Jump to content
  • Kayıt Ol

Pera Müzesi Yeni Sezona Anime Filmleri ile Başlıyor!

fudy

Önerilen İletiler

• İleti 104
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

16

• Akuma_Blade

14

• özz

13

• bLueeekun

12

Bugün Piyano Ormanı adlı anime filmine gittim. Evangelion ile saatini karıştırmıştım ve iyi ki de karıştırmışım dedim. Gerçekten çok güzel bir filmdi. 2 Ekimde tekrar yayınlanacakmış sanırım. Eğer bu keyfi orada gidip yaşamak isteyen varsa kesinlikle gidip izlemeli bence bu filmi.

Naruto oynadım, Shukaku ile dövüştüm xD Vagabond'un çizimlerinin nasıl yapıldığını izledim. Gundam üçlemesinin fragman tarzında videolarını gördüm ve neyi kaçırmış olduğumu farkettim. Gerçekten güzeldi pera müzesi. Keşke her sene yapılsa :002:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

vagabond mu?qhey ben geliyorummmm kesin kardeş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Naruto oynadım, Shukaku ile dövüştüm xD Vagabond'un çizimlerinin nasıl yapıldığını izledim. Gundam üçlemesinin fragman tarzında videolarını gördüm ve neyi kaçırmış olduğumu farkettim. Gerçekten güzeldi pera müzesi. Keşke her sene yapılsa :002:

Henüz birşey kaçırmış değilsin. 11 Eylül'de ve 26 Eylül'de gidersen 6 filmi de izlemiş oluyorsun. (Efsanenin başlangıç kısmını 6 + 6 saat boyunca yaşamaya kimsenin itirazı olmaz sanırım)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18'ini ayrı tutuyorum zaten gidicez. Onun dışında kalanlara giden varsa bende giderim. O filmleri izlemek ister, naruto oynamak isterim. Serhat giderken haber ver. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben de dün Evangelion' a gittim :D Piyano Ormanı' nı herkes övüyor, baya merak ediyorum kesin ona da gideceğim. bu arada Piyano Ormanı' nın mangası devam ediyor sanırım, peki film yarım kalıyor mu? Gundam 1. filme gittim 2-3. filmlere ayın 11' inde gidiyorum. Özkan gel istersen :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Akuma_Blade

Kesinlikle gideceğim. O boyuttta ve ses sisteminde izlemek ayrı bir zevk ve güzel bir başlangıç olacak. Ondan sonra ver elini 00 :D

@özz

Evet mangası devam ediyor Piano Ormanı'nın... Yanlış görmediysem sergide mangası da vardı sanırım. Bir de mangaların yanında dergimsi birşey vardı, onda festivalde gösterelicek animelerle ilgili bilgiler vardı. Arkadaşı yarım kulakla dinliyordum(Çünkü Vagabond'a bakıyordum :D ), 2010 da bir tane filmi daha mı gelecekmiş öyle birşey dedi ama gidince tekrar bakmak lazım ona :D Özz 2 ekimde gidebilirsen bence izle Piano Ormanı'nı gerçekten güzel bir yapımdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 ekimdeki planımı yaptım zaten, Buhar Çocuk ve Piyano Ormanı :D

Mangaların yanındaki kalın broşür festivaldeki tüm eserler hakkında bilgi içeriyor. Piyano Ormanı mangasının devam ettiği orada yazıyordu zaten :

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet arkadaşlar, 11 eylüldeki Gundam gösterimine gidecek arkadaşlar varsa eğer, biz birkaç arkadaş gösterimde buluşacağız, bize katılmak isterseniz seviniriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

msg-trilogy-a.jpg

Bir destanın 7 saat uzunluğundaki "önsözünü" yaşamak ve Anime tarihinin en büyük dönüm noktalarından birisine tanık olmak için yarın (11 Eylül) Pera müzesinde olun

