Jump to content
  • Kayıt Ol

Chuno / Slave Hunters

bedifeci

Önerilen İletiler

chunog.jpg

İsim: Chuno / 추노

Diğer İsimleri: Pursuing Servants / Slave Hunters/Köle avcıları

Tür: Tarihi

Yayınlanacağı Kanal: KBS2

Yapım Şirketi: Chorokbaem Media (초록뱀 미디어)

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2010

Senaryo Yazarı: Chun Sung Il (천성일)

Resmi Sitesi: http://www.kbs.co.kr/drama/chuno/

Konusu

Joseon Hanedanlığı döneminde Chuno (Chuno Ggun "olarak bilinir) köle avcılarının dünyasını anlatan bir drama.Köleler (Nobi olarak bilinir) köleliğin sisteminde doğmuş suçlu ve cezalandırılması gereken kişilerdir. Bir gün bir köle avcısı (Jang Hyuk) yanlışlıkla suçlandıktan sonra kölelerin arasına düşen bir nobinin yani kaçak bir kölenin(veliaht prens olduğu ve bir komploya kurban gittiği söyleniyor) (Oh Ji-ho) izini bulmak için görevlendirilir. Chuno kaçak köleyi ararken hizmetçi olan sevdiği kadın (Lee Da-hae) ıda bulmaya çalışır. Dizi bir aşk üçgeni içerisinde geçiyor. Büyük çaplı drama muhteşem görsellere sahiptir...

Kaynak:korea-fans

KISA YORUM.

Tanıtıma girmeden ,hazırlanmış tanıtımı ekliyeyim dedim ,denizler imparatorundan sonra bu türe ikinci defa giriyorum ,ilk iki bölümü izlemiş bulunuyorum , diziye alıştım. Müzikleri ve karekteri hoşuma gitti. O dönemin havası güzel verilmiş. Dövüş sanatları ve kılıç olunca deymeyin keyfime.İzleyenler varsa bu başlıkta tartışabiliriz.

chuno_87.jpg

Türkçe altyazı için

Chuno -OST-.torrent

Chuno -OST-.torrent

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

3

• Squaw

2

• özz

2

• SyLaR_54

2

Harika bir dizidir. Oyunculuklara gelince benim için asyanın en iyi erkek oyuncusu Jang Hyuk var. Yine muhteşem oynamış hatta dizinin önüne geçmiş diyebilirim. Uzun süredir böyle muhteşem oyunculuk görmemiştim. En son Daniel Day Lewis'in There Will Be Blood'daki enfes oyunundan sonra.

Dizinin 2 ana hikayesi ve 2 yan hikayesine harika sonlar yazmışlar. Aksiyonu bol, draması muhteşem hatta kommediside çok iyi. İzleyin pişman olmazsınız derim :). Bir şey söleyim konu tanıtımda ki gibi ilerlemiyor:P...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...

sadece ilk iki bölme göre yorum yapıyorum çünkü 4-5 arkadaş cumadan cumaya 2 şer bölüm izleyerek hep beraber izlemeyi planladık.

ya ben dramatik yapımlara pek gelemiyorum üstelik bu bir de tarihi! :D anam bir dahaki noolur komedi veya aksiyon olsun yaa:)) yakın tarihi izleyebilsem de, bayaaa uzakta kalmış tarihi yapımlarda çok kasılıyorum izliyeceğim diye.. neyse ilk iki bölüm için aslında çok falza söylenebilecek bir şey yok. ancak Jang Hyuk iyi bir oyuncu olduğunu cidden gösteriyor. valla eskiden olsa ben yaşayamazmışım:D %100 dilim yüzümden öldürülürdüm. aslında squ yapımları mukayese eden anket yapsak ya .. ama aynı anlatım yada içeriğe sahipler yada onun gibi bir şey..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diziyi ben de izliyorum. En son 11'i izledim. Çok iyi bir dizi. Müzikleri, dövüşleri, oyunculukları hepsi ayrı bir güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Aurora Borealis

