Jump to content
  • Kayıt Ol

Kuroshitsuji II

bLueeekun

Önerilen İletiler

Evet beklenen Kuroshitsuji başladı. Bizde tartışmaya başlayalım. Ben incelemeli olarak ilk bölüm hakkında incelememi yazayım. Eğer bölümü izlemeyen varsa spoiler sevmiyorsa okumasın. Yazım spoiler içerir ve bölümü izlemeye bile gerek kalmaz. :D

Kuroshitsuji II bizi yatakta yaşlı bir adam ve yeni Lord'umuz ile karşılıyor. Merak mı ediyorsunuz bakın.

13106717.jpg

Opening şarkısını japonyada ünlü grup The GazettE söylüyor.

Bu Kuroshitsujide de bir yüzük sevdası olacak galiba. Baksanıza özenle kutusunda duruyor.

58068030.jpg

Trailerde bu yeni Lord'un eğlenceli biri olarak görmüştüm ama dakika bir gol bir beni

şaşırtmaya devam ediyor. Resmen kadının gözünü oydu.

75138541.jpg

Bak sen bizim yeni uşağa ayak dansları yapıyor. O.o

14143699.jpg

Bırak bu hareketleri. Sebas-chan'ın onlar. =D

31090770.jpg

57927692.jpg

65490209.jpg

41119573.jpg

Kuroshitsuji I'de gördüğümüz sevimli ve güzel şeyi seven manyağı görüyoruz.

74809812.jpg

İşte geldi, geldi, geldi. Seiyuusundan tanıdım. Sebas-chan geldi.

53538364.jpg

Ahaha işte Bebastian'ın pis gülüşü. Sebas-chan kesin bir şeyin peşinde.

79461065.jpg

İşte Cielde orata çıktı.

81785983.jpg

Sebastian gene Akuma olayını yapıyor.

40617425.jpg

Sonuçta Sebastian Phantomhive yüzüğünün peşindeymiş. Bununla ne yapacağını ise Ending bittikten sonra görüyoruz. Yüzüğü ciel'e takıyor ve Uyanma zamanı, efendim diyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 47
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

10

• A.U

6

• sakura hime

6

• Luna

3

İlk serisi gibi o muhteşem havayı yine vereceğine inanıyorum. Kusursuz çizimleri ve başarılı bir senaryosu var animenin. Tanıtım ve inceleme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni Efendi Kız ama pek belli etmiyor. Seslendirmenide Nana Mizuku ama hiç benzemiyor.

Yaşlandı artık sesi kartlaşmış. Çevireni olsada izlesek

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezonun çevirmeni arkadaşımız ikinci sezon için pek ümit vermemiş olsa da, devamını yine onun çevirmesi hoş olurdu. Çevirisiyle severek izlemiştik, umarım yine fırsatı olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de tesadüfen gördüm az önce. Bir önceki serinin güzel havasını bozmayacak "Kuroshitsuji" adından soğutmayacaktır umarım nedense ikinci sezonlar başlamadan bana hep böyle düşündürmüştür ama ne yalan atayım görür görmez açtım baktım biraz kapadım. Çünkü biraz birikmesini bekliycem ve umarım tr alt yazı o zamana kadar olursa daha iyi olur tabiki.

Bana biraz süpriz oldu ikinci sezonun başlayacağı tarihe bakmamıştım ondan görünce biraz hı? gibi kaldım.

Ama bir yandan da beğeneceğim gibime geliyor. Bakacağız artık=)

Kuroshitsuji diyince aklıma sebastian geliyor ısınabilecek miyim diye düşünüyorum açıkçası.=)ama sebastian ve ciel in 2. sezondan çıkarılmamış olması izleme isteği veriyor... Bir an önce birikmesini ve izlemeyi istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Psikopat lan bu çocuk 0.o güzelim kızın gözünü nasıl oydu. Kadınada yazık kimbilir nasıl korkuttuysa sesini çıkaramadı 0.o Ama çok sevdim bu karakteri xD