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İstanbul'a oldukça yabancıyım, o yüzden soruyorum, Harem denilen yer Taksim ve Beyoğlu'na uzak mıdır?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzak değildir ama Harem Anadolu Yakasındadır, Taksim-Beyoğlu Avrupa. Harem' den Üsküdar' a gelip vapurla Beşiktaş' a, oradan otobüsle Taksim' e gidebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yoshiyuki Tomino'nun İstanbul'a geleceğini duyunca hiç düşünmedim anında İstanbul'da aldım soluğu. Kendisi kim derseniz, en sevdiğim yönetmendir. Söyleşi siz bu yazıyı okuduğunuzda bitmişti ama diyorum ki, keşke bitmeseydi :( İlk kez bir büyükustayı büyükusta yapan şeyin alçakgönüllülük, herkesin bilip de söyleyemediklerini cesaretle çıkıp söylemek, başkalarını eleştirmekten ziyade kendi hatalarını da görmek ve ders çıkarmak olduğunu gördük. Sanat eseri ve "hit" arasındaki farkı vurguladığı dersi ömür boyunca unutmayacağım. Sinema-Anime ve anlatı sanatı-mitoloji bağı üzerindeki konuşması ancak sinema konusunda ders verebilecek birisine ait olabilecek ince detaylara sahipti. Söyleşi boyunca sadece 3-4 soru sorulabilmesi etkinliğin tek kötü yönüydü.

Biraz açmak gerekirse: Salona girer girmez ilk sözü "Üzülerek söylemek zorundayım ki bugün buraya Gundam için konuşmaya gelmedim ama gittiğimiz süreç hakkında naçiz düşüncelerimi dinler ve üzerinde düşünürseniz sevinirim" şeklinde oldu. Bahsetmek istediği şey daha çok Anime'nin, ve genel kapsamda tüm sanat eserlerinin, bilgeliğimizin ve hatta dünyamızın geçirdiği, giderek hızlanan tükenme ve yozlaşma süreciydi. Laf arasında, bize story manga kavramını, nasıl yönetmen olduğunu ve bunun şimdiki süreçle nasıl taban tabana zıt olduğunu, Louvre müzesinde sergilenen bir portreden duyduğu utancı, yaşadığımız çağın nasıl bir "kusmuk çağı"na doğru gittiğinden bahsetti, artık kavga etmekten, birşeyleri değiştirmeye çalışmaktan, kendini tükerek birşeyler yaratmaktan yorulmuş bir insan portresi çizerek bizim "yarın ne olacağımızı" düşünmemizi, kendimizi "tüketici" olmaktan vazgeçerek değiştirmemizi istedi. 1.5 saatlik konuşması sanırım saatliği yüzlerce, binlerce dolarlık çoğu "bilge" (!)'ye tur bindirecek nitelikteydi.

Anime'lerden, özellikle Gundam'dan bahsetmemek için ağzını adeta mühürlemiş bir görüntü çizdi ama konuşma boyunca 3-4 kez "bir yerlerden Ideon'u bulun, izleyin ve üzerinde düşünün" demesi beni hayli etkiledi.

Yazacak çok şey ama dediğim gibi, orada olmanız, yaşamanız gereken bir tecrübe idi.

Başta izleyicilerle samimi olmak için yaptığı stand up tadında 2-3 şaka , sonradansa sektörü en yumuşak karnından tutup 1.5 saat boyunca yerden yere vurması, son soru hakkı bendeyken sorduğum 30 saniyelik soruya dakikalarca uzunluktaki cevabı ve ayrılırken bizi yere kapanarak selamlamasıyla apayrı bir insan olduğunu gösterdi. Kendisine duyduğum saygının kat be kat fazlasını hakeden bu bilge adamın ömrüne ömür diliyorum. Sağlıcakla kal gerçek büyükusta! Maalesef belki seni bir daha dünya yüzüyle capcanlı göremeyecek olsak da, hoşçakal gerçek büyükusta!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ayrılırken bizi yere kapanarak selamlamasıyla apayrı bir insan olduğunu gösterdi.

