Jump to content
  • Kayıt Ol

Hunter X Hunter

sonvaynard

Önerilen İletiler

Künye:

Anime'nin Adı: Hunter X Hunter

Kategori: TV serisi + Ova

Bölüm Sayısı: 62 + 30 Ova

Firma/Stüdyo:Nippon Animation, TV Tokyo, Viz Media

Yönetmen: Furuhashi Kazuhiro

Senaryo: Yamaguchi Ryouta, Suga Yoshiyuki, Sogo Masashi,Kishima Nobuaki

Müzik: Sahashi Toshihiko

Karakter Dizayn: Gotou Takayuki

Resim Dizayn: Sakamoto Nobuto

Renk Dizayn: 宮下理

Planlayan: Shimizu Kenji

Tanıtım:

Konu:Uzun süredir babasının öldüğünü sanan Gon`un babası aslında en büyük avcılardan biridir. Bunu bir şekilde öğrenen Gon 12 yaşına geldiğinde Hunter(Avcı) olmayı ve babasıyla tanışmayı arzular. Fakat Hunter olmak o kadar kolay değildir, ilk başta sınavları geçmek gerekmektedir ve bu sınavlar o kadar kolay olmayacaktır, gayet zor ve tehlikeli bir sınavdan geçmeleri gerekmektedir. Herkez amacına ulaşmak için sınava girer, fakat o kadar zor şeyden kaç kişinin çıkabileceği hiç belli olmaz.

Kendi görüşüm:

Eski çizimlerin pek sevilmediğini bilirim, lakin bu serinin çizimlerini ben çok severim.

Gon`un herkeze mükemmel derece iyi davranması çok seviyorum, yani "tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır" diye bir söz vardır ya, bunu burada görmemiz mümkündür, konuda pek kötü sayılmaz, belki klasiklere girebilecek kadar çok vardır, fakat değişik işlenmiş. Bazı yerlerinde gaza gelip insan üstü haraketler yapmaya çalışa bilirsiniz, tabi deniyip olmayınca, "Aaaa... Animede oluyormuş bir tek bu haraketler." dersiniz. :D Neyse...

Spoiler içerir:

En güzel bölümler sınavda ki oldukları bölümdü bana kalırsa, her şey resmen ona göre dizayn edilmiş. Nasıl olmuş bilmiyorum, ama her gördükleri şey nasıl oluyorsa sınavın bir parçası oluyor. :) Klasik nakama koruma olayları bundada vardır, çoğu seride vardır zaten, Shounen değil mi, kurallaşmış artık böyle şeyler. :D

Neyse uzatmaya gerek yok, izliyecekseniz zaten görürsünüz, izliyen insanlar çok olursa tartışırız. :)

Not: Animenin çevirisi tarafımca yapılmaktadır, fakat 92 bölümüde çevirmeden koymak istemiyorum, sonradan bırakmalar falan olursa kötü olabilir. [s-A] Grubundan çevirmekteyim, kendileri 15. bölümdeler, fakat en kalitelisi bunlarda ki bölümler, bölümler MKV oldukları için bunları seçtim. Umarım gelecek yıla kadar biter.

İyi günler dilerim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Mahlas_Kafkef

1

• sonvaynard

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Ben 1 bölüm izledim ve hala devam ediyorum hoşuma gitmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?