Jump to content
  • Kayıt Ol

Beyin yaşınız

Darkforest

Önerilen İletiler

Bu konuyu açmak için daha uygun bir yer bulamadım yanlış olduysa kusuruma bakmayın.

Bu oyun 10 etaptan oluşuyor. Sayılara falan bakınca sıkıcı gelmesin aslında oldukça eğlenceli bence. İlginç buldum ve sizinle de paylaşmak istedim.

Start a bastığınızda 3 ten geriye sayım başlıyor ve ardından ekranda sayılar çıkıyor sonra bu sayıların yerlerinde içi boş yuvarlaklar oluyor. Sayıların yerlerine göre küçükten büyüğe sırasıyla bu boşluklara basıyorsunuz ve 10 etapta bittiğinde beyin yaşınız hesaplanmış oluyor. Doğruluğu tartışılır elbette ancak görüntü hafızasına oldukça faydalı olduğunu düşündüm ben. İleri yaşlarda da tıbbi olarak unutkanlık hastalığının önüne hergün 5 dk bu oyundan oynayarak geçebiliyormuşsunuz.=) ben oyunun yalancısıyım ancak cidden keyifli.

Buyrun oyunu BURADAN oynayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 16
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Darkforest

3

• Susano'o

2

• A.U

2

• Tenbatsu

2

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Bunamanın önüne dil öğrenerekte geçebiliniyor. İngilizce hocam söylemişti. Eğer bunamak istemiyorsanız dil öğrenin. Ki bu kişisel gelişiminize, iş hayatınıza...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sen iyiymişsin geçenlerde 15 yaşındaki yeğenimin 53 çıktı :D:gul gul:

benimki en son 21di.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

beyin yaşım baya yaşlı çıktı :biyik gulme: bunda baş ağrım da etkilidir diye umuyorum :P ama denedikçe düşüyor. beyin yaşından ziyade göz-beyin koordinasyon gibi, sürekli değişebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

benim ki ilk denemede 22 ikinci denemede 20 çıktı :D iyi bir göz alıştırması oluyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu beyin yaşından ziyade, hızlı okuma yeteneği ile alakalı. Japonların doğal hızlı okuyucular olduğunu okumuştum. Alfabeleri sayesinde. Yani bu test onlar için hatırda tutmayla ilgili ama, bizim için daha çok hepsini görebilmeyle alakalı gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gördüğünü ezber - hafızada tutma gibi bir oyun sanki, bence yetenek ve alıştırma ile de ilerlenebilecek bir oyun, oynandığı andaki ruh hali bile skorda etkili diye düşünüyorum. bir kere oynadım ve 38 çıktı. w323

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?