Jump to content
  • Kayıt Ol

Pera Müzesi Yeni Sezona Anime Filmleri ile Başlıyor!

fudy

Önerilen İletiler

Sanırım size bLue tarzı Getsuga atmam lazım. Editleyin bakayım mesajlarınızı herkesin öğrenmesini mi istiyorsunuz? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 104
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

16

• Akuma_Blade

14

• özz

13

• bLueeekun

12

Beni tanıyanlar Tomino'ya neredeyse 10 yıldır ne denli büyük bir saygı duyduğumu bilirler. Bu saygı söyleşi boyunca 10'a, 100'e katlandı diyebilirim. Söyleşi bittikten sonra bile resmen mest olmuştum, heyecandan oturduğum yerde yarım saat titredim durdum öyle diyeyim :( Herşey bittikten sonra tek söyleyebileceğim, eğer onun gibi 2-3 insan daha olsaydı, yaşadığımız dünya çok farklı ve çok daha huzurlu bir yer olabilirdi şeklinde.

Arkadaşın dediği gibi, çeviri daha iyi olabilirdi ve "geç kaldınız, geç kaldınız" deyiciler yüzünden sadece 3 soru sorulabildi. Bunlar olmasa tümden harika olabilirdi ama kendi adıma, ben almak istediğimi fazlasıyla aldım diyebilirim.

Açıkçası Vagabond'u ilk kez müzede gördüm ve hayli etkilendim. Yakın zamanda okumayı düşünüyorum. Ayrıca asansöre büyük boyutlu hali işlenmiş manga'nın (worless'in ilk screenshot'u) da hangisi olduğunu hayli merak ettim, bilen varsa yazsın lütfen.

Ayın 26'sındaki 7 saatlik Zeta Gundam gösterimleri için yeniden geleceğim, umarım bu sefer ayrı gayrı düşmeyiz de tam bir sohbet ortamı buluruz.

worless ve özz'den ayrıca özür diliyorum, worless ayrıca ilettiğim nedenlerden dolayı 2-3 kelime sohbet etme imkanımız bile olmadı. Umarım 26'sında az biraz daha sohbet etme imkanımız olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga eğitimi başlamış sanırım ücretli olarak bir kaç saat eğitim verilecekmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Anifly

19 ve 20'deydi sanırım ve önceden rezervasyon yapılması gerekiyordu. 25 lira idi sanırım ama sanmıyorum artık girebileceğini.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geç bilgim oldu ama zaten istemiyorum bizimkiler (türkler yani :D ) eğitim veriyormuş hani japon bir hoca olsaydı vaktimde olsaydı giderdim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ Anifly, sanat yeteneği sadece Japonlar' a özgü bir şey değil benim bildiğim. Neyse..

Çeviri, soru-cevap kısmındaki gibi olsaydı çok daha anlaşılır olurdu söyleşi (hatta sadece soru-cevaptan oluşsaydı :D ) Çevirmen cümleleri toparlamakta güçlük çekti. Ama az çok ana fikri anladım diyebilirim. Anime sektöründeki eğilimin daha da kötüye gideceği gibi bir korkuya kapıldım ama.

Asansörün kapısındaki resmin manga çizimlerine bakmıştım ama adını hatırlayamadım şimdi, o kadar da incelemiştim :022: çizimleri ve renkleri çok çekici gerçekten.

26'sına bir program yapalım, organizatör olmak isteyen bir arkadaş el atsın. Geç kalmayacak biri olsun bir zahmet :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ Anifly, sanat yeteneği sadece Japonlar' a özgü bir şey değil benim bildiğim. Neyse..

Çeviri, soru-cevap kısmındaki gibi olsaydı çok daha anlaşılır olurdu söyleşi (hatta sadece soru-cevaptan oluşsaydı :D ) Çevirmen cümleleri toparlamakta güçlük çekti. Ama az çok ana fikri anladım diyebilirim. Anime sektöründeki eğilimin daha da kötüye gideceği gibi bir korkuya kapıldım ama.

Asansörün kapısındaki resmin manga çizimlerine bakmıştım ama adını hatırlayamadım şimdi, o kadar da incelemiştim :022: çizimleri ve renkleri çok çekici gerçekten.

26'sına bir program yapalım, organizatör olmak isteyen bir arkadaş el atsın. Geç kalmayacak biri olsun bir zahmet :D

Öyle bir şey demeye çalışmadım sadece manga eğitimini manganın kaynağı olan bir yer yapsa daha iyi olur demek istedim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

26'sındaki buluşmaya kimler katılabiliyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ama ama çok açtık ve sohbet çok derinleşiyor kaptırabiliyoruz kendimizi unutuyoruz zamanı iki mangacı yan yana geldik mi :002: söz bir daha geç kalmayız özz ya çok çok çok özür acaip utandım bu arada dur sana mesaj atayım bir not vardı sana unutmadan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öyle bir şey demeye çalışmadım sadece manga eğitimini manganın kaynağı olan bir yer yapsa daha iyi olur demek istedim...

Ne demek istediğini anladım ama böyle ayrımlar yapmayı doğru bulmadığım için belirtmek istedim. Bu konuda kendini yetiştirmiş herhangi birinden de çok şey öğrenebilirsin kısacası.

