Jump to content
  • Kayıt Ol

Ghibli'nin Son Projesi Yakında!

fudy

Önerilen İletiler

karigurashinoarrietty.jpg

Hayao Miyazaki'nin önderliğinde kurulan stüdyonun son projesi 'The Borrower Arrietty'!

Yerdeniz Üçlemesi'nin bitmesine ramak kala, Hayao Miyazaki'nin kurucusu olduğu ve Japonya'nın en büyük animasyon stüdyosu 'Studio Ghibli'nin son projesi 'The Borrower Arrietty' yakında vizyona giriyor...

Mary Norton'un 'The Borrowers' isimli roman serisinden Hayao Miyazaki tarafından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Prenses Mononoke'de de çalışmış olan Hiromasa Yonebayashi var. Bu ilk filmiyle Yonebayashi, Ghibli'de film yöneten en genç isim oldu.

Tokyo'da geçen hikaye, 10 cm'lik boylarıyla insanların evlerinde yaşayan bir grup 'küçük insan'ın etrafında geçiyor. Fakat bir gün, bir çocuk, evin 14 yaşındaki gizli misafiri Arrietty'iyle tanışır ve aralarında bir arkadaşlık başlar...

1985 yılında Hayao Miyazaki'nin önderliğinde kurulan Ghibli şu ana kadar Kızıl Kanatlar (Porco Rosso), Ruhların Kaçışı (Spirited Away), Prenses Mononoke (Mononoke Hime), Küçük Denizkızı Ponyo (Gake no ue no Ponyo) gibi bir çok ses getiren animasyona imza atmış, bir çok ödül kazanmıştır. Stüdyo şu an Ursula K. Leguin'in 'Yerdeniz Üçlemesi' uyarlaması üzerinde çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• özz

4

• fudy

4

• bedifeci

3

• Luna

2

En Çok Yazanlar

Dün yeni serilere animedb de bakarken dikkatimi çekmişti ,web sitesini öylesine bir incelemiştim 'Studio Ghibli ne çıkartırsa izleriz diyenlerdenim.Parmak kıza benzettim.Yine çoçuksu kaybetiğimiz tarafımızı hissetirecek bir filme benziyor.Bilgi için teşekkürler fudy.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle katılıyorum, Miyazaki ne çıkarırsa çıkarsın düşünmeden izlerim. Hayalgücü ve animasyon kalitesi olarak çok başarılı buluyorum. Bu arada Spirited Away, orjinal adıyla Sen to Chihiro no Kamimakushi, gerçekten de Türkçe'ye "Ruhların Kaçışı" olarak mı çevirildi? Afişleri hatırlayamadığım için emin olamıyorum. Durum böyleyse, bu film başlıklarını her kim çeviriyorsa kendisine şöyle okkalı bir yuh çekmek istiyorum.:neqoluyor:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:) evet Ruhların Kaçışı olarak çevrildi.

küçükken izlediğim bir çizgifilm vardı, orada da böyle küçük insanların (gerçi kuyrukları vardı onların) maceraları anlatılıyordu. ona benzettim ben de.

Yerdeniz Öykülerinin devamı çekiliyor demek, bu habere de çok sevindim. bilgi için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son projesi derken, Ghibli bir daha film yapmayacak anladım.Yorumları okuduktan 5 dk sonra jeton düştü.:006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oğlu yapacaksa ki sanmıyorum. Tales from Earthsea daki gibi uyumayız inşallah , yukarda yönetmen, uyarlama hakkında bilgi var.Güzel olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşin içinde Hayao varsa bu film izlenir :D Ki Türkiye de en çok DVDleri satılan anime Hayao'nun serileridir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Fragmanları çıkalı çok olmuş. Ben daha yeni gördüm. Buyurun hep beraber izleyelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fragmanın arka planında çalan müziğin sözleri ve download linki:

Arrietty’s Song [Japanese] (Cecile Corbel)

Romaji

I’m 14 years old, I’m pretty

genki na chiisai lady

yuka shita ni zutto

karigurashi shiteta no

toki ni wa happy toki ni wa blue

dareka ni aitai

kaze kami ni kanjite

sora wo nagametai

anata ni hana todoketai

mukou wa betsu no sekai

hora chouchou ga matteru

watashi wo matteiru

sou kawaru koto no nai

watashi no chiisai sekai

kirai janai no demo anata wo

motto motto shiritakute

yorokobi to kanashimi wa itsumo

ori mazatte yuku

kaze kami ni kanjite

sora wo nagametai

anata ni hana todoketai

mukou wa betsu no sekai

hora chouchou ga matteru

anata wo matteiru

taiyou no shita de

hana ni kakomarete

anata to hibi sugoshitai

kono omoi wo mune ni atarashii sekai de

watashira shiku ikiru

English

I’m 14 years old, I’m pretty

A fine young little lady

From underneath your floor

From you I’ve always borrowed

When I am happy when I am blue

I want to see you

Feel my hair in the wind

Take a look up at the sky

Pick a flower just for you

Beyond is a different world

Look at the butterflies flutter

Waiting just for me

Yes it’s unchangeable

This small world of mine

I don’t hate it but I want to

Learn more and more about you

Joy and sadness are always

Mixing together

Feel my hair in the wind

Take a look up at the sky

Pick a flower just for you

Beyond is a different world

Look at the butterflies flutter

Waiting just for you

Underneath the sun

Surrounded by flowers

Pass the days together with you

These thoughts of a new world in my heart

Are going to live within us

Downloads

MP3 | Instrumental

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Yanılmıyorsam 6 Mart' ta olan Ankara' da. İstanbul' da olan ise 26 Şubat' ta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vallahi inanamıyorum. Japonya'da dvd çıkış tarihi henüz açıklanmamış bir anime filmi ülkemizde gösterime girecek. Sırf bu filmi sinemada izlemek için günübirlik gidip gelmeye çalışabilirim. Bakalım, vakit ayırabilecek miyim. 6 Mart Ankara gösterimine gidecek olanlar olursa buluşup topluca gidebiliriz de belki.

Pazartesi de hastanede nöbetçiyim yav, ona rağmen gitmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En çok bekledigim anime diyebilirim. Çoçukça ,içten bir bakış açısıyla eminimki çok hoş iş çıkarmışlardır. Zihni rahatlatan içinde macera ve doğa olan animeler sevilmez mi :012-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bu film için sabırsızlanıyorum bir ara izlicem bende sıradaki filmi merak ediyordum...Harika olduğundan eminim bu arada "Yerdeniz Üçlemesi" adlı proje 2006'da gösterimdeydi kafam karıştı...Sıradaki film Kokuriko-Zaka Kara olmalı...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?