Jump to content
  • Kayıt Ol

BakaBt sorunu

NitroCharger

Önerilen İletiler

ip takibi varsa kolayı modeme reset atmak :D

sonra şöyle bir durum var ki bakabt'de kullanıcıyla girmeden birkaç aydan önceki torrentleri göremiyorsunuz,

ve de bas bas bağırıyorum fake uploader kullanın rahat edin diye kimse dinlemiyor beni :D hione'a bi hesap yaptım geçenlerde, 680gb upload, 28gb download'u var şuan kendisine sorabilirsiniz:D ve bu işlem hiç bir emek sarfetmeden interneti kasmadan kota yemeden 4 gün sürüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 50
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gezz+

10

• Yamato

5

• Akuma_Blade

4

• NitroCharger

4

bir torrent upload etmeye kalktığında direk olarak tracker'a kaydedilmiyor. önce offered kısmına alınıyor, başlığa, sayfa düzenine vesayre torrentin genel yapısına bakıyorlar, yüklediğin anime veya manga tamamlanmış mı ona bakıyorlar, sonra yüklemek istediğin kalitenin üstü kalitede bir sürümü var mı piyasada diye bakıyorlar, ve ona göre bir kaç gün içinde kabul ediliyor veya reddediliyor. bir keresinde her şeyi tam olmasına rağmen ilk cildini yüklemek istediğim manga tamamlanmadı diyerek reddedilmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bende bu yöntemi kullanıyordum aslında ama site tarafından cezalı olmak istemediğim için nasıl upload yapıldığını merak etmiştim :D şuan 5 seriyi upload yapıyorum bakalım bu cezadan ne kadar bir sürede kurtulacağım merakla bekliyorum :D

Benim 1 hafta sürmüştü cezam :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir torrent upload etmeye kalktığında direk olarak tracker'a kaydedilmiyor. önce offered kısmına alınıyor, başlığa, sayfa düzenine vesayre torrentin genel yapısına bakıyorlar, yüklediğin anime veya manga tamamlanmış mı ona bakıyorlar, sonra yüklemek istediğin kalitenin üstü kalitede bir sürümü var mı piyasada diye bakıyorlar, ve ona göre bir kaç gün içinde kabul ediliyor veya reddediliyor. bir keresinde her şeyi tam olmasına rağmen ilk cildini yüklemek istediğim manga tamamlanmadı diyerek reddedilmişti.

Teşekkür ederim! :qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soldaki "SEED ME" seçeneği ile fazladan UL puanı kazanabilirsiniz. Kısa bir süreliğine Freeleech'e düşen (yani kotanızdan gitmeyenleri) her gün arayıp hızlıca edinip kurtulmak da bir çözüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bakabt kadar kolay upload yapılan bi torrent sitesi yoktur herhalde. ne çekerseniz çekin upload edebiliyorsunuz, sürekli çeken birileri var. oysa ben haftalardır torrentleechle cebelleşiyorum. günlerce uploada bırakıyorum çeken yok uyarı aldım. oysa bakabtde 3-4 gün pcyi kapatmadan sırf upload yaparak power user olmuştum. upload hızım 70-80 kb bu arada fazla değil yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. veya 4. kez söylüyorum ama, sıkıntınız varsa fake upload yapın...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

feyk up. yaparken küçük de olsa eline yüzüne bulaştırma ihtimali var, riske atmaya değmez bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

farkedildiğinde sonuçları pek de büyük değil. bakabt hesabı sonuçta tekrar açılabilecek bir şey. ama %10luk ve çok da önemli olmayan bir riske girmemek için bilgisayarı boş yere açık tutup o kadar enerji harcamaya değmez. çevreciyim ben

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

e o zaman anime de indirmeyelim yazıktır pcler ısınıyo, çevreye zarar veriyoruz. qkasd indirirken bi taraftan upload etmenin kimseye bi zararı yok. ama "ben türk taktiğini uygularım, vurkaçtan başka bişi bilmem, adamlar site kurmuş düzen kurmuş banane alacağımı alırım paylaşım yapamam" diyen de çevreci olsa bile bencil zihniyetinden ötürü zarar veriyor dünyaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dediklerine katılıyorum, ancak ratioyu yüksek tutmak adına bilgisayarını sürekli açık tutan var. elbette indirirken upload yap, açıkken upload yapsın, ama fabrika işletir gibi bilgisayarı kapatmamak mantıksız diyorum yalnızca. eğer okulumun yurdunda kalsam yeteri kadar normal upload yapabilecektim zaten ama şuanki internet bağlantımla mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya hep BakaBT olmaz, biraz da Nyaa takılın :quyari:

BakaBT'de ban yediğinizde Nyaa'ya girin :lol:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Arkadaşlar ben aradığım pek çok animeyi bakabt de bulamıyorum nyaa'ya bakıyorum orada da seed çok düşük ya 1 kişi ya 2 kişi oluyor başka tavsiye edebileceğiniz site var mı?...

