Jump to content
  • Kayıt Ol

Galneryus

CloudT

Önerilen İletiler

top.jpg

Galneryus 2001 yilinda Japonya/Osakada kurulmus melodik power metal bir gruptur.

Üyeleri,

Masatoshi "Sho" Ono - Vokal

Syu - Gitar/Geri Vokal

Taka - Bass

Yuhki - Klavye/Geri Vokal

Junichi Satoh - Davul

Diskografisi

Albümler,

United Flag (EP, Ekim 21, 2001)

The Flag of Punishment (Ekim 22, 2003)

Advance to the Fall (Mart 23, 2005)

Beyond the End of Despair... (Temmuz 12, 2006)

One for All - All for One (Ağustos 22, 2007)

Reincarnation (Eylül 10, 2008)

Resurrection (haziran 23, 2010)

Singles

Rebel Flag (Ağustos 23, 2002)

Everlasting (Haziran 27, 2007)

Alsatia / Cause Disarray (Mart 19, 2008)

SHINING MOMENTS (Temmuz 30, 2008)

BEGINNING OF THE RESURRECTION -Digital EP- (Nisan 21, 2010)

DVD

Live For Rebirth (Kasım 22, 2006)

Live For All - Live For One (Mart 5, 2008)

Muzik Videoları,

"Struggle For The Freedom Flag" (The Flag of Punishment)

"Silent Revelation" (Advance to the Fall)

"My Last Farewell" (Beyond the End of Despair...)

"Everlasting" (Everlasting)

"New Legend" (One for All - All for One)

"Alsatia" (Alsatia / Cause Disarray)

"Shining Moments" (Reincarnation)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
  • İleti 4
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• SPAWN-TheUndead

1

• Ryuga

1

• CloudT

1

• Ronnie92

1

Vay hiç farketmedim bu konunun forumda var olduğunu. ^^ 1 numaralı Japon grubumdur Galneryus. Solistleri Yama-B ve basçı Yu-To'nun ayrılması çok kötü oldu. Henüz alışamadım yeni solist Sho'ya. Sho'nun sesi nedeniyle eskiye göre grubun sound'u biraz değişti. Ama yine de 1 numaralar ^_^

Grubun 2008 LIVE for ALL - LIVE for ONE konserini tavsiye ederim. En bomba parçalarından oluşan güzel bir setlist ile çıkmışlar. Diğer konserleri ile arasında büyük bir fark var. Google arama ile bulunup indirilebilir, ya da direk youtube da aratıp tüm konseri izleyebilirsiniz.

Grubun tüm parçaları süper lakin en sevdiğim parçası New Legend'dir, ikinci sırada da everlasting var ^^ Destiny ve Future never dies de gerçekten güzel olmuş. Özellikle Syu gitarda resmen döktürmüş. Her zamanki hali ^^

Galneryusun bu 7. stüdyo albümü olan Phoenix Rising benim acımdan tam bir fiyasko oldu. Albümden ancak 3 parça dinleyebileceğim kıvamda. Beklenti ne kadar büyük olursa hayal kırıklığı da o kadar büyük olur. Ama olay sadece beklenti değil, ne yazık ki gerçekten de düşük seviyede bir albüm. Bir önceki Resurrection albümünün bile tırnagı olamaz cinsten.

Genel olarak önceki albümün çıkış parçası Destiny ile bu yeni albümün çıkış parçası Future Never Dies birçok yönden birbirine benzemekte. Albümsel olarak da benzer unsurlar var ama Phoenix Rising ne yazık ki Resurrection'un 2 boy kısası kıvamında diyebilirim.

Kısacası bu yıl bu albümle yaktın beni Galneryus :quyari:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Galneryusla biraz geç tanıştım ben. (Rainbow animesinden sonra) ama hemen favori Japon gruplarım arasına girdi. Favori şarkılarım Destiny ve Save You. Tüm albümleri var ama bazı şarkılarını dinlemedim sanırsam :fff:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...

Virtüoz kıvamındaki adamların icra ettiği gruptur kendileri. Bence Angel of Salvation albümeriyle Phoenix Rising fiyaskosu için bir özür albümü oldu. Sonra gelen 2 compilation remastered tadındaki albümlerde bence fazlasıyla güzeldi. Yeni albüm gelsede deli gitaristimizi izlesek :cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

en sevdiğim japon grupların başında gelir galneryus. yama-b ve yu-to'nun gruptan ayrılmasından üzülsem de hala kendilerini dinlettiriyorlar bana. syu grubu her şarkıda sevdirtmeyi beceriyor muhteşem bi gitarist.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?