Jump to content
  • Kayıt Ol

Amagami SS

ademania

Önerilen İletiler

Gelen gideni arattı: ilk arc'i bile aradım açıkçası. Doğrusunu söylemek gerekirse son 2 bölümdür "bu hafta bırakıyorum seriyi!" diyorum yine başlıyorum. Ya rejide bir sorun var yada senaryoda. Birşeyler düzgün gitmiyor, bundan eminim. Son bölümde düzgün bir Epilogue beklerken son bölümün yarısı figüran babından kadraja giren karakterlerin geyik muhabbetleri ile geçti. Yorum bile yapamıyorum artık. İlk arc'daki gibi düzgün bağlanmış bir epilogue olsa ona da amenna ama şu an itibariyle bu serinin notu 10 üzerinden 5.5'dur benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
  • İleti 54
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ademania

12

• Akuma_Blade

10

• hione

6

• Aequitas

5

Seri TV serisi olarak bitti. (İleride 6 tane OVA ve bir de Blu Ray extra bölümü olarak Miya arc'ı -WTF?!?- gelecek gerçi) Tahmin ettiğim gibi sonlara yaklaştıksa arc'ler bayağılaşmaya ve ilk 2 bölümdeki hissiyatı bile kaybetmeye başladı. Seri 2. bölümdeki gibi devam etse izlediğim en iyi okul romantizmi olabilirdi ama derinliksiz bir fanservice serisi yapmayı tercih etmişler. Harem desen değil, ecchi desen değil, komedi desen değil, drama desen Morishima ve Tsukasa arc dışında drama sürekli sıfırın altındaydı. Romantizm desen hiç sanmıyorum gerçek hayatta ilişkilerin tümünün bu serinin genelindeki gibi yaşandığını.

Neyse ki en iyi işlenişi son arc'la verdiler. Tsukasa arc gerçekten serideki en iyi şeydi. Ayrıca sırf Morishima arc 1-2 ve 4 yüzünden bu serinin yeri bende hep ayrı bir yerde kalacaktır.

http://myanimelist.net/character/36289/Risa_Kamizaki

Risa Kamizaki arc'ı da el mahkum izleyeceğiz ama ben çok da farklı birşey beklemiyorum. Arc'lar daha çok bölüm sürse (atıyorum 5 yada 6), Takahashi yada Hibiki gibi arc'ler olsa yada en azından bir arc'a da nispeten negatif bir son koysalar seri benim için apayrı bir yerde değerlendirilebilirdi.

Söyleyebileceğim tek şey şu haliyle genele vurulduğunda yazık edilmiş olduğudur. Böyle bir konsept, böyle çizimler, bu kadar kötü bir bölüm senaryosu yazımını, yan karakterlerin hikayelerinin -maalesef- yüzeyselliğini, karakterden karaktere inip yükselen seiyuu performansını (Aralarda Yukana'dan Jouji Nakata'ya bir dolu kişi alakasız şekillerde resmen harcanmış) ve arc'dan arc'a seviyesi değişen şarkı/müzikleri haketmiyor. Daha önce de yazmıştım, 40 kese altın verile 40 kötek vurula deyimini aynen hakeden bir seri olmuş. Ama ilginçtir, niyeyse Manga'larını okuyasım ve PSP oyunu olur da İngilizce çıkartılırsa oynayasım var. Gerçi velev ki Amagami SS'yi merak edesiniz varsa Opening'lerini izleyip bırakın, çok çok merak ederseniz Morishima arc'dan bölüm 1-2 ve 4'ü, Kaoru (bölüm 5-6-7-8) ve Tsukasa arc'ı (bölüm 21-22-23-24) izleyip geçin, en azından hayallerinizdeki gibi kalsın Amagami SS.

YouTube - Amagami SS OP1 HQ

YouTube - Amagami SS OP 2 HQ

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Akuma bende snaa katılıyorum ilk iki bölümdeki havayı bir türlü yakalayamdı seri.Sevdiğim Morishime karakteri 3. bölümde yerin dibine girerek soğudum.Her arcta ayrı bir harem yapaylı okadarki sırıtıyorduki harem serilerinden soğutacaktı az daha.:sikintili:

Son hikaye hoşuma gitmişti ilk bölüm özelliklede ama sonrasında oda havasını kaybetti ama yinede en güzel arc tı benim için.Bu arada 2 yıl önce bu çocugu hangi kızın terk ettiğini bir göremedik gitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

risa1.jpg

TV Özel Bölüm: Risa Kamisaki arc

Beni gerçekten güldürebilen tek bölümdü, drama'sı da iyiydi. Risa her ne kkadar irrite bir tsundere hatun olsa da tepkileri ve diyalogları çok güldürdü beni, öte yandan davranışları size antipatiden öte bir rahatsızlık hissettirebiliyordu ki bu karakter tasarımındaki başarıyı da gösterir.

Ayrıca bu bölümde 2 yıl önce Tachibana'nın terkediliş olayına da kesin açıklama getirdiler. Sonuç olarak bu bölüm Kaoru-Morishima ve Tsukasa arc'larının yanına yazılabilir sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bölümdü doğrusu biraz daha uzun olsa daha iyi olurdu belki.Aşık bir kızın neler yapacağını da görmüş olduk. 24 bölümlük geri kalan hikayenin tek sebebi oldu çıktı bu Risa.:quyari:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?