Konunun yeri burası değil biliyorum ama arada kaynarım dedim, lütfen kızmayın :)... sallss

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Google > 'anime ismi' torrent > ara

Her derde deva valla :D

Bir de animebyt üyeliği almaya çalışabilirsin. Private tracker kendisi, seed yapman gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Warez BB yada Cartoon World forumları aradığın çözüm olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...
gundamaster

Yıllardır googledan aradığım animenin sonuna bakabt yazıp torrentini indirebiliyordum. Birkaç gün önce utorrent yeni versiyonunu yükledim beğenmeyip eski versiyoan tekrar geçtim ve o gün bugündür bakabtden google vasıtasıyla bulduğum torrentleri indiremiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakabt' nin yasakladığı torrent sürümleri var. http://bakabt.me/whitelist.php buradakilerin dışındakini kabul etmiyor. Buradaki bir sürümü indirirsen sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Bakabt' nin yasakladığı torrent sürümleri var. http://bakabt.me/whitelist.php buradakilerin dışındakini kabul etmiyor. Buradaki bir sürümü indirirsen sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Hay yaşa be pain!:qiyiii: Düzeldi. Kullandığım eski sürümü de bulmuş oldum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Ben bakabt üye olmadan googledan bulup indirmeye çalışıyorum ama hiçbir torrent çalışmıyor. gundamın dediği gibi. benim uttorent 3.4.5 ve gayet memnunum bu programdan. Yani whitelistteki versiyonları kullanmadan indiremiyor muyuz? Saçma değil mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sitenin kendince kuralı var işte. Belki o sürümlerde bir açık var ve o açık yüzüne yasakladılar tam olarak bilmiyorum. Ben utorrent 2.2 kullanıyorum çok uzun bir süredir. Bu sürümü deneyebilirsin, en sorunsuz sürümlerden biri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nedenini anlamak istiyorum. Download ve upload sorunlarıyla ilgili bir sıkıntı mı yoksa başka bir şey mi? Ben 3.4.5 den memnunum gayet. Sıkıntı diyebileceğim bir şey görmedim. Torrenti koyuyorum güzelce indiriyor, hata, kesilme, boşa gitme gibi şeyler olmadı. :D Nedeni mantıklı olmadan sırf bakadan indirmek için eski sürüme geçeceğimi sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Kara listenin genel gerekçesi, torrent client'ın fake upload yapmaya elverişli olması veya kendinden abartılı upload sınırları koyarak dengesizlik yaratmasıdır. Ben µtorrent 3.1.3 kullanıyorum, ben de hiçbir sorun yaşamadım. Tixati de kullanıyorum, onunla da hiçbir sorun yok. Torrent client gibi basit bir programı haftada bir güncellemek zaten başlı başına gereksiz ve şüphe uyandırıcı bir şey. Mesele, ticarileşen torrent programlarının kendilerini çekici kılmak için uydurdukları, böyle kapalı tracker'lar için dezavantajlı olan mekanizmalar.

Kısacası, bir torrent client BakaBT'nin kara listesindeyse, sorun BakaBT'de değil, o client'tadır. Sana sorun çıkarmıyor olabilir, tracker için ve genel olarak kullanıcı havuzunun dengesi için sakıncalı ise yasaklanır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:011: , cevaplar için arigato, pain-san ve bakayalo-san.

İşte bunu anlamaya çalışıyordum. bakabt nin wikisini falan okumuştum biraz ama gözüme çarpmadı böyle bir açıklama(vardır belki de görmedim). Valla client falan çok umrumda değil ve kapalı tracker falan bilgim yok bu konularda. Ben indirme açısından baktım meseleye. Yine alıştığım için değiştirmem kullandığım programı muhtemelen. Ama meseleyi anladım. bakabt de diğer yerlerde bulamadığım animeler bulmuştum ama yapacak bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?