Sebastian'ın o sinsi gülüşünüde tekrar görebildik sonunda :D

Claude'a gıcık kaptım, çok ruhsuz bi karakter :( bi de gösterişlik yapıyor, hayır ne önemi var masayla sandalyeyi havaya fırlatmanın, ama gözlük çok süperdi :D Gerçektende Sebastian'la karşılaştırıldığında çok geride kalıyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar ben de bilmeden ingilizce izleyenlerdenim ama www.mangasuyu.com çevirmiş hemen türkçeye Kuroshitsuji 2'yi, ordan takip edebilirsiniz. Ben de şimdi indiriyorum.^^

Gelelim yorumuma;

kuroshitsujiversuskuros.jpg

İlk başta önyargılıydım, hani şu sırım sırım sırıtan yeni sarışın efendi Alois'in resimlerini görünce ama cidden dakka bir gol bir tam bir psikopatla karşı karşıyayız. Alois karakteri ciddi anlamda insanın sinirlerini bozan ama o seyretmesi de ayrı bir zevkli olan gelgitli psikopatlardan olacak belli. Histerik kahkahaları, göz oymak gibi atraksiyonları(!), bozulup küfür etmeleri, aşağılamaları ya da bölümdeki tüm erkeklere lolita(dahası lolishota) misali asılması, oynaması kendisinin Ciel'den epey farklı olacağını gösterdi bana. Haa ben ki ben Ciel sevmeyen, ağzının ortasına bir tane vurmak için yanıp tutuşan ben bu psikopatı görünce kanından asalet akan Ciel'e sarılmadım mı? Sarıldım efenim.:D

Bölümün başındaki yatak sahnesi ise bu sezondaki shounen ai göndermelerin daha fazla olacağını hemen belgeliyor ki yeni efendi Alois cidden kız gibi, hatta kısa şortundan, bakışlarına, hareketlerine kadar Vladimir Nabokov'un uzun uzun betimlediği "küçük şeytan" yani bildiğin lolita idi! Fakat bu seferkinin daha acı bir geçmişi var gibi ki büyük ihtimalle istismara uğruyordu, yani bu kadar psikopatlaşması gayet normal geliyor düşününce.

Hizmetçi Hanna'ya yaptıklarına katlanamadım açıkçası, ilk başta hizmetçiyle bir geçmişi olduğunu düşündüm, hani eskiden onu ezen bir kadın falan diye ama o zaman manyak gibi ne diye yanında çalışsın ki, sonradan aslında tüm bu sinirinin kadınlara karşı olabileceğini düşündüm. Çünkü malum çocuğumuz normal değil ve malikanedeki tek kadın da o, belki de kadınlara olan bu nefretini hizmetçi Hanna'dan çıkarıyor, kimbilir?

Ama beni deli ettiği kesin, nasıl oydu kadıncağızın gözünü!

Ayrıca yeni hizmetçilerimiz elbetteki eski hizmetlileri aratıyor(Meilin<3) ama bunlar da pek bi gizemli ve gotik duruyor, açıkçası sevdim şimdiden. Hanna gibi, üçüz uşaklar da çok ilgi çekici ve gizemli olmuş, seiyuuları yoktu son baktığımda, yani onların sesini hiç duymayabiliriz.

Gelelim yeni kahya Claude'a, seiyusunu beğenmedim. Dahası Takahiro Sakurai'ın sesini beğenirim ama nerde Daisuke Ono'nun hem seksi, hem kibar ama olabildiğine gizemli Sebby dublajı, nerde bu kaba tonlu Claude sesi. Gerçi Claude'un karakterine ters sayılmaz bu ses tonu, çünkü kendisi hiç de Sebby gibi alaycı ya da eğlenceli değil.