Kesinlikle katılıyorum. O kadar gencin önünde saygıyla eğildi. Böyle bir adamı şahsen unutmayacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle katılıyorum. O kadar gencin önünde saygıyla eğildi. Böyle bir adamı şahsen unutmayacağım.

bende unutmayacağım hayatımda gördüğüm en hoş en ince davranışlardan biri idi..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bIMG]

bIMG]

bIMG]

bIMG]

bIMG]

bIMG]

bIMG]

Fotoğraf çemine izin vereceklerini hiç sanmıyordum. Tahmin edemediğimden fotoğraf makinesi götürmemiştim cep telefonu ile de kaliteli çekim yapmak, işık yüzünden çokta müsait olmasa da günden geriye bir kaç resim kaldı..

not: tabuyu unutturdunuz sanmayın gençler ... :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

[bIMG]http://i1009.hizliresim.com/2010/9/19/3395.jpg[/bIMG]

Fotoğraf çemine izin vereceklerini hiç sanmıyordum. Tahmin edemediğimden fotoğraf makinesi götürmemiştim cep telefonu ile de kaliteli çekim yapmak, işık yüzünden çokta müsait olmasa da günden geriye bir kaç resim kaldı..

not: tabuyu unutturdunuz sanmayın gençler ... :)

Resimde görüldüğü gibi Zeta Gundam çizimleri ile bütünleşmiş durumdayım. Çizimleri görünce direk oraya koşmuştum zaten :) Baya baya inceledim ve çok detaylıydılar bu kadar yakından sevdiğinizi bir işin çalışmalarını görmek kelimelerle anlatılacak bir durum değil.

Bir çok mangakanın da illüstrasyonları, çizimleri vs. vardı ben de bir kaç örnek resim çekmiştim. Ne yazık ki ben de fotoğraf makinesi götürmeyi unuttum o nedenle telefon kamerası ile çektiğim resimler var bende de.

Ne yaptığımıza gelirsek söyleşiye yarım saat kala Pera müzesine gittik. Vaktimizi müzenin bu kısmında geçirdik. Söyleşi başladı ve salona geçip yerlerimize oturduk ve Tomino'yu anlayabilmek adına kulaklıklarımızı kulağımıza takıp koltuklarımıza yaslandık. Çeviri çok iyi olmadığından Tomino'nun söylediklerinde çok bir şey anlamadık en azından ben öyle. Yine de kendisi baya bir doluydu sektör konusunda. Özellikle Story mangalara çok değindi ve bunun üzerine epey konuştu diyebilirim. Söyleşinin en fazla eksik kalan kısmı ise soru-cevap kısmıydı. Toplamda üç soru sormaya izin verdiler.

Söyleşi bitti ve Pera müzesinden çıktık. Çıkarken de ziyaretçi defterine bir şeyler yazdık :) Tabu oynamaya bir kafeye gitmeye karar verdik ama gençler tabuyu unutturdular Worless'in de dediği gibi. Gerçi çok derinlemesine anime ve manga sohbetleri yaptık. Baya güldük eğlendik. Akşam 21:30 gibi de ayrıldık...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada gidipte ziyaretçi defterine bakan olursa çöp adamı bLue-kun çizdi :D Diğer adları yazan üyelerden hiçbiri sorumlu değildir :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

herkes ilgi alanına yönelince ben en çok vagobond standında oyalanıyorum her gidişimde:) orjinal bir sayfacık bile bir çizimine sahip olmayı çoooooooooooookk istesemde anca rüyamda görbilirim her halde..

ama çok güzle eğlenceli vede dolu dolu bir gündü özellikle gundmaster' ın getirdiği cdler sayesinde harika bir filim ve seriyi izleme fırsatımda oldu bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. unutmadan bir teşekkürde oraya gelmiş olan tüm arkadaşlara bana güzel bir anı kazandırdığınız için hepinize teşekkürler...

not: o çöp adamı çekseydik bea blue'nin sanatının konuştuğu:P ender anlardan birini ölümsüzliştirmiş olurdurk:) tüh nasılda aklıma gelmedi:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

26'sında çekeriz artık :D Tabi Özkan bize F.Getsuga Tenshou atmazsa :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?