Yavrum birer hafta ara yerine hafta içi de arada bölüm atalım yahu, gerçi ben günde 1-2 bölüm olarak düşünmüştüm ama tarihi yapım yoruyor diyorsanız aradaki günlerde de 1'er 2'şer bölüm atarak gidelim. Yoksa o kadar uzun ara diziyi unutturabilir. :D

Dramatik yapımları seviyorum ama tarihilerde ince eleyip sık dokumaya başladım. Nedense her tarihi yapımı sevemiyorum; bugüne kadar izlemiş olduklarım arasında bi The Moon that Embraces the Sun sevdim bir de The Legend'i sevdim. Tarihi tür olarak geçmiyor ama benim gözümde tarihi öğelerle süslendiği için aynı etkiyi bulduğum Hong Gil Dong ve Queen In Hyun's Man dizileri de vardır; bu ikisi de tarihi öğelerle bezenmişti. Chuno da kraliyet hayatından uzak işlendiği için ilk 2 bölüme göre sevdiklerim arasında yerini alacak gibi. Bazı oyuncuları ilk defa izliyor olsam da oyunculukları sevdim baya. Özellikle My Girl'den sonra (hatunu pek sevmiyorum ama yine de My Girl'deki rolü açısından sevdiğim isimlerden) tarihi yapımı da becereceğini düşünüyorum. Özellikle bir isim var ki rolünden dolayı kendisine aşırı sempatiklik beslemeye başladım. Personal Taste dizisinde çok sinirimi bozmuştu ama bu dizide Kim Ji Suk beni aşırı keyiflendiriyor, ona bayıldım resmen. Hang Jung Soon da Prosectutor Princess dizisinde çok uyuz görünmüştü bana, duygusuz bir varlık gibiydi ama bu dizide o da sempatik olacak gibi. :D Ahn Suk Hwan'sa varlığıyla yeter, bayılıyorum o adama. :) Benim gözümde Kore'nin Şener Şen'i gibi bir konumda. xD Jang Hyuk'u filmleriyle izlemiştim ama dizi oyunculuğunu ilk kez izliyorum, yine de rol yeteneğini çok beğendim. Ha bir de Lee Jong Hyuk var, A Gentilman's Dignty'den sonra kötü rolde olsa bile seviyorum kendisini. Bu ajussi nasıl sevilmez ki? :)

Dizinin kostüm dizaynlarını çok beğendim, kostüm dizaynlarıyla bütünleşen saç tasarımları çok hoşuma gitti. Genelde uzun saçlı erkekleri sevmiyorum ama söz konusu dramalar olunca bu prensip yıkılıp geçiliyor sanki. :D Özellikle de dağınık tarzda toplanan saç modelleri çok hoşuma gidiyor. İzlediğim kadarıyla fazla şey yazdım, dizi bu ilk bölümlerdeki çizgisini bozmazsa sevdiğim tarihiler arasında yerini alacak.

@SyLaR_54

Planında olmadan sen de bizim seyir ekibimize katılmış oldun, fena mı? Yorumlaşmalarımıza seni de bekleriz. :)

Ha Semiha yavrum yapımları mukayese edelim demişsin ya, türler arasında dizileri oylayan bir anket mi demek istiyorsun, yoksa türleri mi oylayalım? Şöyle de olabilir; birkaç anket hazırlayabiliriz. Dediğin gibi yıl veya aynı tür içersinde bulunan dizileri oylamaya açabiliriz. Yalnız bu tek başına yapılabilecek bir şey değil ama istersen ikimiz o tür bir şey yapabiliriz ya da başka yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa anketler kısmımızda, olmadı bu dramaları tartıştığımız alanda türlerine göre dizileri sınıflandırıp bir anket başlığı açarız, orda hem yorumlaşıp hem de dizileri oylayabiliriz, ne dersiniz?