Hatta benim bildiğim, Ciel Meilin'in gözünü oymaya kalksa, Sebastian Ciel'e engel olurdu (ki Ciel'in sinirden Liz'e el kaldırdığı bir bölümde elini tutmuş, Onu durdurmuştu hatırlarsanız) bu Claude ne rahat adam, geldi ellerini siliyor Alois'in oyma işleminden sonra, hiç "ne yapıyosun manyak boççan?" demiyor.XD

Valla yeni efendi Alois, Ciel ile yarışabilir belki özgün karakteri ile ama bu Claude böyle odun odun devam ederse kendisinin 5. bölümde esamesi okunmaz benden söylemesi.:otgorite: Öyle gözlük atmalar, danslar da bir yere kadar, bal gözleri bile kurtaramaz benim nezdimde onu böyle odun giderse.:D

ve ve ve Sebby ve Ciel sürprizi! Bakın bunu beklemiyordum işte, hem de hiç, bizimkileri hiç göremeyeceğiz, belki bir ümit shinigamileri, Greil'i falan görebileceğiz sanırken çıkıverdiler yaa, o paltosu ve şapkasıyla Daisuke Ono'nun iç gıcıklayan sesini tanıdım ve gözlerim parladı yaa, o 1. dönem gıcık olduğum velet Ciel'i bile nasıl özlediğimi farkettim. Ayrıca yani bu şu mu demek oluyor; Sebastian Ciel'inin ruhunu yememiş mi?

İşte bu kısmı acayip kafamı kurcalıyor, neden acaba? Bir şeytanın uysallaşması fikri komik olurdu açıkçası, nedir acaba Ciel ile sahnelere geri dönmüş olmalarındaki gerçek sebep? Ne olursa olsun, toplasınlar eski kadroyu, feci özlemişim ulan, bunu bilir bunu söylerim.:D

Zaten kapanışın sonundaki sonraki bölüm trailerı "oha n'oluyoruz! aha Ciel, aha Elizabeth aha Meilin, aha Bard, Finny herkes burda!" dedirtti, şaşırttı, resmen 1. dönem kadrolu klasik bir bölüm izleyeceğiz gibi 2. bölüm, yeni kahya ve sahip nerelerde acep?

Ayrıca Sebby de oldukça kıskanmış görünüyordu yeni kadroyu, ahahaha diyordu ya "ortada bir kahya varsa o da tabii ki Pantomhive'ların kahyasıdır" diye. XD

Yine harikasın Sebby!

Şimdi tek görmek istediğim o 2. bölüm trailerında kısacık da olsa gülümseyişini gördüğümüz, 1. dönem öldüğünü sandığımız Lau'nun yaşayıp yaşamadığı ve tabiki ne bölümde, ne de trailer'da göremeyince hüzünlere gark ettiğim GREIL!!!!!!!!!

Onlar ve diğer shinigamileri de gördük mü tamamdır, tadından yenmeyecek bir şeyle karşı karşıyayız, yeni karakterlerle besleyip, doyamadığımız eskileri de olaya katmaları 1.sini aşacak bir yapım olabileceğini hissettiriyor.

Yazın en güzel şeyi olacak, kuşkusuz.:D

ßu yorumdan sonra soze gerek kalmiyor dusundugum herseyi fazlasiyla aktarmis arkadas :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evettt sonunda ben de izledim...

Öncelikle nedir bu örümcek sevdası ne gerenk var fobisi olanvar olmayan var gözüme gözüme soktular huylandım, izlemeyi bırakıyordum... Sarışın çocuğumuz cidden kız gibi hele o şort tam bir kız havası vermiş ve psikopatlığından nefret ettim...

Gözlerim dolu dolu izliyordum sahneleri yani seriyi bırakmama az kaldı..

Son bomba yeni uşağımızın dansı la uşaklığını bil adam gibi servis et şu tabakları çanakları sanki dans yarışmasındayız derkennnn tanıdık bir yüzle karşılaşmak oldukça iyi geldi.

Blue nun dediği gibi sevimli ve güzel her şeyi seven manyak..

Artık sanırım bu seri sadece yeni çocuk ve yeni uşağa ait bir hikaye olacak derken beklenen adam geldi, kapının önünde o yağmurda bekleyen adamı sesinden tanıdım dersem yalan olur... Hatta manyak dedim kendi kendime insan ıslak giysilerini çıkarır takiiiiii... Tabağın kenarındaki noktayı farkedinceye kadar o anda koptum mükemmel ötesiyi...

