gidişatını bu yöne çevireceğinin sinyalini veriyor da olabilir maalesef.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aradığın gerçekçilik serinin içinde barındırdığı konu başlıklarından biri diil ne yazık ki , o yüzden normal yada anormal demek yerine hoşuma gitmedi yada tam tersini sölemek daha mantıklı olur gibime gelior ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hayır, aksine seri mating sim uyarlaması olduğu için MANTIKLI yada AÇIKLANABİLİR bir işlenişe göre gitmesi gerekiyor. (Bkz: Tokimeki Memorial - Forever With You) Bir "harem" yada "jokey" serisi izlemek isteseydim zaten düzinelerce seriyi izlemeyip seçtiğim seri bu olmazdı. İlk 2 bölüm boyunca hikayedeki naifliği hatırla. Eğer tüm tek arc'in tüm getirisi tek bölümde 4chan'a malzeme çıkartmak için çöpe atılacaksa bu serinin izlenme sebebi de kalmamıştır diye düşünüyorum ben. İkinci arc'i da bitirip öyle karar vereceğim zira çeviri vs yapmak dışında da uğraşılacak bir sürü şey varken beklentimin tam aksini verdiğini bas bas bağıran bir seri izlemek, şu an yaptığım gibi gecenin bir vakti kalkıp "seride mantık beklemek adına" post kasmak için zaman harcamak istemiyorum: Ben ilk 2 bölümü izledikten sonra kendimden özveri yapıp şuradaki gibi bir yazı yazmak için bile ömrümden vakit harcıyorsam, şaka gibi bölümler görmemek en büyük hakkım olur. Bari bu beklentime empati yap @hione.

not: Episode 4 iniyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

verdiğin linkteki yazıyı okuyunca neden büyük bir hayal kırıklığı içinde olduğunu anlıyorum , örnek verdiğin 3 anime serisinide izlemedim hatta son yazdığının ne olduğunu bile bilmiyorum (kısaltma kullarak yazdığın) ama tokimeki'ni şu anda torrentime ekledim bittiği gibi bi aksilik olmassa onu izlemeye başlıcam kıyaslama açısından, madem örnek vermişsin izleyip ona göre yorum yapayım , konumuza dönücek olursak bende ilk iki bölüm tadında masumane bir biçimde gitmesini tercih ederdim yoksa öbür türlü bi istediğim olsa ortada o tür animelerden bolca var ztn , onlardan birini izler burayada bununla ilgili herhangi bişi yazma gereği duymazdım , hane demek istediğim ilk 2 bölümde şöle iyi böle iyi denilen bi anime bir bölümde neden bu kadar yerden yere vuruluyor onu anlamış diilim bundan sonraki bölümlerin bize ne getireceğini bilemeyiz netice o yüzdendir ki biraz sabredip bir kaç bölüm daha izledikten sonra karar vermenin daha doğru olcağını düşünüyorum , ben yapılan eleştirilerin de sebebini çok iyi anlıyorum kimse bir başka school day vaciası istemiyor , ilk altı bölüm çok normal ve sıradan giden bir okul romantizm animesi birden bambaşka yerlere gelivermişti ama bu seri için konuşucak olursak işin o boyutlara geleceğini ihtimal bile vermiyorum , nerden biliyorsun derseniz sadece içgüdü derim :D ztn iş o boyutlara gelmeye başlarsa merak etmeyin seriyi ilk bombardımana tutucaklardan biri olurum bundan şüpheniz olmasın , eski forumdan hatırlayan varsa ne zmn biri school day dese kendimi tutamaz yarım sayfa yazı yazardım :D o yüzdendir ki endişelerinizi anlıyorum ve paylaşıyorum ama dediğim gibi iyimser yaklaşmak ve bekleyip görmek yanlısıyım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 4:

Morishima arc bitmesi gerektiği gibi bitti, bu bağlamda finali beğendim: Finalinin bağlandığı noktanın Welcome to the NHK'da da olduğu gibi Junichi'nin kişisel ilişkilerde beceriksizliği ve Morishima'nın buna paralel çaresizlik durumu ile bağlanması güzeldi. (Zaten 3. bölümü ve Morishima'nın otelde söylediklerini yan yana düşünürsek 3. bölümün olması gereken hikayeye ne denli eğreti kaçtığını anlayabiliyoruz) Her ne kadar, önceki bölümü hala yeniden hatırlamak/hatırlatmak istemesem de arc finali serinin en azından ortalama üstü bir sinopsisi olduğunu farketmemizi sağlamış oldu. Hibiki'nin "Eğer sen bir dedektif olduysan artık Japonya'nın güvenliği tehlikede demektir" demesi beni acı acı güldürdü. İlahi Hibiki, beni bile güldürdün ya...

Bu arada anladım ki sempai x kohai teması iyi işlenirse hayli dokunaklı olmasa bile en azından ilginç şeyler çıkartabiliyor.