Ayrıca, bir dahakine dediğin gibi komedi veya aksiyon seçeriz de Sunbaenim olarak Leyl ve sen ne sorsak izlemiştiniz, yani suç sizdeydi yavrucum. :P:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Aurora Borealis

gerçi ben günde 1-2 bölüm olarak düşünmüştüm ama tarihi yapım yoruyor diyorsanız aradaki günlerde de 1'er 2'şer bölüm atarak gidelim.

Dizinin kostüm dizaynlarını çok beğendim, kostüm dizaynlarıyla bütünleşen saç tasarımları çok hoşuma gitti. Genelde uzun saçlı erkekleri sevmiyorum ama söz konusu dramalar olunca bu prensip yıkılıp geçiliyor sanki. :D Özellikle de dağınık tarzda toplanan saç modelleri çok hoşuma gidiyor. İzlediğim kadarıyla fazla şey yazdım, dizi bu ilk bölümlerdeki çizgisini bozmazsa sevdiğim tarihiler arasında yerini alacak.

Ha Semiha yavrum yapımları mukayese edelim demişsin ya, türler arasında dizileri oylayan bir anket mi demek istiyorsun, yoksa türleri mi oylayalım? Şöyle de olabilir; birkaç anket hazırlayabiliriz. Dediğin gibi yıl veya aynı tür içersinde bulunan dizileri oylamaya açabiliriz. Yalnız bu tek başına yapılabilecek bir şey değil ama istersen ikimiz o tür bir şey yapabiliriz ya da başka yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa anketler kısmımızda, olmadı bu dramaları tartıştığımız alanda türlerine göre dizileri sınıflandırıp bir anket başlığı açarız, orda hem yorumlaşıp hem de dizileri oylayabiliriz, ne dersiniz?

Ayrıca, bir dahakine dediğin gibi komedi veya aksiyon seçeriz de Sunbaenim olarak Leyl ve sen ne sorsak izlemiştiniz, yani suç sizdeydi yavrucum. :P:D

ben haftada 2 bölüm sandıydım. cuma ve sali 2 bölüm yapalım o vakit uyar mı?

evet türler arası veya benzer rollerde oynayan ama farklı yapımlardaki başroller arası ya da çiftler arası gibi ya geçen bu korenin drama ödüllerini izledimde KBS nin di galiba adamlar çok komik dallarda ödüller vermiş:D yok en iyi ağlayan yok en iyi gülen (attım bunu) gibi ordan geldi aklıma.. (ör: mesela 9 kuyruklu tilkinin bir kaç versiyonu vardı mukayese edilebilir. yada nebiliyim bir oyuncunun en iyi yapımı da olabilir sallıyorum tamamen)

ya evet suç bizde izleyecek bir şey bulamıyorum. bu aralar eski yapımlara bile baktım izlermiyim diye amma velakin çok eskilerde sarmıyor oyuncular acemi iken hakkatten acemilikleri bariz belli oluyor ifrit oluyorum kötü oyunculuğa. geleceklerden bir tanesini böyle yapalım geçen baktım fena durmayan baya yapım var geliceklerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu tarihi yapimlarda modern müzik kullanmasinlar ne olur, gıcık oluyorum. Tarihten kopup günümüze dönüyorum. :D Ben de 2 bölüm izleyip geldim. Yorum yapacak pek bir şey yok şimdilik. Dövüş sahneleri neden bu kadar abartı olmak zorunda, ağır çekimi güzel buluyorum da donma nedir yani 2. bölümün bittiği o sahne örneğin. Teknik açıdan eleştirilerim bunlar. :P Tarihi yapımlardaki entrika olayı beni hasta ediyor valla. Sinir mi dayanır bunlara?!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Entrika konusunda haklısın. İşin içinde saray var diye illa entrika koyacaklar, şart sanırım. :D

Müzik konusunda katılmıyorum, güncel müzikler kullanılması hoşuma gidiyor. Özellikle Chuno'da cuk diye oturmuş müzikler bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tüm müzikleri dinleyemedim henüz, daha 2 bölüm izledim. Sözsüz müziklere pek lafim olmaz da pop, hafif müzik tarzındaki şarkılar asırlar öncesini anlatan tarihi yapımın içinde ne arar. Jeneriğe koy, bölümün içinde ne işi var düşüncesindeyim. :) Otantik müzik tercihim ki geleneksel enstrümanlarla harika şeyler çıkarılabilir.

