Jump to content
  • Kayıt Ol

Shigeshoushi

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Shigeshoushi

TANITIM

Yaşamak; nefes almaktır. Yaşamak görmektir, dokunmaktır, hissetmektir. Sevmektir de ve sevilmek…

Ölüm, kapıyı çalmadan ya da sevdiklerimizden birini kaybetmeden aklımıza getirmeye korktuğumuz bir olgudur. Yaşamın kıymeti anlamak ölümün varlığını fark ettiğimiz karanlığında mı gizli? Peki, her gün gözlerinizin önünde ölümle burun buruna olduğunuzu bilerek yaşadığınız da onun kıymetini bilir misiniz?

Shinjyurou (shiori) Mamiya cenaze tanhitçisidir. Onun işi ölmüş insanların cenazelerin de onların en iyi şekilde görünmelerini sağlamaktır.

“Ölümün karşısında bana göre yaşamın çok fazla bir anlamı yok. Yaşarsınız ve en son bana gelirsiniz. Sizi giydirir süsler ve sevdiklerinizle vedalaşacağınız son an için hazırlarım.

Bu benim sanatım”.

Genç yaşına rağmen hayatının büyük parçasını da ölmüş insanlarla uğraşan Shiori tanıdığı insanlarında birer, birer gidişlerini izlemek zorunda kalır. Umursamaz ve ruhsuz görünen kişiliğinin aksine hayatta sevdiklerinin ellerinin arasından kayıp gitmesinden korkmaktadır. Bu korku onun gerçeğidir. Azuki ile yakınlaştıkça duygularını kontrol etmesi daha da zorlaşmaya başlamıştır. Ailesi, yaşantısı ve Azuki ile iletişimi süresince hayat ve ölümle ilgili düşünceleri kendi duyguları ile karışmaya, değişmeye, anlamlandıramadığı şeyler anlamlar yüklenmeye başlar.

KARAKTERLER

Shinjuurou Mamiya - Ana Karakter

Azuki Natsui - Ana Karakter

Renji Kobayashi - Yardımcı Karakter

Chansoo Lee - Yardımcı Karakter

Kazuo Wao - Yardımcı Karakter

Shouko Koyuki - Yardımcı Karakter

Tsukimichi Natsui - Yardımcı Karakter

89003.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Shigeshoushi

İngilizce: The Embalmer

Japonca: 死化粧師

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 7

Bölüm sayısı: 42

Yayım: 8 May 2002 - 8 Nis 2013

Dergi: Feel Young

Eser: Mitsukazu Mihara (Hikâye & Çizim)

Türler: Dram, Romantik, Piskoloji, Josei

İSTATİSTİKLER

Sıra: 317

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 16:42 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 544

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?