0130ama.jpg

Sırada merak ettiğim 2 karakterden ilki olan Kaori'nin arc'ı var: Junichi'nin çocukluk arkadaşı ve bir maid cafede garson. Kolay parlayan, eli ağır, sivri bir tip. Sırta atladığı gibi kulağa abanma kısmını saymazsak, ilginç olacağa benzer.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

az önce bende izledim 4. bölümü , arzu edilen ve beklenilen bi şekilde bitirilmiş , bakalım gelicek olan diğer senaryolar nasıl olacak ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

3. bölümün fetişini hiçe sayıp dördüncü bölümdeki romantizmle tatmin olduğumu(nu)zu düşünmekteyim. Eğer Junichi çok sapık bir karakter olsaydı bölüm böyle bitmezdi. Güzel romantik şeyler söylediler birbirlerine. Her ne kadar Morishima'nın söyledikleri nedense bana hiç samimi gelmese de ağzından bu tarz sözler dökülmesi güzeldi.

10 yıl sonra bile ilişkilerindeki o canlı havayı kaybetmemeleri yerinde olmuş.

Favorim olacağını düşündüğüm hatta anime de bence en güzel bayan olan Kaoru'nun hikayesi başlıyor bakalım nasıl olacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet çok hoş bitti. Junichi sapık bir eleman olsaydı gerçekten de farklı bitebilirdi ve şuan başka yorumlar yazıyor olabilirdik. Ama Morishima Arc gerçekten eğlenceli ve güzeldi genel olarak bakınca. Tam da ''ya artık ne zaman senpai demeyi bırakacaksın'' diye sitem ettiğimde Morishima araya girdi zaten. Keşke arc başına düşen bölüm sayısı 6-8 arası olsaymış. Gelişme kısmı biraz daha uzun olsaydı daha çok eğlence ve romantizmin tadına varabilirdik. Gelecek arcları iple çekiyorum. Ve Junichi'ye kıskançlıkla sövüyorum :P

Bu animenin çizimleri birçok animeye göre bayağı iyi bu arada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olmadı ki şöyle bir "senpai" miz :P

Kapanmayan yaramı dağlamaya çalışma arkadaşım! :neqoluyor:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm: 04

Güzel ve anlamlı bir arc finali oldu. 3.bölüm biraz kaygı yaratsa bile beklenen böyle bölümlerdi. Tabi izlemek istediğim tek karakter olan Morishima arc'ının daha uzun olmasını arzu ederdim, izlemeye doyamadım. : )

@Ademania: Adem şu güzel bölüm incelemelerinden birini yapmayı ihmal etme. : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kaoru arc daha bi eğlenceli olacak gibime gelior şu izlediğim ilk bölüme dayanarak , nitekim kaoru'nun kıskançlık ve utangaçlık göstergeleri bile yeterince iyiydi ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 6:

Vallahi yeter , billahi yeter. Morishima arc'de diz arkası öpmelere, ağza yemek vermeleri arc finali hatırına yoksaymıştık, önceki bölümdeki kulak ısırmaları da öyle... Ama bu kadarı hakkaten ucuzluk. Eleman Kaori'yi kütüphaneye çağırıyor. Sonra ne oluyor, 2 saniyede niyeti 3 kere değişip "hele gel seni bir göbeğicinden öpeyim" diyor. Yuh ki ne yuh! Sonraki sahnede Kaori Junichi'ye deve çöktü yapıp biniyor. vs

Hani ilk 2 bölümde gördüklerimiz bu konseptin 180' derece zıttı olmasa tamam diyeceğim ama seri giderek daha fazla benden saygı kaybediyor. Şu an itibariyle seriyi bırakmayı ciddi ciddi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 6

Yok arkadaş bu animenin niyeti çok belli aslında ama kendini çok ele vermek istemiyor. Her bölüm ayrı bir tahrik noktası izler olduk. Nasıl yoldan çıktı bu anime bu kadar? Hani bu kadar göze sokulma olmasa daha da izlenir bir boyutta olacak.

Tamam izlediğimiz bir lise ergeni ve bazı arzuları, rüyaları falan var ama ilk iki bölüme bak bir de serinin geri kalan kısmına. Yok bu seri adam olmayacak galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu spoilerleri okuyunca cidden merak ettim:lol:. Acaip bir sapıklık var galiba bu animedefdfds4...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ortalama bir seri şu an için ama dönem geneli kötü olduğundan izliyoruz işte.

o ilk başta buluşmaya gelmeyen kız büyük ihtimalle son arclardaki kızlardan biri olacak öyle geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8.bölüm

Yine bir epilog bekliyordum, ilk arc'da olduğu gibi. Ama bu arc'ın sonu havada kaldı. Kaoru arc aslında güzel olabilirdi ama 4 bölüme sığdırmak zorunda oldukları için yine çok boşluk vardı. Aslında eski anılarına, ilişkilerine dair küçük küçük kesitler, flashback'ler serpebilirlerdi bölümlere. Yeni arc'daki kız karakter pek öyle çılgın bir karaktere benzemiyor önceki bölümlerdeki gibi şeyler göreceğimizden şüpheliyim. Ama söz konusu Junichi ise yine bir tilkilik yapabilir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?