Sebastiansız bir kuroshitsuji düşünemiyordum zaten....

Ayrıca bu yteni çocuk Ciel i nereden tanıyor o kısmı anlamadım.. Yoksa Phantomların binasına mı yerleşmiş bunlar o kısmıda anlamadım...

Çok hoş bir seri bizi bekliyor diyebilirim.. Umarım umutlarımız boşa çıkmaz... :qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayrıca bu yteni çocuk Ciel i nereden tanıyor o kısmı anlamadım.. Yoksa Phantomların binasına mı yerleşmiş bunlar o kısmıda anlamadım...

Yok yok orası Trancy malikanesi. Zaten Phantomhive malikanesi yıkılmıştı. Neyse Sebastian tekrar onarır :D (sanki bi kere daha yıkılmıştı, yoksa yanılıyor muyum?) Ciel'i tanımasına gelince zaten onun yüzüğünü almışlardı ama Alois yüzüğün o kutuda olduğunu bilmiyordu. Off bu ilk bölüm çok kafa karıştırıcı oldu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet Phantom malikanesi 2 kere yıkılmış oldu. İlkinde Ciel annesini ve babasını kaybetti. İkincisi ise son bölümlerde yaşananlar oldu işte.

Yanlız sanırım bu seriyi ingilizce gruplar sevmedi. Çünkü daha 2.bölüm ingilizce bile çıkmadı. :sinirfli:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

serinin lisansı alınmış..bu yüzden ingilizce çeviriler çıkmıyor:(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

daha kuroshitsuji yi bitirmeden ^^' kuroshitsuji 2 ye başladım ... işte merak ^^' aslında böyle yapmam biraz garip xD fakat ^^' online izleyebileceğim yerler hep bana uyuzluk yaptı 1. sini bu yüzden bitiremedim.. her neyse...

2. sinde ^^' o uşağı sevmediğimi dile getirmek istiyorum ^^'

bölüm hakkında tam olarak ne diyebilirim bilmiyorum ^^' ilk bölümden bir anlam çıkartmayı beceremem *-* 2. bölümüde daha izlemedim zaten ^^'

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 2

İşte bu ya. Sonunda bizim eski uşakları gördük. Valla onları ve yaptıklarını özlemişim. Bir beyaz geyik bulalım dediler. Beyaz geyik dışında bir sürü şey getirdiler. Sebbyden de sopayı yediler. :D Şunu söylemek istiyorum. Lauyu gördük ama Ciel'in ona düşmanlığı yoktu. Ayrıca 3.bölüm prewievinde Greil ve Ciel'in halasıydı herhalde şu kırmızıyı seven o çıkıyor. Birde mezarcı :D Sanki hiç tanımıyorlarmış gibi bahsettiler onlardan. Acaba ilk seriden farklı mı ilerleyecek bu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2.bölüm

işte asıl başlangıç budur:962129:( ciel i çok özlemiştim) giderek daha karışık oldu..hiç anlamıyorum..öldü zannettiklerimiz geri geliyor.ciel neden ölmedi kimse söylemiyorqsoru

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 3

Normal Kuroshitsuji gibi garip olaylar dosyasına başladık. Aklımı kurcalayan bir şey oldu. Greil'i Ciel tanımadı ama Sebastian tanıyor bu nasıl oldu? Sanırım Ciel hafıza kaybı gibisinden bir şey yaşadı. Sonuçta tahminim çıktı Phantomhive vs Trancy ailesi olacak. Yani köpek örümceğe karşı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 3

Normal Kuroshitsuji gibi garip olaylar dosyasına başladık. Aklımı kurcalayan bir şey oldu. Greil'i Ciel tanımadı ama Sebastian tanıyor bu nasıl oldu? Sanırım Ciel hafıza kaybı gibisinden bir şey yaşadı. Sonuçta tahminim çıktı Phantomhive vs Trancy ailesi olacak. Yani köpek örümceğe karşı.

