Jump to content
 • Kayıt Ol

İkuo HIRAYAMA - İpek Yolu Japon Resim Sergisi ve Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul 2010


özz

Önerilen İletiler

İkuo HIRAYAMA - İpek Yolu Japon Resim Sergisi ve Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul 2010

Beyoğlu Pera Müzesinde, 6 Ağustos – 3 Ekim 2010tarihleri arasında, İkuo HIRAYAMA -İpek Yolu Japon Resim Sergisi- (3.kat) ve Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul 2010 (4.-5.katı ve oditoryum(bodrum kat) gerçekleştirilecektir.

İkuo HIRAYAMA -İpek Yolu Japon Resim Sergisi

Geçen sene vefat eden ve Japonya’yı temsil eden bir Japon resim sanatçısı olan İkuo Hirayama’nın resim sergisidir. Kapadokya ve Efes gibi Türkiye başta olmak üzere, çoğu İpek Yolu konulu eserlerden oluşan 40 eser sergilenecektir.

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul 2010

Medya sanatları, Animasyon, Manga, Oyun sektörleri ile ilgili Japonya’daki en büyük etkinlik olan Kültür Müsteşarlığı’nın düzenlediği Medya Sanatları Festivali’nin yurtdışı sergisi olup, şimdiye kadar yapılan Medya Sanatları Festivali’nde ödül almış eserleri sergilenecek ve animasyon film gösterisi gerçekleştirilecektir. Ayrıca etkinlik süresince, sanatçılar tarafından panel gösterisi ve Kidou Senshi Gundam animasyonunun yazarı ve yapımcısı Yoshiyuki TOMINO tarafından bir konferans verilmesi gibi yan etkinlikler de yapılacaktır.

Her iki etkinliğin detayları hakkında, aşağıdaki web sitelerinden bilgi alınabilir veya Pera Müzesi’ne danışmanız rica olunur.

Pera Müzesi Web Sitesi(İngilizce, Türkçe)

http://www.peramuzesi.org.tr/default.aspx

Kültür Müsteşarlığı Medya Sanatları Festivali Resmi Web Sitesi(Japonca, İngilizce, Korece)

http://plaza.bunka.go.jp/festival/event/istanbul.php

Medya Sanatları Festivali İstanbul Sergisi Resmi Web Sitesi(İngilizce, Türkçe)

http://plaza.bunka.go.jp/istanbul/

☆ 06 Ağustos 2010 tarihinde Japonya’dan gelen sanatçılar tarafından sunum yapılacaktır. Program aşağıdaki gibidir.

●14:00~14:30

Maywa Denki, “Seamoons”, “Otamatone”

Maywa Denki, Japoncadaki orta ve küçük ölçekte olan ve elektrikli ürünler satan dükkanın ismi gibi imajı yaratan bir sanatçı grubunun ismidir. Konser, sahne sanatları ve oyunculuk gibi geniş bir alanda faaliyet göstermektedir.

Resmi Web Sitesi:http://www.maywadenki.com/

●14:30~15:00

Kosuke Kawase, “Bearings Grocken II”

Müzisyen, sanatçı. Televizyon ve reklam için kullanılan ticari müzik parçalar başta olmak üzere çağdaş bale eserlerinde kullanılan parçaların bestesine kadar çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.

Resmi Web Sitesi:http://www.kawasekohske.info/jp/

●15:00~15:30

Fumiaki Murakami, “Spyglass”

Nagoya Güzel Sanat Üniversitesi ve Tsukuba Üniversitesi’nden mezun olup, sanat ve teknoloji temalı eserler yaratmaktadır. ABD, Almanya ve Kanada gibi yabancı ülkelerde de iyi tanınmış bir sanatçıdır.