26'sında gelmeyi düşünüyorum (son dakikada bir işim çıkmazsa)

@worless, bir de saat 1'de gelip saat daha 12 dediğini duyduğumda anime karakterlerinin yaşadığı şoku yaşadım açıkçası :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:) bende saate baktıktan sonra hayır yani saatimide bilerek kocaman aldım gözüm görmez diye:D yok valla bir daha yapmam 1 saat önce gelicem kesinlikle bir daha:D

not: 2 organizasyon planımız vardı ya kareoke ve sinema ikisinide yakın zamanda duyuracağım ikisi içinde yer buldum. erken saatte gidilebilecek ve gruba tahsis edilecek. şimdiden ön bilginiz olsun:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende 26'sında geleceğim, bir de şimdi şu filmlere gitmeden önce zeta gundam'ın tv serisini torrent'den indirebilsem :D 12 kb ile iniyor :/ (Buradan şunu çıkarıyoruz, biri şu çocuğa güzellik yapsada dvd'ye falan çekse :P)

Karaoke? Onu Mehmet Abi gelince yapmayacak mıydık? Bence şimdilik tabuyla geçiştirelim :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Aequitas

Filmler ve serinin finalleri farklı. Bu nedenle istersen önce filmleri sonra da seriyi izleyebiliyorsun. İndiremezsen bana mail at, İskenderun'dan sana toplu paket olarak yollarım.

Karaoke? Kulağa hoş geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Akuma_Blade

Süper olur 5-6 kb'e düşünce bende kaldırdım torrent'den çünkü. 26'sında gelirken boş dvd falan da getireyim mi? :D Belki elin değmişken diğer Gundam'ları da atarsın ben kendimi bu sene Gundam'lara adayacağım çünkü :mutlulh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:D filmleri ayarlayacağız. ilk film şuan aramızda olmayan devrim'in çevirisi G.İ.S. diye konuşulmuştu.(ha aynı güne 1 den fazla anime koyabiliriz. sonuç itibari ile gideceğimiz mekanda haftalık serileride izleyebileceğiz o yüzden panik yok. hem marmaranın korsan anime manga klübü var bak bizim ki gerçek Aequitas:D..

ayrıca devrimi bekliyeceğiz film için sonuçta onun cd sinde film olayı aklımıza geldi.

TABUUUUUUU Yaparız özkan kaçmak yok ona göre:D çöp adamlarına ihtiyacımız olacak:D

öncelik şu 26 si gelecek herkes bana mesaj atsın valla bekletmeyecem bu sefer:D

@ akuma kareoke olayını da devrim gelince hayata geçireceğiz eğer sende buralarda olursa süper olur ..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sinema olayından haberim yoktu. Size süper one piece izlettiririm. :D 26'sı boş günümde olsa sağlığım imkan verirse gelicem. :mutlulh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de 26'sında gelenlere Gundam 00 Blu Ray / Welcome to the NHK izlettirebilirim/kopyalayabilirim. HDD'lerinizi, laptoplarınızı hazırlayıp gelin! :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayrıntıları paylaşırmısınız . Yer saat mekan . Ve birazçıkda yol tarifi. KAdiköyden nasıl gelirim.

Gelmesi daha kolaysa arabayla geliyim. boğaz içi köprüsünden sonra nasıl devam etmeliyim. 67dx

İstanbulda yaşayan ama avrupalı olamamış bir insanım (Ben anadolu çoçuğuyum)

Birazcık tarif edebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baya katılım olacak anlaşılan. Heyecan yapmayın arkadaşlar, henüz ayrıntılar belli değil.

26 Eylül' deki Gundam gösterimine gideceğiz. İlk film saat 14.00' te. Bu saatten önce buluşabilirsek sohbet edebiliriz. Film aralarında zaman kalırsa bir şeyler yapabiliriz.

Detayları organizatör worless aktarır :D

Kadıköy' den en rahat 110 Taksim otobüsüyle gelebilirsiniz. Şahsi arabanızla gelirseniz park sorunu yaşarsınız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

26 Eylül 2010

Etkinlik pazar günüdür.

Mobile Suit Zeta Gundam I: Yıldızların Mirasçıları 14:00

Mobile Suit Zeta Gundam II: Aşıklar 16:00

Mobile Suit Zeta Gundam III: Aşk Yıldızların Nabzıdır 18:00

şeklinde diğer bahsettiğim film vs.. etkinlikleri daha sonra hayata geçirilicek aktivitelerdir.(perada olmayan)

buluşma saati (bunu söylemeye korkuyorum) 12:00 taksim. :dft001:

blue; One piec mi :) daha sana bir şey demiyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Madem Anadolu tarafı çoğalıyor, biz de toplanarak gidelim, yoksa avrupa tarafı bizi 1 saat bekleterek ezebiliyor 1r56:lol:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nolcak ya 1-2 filmini izlemekten zarar gelmez. :D Fiyat uygunsa o yerde her hafta seyir yaparız ya. Hep beraber seri bile bitiririz. Ama daha çok film izleriz. :D Burada hem bana hem ablamıza taş geliyor. Pazar günü tek gelirsem kim erken geliyor, geç geliyo göreceğiz. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

pazar günü oradayım

hatta kendim için bir harita bile çıkardım, en yakın durak olan tepebaşında inip kolayca gidilebiliyor gibi geldi. 240x320 fotoğraf, cep telefonlarının genelinde tam ekran net olarak gözükür.

29yft3q.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?