Birinci sezondan tamamen zit ilerliyor.Kafam bayagi karisti acikcasi cielin olmemesi mumkun sebastian yasamasina bi muddet daha izin verir o yokken baska soylu kralicenin isteklerini yerine getirir(kralicede olmustu neyse -.-' ) Hikaye bi sekilde ilerler ancak olen herkezin geri donmesi iste bu cok garip.. Konu karman corman oldu hadi bakalim hayirlisi ilerleyen bolumlerde kafamizdaki soru isaretleri umarım cozulur..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yahu nekadar netten ırak kaldıysam :qstress:2. sezon cıkmısta haberim olmamıs.lisanslanmışmı pff:aglama3:.arkadaslar mumkunse bana izleyebileceğim güzel bi sitenin linkini atabilirmisiniz zahmet olcak ama ..:)qdislers

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tahminimce, ilerleyen bölümlerde ilk sezonla bağlantı kuracaklardır. ancak bunu iyi mi yaparlar yoksa havada mı kalır, esas bunu merak ediyorum.

Code Geass R2 buna iyi örnek...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezonda bazı kişilerin ölüp ölmediğini bilmiyoruz. İlk bölümde Sebastian'ın çabaları ilk sezonla bağlantılı olduğunu birazcıkta olsa gösterdi ama asıl sorun bundan sonra başlıyor. Neyse ilerleyen bölümlerde bir şeyler açıklanacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk sezonu bitirdim ve hemen bu sezona başladım ama kafam çok karıştı buna rağmen bir teorim var :D ilk üç bölüm ile ilgili

ilk bölüm sonunda sebastian'ın ciel'i uyandırdığını gördük ama uyandıkmak için yüzüğe ihtiyacı vardı benim teorime göre sebastian ciel'in ruhunu aldı fakat bir kısmını yüzükde sakladı bu yüzden ciel uyandıkdan sonra herşeyi hatırlamıyor en basidi madam red'in ölmediğini sanıyor ama sebastian'ı geyik olarak hatırlıyor yani tüm anıları tam değil ben bu durumu ruhunun tamamını almamasına bağlıyorum birde ilk sezon sonunda sebastian kolunu kaybetmişti ve uzun süredir ruh yemediği için vücudunu yenileyememişti burda gördük ki sebastian kolunu geri almış

birde şu yeni kahya var onun ve efendisinin amacının ciel'i yakalamak olduğunu öğrendik hatta yüzük bile onlardaydı yalnız neden yakalamak istiyorlar o konuda hala bişi açıklamadılar

yeni bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum asıl olaya hangi bölümde girerler acaba:qsoruls:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sakura süper teori ya bak bu olabilir. Ayrıca,

3.bölümün sonunda Örümceği buldukları an olaya girdiler zaten. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aaaa Özkan benim teoriler hep süperdir zaten :Pişte yeni bir teori

evet örümcekle ilgili konuya küçük bir giriş yaptılar hatta 4.bölümde yeni kahyayı görüyoruz ama ben hala esas konuya gireceklerini düşünmüyorum birde ölülerin canlı olması bana çok garip geliyor Lau'nun öldüğüne dair birşey yoktu hani tam olarak ölümünü göstermediler fakat polis olan adamın ölümü gösterilmişti şimdi bıyıklı bir biçimde yaşıyor kafam çok karıştı biran ölülerin yaşadığını görünce ve Londra'nın da yakılmamış halini görünce aklıma acaba seri Ciel Sebastian ile anlaşma yaptığı andan itibaren mi başlıyor diye düşündüm çünkü 3.bölümde Ciel kont olarak iş sektörüne yeni gidiyordu ama ilk sezonda Ciel çoktan iş sektörünü kurmuş ve ilerletmişti birde ilk sezon Ciel Sebastian ile anlaşma yaptıkdan 2 yıl sonrasını anlatıyordu buda biraz kafa karıştırıcı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vay be ben o kadarını hatırlamadığım için bu teorinde doğru olabilir. Yok anlaşma yaptıktan 2 yıl sonrasıymış falan hiç hatırlamıyorum ben onları. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben seriyi dün bitirdiğim için hepsi aklımda :) sanada kısa bir özet geçmeni tavsiye ederim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?