Resmi Web Sitesi:http://www7.plala.or.jp/fumiaki_m/

●15:30~16:00

Sachiko Kodama, “Morpho Tower”

Tsukuba Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar hakkında doktora yaptıktan sonra Japonya Kültür Müsteşarlığı’nın genç sanatçılar için özel programından faydalanarak New York’ta eğitim alırken çeşitli eserler yaratmıştır. Simdi Elektrik İletişim Üniversitesi’nde Doçent olarak görev yapmaktadır.

Resmi Web Sitesi:http://www.kodama.hc.uec.ac.jp/index-j.html

●16:00~16:30

Kahve molası

●16:30~17:00

Makoto Hirahara “RGBy the gathering”

Nagaoka Zoukei Üniversitesi Sanayi Dizayn Bölümünden mezun olmuştur. Alanların genişliği ve interaktif ifade tekniğini merak ederek medya sanat eserler yaratmaya başlamıştır. Bir süre Web dizayn firmasında çalışmıştır. Şuanda bağımsız sanatçı olarak faaliyet göstermektedir.

Resmi Web Sitesi:http://mongoose.proto-type.jp/members/hirahara/

●17:00~17:30

plaplax, “hanahanahana”

plaplax, 2004 yılında kurulmuş bir şirketin ismidir. Başlıca interaktif sanat dalında eserler yaratmaktadır. Eser yapımı sırasında elde edilen teknikler ve tecrübelerden faydalanarak kamu alanı, ticari, merkezi ve etkinlik mekanlarında alan yapımı, eser yapımı, sanayi dizaynı ve üniversiteler ile ortak teknoloji geliştirme projeleri gibi geniş bir alanda çalışmaktadır.

Resmi Web Sitesi:http://www.plaplax.com/

●17:30~18:00

Motoi Ishibashi + Daito Manabe ,“Pa++ern”

Motoi Ishibashi, Tokyo Teknoloji Enstitü’nden mezun olduktan sonra bağımsız olarak çok sayıda moda markasının mağazalarının içmimarı ve resepsiyon partisi makanlarında interaktif eserleri yaratmıştır. 2008 yılında Daito Manabe ile “4nchor5 6lar” adlı bir sanatçı gurubu kurmuştur.

Resmi Web Sitesi:http://www.motoi.ws/lang/ja

Daito Manabe, günlük olayları ve malzemeleri farklı bir perspektif ile tekrar değerlendirip birleştirerek eserler yaratmaktadır. Yeni eserlerin ilham kaynağı,beden, program ve bilgisayarının içinde bulunan özellik ve enteresanlıktan oluşmaktadır.

Resmi Web Sitesi:http://www.daito.ws/

İstanbul Japonya Başkonsolosluğu

Kültür ve Enformasyon Bölümü

Tel: 0212-317-4600

Fax: 0212-317-4604

culture@jpcons-ist.com

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 4
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • özz

  3

 • bLueeekun

  1

 • Cynthia

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

gidebiliriz qnoluyo

yalnız sanatçıların sunumunu kaçıracağız, cuma iş günü :sok aglama:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 3 hafta sonra...

Ben bu sergiye gittim dün, Ikuo Hirayama'ya da gittim. Çok çok güzeldi medya sanatları, özellikle de anime/manga hazırlık aşamaları koymuşlar. Bir karakterin bütün yüz ifadeleri, oturması, kalkması, eğik duruşu, karakterlerin durduğu ortam, çevre... Mangada da eskizlerden başlıyor, kurşun kalemle çizilmiş. Sonra gölgelendirme, çizgilerin netleştirilmesi vs... Manga yarışmalarında kazanan bazı resimleri falan da koymuşlar çok güzel olmuş. :) Beğendim ben sergiyi.

(İkuo değil Ikuo olmayacak mı?)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

giden birinden yorum duymak güzel oldu. ben de gitmeyi düşünüyordum.

evet "İ" değil "I" olmalı kopyala-yapıştır yaparken dikkat etmemişim, gözümden kaçtığından düzeltemedim. başlık isimlerini değiştiremiyorum benim yerime başkası değiştirir eğer görürse :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?