Jump to content
  • Kayıt Ol

Dhurarara!!

martikanadi

Önerilen İletiler

54428357.jpg

Hikâye Tokyo'nun Ikebukuro mahallesinde geçen "kaçık bir gençliğin fantastik romantizmini" anlatır.

Anime.gen.tr böyle demiş ancak birazcık daha uzatabiliriz bu tanıtımı...

İlkokul arkadaşı iki genç lise yıllarında tekrar bir araya gelirler, banliyölerden gelen Mikado Ryugamine henüz Ikebukuro'ya alışamamıştır. Hayatına anlam katmak, farklı şeyler yaşamak için buraya gelmiştir ancak gördüğü şeyler onu oldukça ürkütmüştür... Masaomi Kida ise eski olmanın ve çevre edinmenin verdiği rahatlıkla çok sevdiği arkadaşına etrafı anlatmakta ve uzak durulması gereken yerleri göstermektedir.

Her şey bundan sonra başlar... Çeşitli karakterler konuya dahil olur ayrı ayrı her birinin hikayesi anlatılır ama bir bakarsınız aslında hiçte ayrı değilmiş bu hikayeler... Birbiriyle bağlantılı insanlar, birbirine düşman çeteler, güçlüler, savaşçılar, vb pek çok karakter mevcut animede.. Ancak burada hikayelerini anlatamıyorum izlemek gerekir...

Yorumum: Öncelikle 3 bölüm izleyip haftalarca ara verdiğim bir seridir.. Başta o kadar sıkıcıydı ki izleyecek bir şey bulamadığımdan mecburen izledim... Ancak 8. bölümden sonra su gibi aktı... Gençlerin yaşantıları, birbirleriyle olan arkadaşlıkları, sevgileri bağları, duygusallıkları, fantastik unsurlar ne olduğunu anlamadan hepsini katıp karıştırıp ortaya attılar, ha neydi! bu kim diyene kadar seri bitti...

Seride pek çok karakter seçtim kendime ama nedense birini hiç unutmayacağım Trafik Polisi!!!!!

Karakterler

Mikado Ryugamine

47979704.jpg

Banliyöden gelen gencimiz, henüz insanları tanımıyor.

Masaomi Kida

53558500.jpg

Mikado'nun en yakın arkadaşı şehir yaşantısını iyi bilen arkadaşına yol göstermeye çalışan neşeli yerinde duramayan biri...

Celty Sturluson

70538842.jpg

Siyah motorlu sürücü.. Herkes onu başsız sürücü olarak çağırıyor...

Izaya Orihara

29355541.jpg

Ortalığı karıştıran kimse tarafından sevilmeyen kötü karakter.

Anri Sonohara

37289558.jpg

Hep başlarının desteğiyle yaşamış, sessiz sakin bir kız ama zamanla değişiklikleri göreceksiniz :D...

Shizuo Heiwajima

89299863.jpg

Ikebukuro'nun en güçlü insanı mı desem acaba? Ona kafa tutan sadece 1-2 kişi var onlardan biri Izaya...

Simon Brezhnev

17725281.jpg

Shizuo'ya kafa tutan ikinci kişi. Savaşmaktan nefret eder. Rus,zenci ve japon :)... Eğlenceyi siz düşünün...

Shinra Kishitani

40295261.jpg

Celty ile birlikte yaşıyor, babası kaçık bir doktor kendiside resmen doktor olmasa bile yeraltı dünyasınn hastalarıylr ilgileniyor... İşinde gerçekten çok iyi...

Kyohei Kadota

81583459.jpg

Dolars Çetesinden birisi... İyi niyetli kötülükten hoşlanmayan arkadaş çevresinde patron konumunda.

Bunların dışında, Walker Yumasaki ( Kyohei'nin ekibinden), Namie Yagiri ( bir nevi kötü kadın), Rio Kamichika ( Başlarda çok az görünüyor ruhsal açıdan çökmüş) Seiji Yagiri ( Okulun ilk günü okulu bırakıp bir şey aramaya gidiyor acaba ne?) Mika Harima ( Anri'nin eski bir arkadaşı ancak önemli bir yere sahip izlemeden bilinmez), Shuji Niekawa (Gazeteci)

Not: Maalesef Trafik Polisinin resmini bulamadım:(...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• martikanadi

1

• Hei

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Güzel bir tanıtım olmuş tşkler

izlemeye değer bir anime özellikle Izaya ve Shizuo sahneleri ikisi sevdiğim karakterler fakat sonu beni tatmin etmedi bir çok açık kaldı umarım bir ikinci sezon gelir daha Dullahan hikayesi bitmedi çünkü

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?