Jump to content
  • Kayıt Ol

Clementine

bedifeci

Önerilen İletiler

[fieldset=wikipedia]Clémentine : les merveilleux voyages de Clémentine et ses amis

Çizgi filmin konusu temel olarak Clémentine (Klemantin) adındaki bir kızın etrafında geçmektedir. Bir gün şehre Molâche (Molaş) adında bir sirk gelir. Aslında sirk Malmoth (Malmot) adında ateşten bir şeytanın kontrolü altındadır. Malmoth'un hizmetkarı olan Molâche, Clémentine'in bineceği uçağı sabote eder ve uçak yere çakılır. Çarpışmadan sonra Clémentine kendini Malmoth'nin mağarasında bulur ama mavi bir balon içinde uçan Héméra (Emera) adındaki "peri" tarafından kurtarılır. Héméra, Clémentine'e onu zaman içinde yolculuklara çıkarmaya söz verir. Clémentine gözlerini bir hastanede açtığında acı gerçeği farkeder. Artık yürüyemeyecektir, çünkü çarpışmanın ardından ayakları felç olmuştur. Gündüzleri tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayacaktır ama geceleri Héméra ile zaman yolculukları yapıp maceralara atılacak ve Malmoth'un iblisleriyle savaşacaktır.

Yapım Yılı: 1985

Bölüm Sayısı: 39

Türkiye'de Yayınlayan: TRT 1, Show TV

Yapıt: Fransız ve Japon ortak yapımı

Yapımcı: Antenne 2, Tele-Hachette, Narcisse X 4

Yazar: Bruno-Rene Huchez

Senaryo: Gilles Taurand, Olivier Massart

Dizayn: Pascale Moreaux

Müzik: Paul Koulak

Giriş Şarkısını Seslendiren: Marie Dauphin

[/fieldset]

Yorumum

Zamanında izledigim iyi çizgi filmlerden bir tanesidir.Japon-Fransız ortak ürünü olması da ilginç. İyi ve kötünün dostları ,yandaşları ile mücadelesi iyi birşekilde işlenmiş diyebiliriz.Ama şu Malmot'a bir türlü ısınamamıştım. Büyük ihtimal o dönemin çoçukları üzerinde olumsuz oldugu gibi olumlu izler de bırakmış olabilir.Açılış parçasını çok severdim bir anlamda dünyanın çeşitli bölgelerini dolaşmaları bunu yeri gelince istedikleri zamana yaymaları artı özelliklerden biridir.Bir daha seyredermiyim sadece açılış parçasını seyrederim ,üstün körü incelerim :D

YouTube- Clementine la burbuja azul

http://www.vidivodo.com/52076/clementine

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 4
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

1

• Squaw

1

• özz

1

• martikanadi

1

seri içindeki müzikler de çok güzeldi. Malmot' un ortaya çıkacağı sahnelerdeki müziği duyunca ürperirdim, balon içindeki koruyucu kadının Clementine' ni kurtarmaya geldiği sahnelerdeki müzik de rahatlatırdı.

Malmot' un dışında ben kediden de korkardım :P gözleri korkutuyordu hayvanın.

şimdi olsa çocukların ruh sağlığını bozduğu gerekçesiyle yayınlanmazdı Türkiye' de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Müzikler gerçekten çok güzeldi.. Bir de pembe saçlı kız olayı bambaşkaydı... Saç renkleri büyülemişti beni...

Birde bilmem hatırlar mısınız bir kız vardı çizgili çorap giyiyordu çiçek gibi bir şey vardı onunla büyü yapıp kendini farklı yaratıklara mı dönüştürüyordu ??... Çok iyi sarı saçlı kırmızımsı elbiseli ve şapkalı biriydi hatırlayan var mı?...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
Müzikler gerçekten çok güzeldi.. Bir de pembe saçlı kız olayı bambaşkaydı... Saç renkleri büyülemişti beni...

Birde bilmem hatırlar mısınız bir kız vardı çizgili çorap giyiyordu çiçek gibi bir şey vardı onunla büyü yapıp kendini farklı yaratıklara mı dönüştürüyordu ??... Çok iyi sarı saçlı kırmızımsı elbiseli ve şapkalı biriydi hatırlayan var mı?...

Bahsettiğin bu animeyi asla unutmam martikanadi,onun adı da Hana no Ko Lunlun'du (ene sevdiğim animelerden birisiydi,hiç kaçırmazdım :D) ülkemizde de 7 Renkli Çiçek ismiyle gösterilmişti hatta :)

Clementine ise müziğiyle akıllarda en çok yer edinen çizgi film olma özelliğini koruyan nadir yapımlardan birisidir eminim,öyle ki hala severek dinlediğim bir müziktir ve bizim yaş dönemimize de bu seriden bahsettiğimiz zaman ilk olarak ya o çok meşhur müziğinden bahsederler ya da bu çizgi filmi izlerken ne kadar çok korkutuğundan qhey

Bunlar dışında yapım,ordan oraya gezinen karakterler topluluğu ve karakter tasarımlarıyla beni etkilemişti zamanında artı ana karakter kızımızın gözleri olsun saç tipi olsun bulunduğu konuma ya da büründüğü role bu kadar güzel uyar mı,uyuyor işte hele söz konusu Clementine'se...

Şimdi düşünüyorum da ortak bir yapım olsa dahi anime sevgim dışında gönlümde taht kuran bir seriydi,yeniden izler miyim diye soran grupta olsaydım eğer 'Evet' kesinlikle izlerdim cevabını tercih ederdim rer1

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?