Jump to content
 • Kayıt Ol

'Rüzgarlı Vadi' Japonya'da Rekor Kırdı!


fudy

Önerilen İletiler

Prenses Nausicaa'nın yeni çıkan Blu-ray'i Japonya'da ilk haftasında 20.000 sattı!

nausicaasmallce.jpg

(23 Temmuz 2010) Hayao Miyazaki'nin kendi mangasından 1984 yılında uyarladığı başyapıtı Rüzgarlı Vadi'nin (Nausicaä of the Valley of the Wind) Japonya'da çıkan Blu-ray diski, çıktığı ilk hafta 20.000 adet satarak Japonya'da gelmiş geçmiş en fazla satan film oldu...

Studio Ghibli'nin emekleme aşamasında yaratılan Nausicaä, gösterildiği yıl gişede büyük bir başarı elde etmiş ve stüdyonun kurulmasına büyük katkı sağlamıştı.

Anime severler tarafından Miyazaki'nin en iyi çalışması olarak görülen ve Miyazaki'nin filmografisinde ayrı bir yerde duran Nausicaä, ilk kez 1997'de VHS kaset olarak çıkmış, 6 yıl sonra da DVD olarak piyasaya sürülmüştü.

Filmlerinin uluslararası arenada kısaltılmış (kesilmiş) versiyonlarına karşı gösterdiği tepkilerle tanınan Miyazaki, bu filmin ABD'de gösterilen kesilmiş versiyonu karşısında küplere binmiş ve Disney'in yöneticilerine üzerinde "Kesmek yok!" mesajı iliştirilmiş bir katana göndermişti.

Film, Büyük Savaş'tan yüzyıl sonra, Rüzgar Vadisi olarak bilinen ve içinde hala insanların yaşadığı bir deniz krallığında geçer. Cesur prenses Nausicaa tarafından yönetilen bu Vadi'nin insanları; Ohmu adındaki, yeryüzüne yayılmış zehirli ormaları koruyan güçlü böceklerle sürekli savaş halindedir. Nausicaa ve cesur arkadaşları, Vadi insanlarıyla beraber insanlık ve yeryüzü arasındaki ilişkiyi yeniden kurmaya çalışır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 8
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bedifeci

  1

 • Beyazm

  1

 • Akuma_Blade

  1

 • fudy

  1

Hayao Miyazaki rejili filmlere özel bir hayranlığım olmasa da Nausicaa gerçekten büyük saygı duyduğum filmlerin başında gelir. Extra'lar hoş görünüyor. Dilerim bu set Türkiye'de de piyasaya sunulur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu teknolojinin gözü kör olsun japonlar blu-rayı yaptılar.Sevdikleri adamın filmini de satış bakımından ilk sıraya taşıyorlar.Hakediyor Miyazaki .Animenin yapım yılı bazında çok iyi renkli çizimler olmamasına rağmen ,artı ekler var sanırsam bu bluray da. Miyazaki'nin Disney'le olan kesme olayı da hoşuma gitti. Haber için ellerine sağlık fudy.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ustanın en güzel filmlerinden biriydi, duygusaldır mesajlar verir, blue ray'inin çıkmasına şaşırmadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiç izlemedim bu filmin yapılmasını sağlayan şahıs kim hiç bilmiyorum :D ama izlemek isterim türkçe alt yazısı mevcut mu acaba?10 üzerinden kaç verirdiniz acaba

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 3 hafta sonra...

En sevdiğim Miyazaki filmidir.Thora 15 gb lık 1080p versiyonunu yaptı sanırsam gözüm pek kesmedi ama indiricem mutlaka :)...Türkiyeye geliceğinden pek ümitli değilim açıkçası...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

benim de enn enn sevdiğim miyazaki filmidir, konusu konuyu işleyişi ve müzikleriyle gerçekten dörtdörtlük bir filmdi. blue ray çıkabilir türkiyede niye çıkmasın? studio ghiblinin animelerinin dvd ve vcd leri var zaten galiba tiglon tarafından çıkarılıyor yani ben umutluyum ama alabilir miyim bilmiyorum blue rayler çok pahalı :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

TRT de izlemiştim güzel bir yapımdı ne varki en sevdiğim Miyazaki filmi Kurt Prenses.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

DVDsi hala iyi satan bir yapım ( elimde tabii ki dayanak yok ama özel setleri beni bıktıracak kadar bol sayılır). Blue-Ray satışlarına şaşmamak gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?