Entrikalar da entrika yani, çatır çatır adam öldürüyorlar. Ne çok kan akmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Müzik konusuna pek dikkat etmedim ama şu ağır çekim olayını yeni geçmişken donma durumunda ben bile dondum:)) o neydi yaa.. hayır kamera donmuyor da adamlar donmuş gibi duruyor ya o daha komik..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Aurora Borealis

Tamam bebek, diğer arkadaşlara da uyarsa bence salı ve cuma 2'şer bölümden gidelim, dizi uzadıkça uzamaz hem. :D

Anket işini senle bi ayrıntılı görüşelim olmazsa, kategorileri şöyle sıralayabiliriz; ayrı başlık olarak en iyi romantik/tarihi/aksiyon/dram olarak dört tane açabiliriz, ekstradan da çiftler ve 2012'nin en iyi dizisi olarak açılabilir. Nasılsa 2013'e az kaldı, başka fikir varsa onu da değerlendirebiliriz. Bir sürü daldan bahsederken aklıma en sevdiğim dal geldi aslında; En İyi Yardımcı Aktör/Aktris (hatta biz bunu en çok öne çıkan olarak da değiştirebiliz. :P). Bu da Güneşi Kucaklayan Ay'dan dolayı geldi aklıma, o ufaklığa bayılıyorum resmen. Böyle bir dalı da açarsak oyum belli, gözüm kapalı onundur. xD

Acemilik konusunda da sana katılıyorum, Wookie'yi Hanoi Bride dizisiyle izledim de çok toydu. Allahtan dizi 2 bölümcük, 16-20 bölüm arası olsa çatlardım kesin.

Bunu bi atlatalım da yeni izleme programına izleyeceğimiz dönemde el atarız. :)

@özz

Entrika olayları konusunda sana hak veriyorum, saray hayatı girince entrikanın dibine vuruyorlar resmen ama bunlar da hayatın gerçeği. O dönemlerde belki de daha beterleri yapılıyordu, bilemiyoruz.

Müzikler konusundaysa Chuno'nun müziklerini sevdim ben, bana itici gelen bir tarafı olmadı. Özellikle de 2. bölümde ortaya çıkan şarkıları vardı, baya hoşuma gitti ama tarihi atmosfer içersinde düşünürsek dizinin konseptine uyan en iyi müzikler Dong Yi dizisine aitti. Bunu sık sık dile getiriyorum ama bir kez daha değineyim dedim. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chuno adını gördükçe zor tutuyorum kendimi :D Neyse siz izleyin bitirin sohbetini sonra yaparız :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlemeye başladığım ilk bölümden itibaren aksiyon içeren film ve dizilerinin bana göre olması gereken en önemli özelliklerini içinde barındırıyor; ağır çekimler ve sahnelere uygun müzikler bu dizi için yeterince güzel, yerinde olmuş. O yüzden dizi böyle devam ederse beğendiğim diziler arasında yerini alacak gibi.

İlk 2 bölüme göre oyunculuklarını da beğendiğim dizilerden biri, tarihi yapımlara yakışan doğal güzellikler de dizinin en büyük artısı olmuş. Şimdilik gidişatı beğendim, dövüş sahnelerini de fazla uzatmamışlar. Umarım finali de diziye yakışır nitelikte olur.

@Hitokiri

MDL profiline baktım da diziye 10 vermişsin ve favorilerine yerleştirmişsin. Bakalım, diziyi tamamladığımızda senin gruba katılacak mıyım? :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?