Jump to content
 • Kayıt Ol

Toradora!


fudy

Önerilen İletiler

kapak.jpg

[fieldset=Bilgi]Yönetmen: Tatsuyuki Nagai

Stüdyo: J.C. Staff

Tür: Okul, Romantizm

Yapım Yılı: 2008

Bölüm Sayısı: 25

Anime Puanı: 10/7.5[/fieldset]

Toradora!, aslında klasik okul – romantizm konulu animelerin dışına pek çıkmıyor ve herhangi bir yenilik de katmıyor. Bir erkek ve bir de kız öğrencinin hoşlandığı kişiye açılma çabalarını zaman zaman komik, zaman zaman hüzünlü bir şekilde bizlere sunuyor.

Ryuji Takası görünüşü ve bilhassa sert görünümlü gözleri yüzünden okulda yanlış anlaşılmakta ve bir serseri sanılmaktadır. Oysa Ryuji yemek yapmasını seven, temizlikten hoşlanan ve iyi ilişkiler peşinde koşan normal bir öğrencidir. Taiga Aisaka ise hırçınlığı ile tanınmaktadır ve ona “Palmtop Tiger” yani bir nevi avuç içi kaplanı lakabı takılmıştır.

Bu iki farklı kişi, birbirlerinin en iyi arkadaşlarından hoşlanmaktadırlar. Yani Takasu, Aisaka’nın arkadaşı Minorin’den, Aisaka da Takasu’nun arkadaşı Kitamura’dan hoşlanmaktadır. İlk bölümde Aisaka’nın içi boş aşk mektubunu kendi çantası yerine Takasu’nun çantasına koyunca birbiri ardına gelişen olaylar sonucu birbirlerinin arkadaşlarından hoşlandıklarını öğrenirler ve birbirlerine yardım etmeye karar verirler. Bu arada, Takasu ufak ve müstakil bir evde yaşamaktadır ve Aisaka’da hemen yandaki lüks apartman dairesinde yaşamaktadır. Hatta pencere hizaları bile aynıdır. Bu yüzden Aisaka sürekli Takasu’ların evine gelmekte ve yemek yemektedir.

Konuyu toparlayacak olursam, dediğim gibi anime aslında birçok animedeki gibi klasik bir senaryoya sahip ve açıkçası bölümler ilerledikçe sonunda ne olacağını da rahatlıkla tahmin edebiliyorsunuz. Tabi artık okullu animelerde her konu işlendiğinden yine sırayla kültür festivallerine ve spor festivallerine de tanıklık ediyoruz.

Görsellik ve çizim olarak ise anime çok iyi ve tam bir okul animesi olduğunu kendini epey bir belli ediyor. Yine kocaman gözlü kızlar ve kısa etekler var karşımızda. Ayrıca her okullu animede olduğu gibi (Lucky Star, Suzuka vb.) rengarenk saçlar yine gözümden kaçmadı. Yani mor, kırmızı, yeşil veya mavi saçlı öğrenciler normalmiş gibi etrafta geziniyorlar. Yanlış anlaşılmasın, kötü demiyorum. Sadece bana ilginç geliyor. Toradora!’nın müzikleri ise fena sayılmaz. İki açılış ve iki kapanış parçası var ve favori tarzımda olmasalar da güzel müzikler.

Toparlamak gerekirse; benim düşüncem, Toradora! sıradan ve animelere yenilik katmayan bir anime ama yine de izlenmeye değer bir yapım.

Alıntıdır. Kaynak: Anime-İnceleme

Yazarın izniyle yayınlanmıştır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 1 yıl sonra...
 • İleti 1
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • fudy

  1

 • mikroq

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Romantik komedi dalında sevdiğim bir anime.. :) Tanıtımının bu derece boş olması insanı şaşırtıyor aslında. :)

İzlememiş olanlar için söylüyorum.. grafikleri çok iyidir.. Romantik komedi sevenler izlesin derim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?